Mandalorián - Season 3

(séria)
USA, 2023, 6 h (Minutáž: 33–59 min)

baronGrga

Scénáristicky zoufale rozčepýřený seriál. Z hlavního děje tu trčí na všechny možné strany dílčí, nijak nedotažené příběhy, které nemají žádný přínos a působí dojmem, že se tu ocitly proto, že nikdo pořádně nevěděl, kam by měla 3. série směřovat a proč. Přitom právě jedna z těch slepých dějových kolejí (19) měla potenciál vyslat hlavní příběh dál než jen do bezpečných mělkých vod, v nichž se jinak neobratně plácá, a s klidným srdcem vyšoupnout např. neustále se odněkud vynořujícího, kdovíproč resuscitovaného droida, vzpomínkové vize baby Yody nebo třeba úplně zbytečné kapitoly ze života Mandalorianů, které tam jsou snad jen proto, abychom si s nimi mohli prosvištět jejich univerzální this-is-the-way odpověď na všechny strasti světa. V neposlední řadě pak nutno dodat, že série navazuje na události z The Book of Boba Fett, a pro ty, kdo Bobu Fetta zatím neviděli, je tak na několika místech poměrně nejasná. ()

lukas.7

The Mandalorian 3 Séria - Mandalorian sa nám začína veľmi dobre príbehovo rozbiehať a začína sa dostavať do svojho vlastného grupeta (mandalorianov) už to nie je také rozhodené na frakcie/klany mandalorianov a  stále rozlietanie niekde v inej galaxií ale príbeh sa začína zameriavať na mandalorianov a ich vlastný Svet . Veľmi dobre to pôsobí a zároveň sa to aj rozbieha a príde mi to viacej ucelené ... 3 séria bola veľmi dobrá a sám som zvedavý ako sa to ďalej v 4 sérií rozbehne... Možno trosku mimo Mandaloriana ale sám som zvedavý ci sa nám ešte nejako neprepojí Mandalorian z novým seriálom Ahsoka Tano tak ako to bolo v Serií c2 ( JEDI ) tam sa nam prelínajú príbehy z novým seriálom a bolo by to veľmi fajn keby sa nám to deje častejšie každý seriál si žije svoj vlastný príbeh a bol by som veľmi rad keby sa to č častejšie prelína nejakým spôsobom ... Moje hodnotenie 3 serie je 8,8/10 ()

Asanoth

Psáno po 4. díle: Favreau v roce 2019 přišel se zjevením. Natočil seriál SW, protože (zdá se) měl rád SW a povedlo se mu vzkřísit původní atmosféru. Seriál měl svoje mouchy, ale konečně to byl onen pohádkový western jako původní trilogie. Třetí řada působí, že je dotočená jen pro prachy a původně to mělo skončit po 16 dílech. Něco jako Hobit po geniálním Pánu prstenů natočeném s nesmírnou láskou pro původní materiál, jenom tady je to ještě mnohem horší.  Za první 4 díly se stalo: Mando se vykoupal v jezeře a Bo ho z něj vytáhla. Bo vyhořel dům, tak utekla s Mandem. Nic jiného s jakýmkoliv důsledkem na děj se nestalo. Epizoda na Coruscantu ukazuje, že autor viděl Andora, za mě nejlepší SW od Epizody V, ale když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Dialogy jsou lobotomické, ve 4. díle je to extrém, vážně jak z akční hry: "Do not use blasters or explosives, you need to use stealth." Všechno je jen expozice, vysvětlování (zpravidla něčeho, co nedává smysl, "I will pressurize my helmet" a podobné), postavy nula, vztahy nula, děj nula.  Jsem fakt v pokušení dát jednu hvězdičku, ale to jsem zatím ničemu ještě nedal. 4. i 5. díl byl rozhodně horší než Obi Wan, a to už je teda co říct.  PS: Koukám, že tu někdo psal "Žádné trapné berličkoidní linky a vata.". Tak to jsme asi fakt koukali na něco jinýho. ()

Johny203

Konečne to vyšlo a Mandalorian priniesol naozaj Star Wars pocity. Neverím že ten seriál písal Favreau prevažne sám. Scenár už nieje blatový aj keď pár chybičiek sa nájde, Napríklad jedna z epizód je rozseknutá na dve dejové línie pričom k tej druhej sa už viac menej nevrátime a toto spojenie spolu akosi nekorešponduje. Seriál vyzerá už tradične krásne akurát vo finále sú triky o čosi horšie, Každopádne toto je cesta záchrany Star Wars, len škoda už to trvalo 5 rokov. ()