Mandalorián - Season 3

(séria)
USA, 2023, 6 h (Minutáž: 33–59 min)

Gurtha

Hrozně nesourodý počin - autoři se z toho zoufale snaží udělat hluboké dílo a plní seriál postavami. Mnohem víc by mi zase vyhovovali epizodní historky, ale z posledního dílu, mám pocit, že se blízká na lepší časy. ()

drackula

V stručnosti by sa tretia séria dala označiť ako veľmi nevyrovnaná. Epizódy plné vaty striedali geniálne momenty a tak to pocitovo bolo veľmi na hojdačke. Záverečný "šprint" dvoch epizód však celkové dojmy ukotvil v pozitívnom smere. Nebolo len o Djarinovi, ale o Mandalorianoch ako celku, ako spoločnosti a ako kultúre, čo som si veľmi užíval. Fandím tomuto seriálu a teším sa na pokračovanie. ()

vyfuk

Zřejmě finální část lepšího moderního SW výtvoru. Zde už trochu pokulháváme. Vidět to je na tom, že jsem to dokoukal stěží po půl roce. Hezká tečka, ale v něčem nakonec nečekaně zbytečná. ()

Maynard.

Skvělý je, že si Manda drží pořád vysocenadstandartní úroveň... Všechny tři sezony jsou na nejvyšší úrovni. Jako pokaždý, když je na plátně prcek a něco vymejšlí, tak se musím smát, je to roztomilý. Mám pocit, že největší Mandalorianova síla je v jednoduchosti... ()

kenkaku

To všeobecné fňukání ohledně třetí řady je zcela mimo mísu (tedy krom retardované třetí epizody). Zcela fantasticky zapracovává to co diváci chtějí a děj posouvá dál směrem k Mandalorianům. Žádné trapné berličkoidní linky a vata. Čistá linka s fantastickým nápadem jak prcka zapojit do děje (nejdřív “nalezenec-učeň” a pak “droid-rider”). Naprosto bez diskuze stále nejlepší co SW v současnosti nabízí. Pozn.: v epizodě Pirát si štěknul Zeb... proč? ()

Soweek

Jediný slušný počin universa od dob převzetí Disney skončil velice chabě. Neshody tvůrčího týmu s Disney, které zapříčinili pravděpodobně konec této kapitoly se bohužel značně podepsali už na této sérii. ()

FilmysMartym

Rozjezd a konec byly skvělé společně s epizodou s battle droidy, zbytek série nic moc, pocítil jsem velkej úpadek od předchozích sérií, kde ty vedlejší příběhy alespoň dávaly smysl a ne jako tady, viz. epizoda s drakem, který krade foundlingy... Ale těším se na další příběhy s Mandem a Groguem :) ()

KoRner

Mňa to stále baví. Taký fantastický koniec ako druhá séria to samozrejme nemohlo mať, ale aj tak to speje k epickému záveru. Menej sólo dobrodružstiev a viac uceleného príbehu, cool vedľajšie postavy SW univerza, takže je jasné, že sa to naozaj nechce opakovať. ()

SpaceOdyseus

Kdyby doslo ke zkraceni z osmi dilu na rekneme tri, mohlo to byt za plny pocet. Nudily me sidequesty, nudily me camea znamych hercu, nudil me od nikud nikam bloudici Din, nudilo me vecne sledovani malomluvnych panaku v helme. Za finale ale kloboucek. ()

Drirr

Pořád je to skvělá dobrodružná podívaná, které díky té pestrosti, akčnosti a pohádkovosti odpustíte i občas děravý nebo příliš jednoduchý scénář. Tohle je prostě Star Wars zábava, která zcela naplňuje ducha žánru nastaveného před desetiletími. ()

bobstock

Nic neubralo z lesku helmy téměř neviděného Pedra Pascala (pokud se nemýlím, tak se v 3. sezoně objevil pouze ve flashbacku na 2vteřiny) a jeho zeleného skřítka. Opět akorát jednoduchý zbytečně nekomplikovaný příběh a naprosto skvěle zvládnutý velkoprodukční vizuál. Fakt nádherná práce, masky, prostředí, nejrůznější tvorečkové, akční scény. Chvála, chvála.. ()

M1k9

Recyklace toho co fungovalo plus nějaké generické monstra. Nic co by pokazilo příjemné dojmy ze seriálu, ale tak nějak je to na mě už příliš jednoduchoučkééé a opakující se. Scénář je vata na vatě.   6.5/10 ()

ROCK,THE

Třetí série je nejslabším počinem ze všech tří ale to neznamená že by byla špatná, jsou tam díly který si vyloženě užijete ale jsou tam bohužel i takové které člověka zas až tak nenadchnou. To se v případě předchozích dvou sérií u mě nestalo ani u jednoho dílu že by mě nebavil. Rozhodně ale stojí za shlédnutí stejně jako předchozí dvě a Boba Fett. Za mě 8.5/10. ()

warrenur

Natocene vylucne pre fanusikov SW-univerza. My ostatni, co mame radi kvalitne sci-fi, ale nie sme nerdi tejto odnoze, len krutime hlavami a dufame v nadejny diel. V tejto serii boli konkretne dva celkom uchadzajuce. Strasna bieda. Okoloiduca/-ci ani nestracaj svoj cas. ()

peetrejr

Môj obľúbený seriál sa konečne po rokoch vracia späť. Priniesol 8 nových epizód. A každá z týchto epizód vo mne vyvolala iné pocity. Ale jedno čo majú všetky tieto epizódy spoločné je, že hlavnou postavou už nie je Din Djarin. Je to veľmi prekvapivé ale dej sa síce točí aj okolo neho, ale najmä sa teraz sústreďuje na Mandaloriánov ako celok. Nečakal som nič dobré, ale ono to nebolo až také zlé. Bolo to už také pekné rozprávkové Star Wars, s kvapkou násilia. Určite najhoršia epizóda bola bezkonkurenčne epizóda 6. Táto epizóda bola po prvé nudná a po druhé trápna. K tomu sa tam ešte objavili Lizzo s Jackom Blackom (dnes idem na Super Maria tak dúfam tam bude dobrý), oni dvaja boli veľmi katastrofická dvojica. Celý ten nápad, že sa Moff Gideon vráti je nekreatívne. Jednoducho je to presne to isté ako to bolo v druhej sérii. Akurát, že tu Gideon má beskarový oblek a má armádu imperiálnych "Mandaloriánov". Je veľmi fascinujúce, že Giancarlo Esposito hrá postavu Gusa Fringa (Breaking Bad) či Antona Castilla (Far Cry 6) rovnako ako Moffa Gideona. Nehovorím, že to je zle, ale on fakt vie ako hrať záporákov. Posledná epizóda vo mne vyvolala veľmi zmiešané pocity. Na jednu stranu to malo šmrnc, pretože nestáva sa vždy, aby ste videli Mandaloriánov tak pokope bojovať. A na druhú stranu ten koniec? Fúha, ten koniec bol fakt slabý. Niekto by proste mal pochopiť, že zakomponovať do drsného seriálu cute postavu (Grogu), môže narobiť takzvaný mišmaš. Ja mám rád Grogua, ale niekedy ako presne n konci tretej série, to bolo moc. Avšak môj celkový dojem z zatiaľ poslednej série je kladný. Ja som spokojný. Som zvedavý na Ahsoku no... ()

kesty

najlepšie vyzerajúci sci-fi seriál súčastnosti, to bez debaty. a väčšie scenáristické prepojenie deju svedčí, aj keď epizodickosť mi predtým nejako nevadila. humor stále funguje, hudba je stále fantastická, Mando je stále nablýskaný a seriál skvelo dotvára (alebo prezentuje) pre mainstream dosiaľ nepoznaný lore. chvíľami som zabúdal, že sledujem Star Wars, čo je po novej trilógii a suchých spin-offoch vlastne dobré znamenie. Gideon je už ale prevarený, uvítal by som iného padoucha a zapojil ešte trochu viac realizmu, lebo pri niektorých pasážach som sa musel naozaj veľmi premáhať, aby som nad nimi moc nepremýšlal :) inak ale veľmi dobrá séria, kvalitatívne absolútne porovnateľná s predošlými (miestami aj lepšia, aspoň za mňa). This is the Way. ()