Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

• Česko Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (viac)

10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety. (oficiálny text distribútora)

gumbo

60% - Samozřejmě je to lepší než E I, ale pořád to má hodně daleko ke kvalitě původních epizod. A nebít těch do očí bijících počítačových scén, tak by to možná bylo i víc než 60. ()

Elyon

Skvělé pokračování nové trilogie. Konečně se dozvídáme, jak se Imperátor dostal ke své armádě. Pozorujeme Anakinovu cestu k temné straně síly a jsme svědky pomalého rozpadu republiky na kterém má taky trochu podíl ( i když neúmyslně) Jar Jar Binks. Plus skvělá hudba Johna Williamese. Nemám co vytknout. ()

Pr4d3d

Naštestí se Lucas po jedničce trochu vzpamatoval a dvojka je trochu blíže původním dílům. Vizuálně dokonalé, od scény s arénou jsem nezamnořil oči a jen si užíval. ()

KHkomiks

Na efekty a akci rozhodně lepší než první díl této nové trilogie, příběhově horší( Né špatný ). Dobře se na něj dívá a nenudí, a protože jsem velký fanoušek celé série 5*. ()

J. T. Kirk

Bylo to lepší, než Epizoda I a to hlavně díky propracovanějšímu příběhu. Pěkné efekty a příběh. Nejlepší scéna byla souboj mezi Yodou a hrabětem Dooku. V hereckých výkonch také nevidím žádný problém. Jinak je to část ságy a tak to také hodnotím. Teť jsem konečně pochopil, že s Pánem prstenů se to srovnávat nedá. ()

Illioplius

Pre mňa príjemná zmiešanina dobrých efektov, zaujímavého príbehu a nie až tak plytkej romantickej zápletky. V prakticky všetkých rozmeroch šiel tento film voči prvému dielu hore. Bavilo ma to, hoci ma to nenadchlo. Poctivé štyri hviezdy. ()

Adm.Nelson

10/10. Viď môj komentár k Skrytej hrozbe. Novú sériu mám skrátka rád, súvisí s mojou mladosťou a to sa potom všetko hodnotí trochu inak. V tomto dieli je tiež neskutočne veľa vecí, ktoré by som mohol vytknúť, ale videl som to prvý krát v 15tich rokoch, oko sa v kine neskutočne nabažilo a spomienky ostali. ()

WillyMarks

Druhá část velkolepé ságy mi přišla spíš jak romantické sci-fi, ale pro správný vývoj ságy je toto velice podstatné a k tomu všemu, už konečně vidíme, jak to do sebe postupně zapadá.....no a Jango Fett??? to je aspoň týpek.... Hudba nenechá člověka vydechnout a dechberoucí honička na Coruscantu a epická bitva rytířů Jedi vs. droidi ... ()

*Colorado

Lepší než Skrytá hrozba, to je bez diskuzí, ale na plný počet to ještě není. Co mi tady asi nejvíc vadilo byly vlasy Ewana McGregora :) ()

Heroine odpad!

"Prvních" pár dílů hvězdných válek je ještě celkem zábavných. Myslím tím samozřejmě pátý a šestý díl. Ale tenhle je už zcela trapný, nudný a celkově k ničemu. Mám ze sledování hvězdných válek takový pocit, že to má valná většina diváků oblíbené kvůli nostalgii, protože jsou kultovní, nebo protože je má prostě ráda většina lidí. Mě to nebere, nelíbí se mi to, tématicky mi to nesedne, a po obrazové stránce mi běhá mráz po zádech trapností. ()

CyriC

Asi nejhorší díl série, ale i tak je to silně nadprůměrný film. Kdyby byl zbaven hloupého humoru, tak by byl mnohonásobně lepší. Mno, holt Jar-Jar je asi nesmrtelný... ()

Hapretor

Velký propad vůči všem jiným dílům. Královna A-mě-dala mi vadí a Anakin (Hayden Christensen je nemožnej) mě tady přímo sere!!! Akce ano, vtip nebo atmosféra ne. ()

Olík

Už jsem to použil u Skryté hrozby, ale nemůžu jinak. Ano, je to pěkné sci-fi dobrodružství, bezesporu potřebné, aby Star Wars skládačka zapadla do sebe, ale od mého prvního setkání s SW se mi klan rytířů Jedi světelnými roky vzdaluje. Haydena Christensena považuji za jeden velký castingový omyl, Ewan McGregor jako Obi-Wan se mi taky moc nezamlouvá a co se týče jejich společných „mistr a žák“ dialogů, tak k nim snad se ani nebudu vyjadřovat. Nevím, jestli je to dáno datem vzniku, ale Hvězdné války made in rok 1977 mi přijdou takové čistčí. ()

kukys

O dost vážnější než Skrytá hrozba, ale celé je to takové... Nablýskané, pestrobarevné. Nicméně za finálovou bitvu v aréně nejde tento díl nemít rád. ()

char_t

Stará trilogie to pořád není, ale čert to vem, teď máme nové tisíciletí! Akce neustává ani na moment, postavy mají pěkně rozdělený prostor a všechno pěkně šlape. Parádní zábava! ()

MickeyStuma

Několikanásobně lepší druhý díl než předchozí velice vleklý díl první. Začátek má sice pomalý rozjezd, ale postupně se děj rozjede do takových rozměrů, jaké moc dobře známe. Atmosféra vytváří vynikající vizuální vjem plné zvratů a prvních vážnějších střetů, které vyvrcholí ohromným bojem dobra se zlem. Animace a vizuální efekty jako takové se hodně zlepšili. Rozhodně je vykročeno tím správným směrem a tak sága svojí magičností okouzlí kdejakého fanouška, který jak známo je daleko kritičtější, než náhodilý divák. ()

Lyžař

Vizuální nádhera, není-liž pravda. Bohužel ale v mých očích přerod Lloyda na Christensena je tak hrozný jako málo co. Aspoň že McGregor zůstal. Jinak dějová linka je dosti podobně silná jako v díle prvním. Už se nedivím, že milovníci sci-fi k této sáze tak vzhlížejí. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (viac)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)