Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

• Česko Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (viac)

10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety. (oficiálny text distribútora)

Aiax

Mám pocit, že Lucas si vzal výtky fanoušků k srdci. Sice neochotně a se skřípáním zubů, ale poučil se. Ukázalo se taky, že tenhle chlapík rozhodně je obdařen poměrně bohatou fantazií a má schopnost probudit v divákovi jakýs takýs sense of wonder, což obzvlášť v dnešní době "been there, seen that" zaslouží uznání. To ale nic nemění na tom, že není dobrý režisér a už vůbec ne spisovatel. Napadá mě otázka, jak by asi první dvě epizody vypadaly, kdyby Lucas dodal jen námět, scénář napsal některý renomovaný spisovatel sci-fi a natočil to některý opravdu talentovaný režisér (Jackson?). Každopádně nám tenhle introvertní fousáč tentokrát přichystal vcelku chutný a pestrobarevný guláš, ve kterém už alespoň neplavou gumoví medvídci a kousky žužu v podobě Lloyda a Binkse, pro většinu diváků zoufale nestravitelné. Uvidíme, zda Lucas pro třetí díl vyslyší volání fandů po přitvrzení a ztemnění atmosféry. Kéž by. ()

Derek

najslabsi a najskaredsie vyzerajuci z prequelov. dialogy medzi vacsinou hlavnych hrdinov su prinajlepsom trapne (v tomto exceluje romanticka linka medzi anakinom a padme), akcne sceny az na vynimku na konci bezpohlavne a absolutne zabudnutelne. lucasove rozhodnutie nakrutit vsetko pred modrym platnom bolo tragicke vdaka ktoremu cely film posoby hrozne umelo... ()

FilmFan24

Digitální orgie v každém záběru...Bohužel mě místy připadalo, že omylem hraju počítačovou hru a ne že se dívám na film. Digitální exhibice které bohužel chybí srdce původních Star Wars. ()

runner85

Klony útočia sú nanešťastie ešte slabšie ako Skrytá hrozba. Politiky sa nezbavíte, a navyše chvíľami neviem či pozerám romantický film alebo akčné scifi. Bola to fakt poriadna nuda a nezachránila to ani neskutočne roztomilá Natálka. ()

kajas

Ač jsem s tím v první polovině filmu nepočítala, nakonec tahle epizoda o chloupek předčila mou oblíbenou "Skrytou hrozbu". Anakin už se začíná zajímavě projevovat, Padmé je doslova nebesky krásná a Yoda... frajer na druhou. Jsem spokojená a jdu se chystat na poslední epizodu. P.S. Nejlepší z "nových" epizod. ()

marleyy

80% Kino. Kultovní záležitost, ve které nejlépe fungují bitevní a lightsaber souboje. Naproti tomu dialogy a příběh trošku skřípají. ()

Aleee89

Star Wars sice nemám až tak ráda, ale musím uznat, že tohle je opravdu hezký film s dobrým příběhem, kvalitními hereckými výkony, super efekty a bůhví čím ještě. Obdivuji, jaké neuvěřitelné světy dokázal George Lucas vytvořit. Tenkrát to bylo mé první setkání se Star Wars, které mě donutilo podívat se na další díly. ()

Eldrick

Neskutečná hovadina. Jednička ještě šla, ale tohle. Neherecké výkony působí uměle a stejně sterilně na mě působil celý film. Kde je to kouzlo původní trilogie?! ()

Anglie

Velmi dobré. Mám jedinou výtku: romantika. Já vím, že tam ta láska Padmé a Anakina být musí, ale todle Lucas fakt neumí. Jinak bez připomínek - výborný je Yoda, závěrečná bitva a taky Boba Fett. Celkově slabší pětka. ()

Sheldra

Epizoda I stojí celkem za prd, Epizoda II za druhý. Dětinskost částečně vymizela, aby byla vzápětí nahrazena přeslazeností. Proč si radši nevzali příklad z Hana Sola a princezny Leiy, místo z Ordinace v růžové zahradě? Nebýt skvělé bitky na závěr, asi bych tu televizi vyhodila do povětří! ()

GILLWANDER

O niečo lepšie ako Skrytá hrozba. Tiež dobré triky, postavy pridali na výkonoch, réžia priemerná no prekvapivo už je na tom omnoho lepšie. Vydarená časť, no stále čakáme na geniálny výtvor, ktorý by sa mohol rovnať starším Star Wars častiam. Nadpriemerné. 80% ()

StrYke

Tohle bylo teda naproti jedničce hodně slabý, bez téměř žádných pořádných bojů a se spoustou politických scén. Představitel Anakina, Hayden Christensen, mi po celý film lezl hrozně na nervy, ačkoli všichni ostatní herci své role zvládli parádně - ať už Ewan McGregor nebo Natalie Portman, tak Christopher Lee nebo Samuel L. Jackson. Při některých okamžicích jsem se docela nudil, ale za to se tu hodně pěkně vyvijí charakter Anakina a ta nenávist je z něj úplně vidět (jediné, co představitel zvládl na naprostou jedničku). Hudba mě trochu zklamala, v jedničce byla úplně k sežrání, ale tady jsem jí bohužel ani nevnímal a mé dva oblíbené soundtracky se tu ani neobjevily - nebo alespoň jen na pár vteřin z celého filmu. Skladatel John Williams také spolupracoval na prvním Harrym Potterovi, což bylo opravdu vidět, protože jeden ze soundtracků byl snad úplně stejný jako zde. Další věc, která mě na druhém díle Star Wars hodně mrzela, je to, že je to jediný díl z celé série, který nemá nějakého pořádného hlavního záporáka. V jedničce byl Darth Maul, ve trojice byl (SPOILER) Anakin (SPOILER) a ve čtyřce až šestce byl Darth Vader (takže vlastně ten, kdo byl i ve trojice). A tady? Tady byl Christopher Lee, který měl v celém filmu jen jeden pěkný souboj a ten také zachránil film před tím, abych mu nedal jenom tři hvězdičky. A pak tu ještě byl Jango Fett, který mi ale nepřipadal nijak zvlášť zajímavý a jeho závěrečný boj si už skoro ani nepamatuji. Ale abych jenom nekritizoval, některé okamžiky byly naopak velmi vydařené a když se dvojka bude počítat pouze jako předehra trojky a hlavně rozvíjení Anakina, funguje film bezchybně. Téměř neúčast Jar Jar Binkse mě velice potěšila, protože tu postavu nemám vůbec v lásce a připadá mi moc otravná. Všechny masky i speciální efekty byly zvládnuty na naprostou jedničku a některé (ale bylo jich vážně hodně málo) souboje mě i hodně bavily. Abych to shrnul, Star Wars: Episode II - Attack of the Clones se mi líbil, i když je to docela slabý článek série a kdyby tvůrci ubrali takovou půlhodinku... Tak by to nebylo Star Wars, ale i tak by to bylo filmu prospěšný. ()

Pirabin

Hle, když tam Anakin ne**** s Padmé je to dobrý, ale když se tam ty dva nadržený králici objevěj mění se to v telenovelu jako je ordinace, ale fakt, už jen aby tam naběhl primář Frynta se světelným mečem. Ale jinak souboje a vše ostatní skvělý, ale ta telenovelová omáčka mě štve... ()

ilemas

Pro mne snad nejlepší epizoda v celé sérii, ale i tak by si zasloužila odpad. Světelné meče a spousta hloupých nudných keců už mě lezou krkem. ()

BoredSeal

Unylou romantickou linii s tragicky obsazeným nezáživným gumovým panákem v roli Anakina naštěstí drží nad vodou detektivní linie a Ewan McGregor. Potěší návrat nejvíc gay robota všech dob, chmurnější závěr a paralela se starou trilogií s useklou rukou. Stačilo by o něco víc scén, kde se cca čtyřicetiletá politička Padmé rozverně raduje nad infantilní estrádou Anakina s přerostlým klíštětem v kulisách horské louky a divák s pomocí psychofarmak přeživší Jar Jar Binkse v jedničce by začal hledat na své pistoli spoušť, ale naštěstí měl někdo rozum a Lucasovi radil. Lepší, ponuřejší díl než tragický Phantom Menace. ()

Morloth

Telenoveloidní zpatlanina o ničem. Jediný dobrý souboj na konci film nezachrání. Pokud se někomu nelíbila epizoda jedna, tak toto je daleko, ale daleko horší kousek. Podle mého měl Lucas skončit po první trilogii. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (viac)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)