Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

TR4XY_CZ

I když si stojím za tím, že pro nováčky je nejlepší se na Star Wars dívat chronologicky, tak si myslím, že Skrytá Hrozba by mohla hodně lidí od té skvělé ságy odradit. Ze začátku to na vás totiž vyplivne strašně moc politikaření, debat a intrikování, že by se z toho jeden mohl posrat. + ještě ten debilní Jar Jar. Ne, není vtipnej ani dnes a není to žádnej Sithskej Lord vy bando naivních Lucasových patolízalů, kteří si furt jen jak malí parchanti stěžujete na to, jak jim Dyzny svými projekty zničilo životy potom, co jim to pan Lucas prodal, a přitom si nejste schopní přiznat, že když tyhle prequely vyšly, tak i přes úžasné dobrodrůžo se spoustou akce, skvělé choreografie, geniálním soundtracku a "z většiny" sympatických postav, to byl oproti původní trilogii obrovský krok vzad plný alarmních dialogů, obyčejné režii a celkově ne-dobře zvládnuté filmařiny, kterou George dokázal tak nějak napravit až ve třetím díle, po kterém to stejně hned vzdal, protože zjistil, že to sám dělat tolik neumí a jebe mu z toho. 8/10 protože Darth Maul a Qui-Gon! ()

blazma

Je těžké udělat pokračování, trilogie která se prostě stala legendární. Na perfektní věc se těžko navazuje. Obzvláště po takové době. Já osobně jsem byl spokojen. Dostali jsme velmi povedený kousek, který odstartoval novou sérii, dostali jsme vysvětlení některých věcí z původní trilogie. Efekty a vizuální stránka se posunula kupředu. Jako proč né, zase takový propadák to nebyl. P.S.: mě Jar Jar až tak moc nevadil. ()

Ereniss

Vizuál, efekty, hudba na jedničku. Pamatuji si, když jsem na to tehdy zírala v kině jak na boží obrázek. Nicméně dnes je to takový průměr, který neurazí, ale menší stopáž by tomu slušela více. Nejslabší díl SW. ()

Daniel2003

Začátek dlouhého příběhu o vyvoleném, který nastolí rovnováhu Síly. Perfektní triky, skvělí herci a bezkonkurenční svět, který prostě dýchá životem z každého kouta. Největším plusem Skryté hrozby je opět kreativita, protože těch nových světů a ras je opravdu strašně moc. Hudba je geniální a Williams prostě nestárne. Příběh už ale mouchy má. To, že je dětský zase neberu jako takový problém, Anakin je zde dítě, a je to jeho příběh, ovšem trapné fóry, Jar Jar a další podobné chyby mě prostě mrzí. I tak ale krásných 80% ()

Nikolas__

Phantom Menace jsem měl z nějakého důvodu vždycky rád. Jar Jar je sice zlo, každopádně finální fight co se týče SW nepřekonaný. ()

diccon odpad!

Vzhledem k tomu, ze hlavni tvurci slovo pri vzniku tyhle zrudnosti mel George Lucas, zacinam pochybovat jakej mel vubec vliv na vytvareni puvodnich Star Wars. Rozdil kazdyho jednotlivyho aspektu Epizod IV - VI a Phantom Menace (scenar, postavy, logika deje, proste vsechno) je tak propastnej, ze jediny mozny vysvetleni je, ze skutecnej George Lucas lezi uz dlouho zakopanej nekde na skladce v Missourri a ta mrnava trapna koule, co se za nej vydava a ktera tohle zpusobila je ve skutecnosti perverzni masovej vrah JarJar Binks, kterej se na George nechal preoperovat po tom, co mu ukradl identitu. ()

hrumsrt

Pro moji generaci je možnost pustit si poprvé všechny epizody v pořadí, jaké určuje děj, tedy nikoli tak, jak byly chronologicky vydány.. První epizoda celé Star Wars ságy rozděluje fanoušky i ve mě se to tak nějak bije. Je tam ten moderní přehoz, parádní záporák, ale zároveň příběhově to trošku pokulhává. Ať už kvůli potrhlým scénám s Jar Jar Binksem, nebo kvůli často až moc politicky nudnějším pasážím na Tatooine. Nicméně finále je tak epické, že to dává nové sáze dobře rozhozené karty. Ale celkově můj nejméně oblíbený díl z prequelové trilogie. 75% ()

ModryPlamen

„Udeľujem odpad!, pretože Jar Jar Binks!!! Nechápem, prečo nie je tento film v rebríčku 300 najhorších!!! Ďakujem vizionárovi Abramsovi, že tento hnoj vyhodil z kanónu!!!“. Tak takto v skratke vypadajú komentáre tých, čo tu vo veľkom strieľajú odpady. Ja našťastie nie som taký obmedzený, aby som kvôli jednej jedinej postave strelil Lucasovú fantáziu do odpadu. Dobre, priznám sa, že ani ja Jar Jara moc nemusím, ale inak nie je vo filme nič, čo by mi čo len troška vadilo. A teraz k ostatným postavám: Ani jedna mi nevadila! Ústredná dvojica Qui-Gon a Obi-Wan absolútne sympatická, čo sa o tých troch z ep.7 nedá povedať. A nevadil mi ani malý Anakin. Film ma nenudí ani minútu. Zápletka je taká, akú som chcel. Je originálna, na rozdiel od precenenej TFA, a týka sa obchodnej federácie a jej blokády planéty Naboo. Dočkáme sa závodu klzákov, ktoré boli inšpirované záprahmi koní v Ben-Hurovi. A aj epického súboja so svetelnými mečmi, jedného z najlepších. Nudná politika? Opakujem, mňa nenudila ani jedná scéna, a to ani tá kde Amidala reční v zasadacej sále. Náhodou to bol ukážkový príklad, ako sa majú správať politici. Alebo chce väčšina naozaj radšej vidieť toto, toto alebo toto? Darth Maul je jeden z najlepších záporákov SW, rovnako dobrý a temný ako Vader a rozhodne mu nerobí hanbu. Škoda že zomrel už v prvej epizóde. Tým samozrejme nechcem podceňovať Dooku-ho v druhej epizóde, ktorý bol tiež vynikajúci, na rozdiel od totálne smiešneho Kylo Rena v sequeli. Tieto postavy boli kvôli Jar Jarovi nedocenené. Rovnako originálnosť budov, architektúry, planét. A namiesto tohto tu chválime vykrádačku, kde nielenže sa do univerza nič neprináša, ale dokonca uberá z nej! Ale hlavne, že tam boli Han, Leia a Luke. Absolútne sa nestotožnujem s fanklubovským názorom, že SW bez tejto trojice nie sú SW, pretože pre mňa sú SW explóziou fantázie tvorcov, plné príbehov rôznych Jediov, Sithov, robotov, a dokonca aj obyčajných smrteľníkov. A priznám sa, že mám radšej prequel ako starú triológiu. Aj kvôli tomuto. A to, že sa ľudia vyhrážali smrťou tvorcom Skrytej hrozby, radšej nejdem komentovať. ()

cimrman2.

Tak jsem konečně objevil Natálčinu životní štaci! Baví mě tady o mnoho víc než např. v labuti nebo v Marvelu. Jinak co říkám na první oční styk s Lucasovým rukopisem? Neeson, Portman, efekty (na dnešní dobu již nuda) POLITIKA a otravný Jar. Rozhodl jsem se pro sledování podle dílů epizod abych v tom neměl takový galaktický guláš. Ovšem momentálně jsem víc zmaten než po pořádném Nolanovském nášupu. Děj je spletitý a mezihvězdnou politiku jsem fakt nějak nepobral. Kromě Natálie mě tu vůbec nic neuchvátilo a budu trpělivě vyčkávat na ty skvostné díly. ()

PetraMishka

Skrytá hrozba je vpravdě dětský film, u kterého se můj syn skvěle baví. Je tu skvělý závod speedrů, Darth Maul a plno neuvěřitelně primitivního humoru spojeného s postavou Jar Jar Bankse. Myslela jsem si, že časem to zklamání otupí, třeba i srovnáním s poslední trilogií, ale není tomu tak. Je tu pár povedených scén, Amidala má nádherné kostýmy, ale výsledek mě prostě nebavil. ()

marason

Všichni podezřívají Lucase z toho že první "infantilní" epizodu natočil jenom kvůli prachům.Tak to ale opravdu není. Když si pustíte všechny díly za sebou tak zjistíte, že to takhle prostě natočeno být mělo, aby se dokonale zdařil postupný vývoj Anakinovi postavy.Jar Jar Banks mi tady nevadí, protože se většina děje točí okolo malého Anakina a všechny dějové zvraty zkrátka jenom připravují půdu pro další "dospělejší epizody".Navíc je zde vynikající Liam Neeson a Ewan McGregor a i Ian McDiarmid na malém prostoru zlehka naznačil že jednou opravdu BUDE největší parchant v celé galaxii.Také se zde nadmíru vydařil hlavní záporák....Darth Maul je opravdu odporný! ()

Madax

To, že ve filmu straší ten slabomyslný plaz a nezletilý prcek, to tu už bylo kritizováno nesčetněkrát, takže si svůj výlev zlosti na toto téma odpustím a budu si stěžovat na věci, které pro změnu vadily pouze MĚ. Tak třeba věk té počmárané královny. Vždyť je to proboha mladá holka! Co to na té planetě žije za lidi, když jí svěří svůj osud do rukou! A v kolika letech na post královny kandidovala? Asi ještě v době, kdy ji rodiče vozili v raketovém kočárku. Další věc, která je tak hnusná, až sráží SW na úroveň primitivní zábavy pro děti předškolního věku je nepřeberné množství nejrůznějších mimozemských monster, jejichž desing vypovídá o zálibě pana Lucase a jeho týmu v halucinogeních látkách. V původní trilogii se na plátně pohybovali převážně lidé, takže nevidím důvod, proč se to muselo nyní změnit a v nových SW filmech je člověk jakýmsi ohroženým druhem, ztrácejícím se v záplavě dvourozměrných pestrobarevných zmetků. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)