Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

J. T. Kirk

Tuhle epizodu jsem viděl nejvíckrát z celé ságy, nejspíš díky tomu, že ji v televizi dávaly pořád dokola. Já nevím, sice je to postavené hlavně na efektech a dalo by se to označit i jako komedie, ale kdyby se vypustilo pár postav, které kazí atmosféru, tak by to bylo dokonalé. Mé hodnocení je takové, jaké je hlavně kvůly tomu, že když jsem viděl Skrytou hrozbu poprvé, tak jsem byl ještě malý a na prvním místě byla zábava. ()

Illioplius

Na jednej strane nie príliš zaujímavá politická zápletka, na druhej strane divné a trápne vtípky, ktoré sa točia okolo postavy Jar Jar Binksa. Taktiež efekty prechádzania medzi jednotlivými zábermi sa mi hodia skôr do nejakého slabšieho seriálu alebo do slabšej powerpointovej prezentácie… Tento diel som videl bez predošlého zhliadnutia štvorky, päťky a šestky, takže nemôžem porovnávať – aj keď to je možno práve dobré. Spomenuté nedostatky mi zážitok doslova kazili, rovnako nemôžem ani o deji povedať, že by ma nejak zaujal. Naháňačka na krásnych hypermoderných vesmírnych lodiach a tak sú pekné veci, ale chýba mi tam čosi hlbšie. ()

Adm.Nelson

Hodnotenie neskutočne ovplyvnené potvorkou, čo si vraví nostalgia. Ibaže nie nostalgia voči starým dielom, ale presne voči tomuto (vysvetlím nižšie). Ja viem, dialógy sú primitívne, srší to infantilitou až až, herecky to tiež nie je bohviečo a vlastne okrem efektov tam nie je nič, na čo by sa dalo pozerať. Ale! - bol to prvý film, na ktorom som bol v kine (nepočítam disneyovky s otcom), mal som asi 12 rokov, všade v meste prebiehala masívna kampaň, a skoro všetci chlapci z triedy sme sa na to vybrali do kina. Už len na to kupovanie lístkov niekoľko dní dopredu a veľké dohady s rovesníkmi, o čom to asi má byť, si rád spomínam. Asi vtedy som začal registrovať, že existuje nejaký kult hviezdnych vojen a že existuje FILM. Totižto, samozrejme že som si pred telkou doma už pred tým občas niečo pozrel, ale toto bolo iné. Toto bol film, na ktorý som BOL V KINE. A toto bol film, vďaka ktorému som si začal doma na PC robiť v excelovských tabuľkách ich hodnotenia (teraz by sa už od pôvodných veľmi líšili :)), mená hercov, režisérov atď. (taká súkromná csfd :)). Z kina som odchádzal neskutočne ohúrený, digitálne efekty, preteky klzákov, Darth Maul (nad jeho dvojitým mečom som vzdychal), premakaná choreografia záverečného súboja a smrť Qui-Gon Jinna (snáď to už v dnešnej dome nie je spoiler) spravili svoje. Nehanbím sa ani za to, že ma celkom solídne bavil Jar - Jar. S odstupom času sa nad tým pousmejem a ako oddychovku si to rád púšťam. Pretože kedysi dávno, vo veľmi, veľmi vzdialenej galaxii som film bral ako niečo, čo existuje a čomu nebolo treba venovať pozornosť. A potom prišla Skrytá hrozba. ()

WillyMarks

no přišlo mi, že se to tak nějak chvílema vleklo a na to, že to má být počátek ságy, jsem lehce znepokojen - mumlající Jar Jar, přihlouplí "lídři" obchodní federace... nicméně nejlepší postava je Liam Neeson a pro mě naprosto úchvatný finální souboj... od té doby mi nedává spát otázka, co by bylo kdyby........ ()

Pet 510

Bože můj... to byla ale příííšerná zívačka. Děj mě absolutně nedokázal zaujmout až do finální bitvy, která na druhou stranu byla podle mě celkem vydařená. Ale čekat na ní hodinu a půl? To asi né že... Myslím si že hlavním nedostatkem filmu byla absence kohokoli sarkastického, charakterního nebo vtipného. Onu občasnou úsměvnost a nadlehčenost měl zřejmě tak trochu zajišťovat Jar Jar nebo kdože to, ale... mírně řečeno se to krapánek minulo účinkem. ()

*Colorado

Na můj vkus trošku pomalejší rozjezd (teď mám na mysli celé série), ale špatný určitě ne. Má to své nudnější pasáže, ale pak jsou některé opravdu vydařené. Za sebe musím přiznat, že se mi část se závody líbila, no a z čeho jsem byl odvařenej, tak z momentu, kdy se v hangáru potká Qui-Gon, Obi-Wan a Darth Maul.. je pravda, že na posledně zmíněné scéně se velmi dobře podepsal i hudební doprovod. ()

johnywalker

Film mi potvrdil, že mě hvězdné války (série Star Wars) nijak nebaví a nezajímají... ano, výborné digitální triky etc., ale celkový dojem nic moc... ale na ostatní díly si snad čas najdu... ()

Hapretor

Jedna hvězda navíc oproti původní trilogii díky skvělým trikům a souboji na konci. Liam Neeson jako Qui-Gon je vynikající. Chtěl bych být jako on. Nebo i být jeho učeň. Sakra, já chci k narozeninám světelný meč. ()

HDeer

Osobne si myslím že tu sa jedná o najlepší diel z celej ságy. Tím ktorí vnímali film ako rozprávku o Jar Jarovi Binksovi zjavne unikla myšlienka filmu. Vynikajúce prevedenie invázie na Naboo, pretekov na vzdušných speedroch na Tatooine, či posledné súboje Gunkanov, stíhačov a rytierov Jedi s Darth Maulom. (irónia bola síce v tom že dvaja dobrí boli na jedného zlého) Film spríjemňovala vynikajúca hudba a kamera. Nevidím inú možnosť ako prispieť tým najväčším hodnotením. ()

Bob14

Viděl jsem 3D verzi a byl jsem nadmíru spokojen, vizuální efekty byli velmi povedené a taky tam byli vynechané scény. Digitální Yoda byl mnohem lepší než ten starý. ()

Clu

V roce 1999 mi bylo 8 let a v kině jsem na tom nebyl, zašel jsem si tedy teď (2012) na 3D. Tenhle díl hvězdných válek není zrovna geniální, ale mám ho rád, rozhodně jsem se dobře bavil. Je skvělé být v kině na něčem, co už máte nakoukáno z dětství z VHSky. Hned na začátku pustili trailer na Hobbita, kterej už dobře znám z netu, tak jsem si ho hrozně užil ve 3d. První plácnutí přes čelo přišlo ze zjištěním: "Ježiš vono to vlastně bude česky!", ale pak jsem si říkal pohoda, vždyť takhle to znám z dětství a každou větu jsem předpovídal o několik vteřin dopředu téměř na slovo přesně. ("Vidí věci dřív než se stanou, proto se zdá že má tak rychlé reflexy, jako Jediové.")))). Jar Jar se na plátně zdá na tu dobu překvapivě realistický, ale ostatní 3d postavy už dost zašli časem. Mistr Yoda je naopak nově předělaný z původní loutky na CGI a je to dobrá práce, jestli se nemýlím, tak je to vlastně nejnovější Yoda co ILM pro Star Wars udělali, poučení zkušenostmi z dvojky a trojky. Takže máte unikátní možnost vidět po boku efekty z roku 1989 a současné. A pokud vám nepřijdou tak rozdílné, uvědomte si, že tehdy to byla větší dřina a trvalo déle je udělat. Dabing mě, jak říkám, nepřekvapil, ale došlo mi, že jsem v dětsví vůbec nevnímal Padmé Amidalu, nejen proto, že tam pořád mluví o politice, ale taky kvůli jejímu dabingu, který celý film zní, jak kdyby četla nákupní seznam. Na finální souboj s Darth Maulem jsem se tak těšil až se mi pak zdál skoro moc krátký, 3dčko ho podpořilo, stejně jako většinu filmu - jen lehce, ale příjemě. Byla to první 3d stereo konverze na které jsem byl, takže nemám srovnání, žádné větší chyby jsem nenašel, kromě odfláknutých odrazů - např. odraz ve vodě jako by nešel do prostoru, ale byl nakreslený na hladině. A samozřejmě tu a tam nějaká chybka v rotoskopii. Jinak uhýbat objektum letícím na vás nebudete, drží se to zpátky a obraz je poměrně mělký, ale nějaký ten prostor zachytíte. Závěrem bych chtěl jen připomenout skvělou hudbu v závěrečném souboji a že jsou některé hlášky v tomto filmu pěkně ironické, když znáte ty další díly, a víte jak to dopadne. A poprvé jsem si všiml že tam v radě senátu sedí zástupci rasy E.T. !!!! Vtipné komentáře: monolog ---> to jak píše jméno robota C-3PO. ()

hEROic

nebyt toho uzasne rozmachleho sveta pilovaneho do kazdeho detailu, byla by to tezce prumerna pohadka... pribeh celkem o nicem, vsemi opevovany Liam Neeson je jak strejda od vedle a efekty, ktere mozna valcovaly lidi pred 10 lety, jsou dnes na prumeru... ale beru to jako uvod, proto 70% ()

Olík

Jednoduše řečeno, pěkný sci-fi příběh. Jediové, Sithové, Skywalkerové, Lucasové, Jar Jar Binksové …fajn, ale pro mne už navždy budou Hvězdné války jenom jedny, ty na kterých jsem byl jako malý v kině, ty z roku 1977. ()

kukys

Moje první setkání s pokladem jménem Star Wars. Pamatuji si, že jsem něco kolem desátého roku života chodil každý den do videopůjčovny, jestli už jsou konečně k mání Hvězdné války. Když se na tento díl podívám teď, musím se pousmát a dát za pravdu názoru, že to je moc "pro děti". Nicméně, já dítě byl a nebýt Skryté hrozby, tak mi unikne sága, která už tak nějak patří k životu :-) ()

MickeyStuma

První díl, který byl natočený jako čtvrtý. Nikdy jsem nepochopil takový postup, ale to nechme stranou. Nejeden fanoušek očekával, co že to bude za slávu. A pocit je rozporuplný. Po vizuální stránce je vše dokonalé. Současné technické možnosti byli využity do sytosti. Jen ta animace občas viditelně dře. Příběh je neuvěřitelně roztahaný. Proč? Kdyby se zrychlilo tempo, za hodinu a čtvrt by bylo po všem. Takhle je atmosféra zcela bez napětí. Trochu to zachraňují závody, kdy dramatičnost krapet stoupá, ale to je sakramentsky málo. Takové komorní vyznění shazuje veškerá očekávání do strašných hlubin. Inu, je to jisté zklamání. Start ságy se tedy tak úplně nepovedl. Škoda. ()

Lyžař

Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykl na postavy a na všechno kolem. Ale po cca hodině....jsem už konečně zapomněl na pocit, že Star Wars vypnu a holt nedokoukám. Dá se říct, že mě ten příběh vcelku zaujal, ač je to fantasy a to já nemusím. Bohužel si ale myslím, že herecké obsazení Neeson, McGregor a Lloyd už se nemůže v budoucnu opakovat a u mě budou další díly ztrácet na kráse..Hudba: *****; Herci: *****; Scénář: ?; Režie: *** ()

JohnnyBane

První Epizoda podle mě nejvíc doplatila na snahu, co nejvíc se podobat staré trilogii. Víc jak megatrapného slizkého dětinského kripla Ja Jara, nemůžu skousnout fakt, že se tam vyskytuje C3PO a R2D2. Co víc, on to byl z celé galaxie zrovna Anakin Skywalker, který toho pozlaceného sráče postavil, doma v obýváku jen tak z hecu v přestávkách mezí otročením a závody.. R2D2 byl zase opravář na Amidalině soukromém tryskáči. No nevím, připadá mi to nucené, jen aby si fandové mohli říct že tam je jakási spojitost se starou trilogii..Navíc i když jsou Liam Neeson a Ewan McGregor dobří herci, jejich postavy nejsou tak charismatické jako Harrisona Forda a Jeremyho Bullocha. Závody kluzáků, bitva droidů, souboj s Dart Maulem se mi ale líbil. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)