Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

Filatov

Efekty poněkud horší než u nových epizod, ale hodně kvalitní a nejvíc je to znát u vesmírných lodí. Tam snad ani nebyl poznat rok natočení 77!! Novou naději beru jako rozjezdovou a čekám jak se děj vyvine dál. Luk a Obi-Wan jsou super a vyzdvihuji závěrečnou honičku ve stíhačkách. Naopak souboj Vadera a Obiho neměl vůbec šťávu a byl hrozně pomalej a to mě zklamalo, ale Darth Vader je prostě totálně největší galakticej zločinec! ()

A.MacGyver

26 let jsem se rozhodoval zda se podívám na Stae Wors. Vůbec mě to nelákalo a téma tohoto sci-fi moc nemusím. Mám raději StarGate či Návrat do budoucnosti. Letos jsem se rozhodl. I když toto téma nemusím, děj byl super a na rok 1977 úplně nepředstavitelné triky - super ()

pop.z.pop

no do řiti co toto je za přeceňovanou kravinu to mi hlava nebere :/ mručící medvěd, pípající robůtek a jakýsi hermafroditní zlatý robůtek zamilovaný do toho pípajícího robůtka ()

Bohdy67

I když pro mnohé kult hlavně proto, že odstartoval kultovní ságu,pro mě osobně byli lepší díly a tak by bylo nespravedlivé řadit vše na stejnou úroveň...Takže jen čtyři hvězdy a nedoceněných 78% ()

veloxus

Příjemně naivní příběh o boji dobra se zlem s jedním neskutečně otravným mladíkem, který shodou okolností (ne)ovládá vesmírnou Sílu. A tenhle otrava má zachránit svět před zlými pány z Galaktického impéria? Ok. Klika je, že má po ruce skvěle se doplňující partičku. Tvoří ji krásná přidrzlá princezna, samolibý parchant, jehož nelze nemilovat, jeden přerostlý chlupáč a párek plechovek, přičemž jedna nezavře hubu (resp. reprák) a druhou byste si snadno spletli odpadkovým košem. Ale nenechte se mýlit, tenhle odpaďák je těžkej frajer. Z počínání téhle bandy samozřejmě nevýská radostí dvojice arcizlounů, a tak začíná vzájemná naháněná, která má rozhodnout o osudu Galaktického impéria / republiky. S pomocí (na tehdejší dobu) parádních triků, efektů a monumentální hudbou Johna Williamse se autorům podařilo vytvořit neskutečně kouzelné univerzum. Novou naději obklopuje dýchatelná (nebo dechberoucí?) atmosféra. Jen tak si zajít na pár drinků do pajzlu v Mos Eisley, mimoděk propálit žaludek výběrčího dluhů, zaplatit a vytratit se před směšně nepřesnými stormtroopery. Ne, vážně. Kluci z "Impérka" snad u baru tráví veškerý svůj čas - a to i během pracovní doby. Nechybí ani trocha "hluboké" filozofie ve smyslu "Síla je všude" nebo dějové zvraty, které už v současnosti dějovými zvraty vůbec nejsou. Klišovité dialogy jsou zde na denním pořádku, nuže přelom 70. a 80. let. Místy je děj příliš utahaný, jenže vesmírné cestování je holt zdlouhavé. Člověk se musí zabavit. A někdo si cestu krátí tím, že prostě balí princezny - tak ať vás při tom provází Síla! Nikdo netvrdí, že po prvním rande se Star Wars budete prahnout po dalších, o kinematografickou legendu jde však stoprocentně. ()

Alekks80

Stejně jako mi nepřirost k srdci Star Trek, tak mě nijak zvlášť nabaví ani tohle. Kdyby tam nebyl Harrison, kterej to umí v příhodný chvíli zlehčit, tak je to úplně pitomý. Mark Hamill je ultra nudná hlavní postava a princeznu Leiu jsem za sex symbol taky nikdy nepovažoval. Asi se to dalo udělat líp. // Tak jsem se na to podíval asi tak po pětadvaceti letech a musím dát hvězdu dolu. Už tenkrát jsem z toho nesral magi v kostkách, ale dnes po mnoha odkoukaných scífkách, můžu naprosto fundovaně říct, že je to fakt kokotina. ()

BaseDallas

Kupodivu, oproti najnovším filmom, tu sa mi viac páčili animované efekty, ako živí herci v dosť odfláknutých maskách. Lenže efekty nie sú všetko. Klasika to je, o tom potom, SW majú svoju osobitú auru, ale film je dosť nuda, žiadne ozajstné napätie, dopredu viete, že sa hlavným hrdinom nemôže nič stať (sorry Obi), z Darth Vadera nejde vôbec strach a Chewbaccove zavíjanie začne časom poriadne liezť na nervy. Holt, nie je to celkom moja šálka kávy. Ale viem si to predstaviť ako nedeľnú televíznu kulisu namiesto 1000 krát obohratého Winnetoua. Jediným plusom je záverečný nálet na Death Star. ()

Pixu

Tenhle film prostě miluju. Už od mala. Když se na Novou naději kouknu dnes, tak mi tak trochu dochází jak moc je vlastně jednoduchá. Účelová, prodejná to je jedno, ale hlavně jí to sluší. A tohle vlastně můžu napsat k libovolnému filmu ze staré trilogie. Každá postava je svým způsobem sympatická. Oblíbitelná. A to je něco, co u hodně jinejch film postrádám. To je asi největší síla starých SW. Není nijak objevná, nepřináší ten nejhodnotnější zážitek. Přináší prostě to co od čistě zábavného filmu chci. Dokonale. Nic víc, nic míň. P.S.: Nedokážu si představit jinej film, kde by Darth Vader nepůsobil vyloženě směšně. Výborně ()

rationibus

Dlho som nechápala, čo na tom vidia. Tie triky a vizuálne efekty ma akosi neoslovili. Ale časom to mám stále radšej a radšej. Dobrý príbeh, zväčša sympatické postavy v celkom novom, vymyslenom svete. Dobrá hudba. A keďže to má dobrú atmosféru /či ako to nazvať/, zaokrúhlim tentoraz hore. ()

Arany

Tak takhle se změnila kinematografie. Star Wars nastartoval novou vlnu mainstreamových filmů. Perfektně zvládnuté efekty nezastínily skvělý příběh, herecké výkony. Mark Hammil a Carrie Fisher museli na SW pěkně nadávat, neboť je herecky zaškatulkovaly až do konce života. Větší role se dočkají až 2015 hádejte v čem? Star Wars epizoda 7, tak doufejme ve skvělý come back, ale nemůže to dopadnou špatně. Proč? Force will be with Luke, always! ()

Mukade

tak som si znova pozrel mečový súboj darth vadera a obi-vana a je exémne jednoducho prevedený, ako keď sa malé deti šermujú s palicami xD ()

ela.

Než jsem poprvé viděla Star Wars,myslela jsem si,že tento film nebude opravdu nic pro mně.Netušila jsem,jak strašně jsem se zmýlila.Jednou můj bratr tento film sledoval,a já jsem začala koukat s ním,protože jsem neměla na práci nic důležitějšího.V první chvíli jsem jen "znuděně" seděla,ale potom na mě zapůsobila skvělá úvodní hudba Johna Wiliamse,a po prvních 10 minutách mě film zaujal tak,že jsem nemohla "odtrhnout" oči od obrazovky.Nejen že mě zaujal scénář a děj filmu,ale také skvělé herecké výkony Harrisona Forda,Carrie Fisher,Marka Hamilla a dalších herců.Podle mně je toto jeden z nejlepších sci-fi filmů,klasika,jejíž úvodní soundtrack zná i ten,kdo Star Wars neviděl nebo jednoduše není fanouškem sci-fi nebo Star Wars.O vánočních prázdninách roku 2013 se zrodili mí hrdinové..V roce 1977 se zrodilo jedno z nejlepších sci-fi a George Lucas dokázal,že i něco skoro nemožného je nakonec uskutečnitelné. ()

marien1039

Jako každá správná žena jsem musela udělat radost svému muži a podívat se na hvězdné války. Inu byla jsem mile překvapena, že se mi to docela líbilo a že to vážně není jeden z těch přeceňovaných filmů. Každopádně je tohle rozhodně kvalitnější než mnohé současné filmy, jen jedna z posledních scén, když chtějí sestřelit tu hvězdu smrti, byla zbytečně dlouhá a značně nudná...asi se taky řadím mezi fandy Star Wars serie :-) ()

Hannina

Dlouho jsem odkládala shlédnutí původní trilogie Hvězdných válek, a to především proto, že první 3 epizody mě úplně nenadchly. Po dlouhém čekání mě ale George Lucas víc než pozitivně šokoval. Na tyto kultovní filmy by si měl najít čas každý fanoušek i nefanoušek sci-fi, kteréhokoliv věku. I pokud zrovna neholdujete mezigalaktickému cestování, zaručeně si vás získá dvojice R2-D2, C-3PO... Co dodat? May the Force be with you! ()

phantom1987

Tento film som si pustil predvčerom a bol som veľmi milo prekvapený. Samozrejme efekty v tej dobe neboli ako na dnešnej úrovni, ale na tú dobu je to slušné a film má pútavý príbeh. Nakoľko nie som ani veľmi na Sci-Fi a nalákalo ma to pozrieť všetky epizódy Star Wars, tak ho môžem len odporučiť. ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes