Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Kaka

Chybí mi tam režijní skill, v potenciálu zkrotit na kameru přírodní živel, kterým oplývá třeba Kormakúr, jmenovitě jeho Everest. Arctic je menší, úspornější, výpravou zdrclejší a castingově výrazně chudší. Není to velká story, ale cesta a dělání klíčových rozhodnutí k přežití jednoho muže za nouzových podmínek. Survival příběh bude vždycky relativně cool a sugestivní, jelikož ten duševní přesah v základních instinktech přežití jedince jsou působivé a v(ď)ečné téma, ale Arctic mohl být možná rozehraný o trochu lépe s trochu barvitějším příbehem. Zkrátka nezbavím se dojmu, že Antarktidu šlo podojit více. Mikkelsen samozřejmě válí. ()

Spiker01

Mikkelsen je výborný takřka ve všem, já ale na ty one man show nikdy nebyl (Al is lost s Redfordem jsem protrpěl úplně stejně), ačkoliv jsem doufal, že si Ledové peklo přece jen užiji o něco víc. Ale zkrátka je to jen obyčejný survival, u něhož štáb musel protrpět ledasco a muselo to být skutečné peklo, ovšem nepodařilo se to úplně přenést na mě. Možná se na podobné filmy musí zkrátka člověk správně naladit. Pokud podobné žánrovky vyhledáváte, Arctic rozhodně bude jednou z těch lepších. PS : hůře hodnocená Hora mezi námi se mi líbila více ()

akisha

Tak trochu nechapu, proc k tomu reziser přistoupil takhle rutinne, kdyz mel k dispozici jednoho z top 5 (pro me top 1) hercu soucastnosti a k tomu slibny lokace. Survival filmu jsou tri prdele a většina se snaží z průměru necim vymanit, sakra ocenila bych i zmutovanyho medvěda nebo tuleně zabijáka, ale tohle byla fakt dost nuda. S jakýmkoliv jinym hercem by se na to asi vubec nedalo koukat, ale Mads dokáže procitit a prodat i scénu, kde by si střihal nehty. Zadny objevny myšlenky na tema přežití, oběti, lidsky vůle atd. to nepredklada, takze je to opravdu tak z 90% jenom o Madsove herectví a pak o tom, ze v takovy zime je to fakt na hovno. ()

castor

Minimalismus na druhou. Dánský klenot Mads Mikkelsen trpí kdesi za polárním kruhem, kde ztroskotal se svým letadlem, zbytek posádky pohřbil a teď se snaží přežít. Trpělivě pracuje s omezenými možnostmi, chytá ryby, hledí do mapy, přebývá v kabině letadla, kusem plechu vykutává nápis SOS a doufá. Pravidelný režim ho udržuje při smyslech. Naději mu dává záchranný vrtulník. Nepřízeň počasí ovšem byla proti a náš hrdina tak navíc nově pečuje o zraněnou pilotku. Zřejmě solidní motivace dostat ji do civilizace živou. Bez zbytečných slov a kudrlinek se dostáváme do centra dění, sledujeme rutinní úkony, které se neustále opakují. Právě až po vydání se napříč ledovou pustinou (bylo to nutné?) přicházejí nové výzvy a překážky. Za nějaký zbytečný patos v podobě vzpomínek na milující rodinu mluví situace, do kterých se omrzlý a hlavně houževnatý hrdina dostává. Přesto tenhle kousek o lidské vytrvalosti a síle nějakou tu emoci postrádá. Alespoň v mých očích. ()

D.Moore

Stoprocentně pohlcující podívaná. Madsi Mikkelsenovi jsem to všechno věřil, a to byl základ úspěchu. Líbilo se mi, že o jeho postavě nevíme vůbec nic víc, než že je to chytrý chlap, na začátku jsme vrženi do děje a postupně poznáváme to, co tvůrci chtějí, abychom poznali. Například že člověk může zůstat člověkem i v těch nejhorších podmínkách. Respektive měl by zůstat. ()

Davies182

Vedle survival pekla Arctic vypadá nedávná Hora mezi námi jako úsměvné dramátko k čaji o páté. Takhle vypadá beznaděj, nikoliv jako romantický konverzační výlet po ledových horách s pejskem po boku... ()

gogo76

Mads Mikkelsen má ten dar, že je divácky atraktívny a film v ktorom je na obrazovke takmer v jednom kuse i tak zožeriete ako malinu. Film je veľmi minimalistický, snaží sa byť čo najviac reálny, čo sa mu aj darí, ale po dlhšom sledovaní vás možno ako mňa začne trocha mrzieť, že tvorcovia mohli pridať aspoň dialógy. veľmi ma potešila scéna s medveďom, mohli to aspoň trocha predĺžiť a zdramatizovať, napriek tomu krátke, ale účinné. Pri troche snahy a šťastia to mohol byť excelentný film, ale tých detailov, ktoré vadia je tam viac. Mikkelsen samozrejme 100%-ný. Film tak na 70%. ()

pepo

Velke Mikelsenovo solo vo velmi slusnom filme. Keby to malo lepsie vymysleny koniec bol by som spokojnejsi. Takto ide akurat o sviznu a solidne napinavu jednohubku. Ciselne presne medzi 7-8/10 ()

Xmilden

Podobně jako mráz zalízá v zimě za nehty se i Arctic začne stávat po nudnějším začátku pěkně nepříjemnou a bolestivou záležitostí. Mads trpí, úpí, zkouší znovu a znovu porazit nemilosrdnou zimní pustinu. Je odhodlaný se nevzdát bez boje. Čekal jsem větší filmový zážitek, ale dostatečně silný příběh se dostavil. 70% ()

Real Tom Hardy

"WE'RE HERE! SHE'S HERE! SHE'S RIGHT HERE!" ------------- Mrazivý minimalistický survival par excellence. Mlčanlivý Mads Mikkelsen nepotrebuje akékoľvek dialógy, aby doručil vrcholný výkon a Trapanesov nevyskakujúci hudobný podmaz k tomu pasuje neskutočne. Nebyť doslova posledných troch sekúnd, dávam tomu päť hviezd bez mihnutia oka. ()

-bad-mad-wolf-

Nevim jestli to bylo mým momentálním duševním rozpoložením, ale tuhle sněhovou depresi jsem začal pro narůstající devadesátiminutovou beznaděj skoro nenávidět. Mikkelsen skvělej, depka taky a naděje přesně tolik, abyste zdechli, pokud budete žádat o jedinou kapku víc. 7/10 ()

LiVentura

Ledová pustina a dva přeživší lidé, on a ona. Madsovi jsem věřil každý krok, snad je to jediný herec, kterému to věřím, asi to dělá ten severský zjev a původ.? Skvělý příběh, ovšem srážím hvězdu za konec.! :-) ()

cheyene

Parádní survival snímek, na který jsem se dlouho těšil. Mads Mikkelsen v hlavní roli je perfektní, čas u tohoto příběhu rychle plyne a až na pár detailů ohledně logiky nemám výhrad. Arctic: Ledové peklo splnilo má očekávání. ()

3497299

Náboženské drama o nepřímém důkazu Boží existence maskující se jako survival thriller. Mads Mikkelsen hraje o život a koneckonců jeho výkon je tím, co celý film v dobrém slova smyslu drží. Narativ hodně jednoduchý a klasický – člověk spadne s letadlem v arktické oblasti a bojuje jako trosečník o život. Nezáleží na tom kdo a proč, jde jen o strohé drama přežití. Tahle strohost je ale tvarována velmi konzervativně – jednak stylisticky, jednak obsahově. Protagonistovi se stanou všechny možné nepříjemnosti, přesto jej neopouští štěstí, dokud projevuje dostatečně silnou a dobrou vůli (například se snaží zachránit život dalšímu trosečníkovi, ačkoli se tím sám vystavuje většímu riziku). Jakoby nad ním bděl nějaký metafyzický strážce, který mu pomáhá tehdy, když jedná ve shodě s křesťanskou morálkou, ovšem jakmile projeví chvilku slabosti, okamžitě mu dá najevo, že takhle tedy ne. V podstatě docela zábavný film, leč spíše průměr, nic zásadního. ()

DJ_bart

aneb jak se Mads Mikkelsen, muž s nejostřejšími lícními kostmi široko daleko, vydal na zádumčivou procházku skrze mrazivý pustiny... ()

Pepinec

Rád bych tomuhle filmu vrátil stejnou mincí za zážitek, jakej mi dal. Ale ještě jsem nepřišel na to, jak do komentáře vložit ticho a otevřenou papulu... (Vancouver, Kanada) ()

Cappuccino

Mads Mikkelsen ako vždy skvelý, drsné prostredie ľadovej Arktídy zamrazí aj diváka sediaceho v pohodlí teplého domova, ale... väčšiu časť stopáže sa skutočne nič výnimočné nedeje. Navyše, keď sa Mikkelsen začne starať o ženu z helikoptéry, robí jednu logicku chybu za druhou. Ako keby hrdinovu púť režisér zámerne sťažoval. (Príklady – SPOILER – 1. pri prvej vyznačenej trase mohol hore vytiahnuť samostatne sánky, batožinu a ženu, miesto toho ťahal sánky so ženou a nezvládol to 2. na konci sa mohol čím skôr tackať smerom k helikoptére s horiacou svetlicou a ihneď sa vrátiť pre ženu, miesto toho sa zbytočne vrátil k žene a strácal čas tlačením sánok). ()