Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

Pajky3

John Wick podruhé přinesl všechno ve větším. Akci, krev a komplikovanost světa zabijáků. Zároveň také ztratil element překvapení a bylo jasné, že Johnovi se nemůže nic stát. Trošku mi unikl smysl postavy Fishburnea, ale jinak to šlo. Jen mě to prostě bavilo míň než jednička i když měl lepšího psa. ()

Juto

Pokračovanie, ktoré sa vyrovná originálu. Reeves opäť raz nesklame, plne sa stáva Wickom tým, že svoj hnev nad životnými nespravodlivosťami nasmeruje do intenzívne sústredeného predstavenia. 7/10 ()

BoXBe

Luxusní zábava. Řím, New York, Wick. Opět neprůstřelný, stejně cool a pořád střílí i za roh. Pecka. Řekl bych, že dnes ještě nedokážeme docenit ani dohlédnout, jaká legenda nám tu roste před očima. P.S. Před filmem z důvěry ke značce neviděn jediný trailer, a beru jako plus, že mě ty nápady dostávaly až na plátně. ()

SHI-SHA

Příliš mnoho akce na úrok příběhu. Scéna v zrcadlovém labyrintu naprosté klišé, které jsme už viděli tolikrát. Jsem zvědavý, jak tuto trilogii tvůrci uzavřou. ()

animaxis

John Wick je už od prvního dílu jednou z mých nejoblíbenějších akční postav ve filmu. Keanu Reeves tu má neskutečné charisma a působí tím správným dojmem elegantního zabijáka. Druhý díl je založený na maličko složitější zápletce než první, ale nic extra komplikovaného od toho rozhodně nečekejte. Akční scény jsou opět natočeny perfektně, práci s kamerou při nich musím ocenit taky. Vše doprovází buď hudba na motivy prvního dílu nebo nová a oboje se sem hodí. Ve druhé polovině mi film přišel maličko slabší, ale úplný závěr to nakonec napravil a popravdě mě docela překvapil. Jako akční film je to výborná podívaná, hlavně když od toho dopředu nebudete čekat žádný "umělecký" zážitek. ()

campix

Jednička byla naprosté akční zjevení. Učebnicově jednoduchá zápletka, kulervoucí akční scény a zběsilé tempo, které vydrželo až do konce. Ve světle toho všeho zápletka Johna Wicka 2 už nepůsobí jednoduše, ale pouze debilně. Zároveň první polovina, kde se vysvětluje kdo, co a komu, je hodně zdlouhavá a brzdí akční jízdu, která se rozpoutá po všem tom seznamování. Všechno dobré zůstalo, jen lehce schází moment překvapení, který nastal u prvního dílu. Díky bohu za vizuálně opojné finále, které zachraňuje vlažný začátek. ()

dr.fish

Ještě bezradnější než první díl. Pokusili se rozvinout zcela nezajímavý námět, není divu- nepovedlo se. Žádný vtip, jen obrázky bez ladu a skladu. Smát se tomu nedá a vážně to brát taky ne. Naprosto nechápu, co tím kdo chtěl sdělit. 40% ()

majo25

Málokedy býva dvojka lepšia ako jednotka. V tomto prípade je to síce iba o kúsok, ale aj tak to stačí na slabšie štyri hviezdy. Škrečka mu nezmasakrovali, aj nový havo ostal celý, motív zabíjania bol totiž zmenený a na takto vyobrazený obraz mafiánskeho sveta som si už asi u Wicka navykol (alebo žeby u Wycka navikol?). Stále je tento mafiánskymi pravidlami prešpikovaný svet príliš strojený, neprirodzený, ale uznávam, že to má svoje čaro. No a atmosféra je na akčňák opäť parádna. Potešila scéna, kde sa "Neo" stretáva s "Morfeom". Reeves ale už nech sa ostrihá. ()

mortak

Nejlepší film podle počítačové hry, i když žádná předloha za ním není. John Wick je zpátky a my si s ním projdeme třil levely počítačové hry se skvělým cliffhangerem na konci, který vede do té nejvyšší herní úrovně. Autoři si vyhráli s jednotlivými lokacemi (muzeum + Ruby Rose je opravdu "piece of modern art"), a všechny tři levely mají vždy něco odlišného (ukryté zbraně, či jejich přebírání). A nejen to. I cut-scény rozhodně stojí za to, protože se hraje o spásu Wickovy duše (odejít lze jen skrz porušení pravidel). John Wick Chapter 2 je daleko víc než obyčejná střílečka, je to zatím nejdokonalejší převod poetiky počítačových her do filmu. ()

Deyw

luskanice jako hovado..jeste vetsi a lepsi stipana, nez prvni dil..kurva ta choreografie je dokonala! film zacina hned po prvnim dilu a hned se rozjizdi kolotoc jak svina...akcni porno...nejlepsi americkej akcni film co tu byl.. (ten nejlepsi je raid 2!) uz chci chapter 3,4... ! Keanu je skvelej! ()

panMartin

Pokračování skvělého prvního filmu. Pro fanouška akčního žánru je to naprostá povinnost film vidět ! Vřele doporučuji film shlédnout ! Ten Adrenalin, který film nabírá od cca osmé minuty filmu je až do konce neuvěřitelnej. John Wick je po letech zpět a ještě víc nasranej než minule. Velké uznání režisérovi a Keanu Reevesovi za snahu, trénink. Dále musím ocenit některé pozoruhodné postavy a celkovou mytologii elitních zabijáků, která je zde vykreslena mnohem zajímavěji než v jedničce. Cool střílení do xichtů z deseti centimetrů pokračuje a je ještě víc cool. Keanu je skvělej, hlášky nadupaný, záporáci parádní. Wick 2 není ve srovnání s jedničkou není lepší, ale ani horší. Pochybuju, že tohle letos překoná nějaký jiný akční film. Konec je dobře rozjetý pro další díl. ()

URBAN

Po prvním dílu jsem si říkal že druhý díl už nebude fungovat, ale právě to čím vynikal první díl dokázal i ten druhý. Je to zpracováno tak že se soustředíte na akční scény a příběh je spíše jen takový doplněk. ( 6.3.17/Cinema City/Sčítání lidu:24 ) ()

alchac odpad!

„Ahoj Džone, hele mám otisk tvýho palce udělanej tvojí krví tady v tom děsně kůl medailonu, tak potřebuju, abys vykydlil mojí ségru.“ „Ne-é.“ „Jak jako kurva né? Mám tady ten tvůj otisk jsem ti říkal.“ „Fhakt nhé. Jshem v dhů-choo-dhu.“ „Hele, je ti jasný, že pokud se mnou takhle vyjebeš, vyhodím ti do luftu barák a abys mě mohl sejmout a neporušit pravidla Cechu assasínského, té ultraděsně tajné organizace, kde všichni členové do puntíku ctí a dodržují posvátný kodex nájemné zabijačiny i přes to, že psychologický profil nájemného vraha se dá shrnout slovy ,extrémní sociopat’, budeš muset tu mojí ségru stejně vodkráglovat?“ „Hm-mmm.“ „Ale tak to dopadne úplně stejně, akorát budeš mít zbouranej barák a budeš za ještě většího pakokota než v jedničce, je ti to jasný?“ „Hmmm-m.“ „Jo mimochodem, víš, že mluvíš jako lobotomizovanej terminátor sjetej heroinem, viď?“ „Yhééés.“ „Hele, tak já ti teda jdu srolovat verandu granátometem, se měj, ještě pak pokecáme...“ Kurva, chlapi, neserte mě – vy si to tady čtyřkujete až pětkujete tak, že pak jeden já podlehl dojmu, že na hnojišti mé nejstrašnější pseudoakční noční můry jakýmsi nepopsatelným zázrakem vypučel dokonalý sakurový květ a přitom ta odporná chujovina jen terminálně (jak aspoň úpěnlivě doufám) metastázovala, pročež teď mám kvůli vám trauma na druhou a ještě jsem za jeho pořízení musel vysolit nekřesťanský peníz! Dick nám ve dvojce akorát více zgumovatěl (a to tak, že i Eflek vedle něj vypadá jak Anthony Hopkins v nejlepší formě), neboť tentokrát nejen že se permanentně tváří a mluví, jako by měl čtyři neděle krutou zácpu, ale on se tak i celou dobu pohybuje. Pročež exhibice jeho bojového neumění kung-pao naučeného od těch nejvyšších mistrů kláštera Šu-lin připomíná pokus zasloužilého bechtěrevika imitovat špatně střeleného orangutana. Čemuž se samozřejmě musí přizpůsobit i popravovaný kompars, takže turecký Rambo hadr. Rovněž jedničkové ultradebilní nabíhání asfaltových cílů na dickovské hedšoty zde tvůrci „zdokonalili“ tak, že inteligentněji se chovají i Uměle Imbecilní cíle v Moderní Warfáře. Současně jsem si k tomu vizuálnímu zhnusení musel klást otázku, k čemu je vlastně dobrý hitman supernenápadný tak, že o jeho práci ví i soused od hasičů a na první pohled ho pozná i hajzlbába z Florence. Ačkoliv vzhledem k tomu, že i této dámě jistě pípla na mobilu esemeska o sedmi míčích za Nýja (když už pípla přinejmenším půlce Ňů Jorku včetně assasínujících houmlesáků), lze to pochopit. Mno, jelikož jsem přežil nával panického nutkání udusit se vdechnutím jazyka či si pro zmírnění svého utrpení vytrhat oční bulvy a narvat si je do uší, vyřešil jsem to nakonec obdobně jako minule. Leč nemaje tentokráte možnosti volně opustit budovu kina, neb bych stejně musel venku postávat a čekat, až si to plně „vychutná“ kamarád, se kterým jsem na tomto kandidátovy na zlatého Bolla byl, tak někdy na začátku petřínské přestřelky jsem se zavrtal do sedačky, přehodil přes sebe bundu a do závěrečných titulků zalomil. A to jsem netušil, že mě Dick nasere ještě in memoriam, protože kvůli tomu, že jsme neprchli předčasně (ač mě by to přišlo více než včasné), jsme do Edenu dorazili až po úvodním buly, pročež jsme se tísnili až nahoře a přes před námi stojící záda ostatních Motoristů piču viděli (tedy ne jednu, hned čtyři – pruhované – ale to sem nepatří). Zakončím tedy krutě vtipným citátem ze snímku, jehož filmové kvality se nad ryloudovaným Dickem tyčí jako Olympus Mons nad Mariánským příkopem – ať se propadnu do Západního Německa, jestli ještě někdy dostanu byť jen na vteřinu nutkání prznit si sítnice dalším Džondickem! I ten odpad je pro tohle plesnivé filmové lejno příliš mírný! Holyúdská žumpa je snad opravdu bezedná. () (menej) (viac)

tomeek

Mr. Headshot je zpátky a furt stejně cool jako předtím. Akorát má člověk pocit, že John má god mode. Ale stejně je to zábavné, tak co :) zrcadlová pasáž je brutální a akce v Římě skvělá. ()

StanislachKo

Takto... ono to nebolo menej mind-blowing, čo sa týka akcie ako pôvodný film. Smola tkvie v tom, že to už toľko neprekvapuje. Na druhej strane je tu ten "samurajský" námet o hodne viac využitý ()

SeanLSD

John Wick. Už len vyslovenie jeho mena láme oceľové trubky. Evidentne je z rodu tých hrdinov, čo tak náramne lipnú na tom, že skončili, až sú ochotní rozpútať kvôli tomu peklo na zemi - a pri najmenšej zámienke sa nezastavia, kým nevykynožia aspoň zopár mafií. Môžu za to samozrejme vždy iba tí druhí, čo nedajú pokoj... až kým nedostanú pokoj svätý. Inak je to okrem pekného vizuálu a perfektného kaskadérstva iba absurdný príbeh v nezmyselnom univerze, ktorého fungovanie spôsobuje, že sa kruh zabíjania nikdy neskončí... - pričom ale na pôde Continentalu sa všetci upokoja a pokecajú o všetkom ako starí dobrí kamoši. Je to predsa celé iba hra. Presnejšie - videohra. Prestrieľať sa level za levelom. To ma otravuje najviac - že je JOHN WICK 2 takmer nonstop strieľačka, kde sa za alfu a omegu považuje akrobaticky elegantný zásah do hlavy. Akčný raj to teda pre mňa nie je ani približne. A celý príbeh je o tom, že aby JW neporušil pravidlá Rady, musí zabiť člena Rady... len preto, aby ho potom všetci chceli zabiť.. - medzi nimi nový člen Rady! OMG, chce sa mi dať toho smajlíka, čo otrávene prevracia očami.. Viac vyhypovanú sprostosť som nevidel od Tarantinových posledných filmov. ()

Sabrewulf

Nechápu to nadšení tady. Podruhé už to prostě nefunguje. Začátek mě slibně navnadil a pak už to jelo ve stejných kolejích. Střela do nohy, střela do hlavy, střela do nohy, střela do hlavy, přehoz přes rameno, střela do hlavy a tak furt dokola. Tady opět fungovaly červená blikátka od mužů v černém, jinak si nadšené komentáře (jako by to bylo něco nového) nedokážu vysvětlit. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)