Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

Hovadin

Film nezklamal, ale bohužel ani nenadchnul. A to hlavně zásluhou zbytečně dlouhé stopáže. Naopak pozitivní byl návrat postav z původní trilogie a tohle dinosauří multiversum opravdu fungovalo. ()

jprmusic

Dominion je dost špatnej film. Scénář je dost přiblblej a ani Trevorrow nijak nezáří. Je fajn vidět starý známý tváře a v IMAXu to celý vypadá dost dobře, tím ale pozitiva končí. ()

Arkagas1989

další letošní kino, protože tohle jsem slíbila svojí mladé ještě k narozeninám. Na Jurském světě vyrostla, dívala se na filmy už ve školce a láska k dinosaurům ji nepřešla za dalších 10 let. Tenhle film je vyloženě spíš o nostalgii. Hlavní dějovou linku samozřejmě člověk nesmí moc řešit, protože je to prostě blbost, ale dinosauři a akční scény na velkém plátně byly super. Staré osazenstvo, které vypadá i po letech pořád stejně potěšilo a na konci i slzička ukápla. Takže ne, není to převratný film, ale je to srdcovka, kterou jsme si v kině maximálně užily.  7/10 ()

Yoda666

Víceméně přehlídka výběru z toho špatného, co na dnešním Hollywoodu je. V podstatě mně ani nepřišlo, že by to byl samostatný film, spíše šablonovitý blockbuster, který kdyby nebral Jurský svět jen jako kulisu a nepřiživoval se na odkazu Jurského parku, by se jmenoval jinak a nebyl by asi o dinosaurech, to by se do Číny ale tak dobře neprodávalo. Hned v první minutě jsem věděl, kdo je hlavní záporák, Steve Jobs z Wishe, kterej furt něco žere, věděl jsem i jak se to nejspíš bude odehrávat a vlastně jsem se celkem trefil. Zbytek byl jedno klišé za druhým a jediná věc, která tento film ještě jakž takž kromě pohledných dinosaurů spasila, je návrat starých postav z Jurského parku, přičemž se fakt divím, že Jeff Goldblum po natočení filmu neskončil na operačním sále se zlomenou páteří, jelikož celej film tahal na svých bedrech. Ty dvě hvězdičky jsou pro tebe, Jeffe :* PS: Po dvou hodinách filmu furt nevím, kdo má jako mít tu nadvládu? ()

Dejvecd odpad!

Jurský Svet mohol byť epickým pozeraním, ktoré by podobne ako nový Top Gun a Batman prevetralo tohtoročné kiná, bohužiaľ rovnako ako v prípade Doctora Strangea sa to nestalo. Jurský Svet: Dominion je film, ktorý vyzerá vo väčšine z momentov fantasticky (až na scény s Blue, tam mi to CGI prišlo trochu nedorobené), má to dobrú a dynamickú akciu, skvelé lokácie, zvuk a dinosaury, ktoré sú skrátka epické, úžasné a pôsobia strašne dominantne (mám pocit, že tomu je hlavne z dôvodu množstva animatronických modelov za ktoré som tvorcom hrozne vďačný). Zároveň je tu tých dinosaurov skutočné mraky a scény kde žerú ľudí som si neskutočne užíval. Bohužiaľ tu sa dostávame k prvému problému, na to ako veľký film to je, tak to žranie ľudí je tu reálne asi v dvoch scénach, kde to ani nie je poriadne ukázané na kamere, takže tým pádom tie dinosaury ani nevyzerajú ako reálna hrozba pre hlavné charaktery. A keď už rozprávam o charakteroch, tak by sa hodilo povedať, že tvorcovia tu odviedli dosť mizernú prácu. Okrem Maisie a Iana žiadna z postáv nedostane nejakú péči a tým pádom mi na žiadnej z nich moc nezáležalo. Zároveň ani tá dlho očakávaná reunion  nejako nezaujala a na to že to bol min. z mojej strany hlavným (možným) ťahákom filmu, to tvorcovia dosť odflákli. Zároveň celý scenár pôsobí strašne jednoducho, prvoplánovo a bez žiadnych okorenení, ktoré by z toho spravili niečo zaujímavé. Dej je tým pádom neskutočne obyčajný, nudný a tiež obsahuje veľké množstvo klišé momentov, alebo dier, ktoré skrátka nedávajú zmysel. Nový Jurský Svet teda na týchto priečkach úplne sklamal a jediné čo to pre mňa zachraňovalo bol úchvatný audiovizuál a Maisie s Ianom. 2/10 Mám pocit, že scenár je problém drvivej väčšiny tohtoročných bijákov :( ()

Mamlas

Chaotická slátanina. Prvních 80 minut je naprostá tragédie. Pak se na to dá s přetáčením a oběma očima přimhouřenýma dívat. Ale stejně, nesmysl za nesmyslem, jedna chyba za druhou. Minimálně střihač a režisér by měli jít na pracák. Staré známé obličeje potěšily, nicméně několik důchodců nemohlo zachránit tenhle pomatený výškrab z kdysi věhlasné značky. Místy mi to připadlo jak od Asylum. (18%) ()

Joe16210

Regulérní 4 hvězdy za skvělé zakončení šestidílné série. Neopakoval se efekt třetího dílu první trilogie, naopak bych téměř řekl, že se jedná o nejlepší díl nové trilogie. Obrovské plus je návrat původního tria Neill-Goldblum-Dern a také vyvážení s postavami z nové trilogie. Zároveň se ale neobjevuje tolik nových postav jako v minulém dílu, což je dobré pro celkovou konzistenci. Načaté dějové linky se podařilo uzavřít a vysvětlit a i kdyby se k dinosaurům z Jurského pátku chtěl někdo v budoucnu vrátit, ta možnost a zadní vrátka tu jsou. Palec nahoru pak rozhodně zaslouží i některé scény, které odkazují na kultovní první Jurský park. ()

Mr.Ward

Samozřejmě je tam spousta fajn scén, herci jsou také fajn, starou gardu s novou je radost sledovat. Je vidět že tam to srdíčko je, ale je šikovně schovaný pod tunou zbytečných kliček (celá linka s hmyzem). Kdyby tento film nevznikl, nic by se nestalo, protože se neposouvá nikam dál. Tak teď nevím… chtějí si tvůrci nechat otevřené dveře pro další díl? To šlo i jinak… alespoň naoko se mohl příběh nějak uzavřít a ne to zpracovat jako výplň… Možná jsem zbytečně moc kritickej, ale já to prostě tak moc miluju, že jsem si přál aby to byl masterpiece. A on není no. ()

OJan

Tohle je zklamání, protože za to co se předešlé díly držely solidní úrovně, tak tento snímek se už prostě tak moc nevydařil. První polovina vůbec neobsahuje ono kouzlo všech předešlých dílů, je to takový zbrklý úvod, kde dinosauři nedostávají vůbec prostor. Druhá polovina to alespoň trochu zachránila, jsou zde už i konečně nějaké dinosauří souboje, které nesmí chybět a celkově se to rozjede, ale mám dojem, že se s toho stává klišé, neboť se neubráním pocitu, že tento i předešlé díly mají děj jak přes kopírák. Takže mě potěšil hlavně návrat starých tváří, místy kamera a místy hudba. |55%| ()

Oxyuranus odpad!

Tak na tohle jsem se těšil. Dinosauři rozlezlí po celém světě. Námět mých dětských snů po shlédnutí Jurského parku. To, co mi bylo naservírováno, bylo otřesný. Už úvod zvěstoval průser, ale že bude tak velký. To i ty kobylky byly menší a jako opravdu s takovým námětem příběh vystavět na tomhle? Vážně? Tolik zpomínaná naháněčka s dinosaury sterilní, suchá, nudná, nenápaditá... stačí si vybrat. Do konce jsem prostě nevydržel. Tenhle film si opravdu zaslouží tak maximálně zadarmo stáhnout někde na internetu. ()

HEED

Tak si jednou rodinka z výpravné dovolené přiveze jednoho malého velociraptorka, aby si mohli dokázat, že se dá s dinosaury žít v symbióze. No je to samozřejmě blbost a tím pádem film nemá žádnou vzdělávací hodnotu. No a až se o tomhle budou děti dohadovat s vyučujícím v hodině přírodopisu, to bude koulí v žákovských knížkách (nebo elektronických). Příjemné je setkání staré party (z prvních dílů) a slušný audiovizuál. Zbytek stojí za hovno. ()

petrik11 odpad!

Nech už preboha nespravia štvorku. Tak toto bolo ozaj cez čiaru. Digitálne efekty boli OK, ale to tak bolo jediné pozitívum. Obstarožní herci asi už nemali do čoho pichnúť, tak rolu v tejto megasračke zobrali. A celkom do tej biedy zapadli. Ale pozor, boli tu fenomény doby, multikulti, černoškovia zachraňovali svet, ušlo sa i miesto pre LGBT. ()

helrohir

Tak je to definitívne, záverečný diel Jurskej ságy je zároveň aj jej najslabším článkom. Scenár k tomuto filmu je totiž jedná veľká katastrofa, ktorá drvivú väčšinu filmu nedáva vôbec zmysel. Bohužiaľ, je to dôsledok toho, na čom stroskotávajú viaceré známe filmové značky (rovnako aj Star Wars), ktoré sa po rokoch opäť niekto pokúsi oživiť. Na prvom filme si dajú všetci záležať, ale scenáre k pokračovaniam sa proste píšu až po úspechu prvého filmu, a preto to mnoho krát dopadne ako aj tu, teda že nasilu upliesť trilógiu tak, aby dávala zmysel, nie je až také ľahké. V samotnom filme sa síce tvorcovia snažia ponúkať efektné akčné scény a naháňačky, ale hlavne v prvej polovici filmu som mal pocit, že ide o film postavený na úplne iných základoch, a dinosaury sa tam z času na čas objavia len preto, aby sme nezabudli, že vlastne pozeráme Jurský svet. Zvyšok filmového diania v komplexe je už zas typickým pre ostatné filmy zo série, a teda nemá čím veľmi prekvapiť, možno okrem konfrontácie s novými druhmi veľjašterov. Opäť sa rodia tuctové dejové linky, ktoré sa snažia spojiť zopár postáv, aby vykonali niečo zdanlivo zmysluplné. Jednoducho povedané, táto séria sa už nemá kam posunúť ani čím prekvapiť. Vizuálne je to samozrejme lahôdka. Film ako celok je podpriemer, a tú tretiu hviezdu dávam len za účasť osádky z pôvodnej trilógie. 50%. ()

mac000

Není to špatné a ruka Stevena Spielberga coby výkonného producenta je vidět. Ale po desetiletích a několika přímých či volných pokračováních tento další sequel nemá co nového do tématu oživených dinosaurů nabídnout. Některé motivy proto připomínají poslední díly Planety opic, jiné vykrádají tak trochu témata z minulých "jurských" filmů. Herecký ensemble je ok a rozhodně patří k tomu lepšímu ve filmu. Nedovedu si ale představit, že by bylo ještě další pokračování. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)