Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (CinemArt SK)

Nix

Tohle bylo strašný. To si raději pustím nějaký céčko od Asylum než toto znovu. Nejen, že mne žádná postava nebavila, ale bohužel i ti co se vrátili se raději vracet neměli ne do tohohle světa. Lidi a dinosauři prostě nejdou k sobě a to co se snažili vymyslet bylo fakt trapný. Tohle jsem protrpěl až moc, měli je nechat dávno spát. ()

gemi

První hodinu je to pětková záležitost. Pomalu (ale rozhodně ne nudně) rozvíjený příběh, ukazující, kam se svět od posledního dílu posunul, úchvatná výprava, napínavé honičky, a jako bonus všechny klíčové postavy všech předchozích dílů! No dokonalost sama. Jenže pak to začne jít pomalu dole kopcom. Postupně přibývá WTF momentů a v závěru je to korunováno sociální (a přírodní) sci-fi agitkou v duchu všichni přece můžeme žít v míru pospolu. Nicméně i přesto je to hrubě podhodnocený film, jehož kvality se minimálně rovnají předchozímu (taky podhodnocenému) dílu. ()

Ninivius

Jurský Park je můj nejoblíbenější film, a jeden z mála filmů o kterých bych se nebál říct, že je bezchybný. Dominion je bohužel pravý opak. Slibovaný příběh o soužití člověka s dinosaury se nekoná, opět se ocitáme v rezervaci, která je ovšem mnohem méně zajímavá než předchozí lokace na ostrovech. Dinosauři jsou odsunutí na vedlejší kolej a hlavní slovo dostávají kobylky, což sice zní jako zajímavý nápad, jeho exekuce je ale bohužel naprosto katastrofální. Nové postavy jsou nudné a monotóní a také by jim neuškodila další lekce herectví, některé dialogy byly jak předčítání na základní škole. Návrat původní trojice sice potěší, jejich chování je ale natolik odlišné, že kromě vzhledu se svým původním postavám nepodobají vůbec v ničem. Jediná část příběhu která za něco stála je dějová linka s Maisie a klonováním, která epxanduje na téma minulého filmu. Za zmínku stojí také Bryce Dallas Howard, která předvádí asi nejlepší herecké výkony z celého obsazení. Ani vizuálně film tentokrát moc nezaujme, většina akčních scén se odehrává buď ve tmě nebo ve špatně nasvícených prostorách. Soundtrack je kvalitní ale ničím nepřekvapí, čekal bych že když jde o poslední díl série, bude víc prominentní hlavní znělka Jurského Parku, ale ve filmu zazněla opravdu jen zřídka. Soužití dinosaurů a lidí by bylo zajímavé téma a hezké zakončení mé oblíbené série, bohužel se tvůrci vydali jinou cestou a podle mého názoru film naprosto pohřbili. Doufejme že nechají dinosaury už navždy spát a dalších dílů se snad nedočkáme. Je to věčná škoda. 5/10 Your scientists were so preoccupied with whether they could, they didn’t stop to think if they should. ()

BFG2000

Kromě jednotlivých pěkných obrázků, má film jedinou skutečně povedenou scénu: "Clair - Jelen - Jezero", která trvá přibližně 5 minut. A to je na 140 mm dlouhý film proklatě málo. Film má chvíli takové jakoby světlé chvilky, aby je však vzápětí srazil totálně na kolena nějakou vyloženě trapnou, nelogickou či prostě špatně natočenou scénou. A těch špatně natočených scén, je v tomto světě až moc! Po dlouhé době mám pocit, že scénář filmu nebyl zase až tak špatný, ale vize režiséra a jeho zpracování scénáře do obrázkové podoby, se zkrátka naprosto nepovedla. Kupodivu, pro mě, naprosto v pohodě proběhlo spojení všech postav dohromady, jak těch "původních", tak těch nových. Bylo to celkem přirozené, logické, nenásilné. Nové postavy se chovají tak nějak, dle předpokladů. Zkrátka nevybočují ze zajetých kolejí předešlými díly. Ale původní postavy, byť je hrají stejní herci, jsou úplně jinými charaktery. Zde se trochu tlačilo na pilu a nevím proč, ale někdo si na poslední chvíli asi řekl, že film se nebude ubírat spíše hororovou cestou, ale raději půjde cestou komedie. No nic. Velká škoda a totálně promarněná příležitost. První díl byl násobně lepším filmem. Tohle je ještě horší, než už tak dost špatná dvojka. Ze sraček film vytahuje Michael Giacchino, který se však také drží zbytečně při zemi a pak skvělý Chris, úžasná Bryce a talentovaná Isabella. Pro mě obrovské zklamání, trailer navnadil. PS: spousta lidí zde vychvaluje scény na Maltě. Ty jsou za mě skoro až zbytečné a ulítlé. Osobně bych ve filmu viděl mnohem více scén věnujících se globálnímu problému a těm, které by se podobali výše zmíněné Clair a jezeru. ()

neo250

Kobilky, kobilky, vsade kobilky.... co to ma spolocne s dinosaurami do certa? Povinna jazda pre fanusika, ktora vsak pri finalnom vyvrcholeni nenadchne, ale skor vyvodi otazky, co tym chceli povedat. Nasiel sa vsak sprej, ktory tucko z Jurskeho Parku stratil, ked ho zral Dilophosaurus. :) ()

ANTYCHRYST

Celou sérii už od Jurskeho parku mám rad..na díl jsem se dosti těšil..velký návrat všech původních postav mě potěšil..ale stejně se mi nejvíce líbila ta černoška..bohužel film nepřinese nic zajímavého..Dinosaurů mohlo bejt mnohem více..viděno ve 4DX a to mě také zklamalo..nulové 3D jen nonstop cloumani ze sedačkou..což je škoda..uvidíme jestli se dočkáme dalšího dílu..prostor tam samozřejmě je:) 65% Hudební doprovod byl moc dobrej ()

Marty7CZ

Tak pro mě je to mega zklamání a skoro odpad, všichni tam hráli jako banda idiotu, nic origo se tam nedělo a stupidita vycumovala snad z kazdyho rohu, takže žumpa jako Moonnfall za 10%🤢🤢🤢 ()

wege

Dobrovolně bych do kina na to nešel, chtěly děti. To mě na tom baví nejvíce, pozorovat je v kině a povídat si s nimi o filmech, které jsme viděli. Chodím s nimi docela pravidelně, na marvelovky a na filmy jako je zrovna ten o dinosaurech. S mámou chodit nechtějí, protože neodpovídá na dotazy, dokonce prý ani nepozná rozdíl mezi T-Rexem, giganotosaurem nebo třeba therizinosaurem (citace). Ten bych mimochodem v tom filmu naprosto skvělý, jednoznačně nejlepší dinosaurus. Pak byl teda skvělý ještě ten s tím červeným peřím, co uměl létat i plavat pod ledem. Toho máme někde doma jako figurku, ale zapomněl jsem jméno. Pro mě byl ten film lepší než dvojka, ale ne tak dobrý jako jednička. Měl skryté poselství o tom, že si tu planetu stejně dosereme sami a bude to jen a jen naše chyba. Když jste k tomu filmu přistoupili pozitivně, šlo to brát jako nepokažené a důstojné zakončení všech filmů od roku 1993, ke kterému se není potřeba již více vracet. ()

RAFT

Režisér Trevorrow měl co dělat aby zakončil trilogii , po konci druhého dílu.Ale ,opět to zvládl a podařilo se mu to .Ve filmu různé druhy dinosaurů ,některé jsme mohly vidět už v prvním Jurském parku.Zábavná jízda od začátku do konce .Navrácení postav z jurského parku a co dají dohromady s novou partou dohromady ,vlastně skvěle funguje. T-Rex prostě nesmí chybět .A do toho klasická hudba která ,nesmí chybět.Pokračování klidně .Za mě 80% ()

alldo.raine

Kvalita jde dolů, ale pořád je to koukatelné. Potěšil návrat starého týmu, naopak casting na padoucha byla bída. Škoda že to v parku nerozjeli více, na to jakou stopáž na to měli se do toho mohli opřít podstatně víc! ()

Pepe_cz123

Když byl oznámen nový Jurský svět tak jsem měl neskutečně natěšení. Trailery vypadaly skvostně a já jsem už měl jasno že se tu už nic nemůže podělat a že půjde o úplně epický konec. A navíc jsem vůbec nechápal ty recenze ty Hejty. Hm tak už vím. Staré postavy už od prvního setkání se chovali extrémně divné, dinosauři z dálky nebyly moc hezcí (ne všichni) a co víc to CGI je tam někdy fakt hnusný. Zkrátka jsem fakt měl očekávání vysoko. Ale bohužel 5/10. ()

ratchet

,,Řítíme se vstříc vyhubení svého druhu." Film na který jsem se strašně moc a dlouho těšil, očekával jsem od něj epickou jízdu, plno dinosaurů, pořádnou akci, hodně vzpomínek na minulou trilogii, ale hlavně jsem se těšil na Dr. Granta, Dr. Malcolma a Dr. Sattlerovou. Bylo úžasné vidět je znovu pohromadě, ale musím se přiznat, že když se Alan Grant poprvé ukázal na plátně a zahrála ústřední melodie z parku, tak jsem se musel z nostalgie pousmát. Líbilo se mi, že tvůrci zanechali vlastnosti původní trojky, tak jako to bylo v parcích. Delší stopáž mi vůbec nevadila naopak to strašně rychle uteklo. Ano, začátek je pomalejší, ale od chvíle kdy se Owen a Claire přesunou na Maltu, kde je mimochodem jedna z nejlepších akčních scén z celé ságy, to chytí pořádný tempo a chrlí parádní scénu jednu za druhou. Jako vždy se mi i tady líbily vizuální efekty, animace, hudba a loutky dinosaurů, kterých tu bylo více než v minulých dílech. Film se mi moc líbil, užil jsem si ho a bylo parádní vidět ho na velkym plátně. Dle mého názoru je Jurský svět: Nadvláda kvalitní snímek, který důstojně zakončil jurskou ságu. ()

Cooller

místy dobré, ale většinou je to jen opět dalši nuda cilena vyhradně na nostalgii s obsazenim puvodních hrdinů jurskeho parku.... nestyděli se je navlict i do stejnych kostymu, cele to je jak nekonečný serial. ()

Azrail

Nadvláda je epickým mišmašem všech předchozích Světů a Parků, který vypadá nádherně, zní nádherně, je plný skvělých herců a... a bohužel vůbec nedrží pohromadě. Hlavní zápletka (ačkoliv zdaleka není jen jedna) je dost slabá, nedokáže děj utáhnout a film se tak stává prakticky jen výprodejem epických akčních scén, které sice vypadají krásně, ale postrádají jakoukoliv duši a logiku. Jako akční jednorázovka se dá Nadvláda skvěle užít, pokud od ní nic jiného nechcete, ale já osobně jsem rozhodně chtěl a čekal víc. 6/10? A i tak spíš z nostalgie. Objektivně bych měl jít asi ještě o bod dolů. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)