Tarzan vyrastal od útleho detstva v divokej africkej džungli. Z osireného ľudského mláďaťa, ktoré pred rokmi nezištne adoptovala gorila Kala, vyrástol silný a spravodlivý kráľ džungle. Spoločne s výrečnou gorilou kamarátkou Terk a neurotickým slonom Tantorom sa Tarzan učí obratnosti a schopnosti prežiť v zvieracom kráľovstve. Jeho dobrodružný život v korunách stromov obráti naruby expedícia profesora Portera, ktorý prišiel do africkej džungle študovať život goríl. Tarzan si po prvý raz uvedomí, že je človek a jeho nové poznanie umocní opätovaná láska k profesorovej dcére Jane. Na romantiku však zatiaľ veľa času nezostáva. Zákerný sprievodca expedície Clayton hodlá uskutočniť svoj diabolský plán - chce gorily zbaviť slobody a v klietkach je výhodne predať... (TV JOJ)

Shakers

Ak by som mal nejakú Top 10 animákov, tak Tarzan by sa tam určite zaradil. Skvelý mix dobrodružstva, zábavy, emocií, akcie a humoru za doprovodu skvelého soundtracku a chytľavých songov Phila Colinsa. Obľúbené soundtracky: A Wondrous Place, One Family. 95% - 5* ()

DJ_bart

Společně s Není král jako král, Medvědími bratry, Dinosaurem, a Planetou pokladů snad jediná animovaná disneyovka, která mi vyloženě nevadí.... soundtrack od Phila Collinse mimochodem famózní. ()

filmfanouch

Tarzan je společně s Drákulou, Sherlockem Holmesem a Wong Kei-yingem jedním z nejčastěji zpracovávaných filmových hrdinů (dočkal se celkem přibližně 90 filmových zpracování), tou nejslavnější a především asi opravdu nejlepší je ale opravdu ten Tarzan z roku 1999 od studia Disney. Disneyho Tarzan představuje vrchol a konec Disney renesance, tedy období, které trvalo v letech 1989-1999 a během této doby Disney tvořil své nejlepší animáky, které zároveň dosáhli velkého uznání a stali se zásadními milníky animovaného filmu. Společně s Malou mořskou vílou, Kráskou a zvířetem, Aladinem, Lvím králem, Pocahontas či Mulan sem patří právě Tarzan, jenž je naprosto právem brán jako vrchol tvorby Disney Animation Studios. V této době Disney především zpracovával známé látky, zde se konkrétně ujmul slavného hrdiny Edgara Rice Burroughse, tedy muže, kterého vychovali opice. Disney tedy vzal Burroughsův román a pojmul Tarzana ve svém klasickém stylu- To znamená, že se Tarzan dočkal mluvících zvířat a především vedlejších vtipkujících postav (díky tomu tak vznikli postavy jako opičí kamarádka Tarzana Terk nebo slon Tantor) , humoru, epické akce a především písní. Hudba a písně hrají jako u většiny disneyovek zásadní roli a zde se písní ujmul Phil Collins, který udal hudební složce Tarzana výrazný směr a díky němu vznikli legendární písně jako Son of the Man nebo Two Worlds One Family (které se následně dočkali skvělého českého překladu za přispění hlasu Petra Muka). Tarzan je ale především i v rámci dalších úžasných klasicky animovaných disneyovek výjimečný díky opravdu detailní a skvěle zpracované animaci a společně se Lvím králem, Aladinem, Kráskou a zvířetem a Sněhurkou a sedm trpaslíků určitě patří do TOP 5 celého klasicky animovaného odvětví Disney animáků. Vyniká i především díky celkem slušně rozkresleným charakterům a pokusům o morální poselství, které se ve finále nemíjí účinkem a ve finále má dokonce i některé vyloženě emocionálně silně momenty spojené především s opravdu dobrými postavami a jejich prokreslenými charaktery (postava Kerchaka je geniálním příkladem za všechny). Tarzan funguje jako animovaná dobrodružná jízda a zároveň má skutečně výrazné aspekty romantického žánru. Tarzan je prostě a jednoduše tím nejlepším zakončením jedné éry Disney Animation a i přesto, že se dočkal dvou nedůstojných navázání (Tarzan 2, který je ve skutečnosti prequelem je ještě celkem oukey, Tarzan a Jane, který už skutečně navazuje na události prvního dílu už opravdu ne) tak na svém kouzlu a výraznosti už v rámci tak legendárního animovaného studia neztratil dodnes vůbec nic. A především je zrovna skutečně jedno jestli si pustíte songy od Phila Collinse nebo Petra Muka... Oboje totiž fakt stojí za to! ()

JohnnyD

Fantastické prerozprávanie príbehu o Tarzanovi do žánru animovaného filmu pre deti. Na Disneyovku je to prekvapivo drsné (aj sa tam zabíja a umiera), krásne farebné, akčné, so skvelými postavami a nadupaným humorom. Len tou CGI animáciou si tu Disney pomáha až príliš a piesne Phila Collinsa, hoc dobré, mi tu úplne nesedeli (hlavne úvodnému zhustenému flashbacku by sa hodila viac dramatická hudba). ()

Aknah

To je přesně to, co jsem potřebovala. Krátký, jednoduchý a bezstarostný animovaný film, který zvedne náladu. Byla to taková oddechovka, u které jsem se pobavila, nemusela jsem sledovat titulky, ani moc přemejšlet. A přesto, že už je tomu 10 let, tak už tady je znát, že ta animace je prostě zábavná, nápaditá a skoro dovedena k dokonalosti. Moc se mi to líbilo.. Tarzane :) ()

Kothy

Klasická disneyovka. Zná snad každý. Pěkné zpracování s vynikající hudbou Phila Colinse. "You'll be in my heart." :) ()

Mia...

Nádherné, vážně nádherné. Naprosto oceňuju, že postavy nezpívaly a písně hrály rádoby do vzduchu. Krásné písně, musím vyzvednout sountrack, protože u Disneyovek bývá trochu slabší. Disneovská animace je úžasná vždy, ale ta krásná příroda mě vážně dostává. Bylo to opravdu úchvatné prostředí. Všimli jste si, že mamka Goryla vypadá jako Bohdalka v Nesmrtelné tetě? :-D .. finální scéna s dědulou na lijáně je neskutečně vtipná. Prostě naprosto povedená pohádka. Bravo. ()

Chrustyn

Disney rád převádí vážnější příběhy do své kreslené podoby a v tomto případě se zaměřil na známého "syna džungle", kterého vychovaly opice. Jako každá disneyovka je i tato skvěle animovaná, zábavná, sentimentální a plná písniček. Rozhodně doporučuji vidět film v originále, protože Collinsovi písničky přezpívané do češtiny rvou neskutečně uši a výsledný dojem dost kazí. ()

korbitch22

Krásně namalovaná a příšerně zhudebněná mnou léta opomíjená Disneyovka.Příběh byl docela osvěžující a akce parádní a jak už jsem zmínil vizuálně je to celé úchvatné, bohužel ty písničky to bylo něco tak strašnýho, že nebejt zhulenej jako prase, nikdy bych to nepřežil.Proč se tolik filmů musí ničit trapnýma zpívánkama to mi povězte...60%. ()

Lucasion

Dva světy. Dvě osoby. Jedna láska a jeden příběh. Z Disney trilogie Herkules, Tarzan a Pocahontas bych dal Tarzana na druhé místo. Pro tenhle film jsem měl vždy slabost. Od začátku do konce je to emotivní, krásná a nadčasová pohádka. Od děsivého začátku ztroskotání až po…. No podívejte se sami. I když příběh Tarzana zná asi každý. Život muže, který osiřel na ostrově bez lidí a začne ho vychovávat gorila. Tarzan ač žije s gorilami, tak se cítí odcizený. Dokud na ostrov nedorazí další lidé. A on potká dívku, do které se na první pohled zamiluje. Pohádka od Disneyho má v sobě humor, lásku i napětí. Navíc málokterá pohádka dokáže tak skvěle vykreslit milující příběh o lásce dvou zcela odlišných světů. Tarzan má perfektní hudbu od Phila Collinse, která i v českém podání je naprosto skvělá. Možná už se rozepisuju až příliš. Krásná hudební a emotivní pohádka, která je mojí srdcovkou. (90 %) ()

BigDeal

Humor, hravosť, veľmi pekná animácia, parádna kamera, milý upokojujúci príbeh, skvelé songy a hlavne dokonalé scény Tarzana lietajúceho v krásnej džungli, ktoré sú akčné, vynaliezavé a úplne zbesilé. Toto sú hlavné dôvody, prečo som si animák užil a nestihol zistiť, že príbeh druhej polovice je tak trochu...obohratý. ()

Marek1991

Na tomto filme si ozaj dali záležať. Sprvoti to vyzeralo na film plný klišé, no potom sa to rozbehlo. Síce preháňali, no kamera, hudba a iné detaily, teda skôr súčasti filmu sa pekne spojili, aby vytvorili krásny rodinný film plný dobrodružstva a zábavy. ()