Tarzan vyrastal od útleho detstva v divokej africkej džungli. Z osireného ľudského mláďaťa, ktoré pred rokmi nezištne adoptovala gorila Kala, vyrástol silný a spravodlivý kráľ džungle. Spoločne s výrečnou gorilou kamarátkou Terk a neurotickým slonom Tantorom sa Tarzan učí obratnosti a schopnosti prežiť v zvieracom kráľovstve. Jeho dobrodružný život v korunách stromov obráti naruby expedícia profesora Portera, ktorý prišiel do africkej džungle študovať život goríl. Tarzan si po prvý raz uvedomí, že je človek a jeho nové poznanie umocní opätovaná láska k profesorovej dcére Jane. Na romantiku však zatiaľ veľa času nezostáva. Zákerný sprievodca expedície Clayton hodlá uskutočniť svoj diabolský plán - chce gorily zbaviť slobody a v klietkach je výhodne predať... (TV JOJ)

Abiosis

*NATURAL BODYBUILDER* Kreslený Tarzan má stehná štyrikrát väčšie ako ja, ale je tiež pravda, že nabehá toho oveľa viac ako ja. Bicepsy má trikrát väčšie ako ja, ale je tiež pravda, že zavesený na lianách strávi oveľa viac času ako ja. O jeho bujnej hrive a opálenej pokožke sa vyjadrovať nebudem, len ticho závidím (i keď Photoshop dnes dokáže zázraky). Je to rozprávka zameraná najmä na akciu - toľko skákania a behania a zachraňovania a bojov nahustených do tak krátkej minutáže možno vidieť len v béčkových akčných filmoch - a preto logicky nedostáva priestor príbeh. Treba uznať, že na všetky tie parádičky, ktoré Tarzan predvádza, sa pozerá so zatajeným dychom a vypúlenými očami, lenže nič viac, azda okrem príležitostných vtipných situácií a replík, rozprávka neprináša. Dokonca aj nepriateľ pôsobí ako milý sused z vedľajšieho bytu a je premohnutý akosi príliš rýchlo a príliš ľahko. Verdikt v 1 vete: Akčná rozprávka s jednoduchým príbehom, určená skôr pre najmenších. 28.04.11 ()

Patrik256

Ocenění: Oscar 1999 - píseň (You'll Be In My Heart) Zlaté glóby - píseň (You'll Be In My Heart) Grammy Awards - soundtrackové album Tržby v USA za první víkend: 34 361 342 $ (3005 kin) Náklady na výrobu: 150 mil. $ ()

.baris.

Určitě bych Tarzana nepovažovala za úplně nejlepší animák z dílny Disneyho, ale je velmi dobrý. Hodně dojemná podívaná podkreslená výbornou animací a hlavně fantastickou hudbou, která to celé zvedá ještě o level výš - a můžu říct, že Phila Collinse mám fakt ráda, ale Petr Muk ho v českých verzích písní hravě strčil do kapsy. To, že z knižní předlohy zůstala jen kostra, mi vůbec nevadí, naopak, neumím si představit, jak by měla vypadat pohádka pro děti, která by se jí striktně držela. Celkově spokojenost, i když k dokonalosti Lvího krále a jemu podobných pro mě tentokrát přece jen malý kousek chyběl. ()

Prochy38

Určitě nejlepší a nejkrásnější Disney animák. Zbytečně moc se tam nezpívá a i když je příběh už profláknutý, pořád baví a sviští to. Líbí se mi, že z toho Disney neudělal jen pohádku pro děti. Nechybí tvrdost džungle, smrt a ten příběh pořád funguje a zároveň je to zábava. Fakt je to pro mě ten nejpovedenější. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Put me down! Put me down! No, pick me up, pick me up!"     Milý animovaný film, ktorý oplýva dobrodružstvom, emóciami i vtipom. Animácia nie je nejak oslnivá, najmä čo sa postáv týka (taký Tarzan je dosť škaredý, neforemný). Snáď jedinou výnimkou je Jane, ktorej roztomilá postava je nakreslená pekne (vyzerá byť inšpirovaná japonskou animovanou tvorbou). Pozadie je síce namaľované pekne, ale potenciál krásy džungle ostal nie celkom využitý. Niektoré postavičky sú vyslovene klišoidné, až otravné: komický otec, zlý-zlý Clayton, či bojazlivý slon. Piesne Phila Collinsa sú také popíkové, dosť presladené, niekedy sa k danej scéne hodia a sú aj celkom príjemné na počúvanie ("You'll Be In My Heart", "Strangers Like Me"), inokedy zase nie a sú skôr otravné ("Two Worlds", hlavne ten refrén). A v podstate je jedno, či ich spieva samotný Phil Collins, alebo Vašo Patejdl. ()

Cement73

Skvelý animák. Videl som ho nespočetne krát. Je v tom taký milý humor, ktorý zabaví všetky generácie. Takže táto verzia Tarzana forever :) ()

filipvrbik

Výborný animák, je to i docela romantické, což animáky nebývají - a taky docela napínavé. Jediné, co trochu vadí je zběsilá animace...70% ()

Gore

Disneyovskej animák, kterej člověk překousne jen když úplně zapomene na knihu Edgara Rice Borroughese a bude se na něj dívat infantilníma očima. Jinak nenudí tolik jako jiný disneyovky z 90. let. ()

Rehooo

Jeden z dalších nostalgických snímků. Člověk se může na kreslené Dysneovky koukat pořád dokola a nikdy ho to neomrzí. Vždy je to krásně udělané a má to šmrnc. ()

Mary19

"Co to bylo?" - "Ayah, já to nebyl, přísahám!" Do setkání Tarzana s Jane se odehrává opravdu úžasná vtipná jízda. Pak už se ale jedná jen o obyčejnou disneyovku, která se možná až příliš zavděčuje těm nejmenším... Navíc sice pěkné, ale bohužel časem stále více ohranější písničky Philla Collinse vám v emotivním závěru budou spíše lézt na nervy... 75% ()

Zajdo

Najoblúbenejšia rozprávka môjho detstva. Krásna animácia, skvelý príbeh, soundtrack od Phila Collinsa. Nemôžem dať inak ako 5*. ()