Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

muti

skoda, okrem toho ze film je strasne dlhy (120 min by uplne stacilo) je po polke aj nudny. zaujimavy pribeh o odplate konci pred vstupom do sudnej siene. tam sa film uz meni na Matlock's Eleven. komentar: Renton ()

Turby

Velice emotivní film plný zneužívání, pomsty a přátelství. Snímek ukazuje, že život nejsou jen šťastné chvilky a nikdy nevíte co vám přinese zítřek, ale potřebuje někoho na koho se můžete spolehnout a kdo vám pomůže kdykoliv a s čímkoliv. Myslím, že ryzí přátelství a láska je v dnešní společnosti to nejcennější co vám může někdo nabídnout ať je to jakýkoliv člověk. ()

silak_xup

Tenhle film pěkně poukazuje na to, jaký může mít vliv výchova na děti. V tomhle případě partě kluků přijde uplně normální ukrást vozík s párky jako legrace. Krádež je prostě sranda. Jak zaznělo v Pulp Fiction - ,,na cizí auta se prostě nešahá´´. Tak to prostě je. Problém je, že klukům tohle nikdo nevysvětlil a tím se dostali do slušnýho průšvihu a někomu tim ještě ke všemu dost ublížili. Zavřeli je do pasťáku kde ovšem vládli vychovatelé, kterým taky zřejmě v životě nikdo nic nevysvětlil a léčili si tím komplexy. Dost mi to připomínalo jednání některých fízlů, ubožáků, kteří si v uniformách léčí komplexy a doma po večerech pak brečí při masturbaci u dětského porna. Kluci teda byli dost brutálně šikanovaní, zneužívání atd a po letech se docela pěkně pomstili. Mám rád filmy o pomstě, ale právě ta druhá fáze, kdy se mstili mi přišla příliš jemná, krátká a mohlo to být drsnější. A závěr je vlastně takoví, že se tím v podstatě stejně nic nevyřešilo. Proto ne 5* ()

Kub_ees

Zo začiatku ma film veľmi bavil, hlavne atmosférou tej doby. Druhá polovica filmu ma dosť nudila, čo dosť zhoršilo môj pohľad na film. Súdne procesy ma nebavili, celé sa to vlieklo strašne pomaly. ()

koza3

V těch televizách neběží furt jenem hovna, ale občas i nějaká ta perla, kterou jsem ještě neviděl. Spáče jsem chytl až někdy před půlkou, ale rychle jsem se zorientoval. Příběh o zničeném dětství a odplatě, který má spád, zajímavé filmové obsazení, nějakou tu myšlenku s hodnotou aneb hezký film na sobotní večůr s tchýňovýma na chatě! Mladý Piťák s vlasama, za které by se duo Roxette nemuselo stydět :-) ()

dudo24

Nevidel som na filme nevyhnutne niečo negatívne len ma nejak moc nezaujal. Taký priemer. Silný príbeh, či už pravdivý alebo nie a kopa kvalitných hercov. ()

zzzzzjjjjj

Začátek a konec skvělý, ten střed mě trošku dějově uspával. Je to ale velice kvalitní film, jak hereckým, tak hudebním obsazením. 👌 Mezi lidmi, co mě znají, jsem poměrně známý se svými procenty. 😀 Jsem na rozpacích 3 a 4*, moje pocity se točí okolo 60-70%, ale nakonec jsem se rozhodl s odřenýma ušima hodnotit 4* a finálními 67%. ()

Dejf4

Film, který vás nenechá chladným a velmi decentně odvypráví příběh, který je emočně silný a skrývá v sobě mnoho aspektů. Všemu tomu napomáhá brilantní herecká sestava a všichni do jednoho předvádí strhující výkony. Jen škoda druhé poloviny snímku, který je již mírně natažený a veškeré v průběhu nahromaděné emoce přijdou trochu vniveč. 8/10 ()

hrumsrt

Nikdy před tím jsem o tomhle filmu neslyšel, dokud jsem na něj nenarazil na Netflixu při prohlížení si, co tam máme s Bradem. Šel jsem do toho naprosto s čistou hlavou, věděl jsem jen obsazení. Úvod v Pekelné kuchyni byl takový normální úvod, nicméně skončil naprosto tragicky. Ti hoši za to prostě nemohli, nepřímo se ocitli na místě, kam nepatřili. Co se pak dělo v té věznici bylo šílený, mimořádně nepříjemné ke sledování.. Ale pořád jsem si říkal, kam to vede. Jakmile dětské herce vystřídají ty lákadla tohoto snímku, tak jsem se do toho náležitě ponořil a naprosto nevnímal okolí. Celé soudní přelíčení je pak obrovská satisfakce i pro mě jako pro diváka. Navíc nevzpomínám si, kdy De Niro měl tak klíčovou roli ;). Svině, jak si tam sedí a pláčem si získává boží milost! Zasloužili by si daleko horší trest než smrt! Kdo zneužije svého nadřazeného postavení k páchání takových činů na stále životem nepolíbených dětech si zaslouží křeslo, i kdyby toho litoval! Silný, náročný ale výborný snímek. Bohužel na to u mě doplatí Kevin Bacon, který dal celému tomu zvěrstvu tvář. Úžasné, jak se v tom prakticky každá z těch osobností dokázala tak nějak schovat. 80% ()

J.Mayen

Strašná, předlouhá nuda, čím to, že si film dohromady zaslouží 84%? Parta mladej, rozjívenejch spratků dělá bordel po New Yorku, kradou, lžou a občas slouží v kostele s vědomím, že jim je za to všechno odpuštěno. Při jedný takový čorce s vozíkem na párky málem zabijou chlapa, když ten stánek shoděj do podzemky ze schodů (proč to dělají, nikdo nevysvětlí). Za to je soud pošle do pasťáku, kde jsou psychicky a fyzicky šikanovaný. Po letech  si to s jedním vychovatelem vyříděj a druhá půlka filmu už se odehravá jenom u soudy. 1 hvězda za perverzního Kevina Slaninu. Hrozná bída. ()

GeminiK

Je ostudné, že jsem tento film ještě neviděla. Budu špatně usínat, ale stálo to za to. Dobře strávených 147 minut mého života. ()

Bobbyk69

Silný příběh o čtyřech chlapcích, kteří byli zneužíváni v nápravném zařízení. Zpracován byl skvěle, také jsou tu skvělé herecké výkony, ale pátou hvězdu nedám, protože přesto, že je to opravdu velmi silný příběh, mně připadal místy až moc dlouhý a natažený. 80% ()

AndrewNewman

Potom čo som videl Spáčov neviem, kto si prešiel väčším peklom. Či gróf Monte Christo, ktorý kvôli ničomu hnil pól života v brutálnej base, či štyria chlapci z drsnej štvrte, ktorí za necelé dva roky zažili hrúzu, ktorú si radšej ani nechcem predstaviť. Každopádne ich pomsta bola celkom inteligentne spracovaná, no nie až tak satisfakčná, ako som čakal. Ale nesťažujem, je to skvelý film. S výborným obsadením, s brilantne vykreslenými postavami a s veľmi dobrými hereckými výkonmi. Najviac vyčnieva predovšetkým Brad Pitt, ktorého charizma prepáli snáď aj s chuťou zahraného farára Roberta De Nira a alkoholom dopotácaného právnika Dustina Hoffmana. Celková kniha asi bola rozsiahlejšia a skôr ako príbeh o pomste, inšpirujúc sa Monte Christom je to veľmi smutný a desivý príbeh o štyroch zničených osudoch. ()

Elessar.

To by som si chcela prečítať aj knižku, ale tá nie je takmer nikde dostupná,ale čítala som od autora predlohy inú knižku a bola super. Aj tento film, bol drsný. Zo začiatku samozrejme, nevinný, ale potom vystúpi na povrch tá temnota. Zaujímavé spracovanie. ()

matoada

Toľko hviezd po kope to sa len tak nevidí. Dobrý film, zaujímavo natočený, ale stále mám pocit, akoby tomu niečo chýbalo... ()