Jamesův trestní rejstřík obsahuje výtržnictví, loupež i napadení, byl usvědčen z prodeje drog, nelegálního držení a používání zbraně a řízení bez řidičského oprávnění. Za posledních osm let ho třikrát poslali do nápravného zařízení. Jamesovi je čtrnáct a mříže, co za ním právě zaklaply, nejsou v pasťáku. (dopitak)

Morholt

Takový trochu lepší průměr. Těch příběhů mladistvých, kteří se dali na dráhu zločinu tu už bylo mraky a tenhle není ničím výjimečný. Ani prozřením, ani inspirací skutečnou postavou. Scény z prostředí pouličního podsvětí jsou pak vyloženě tuctové, což se dá říct i o hercích, kteří se tam pohybují (kromě Taissy Farmigy). A to platí i pro hlavního hrdinu. Film zachraňují vězeňské sekvence, které se opravdu povedly a kde i Lofranco nabral trochu toho charizmatu. Svůj podíl na vyšší kvalitě mají samozřejmě i James Woods jako šéf bachařů a Ving Rhames coby jakýsi Jamesův mentor. Na jedno podívání dobré, ale není to nic, co by v paměti nechalo nějakou stopu. 55% ()

dopitak

Samozřejmě, patetický slint na konci se koná, a jestli si nechcete zkazit i tak rozpačitý dojem z hodně zbytečného filmu o části lidské společnosti, která jiná nikdy nebude, tak Jamesovu řeč před komisí přeskočte. Nedočkáte se erotiky, žádné větší akce ani velké romantiky, přesto za cílovou skupinu považuji náctileté do pětadvaceti let a hlavně holky, kterým se „mladý Berdych“ Spencer Lofranco určitě moc líbí. Mimochodem, z Taissy Farmigy docela něco roste… Hudební to teda fakt není, leda by chlapi za katrem skřípali zubama. ()

klukluka

Dnes už druhej sladkobolnej film, ale tenhle se mi narozdíl od Jak přicházejí sny líbil. Tenhle patos můžu, z této jeho podoby se mi neježí chlupy po celým těle. Vnucují se jen myšlenky na to, jský jsem měl v životě štěstí, když mě nezavál někam, kde bych musel čelit hordám vypatlaných, všeho schopných čuráků. To není o mně, že jsem tam ještě nehnil. To je o prostředí, ze kterýho jsem vzešel. A o to jsem se nezasloužil. To jsem vyhrál. Každej to štěstí neměl. ()

Sarkastic

Už od začátku jsem měl s filmem 2 problémy. Jeden s výběrem hlavního představitele, který vypadal o dost starší, než jak byla prezentována jeho postava (a ne, to že mu někdo řekne „baby face“, mě v tom neutvrdilo, spíš naopak). Druhý, a to podstatnější, s tvrzením „podle skutečných událostí“ (+ fotka na závěr), protože já tomuhle příběhu nevěřil ani nos mezi očima. Tedy, snad s výjimkou romantické linky s holkou z obchodu, to mě docela bavilo. A za jediný silnější moment považuju „skákací“ scénu, v tu chvíli to ve mně vyvolalo jistou emoční odezvu (hněv). Co se týče konce, mohl být i docela fajn, tedy do chvíle, než James otevřel ústa a zaníceně z nich vypouštěl…ehm, prý poezii (cože?). Zklamání, kterému dávám 2*,a jediné, co si z filmu odnáším, je připomínka, že bych zřejmě měl v budoucnu pozorněji sledovat Taissu Farmigu, jestli se nám třeba „neposestří“. ()

..Lucas..

Nečekal jsem, že mě tento film tak dostane. Film má jistě několik chybiček, ale výkon Spencera Lofranca je tak skvělý, že je zastíní. Líbil se mi postupný vývoj postavy Jamese, od mladého kluka, který má spoustu problémů, až po kluka, který dospěje a uvědomí si, že život může být lepší. A Taissa tu byla také velmi sympatická. ()