Angel, patnáctiletý recidivista: napadení a krádež auta. Davis, šestnáct let: držení narkotik s úmyslem prodeje. Butch, sedmnáct let: napadení dozorce. Tito tři jsou posláni do nápravného zařízení Enola Vale v Montaně, kde jsou zařazeni pod dohled přísného, ale starostlivého dozorce Goodyeara. Butch může skončit ve vězení pro dospělé, a tak se snaží, aby se mu maléry vyhýbaly… dokud se však on a Davis nestanou předmětem bezohledného napadení jiného vězně jménem Banks. Neudají jej, ale po návratu ze samotky se Banks s Butchem utkají o vůdčí pozici. Stejně jako smečka nalezených psů zavřených v ohradě si mladí muži snaží udržet svá těla a duše nedotčené, ale každé další násilí bobtná se stále vzrůstající silou. (Zlín Film Festival)

Shit

Originalita je u tohohle filmu trošku přeceňovaná, jelikož, i když se nejedná přímo o vězení, tak tenhle film ukazuje nápravný zařízení pro mladistvý v úplně stejným světle, zaměřuje se to prakticky na tytéž věci, tytéž problémy a tytéž vyústění, každopádně i tak je to nadprůměrně natočený a hlavní herec Adam Butcher to svoje jméno nemá rozhodně jen tak ze srandy, jeho návaly agresivity a vzteku jsou úžasný. ()

campix

Ani jsem se nemusel dívat na základní údaje a hned jsem pochopil již po pár minutách, že Dog Pound musí být filmem z evropské produkce. Američané dokáží natočit silné filmy, ale ne takto realisticky surové. Zde v Dog Pound vám nejsou osudy hlavních hrdinů ani trochu lhostejné. Když přijde smrt, tak opravdu cítíte zármutek, něco vám schází, takže ne jako u nějakých vyumělkovaných filmů. Prostě surová a drsná realita nápravného zařízení Enola Vale. Ve svém žánru jeden z nejlepších filmů. ()

Money_too

Otřepané téma z vězeňského prostředí a přesto vynikající filmové dílo...Je to surové, je to drsné, ale zároveň svým způsobem i melancholické a citové! Napětí od začátku do konce, nebylo místo, kde bych se nenudil... Film bych doporučil jako příručku pro mladého psychologa..aneb, co dokáže pudové jednání s partou mladých delikventů v ústavu... ()

laik_60

Téda. Čo tí mladí herci v tomto filme ukázali, bolo úžasné. Po vzhliadnutí tohto filmu divák (ja teda áno) prestáva veriť v zmysel akýchkoľvek výchovných zariadení pre mladistvých, nehovoriac o väzniciach pre dospelých. Mal by byť premietaný povinne rodičom mladých delikventov , aby videli do čoho padajú ich deti a ako skončia keď zlyhajú rodičia, škola spoločnosť. Nič len surovosť, agresia bezcitnosť a ukrutná zvieracia pomsta. Vlastne neviem prečo zvieracia, len človek sa vie tak vyzúriť a a v amoku hrnčekom od kávy šalieť do druhého. Film udrží diváka v napätí do samého konca kedy vzbura mladých chovancov dáva už iba tušiť ako smutne to pre nich všetkých dopadne. Dávam viac ako 4 b. ()

ghatos

Náznaky tam byli velmi dobré, leč nepodařilo se je úplně dotáhnout. Vcelku variabilní dějová linie na konci sklouzla do trošku nelogického vyvrcholení. To nic nemění na dobrém dojmu z filmu. Adama Butchera si umím představit v nějaké krásné záporácké roli - ksicht na to rozhodně má, jen to chce ještě malinko zapracovat na hereckém řemesle. 68% ()

• Hoci sa dej filmu odohráva v USA, tak celé natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii New Brunswick. (MikaelSVK)
  • Snímka je prerábkou anglického filmu Scum (1977). (Durexon)
  • Ve filmu si zahrálo mnoho skutečně odsouzených mladíků, z nichž mnozí jsou zpátky ve vězení. (Dr Lizal)