Eric (Jack O'Connell) je mladý, vznetlivý a násilnický delikvent, ktorého preradia zo zariadenia pre mladistvých do normálneho väzenia, kde hneď od samého začiatku začne vojnu proti dozorcom a iným spoluväzňom. Avšak  najväčším problémom je konfrontácia s jeho otcom Nevom (Ben Mendelsohn), ktorý tu strávil už väčšinu jeho i svojho života. Na tomto mieste odhaľuje jeho skrytú slabinu a spoznáva sa s väzňami, s ktorými začína kuť spojenectvo a s ktorými sa učí novým pravidlám prežitia. Avšak v povetrí visí neustála hrozba, číhajúca na moment a vhodnú príležitosť zničiť ho. (sochoking)

Martin741

Ako som uz dlho vedel, ze vo Francii vznika filmovy hnoj /odborne sa to vola Studnarova Dcera 2011 a reziroval to Auteuil/ taxom sa presvedcil, ze hnoja je dost aj na Britskych Ostrovoch, tuna sa jeden vola Starred Up, po nasom Hvezda Kriminalu. Takze strucne : dej to nemalo, reziu tiez nie a prilis vela sa keca, nic sa dohromady nedeje, mlady Jack O´Connell /Eden Lake/ bol tu zbytocny, priserne prehraval a privela nadaval. Planoba, ruky prec od toho : 5 % ()

CiTrus007

Kde někteří vychvalují zajímavý námět, já vidím nevyužitý potenciál. Hvězda kriminálu k divákovi promlouvá především syrovými emocemi a násilím, které podle Davida Mackenzieho patří k dennímu chlebu irských vězňů. Mám však pocit, že kromě bojů, krve a nenávisti mohla být více zdůrazněna složka psychologická, která v aktuálním zpracování vyznívá spíše jako zbytečný a nepochopený diskurz. 7/10 [KVIFF 2014] ()

lucijelucije

Ne že by J, O' Connell nebyl téměř pro tuhle roli jako stvořený, ale já jsem prostě čekala víc. Vězeňské prostředí mám ráda, je to takový ten svět s pravidly o přežití a zachování si sebe sama. Tahleta hvězda chce být tvrdá a násilná, jenže někdy se táhne za jiný provaz, než je vám dáván. A tady je ten provaz o něco kratší, než očekáváte. ()

sochoking

Pomerne drsná dráma z basy. Akcia hned' od samého začiatku a prakticky až do konca bez hluchých miest. Aj by som dal plný počet, ale vadili mi kozmetické chybičky krásy, ako napríklad kozy šéfa väznice a boskávačky, ktoré som hned' predtušil. P.S. Ked' Ben Mendelsohn prišiel za nimi do skupiny na návštevu, tak krúžil okolo tej stoličky s vypučeným hrudníkom a zvesenými rukami ako opica! ()

Fr

,,ERIC LOVE. 19 LET. PŘIVEZEN Z DURHAMU DNES RÁNO. VYCHÁZEJÍCÍ HVĚZDA…" /// Moc hezkej úvod o tom, jak si rychle získat respekt. Vlastně celej film je o přežití (ty vole, hlavně nechtěj bejt za týpka, co má na starost mobil…). No a taky vo tom, že i psychouši můžou zvládnout emoce (protože, co si představíte pod pojmem psychouš?). Navíc je tohle vězeňský drámo nejen o životě v base, páč je tu kus (nefalšovaně složitý) otcovský lásky, takže by mohlo fajnšmekrům zamřížovanejch míst připadat záživnější než Bollův masakr. Hodně slušný 3*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkal soudce, že teď budu bydlet nějakou dobu s tátou… 2.) V pasťáku to mám ,,za pár“ a potřebuju rychlokurz na další ,,level“. 3.) Thx za titule ,,Tom.Scooter & eSky“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Termín "Starred Up" sa vo Veľkej Británii používa na pomenovanie predčasne presunutých zločincov zo zariadení pre mladistvých delikventov do väzení pre dospelých. (ambron)
  • Natáčanie prebiehalo v slávnej väznici Crumlin Road na severe Belfastu, ktorá je od roku 1996 uzavretá a v súčasnosti slúži ako turistická atrakcia. Trvalo 24 dní, z toho 18 dní v kuse. (ambron)
  • Jonathan Asser čerpal pri písaní scenára z vlastných skúseností. Ako dobrovoľný terapeut pracoval vo väzení Wandsworth, kde boli umiestnení najhorší zločinci v krajine. (ambron)

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Možná si ještě pamatujete, jaké kontroverze mezi českými novináři loni vzduzovaly politické názory Olivera Stona. Letošní ročník nejznámějšího českého filmového festivalu by mohl být podobně… (viac)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)