Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

Lacike

Na to že fantasy nemusím, tak je to celkom príjemný blockbuster. V akcii to je síce generický digi bordel, ale väčšinou celkom zábavný a postavy som si obľúbil komplet všetky. Len prehnaná stopáž to trochu kazí a neraz film stráca tempo. 100 minút by bolo akurát. Ak náhodou niekedy vznikne pokračovanie, tak si ho schuti pustím. 6/10. ()

ScarPoul

Ale nie sú to úplne zaslúžené 4*. Dávam ich ale kvôli zábavnosti a nápaditosti s ktorou celý film disponuje. Neustále sa tam niečo deje. Lokácia mení lokáciu a čarovný svet plný monštier a temných magických zákutí sa pred nami pekne rozvíja. A je natoľko jednoduchý a čitateľný, že v zásade pri ňom nemusíte rozmýšľať a môžete si užívať vtipy a mágiu. Problém celého filmu spočíva v tom, že postavy nemajú hĺbku. Sú archetypálne a na tomto poli tomu nejde nič vytknúť, ale občas sa vo filme stane, že zábavnosť ustupuje snahe o určitú myšlienku a tým pádom tá snaha o hodnotovosť pôsobí kostrbato. "Vedel som, že to dokážeš." "Nikdy na ňu neprestávaj dávať pozor, je to najlepšie, čo si spravil." " Som medzi svojimi ľuďmi." Pôsobí to naivne a nekonzistentne. Ako zábava pre dospelých, ktorá si občas uvedomuje, že je aj pre mladšie vekové kategórie. A namiesto faktu, že to vôbec nie je tak krvavé a strašidelné a fuckujúce, aké by to mohlo byť, pridáva sa tam pre istotu aj tento scenáristický výplach. Ale zase na druhú stranu, všetky línie sú uzavreté, niekoľko krát som sa s chuti zasmial a aj to finále malo viac nápadov ako klišé. Takže zaokrúhľujem smerom nahor. ()

BrooksW.Here

Dungeons & Dragons som hral asi iba raz v živote, no aj napriek tomu som si viac menej pamätal koncept, z ktorého táto hra vychádza. Na to, ako bude táto kultovka spracovaná do filmovej podoby som bol naozaj zvedavý, čakal som oddychové a vizuálne veľmi lahodné dobrodružstvo a presne toho som sa aj dočkal. Špeciálne efekty v Honor Among Thieves sú na veľmi vysokej úrovni, celé toto fantasy vyzerá perfektne, filmové triky sú asi hlavným ťahúňom celého tohto filmu. Hneď po vizuále nasledujú sympatické postavy, ktoré majú medzi sebou parádnu chémiu, ktorá by sa dala pekne prirovnať napríklad ku Strážcom galaxie (autorom tejto myšlienky je 3DD!3). Veľmi ma prekvapilo aj to, že žiadna z postáv nie je dokonalá a každý robí nejaké chyby (na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že to bude úplne naopak). No toto je rodinné fantasy, ktoré je podľa mňa cielené skôr na mladšie publikum (keď niekomu odsekli hlavu, tak iba odpadla, žiadna krvavá režba sa nekonala 😢) a preto sa nakoniec každý hrdina zo svojich prešľapov poučí. Avšak najväčším mínusom tohto filmu pre mňa bol práve jeho príbeh... Aj keď ponúka množstvo originálnych nápadov (rozhovor s mŕtvymi rytiermi, teleport v obraze, záverečný "zlatý dážď") a úsmevných momentov (tlstý drak 😆) a aj celkové tempo je viac než slušné, tak nakoniec mi celý príbeh prišiel iba ako nejaký zlepenec udalostí, v ktorom sa toho stalo strašne veľa (a hlavne strašne rýchlo), pri čom z každého problému sa hlavní hrdinovia po nejakej tej chvíli dostali. To mi príde ako najväčší problém celého filmu (iný som si asi nevšimol...). Nič iné mi neprekážalo, fajn som si v kine oddýchol a celkovo mi vôbec nevadilo na dve hodiny aspoň trochu vypnúť, a preto Honor Among Thieves odporúča aspoň 8 vypasených drakov z 10... Potenciálne pokračovanie by mi vôbec nevadilo. ()

GeusX

Karetní hru neznám. O filmu jsem nečetl ani písmeno, neviděl ukázku a možná ani jedinou fotku. Holt jsem jenom tušil, že to bude asi fantasy z prostředí jak v Hobitovi, s kouzelníky a draky. A ejhle, ono tak tak bylo! Ba co víc, pěkně to odsýpá, ani chvilku nenudí, jsou tu svěží vtipné dialogy, originální nápady a charizmaticky zábavný (nejen) Hugh Grant. Přesně ta kvalitní fajnová zábava, jakou chcete vidět ve velkém kině! 4,5* 87% (viděl jsem: 1x kino-titulky) ()

BoPo

Páčilo sa mi, že žiadna postava si nekradne film pre seba. Všetci slúžia príbehu. Ten je mixom dobrodružstva a humoru. O humor sa nesnažia moc často, ale vždy to trafili. Mozkožrouti, 5 otázok a podobne. Vizuálne triky občas pôsobia lacnejšie než by mali, ale zážitok to nijako zásadne nekazilo. Všetko pekne odsýpa, pocitovo kratšie než je reálna minutáž. Bavila ma zápletka, nápady typu portálová krádež naruby, len ten záver mohol byť epickejší či skôr kreatívnejší. Nevážna fantasy v ktorej do seba všetko dôležité, čo očakávate od oddychovky, zaklaplo na prvú dobrú. ()

Hwaelos

Asi nejpozoruhodnější na celém projektu mi připadá, že celý scénář opravdu působí jako kampaň dračáku, kterou člověk hraje, když je mu 14. Jestli je to dobře nebo špatně, si vlastně nejsem jistý. :) ()

MoiJe

Sakris, cakala som viac. Ocenujem snahu o odlahcene fantasy dobrodruzstvo a herci su fesi, ale humor je na mna az prilis detinsky a pribeh napriek drakom malo dobrodruzny. ()

vurhor

Po opravdu hodně dlouhé době mi v kině ukápla slza.   Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je splněný sen. Sen, který jsem měl přibližně asi od svých osmi let, kdy jsem u babiček běhal s dřevěnými meči, měl svou vlastní hrdinskou družinu fiktivních přátel a zamiloval se do her jako Icewind Dale a Baldur´s Gate. Ty hry se odehrávaly v univerzu Forgotten Realms, které je dodnes mým absolutně nejoblíbenějším fantasy světem, jenž miluju dokonce více než Tolkienovu Středozem. Veškeré moje dětské dřevárny v lese a všechny fantasy slohy, co jsem psal na gymplu, byly zasazeny právě v tomto bohatém univerzu, který de facto tak trochu formoval moji fantazii a možná i životní cestu, po níž jsem se vydal. A mým snem bylo jednoho dne ten svět vidět v hrané podobě celovečerního filmu. Když tedy na jeho začátku vyšlo najevo, že ona zasněžená mrazivá krajina, po níž výborně napsaní a sympatičtí filmoví hrdinové kráčejí, byla Planina ledového větru (Icewind Dale) a já ji poprvé v životě viděl ve filmové podobě, už jsem cítil slzy v očích. (A přichází to na mě i teď při psaní, fuck!). Tudíž pokaždé, když ve snímku zazněly názvy jako Baldurova Brána, Harfeníci, Neverwinter, Rudí čarodějové, Hlubina, Szass Tam a Elminister, vykouzlil se mi na tváří zářivý úsměv. Takže sorry, ale já ten film prostě nemůžu hodnotit objektivně. Na to mě zasáhl příliš hluboko do srdíčka. Řekl bych ale, že i pro lidi, co se nevyznají v loru světa a nehrají DnDčko, by to mohlo zábavné pokoukáníčko, které je slušně natočené, obsahuje dobrou akci a baví fungujícím humorem. Jistě, příběh je značně předvídatelný, stejně tak mě mrzí, že sympaťačka Doric byla oproti ostatním hrdinům maličko odšoupnuta do pozadí, ale i kdyby se jednalo o zcela random fantasy svět, vlastně by to i tak byla minimálně lehce nadprůměrná podívaná. Za mě je to ale vyložený Svatý grál, na který chci jít znovu a znovu se u něho rozbrečet. Anebo si alespoň opět v sále vychutnat skvělou hudbu od Lorne Baflea, jehož tvorba se mi v posledních letech líbí stále více a více. Herci všichni skvělí. Ale celou show pro sebe stejně ukradli miláčkovský Hugh Grant a (možná budoucí Bond) Regé-Jean Page. ()

Padme_Anakin

Skvělá dobrodružná jízda o záchraně dcery a dodržení slova, nápaditá, hravá a příjemně vtipná záležitost.. Herecký ansámbl veskrze sympatický, všichni ve svých rolích uvěřitelní.. Tvůrci zaslouží pochvalu za originalitu, pěkný scénář a natočené je to moc hezky, v tuto chvíli hodnotím za čtyři, ovšem s pomyšlením na pět.. ()

corpsy

Pri sledovaní, ma okamžite napadali staršie fantasy pecky, ako KRULL, TEMNÝ KRYŠTÁL, LEGENDA či WILLOW. A to nie podobnosťou nejakej dejovej linky, ale symbiózy rozprávkovej atmosféry, vtipných dialógov, skvelej akcie a viac ako sympatického osadenstva. S kľudom môžem napísať, že je to jedno z najchytľavejších fantasy dobrodružstiev posledných dekád. ()

ConanVJ

Skvělé fantasy, které sáhlo i přes svoji velkolepost po komediální notě a je to rozhodně dobře. Film má pěkný příběh, parádní efekty a povedený výběr hlavních představitelů.. Takhle má vypadat fantasy podle slavné předlohy. Hudba mi tu hodně sedla. 100 % :) ()

Tryskomyš

Žádný Dungeons & Dragons jsem nikdy neviděla. Tudíž nemám srovnání, ale musím uznat je tohle film skvělý. Je to přesně ten typ filmu, který můžete po nějaké době vidět znovu. ()

ledzepfan

4,5 ..Krásně svěží, nepřeplácaná, chytře a vkusně vtipná zábava pro všechny generace. Má to postavy kterým divák rozumí a záleží mu na nich. Má to příběh který je dost inovativní i hravý a přesto v jádru stále konzervativně (v dobrém slova smyslu) "pohádkový". Tleskám, doporučuju. ()

maddy

Po chabých traileroch som tomu neveril ani za mák, ale filmová Dungeons & Dragons je skutočne podarená fantasy. Fantasy, ktorá sa samozrejme nemôže zrovnávať s Lord of the Rings alebo podobnými serióznymi fantasy (existujú vôbec nejaké okrem LotR?), ale ako tá pravá hollywoodska fantasy blockbusterová zábavka funguje priam na jednotku. A že sme tu podobný podarený fantasy film nemali už poriadne dlho! Kvalitná uvoľnená zábava, ktorá aj počas tých vyše dvoch hodín bez problémov šlape, má fajn akciu a hlavne absolútne trefný humor, ktorý ani raz neskĺzne do zbytočnej infantilnosti (zdravia posledné Marvelovky). Dungeons & Dragons tak funguje po všetkých stránkach, ako dobrodružný film, ako fantasy, ako akčný film, aj ako komédia. Dalo by sa tu rýpať do miestami chabého CGI, ale to sú fakt len drobnosti, na ktorých nezáleží. CELKOVO: 8/10 ()

zdepapepa

Kvalitka. Z vlastního okolí mám doloženo, že film si užijí prakticky všichni - lidé D&D nepolíbení, lidé D&D políbení i lidé, u kterých nezůstalo jen u toho políbení. Já spadám do druhé kategorie, kdy mám sice dost zkušeností s D&D, neodvážil bych se však považovat za znalce (choutky DM-ovat také zatím nikde nemám). Film tak pro mě fungoval na dvou rovinách - první, té klasické fantasy dobrodružné. Ta je sama o sobě super, film vypadá krásně. Ví, kdy nasadit CGI a kdy nasadit praktické efekty. Postavy jsou relativně archetypální a přístupné, takže se daří neodradit neznalce. Prostředí taktéž, ať už jsou to hradní nádvoří, lesní města nebo jeskyně plné lávy. Padouchové jsou řádně padouchovští. Hrdinové rozdávají když ne hlášky, tak alespoň přátelská popichování nebo dojemné momenty (prakticky vůbec se však nejedná o typicky romantické slaďáky, čemuž smekám). Akce má film taky na rozdávání, hezky po vzoru D&D bývá často hodně kreativní, což je rozhodně plus. Druhá rovina je ta speciální D&D fanouškovská. Už jsem psal, že D&D trochu políben jsem, ale ne nějak obzvlášť. I to bohatě stačilo, abych si tuto jízdu dosyta užil. Přesně takhle jsem si představoval některou z odehraných kampaní kompletně se všemi dobrými i špatnými hody, dobrými i špatnými nápady. Prakticky každá scéna se dá vyložit jak z hlediska doslovného fantasy, tak z hlediska meta "hráči sedí u stolu s DMkem a řeší nastalou situaci". Takže člověk se baví nejenom klasickým fantasy, ale i věcmi co sám zažil nebo viděl někoho zažít. Tohle funguje geniálně i v tom smyslu, že DMko by v tomto smyslu mohlo povolit hraniční situaci, protože "rule of cool", čímž se dají odmávnout různé nedostatky, ať už z hlediska čistého fantasy tak z hlediska hry. ()

Paxxx.cz

Jsem hráč (především PC, někdy i PS nebo switch), ale nejsem fanda konkrétně této hry. Nicméně když jsem viděl velmi dobré ohlasy a měl volno tak jsem tomu dal šanci. Fajn herecké obsazení, občas sranda, některé velmi dobré pasáže. Prakticky jsem se nenudil a dobře mi to utíkalo, ale predevším jsem si díky tomuto filmu vzpomněl na tolik fajn her, filmů a postav, co znám - pána prstenů, hru portal, Handsome Jacka z Borderlands. Za mě velmi slušných 75%. ()

ArsenalEagle

Moderní hravé fantasy, které má snad všechno, co si může i trošku náročnější divák přát. Výborná skvadra herců, spousta humoru, přehršel originality a hlavně i přes vtipnost nejsou film nebo postavy v něm hloupé a používají mozek. DaD je vizuálně nápaditý, akce je zábavná, některé nápady jsou vážně skvělé a celkově film a jeho zápletka fungují téměř bezchybně. Kreativitě se meze nekladly a je to setsakramentsky znát na kvalitě. Pokračování a rozšíření DaD vesmíru si nechám líbit. ()

Praxis

Jako takhle, od filmu jsem čekal poměrně dost, i díky nadšeným recenzím. Nicméně všechna moje očekávání byla překročena. Famozní film, který pomrkává nejen na hardcore hráče, ale prostým divákům nabídne luxusní velkolepé dobrodružství, které protáhne hlavní skupinu nejrůznějšími lokacemi, kde se vždycky něco semele. K tomu hlásí jak o život sympatické osazenstvo v čele ujetým bardem Edginem v neuvěřitelném podání Pinea. Herci si evidentně hodně sedli a vzájemná chemie je opravdu cítit skrz celý film. Dobře Hugh Grant možná poněkud přehrával, ale to nemění nic na tom, že se studiu vrátila skrz film každá kačka, kterou do ní vrazilo. Triky jsou velmi nadstandardní a závěrečná bitva (nejen s rukama) je pak už dojemnou tečkou za skvělý film, který letos prozatím porazil veškerou konkurenci. 90% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD