Tiger a drak

• Česko Tygr a drak (viac)

Li Mu Bai, jeden z najlepších majstrov bojových umení v tajnom výcvikom tábore stretne svoju dávnu priateľku Shu Lien. Hoci kedysi v boji zabil jej snúbenca, náklonnosť medzi nimi stále trvá. Požiada ju, aby odovzdala jeho meč do rúk váženého pána Tche. Chce tak začať novú životnú etapu, no osud rozhodne inak a Li Mu Bai bude musieť vybojovať ešte posledný rozhodujúci boj v tomto vizuálne úchvatnom filme, ktorý bol nominovaný na 10 Oscarov a napokon 4 z nominácií aj premenil. (STV)

mire.k

Nemohu jinak. Kromě profesionální režie, tedy bezchybného natočení tam nic nevidím. Nuda, nuda a nuda s infantilním scénářem. ()

Otan

Na můj vkus se tam až moc lítá,ale film působí uceleným dojmem.Když pominu ty lítačky,tak souboje jsou věrohodné a příběh je celkem zajímavý.Taky přemýšlím proč Oskara,na druhou stranu válečných filmů jich pobralo dost,tak proč ne trochu jiný pohled na věc.80% ()

Pavlo

Jeden z mojich najobľúbenejších ázijských filmov, ktorý v sebe skrýva veľmi kvalitný príbeh, nádhernú výpravu a vizuál a dokonalé bojové scény. Radosť stále pozerať. ()

ragtime

Nerozumiem, prečo som sa tejto filmovej básni tak dlho vyhýbal. Úžasné, absurdné a neunavujúce ani po niekoľkých zhliadnutiach. ()

maros.gal.7

Tento film je pre mňa osobne tým najlepším čo som z daného žánru videl. Veľmi dobré, herecké obsadenie, krásne scenérie, výborné efekty, bojové scény a strhujúci príbeh vo mne zanechali veľmi veľký dojem. Tento film si vždy rád znova pozriem a podľa mňa ma nikdy neprestane baviť. ()

n_n2

Existuje len málo vecí, na ktoré sa mi pozerá lepšie ako na ázijskú kultúru a prírodu, preto veľkoryso odpúšťam pokulhávajúce dialógy a ľudí lietajúcich ako živé bumerangy a dávam plný počet. ()

Mates992

S pěkným prostředím, výbornou hudbou a působivou choreografií bojů (až na to wire-fu, na to si prostě nemůžu zvyknout) je film dobrý, ale ve složce příběhu docela zaostává. Možná to chce více shlédnutí, ale pro mě nejspíš stačilo jednou. Připadá mě to jako škoda, protože vše ostatní je dobré a proto mě mrzí, že příběh je tak řídký a mdlý. 6/10. ()

Dr.dogous

scénář 2 režie 3 herci 3 výprava 3 celkem 11 hodnocení 55% Kdykoli jde o city, i z největších hrdinů se stávají hlupáci. Nemám moc smysl pro asijskou epiku a poetiku, nic mi to neříká, ()

Kritickej

2/10 Film, který jsem ani napotřetí nezvládl dokoukat. Celý mě to připadalo neuvěřitelně debilní, naivní, nechtěně vtipný a celkově špatný. A to mám obvykle tenhle typ filmů moc rád. Tady mě to ale úplně minulo, čtvrtou šanci tomu rozhodně nedám. ()

Pekyno

Pamätám si veľmi jasne moment, ako som ako malý počúval takmer zošúchane cédečko fantastickej až kúzelnej hudby z tohto filmu. S hlavou v oblakoch som mal pocit, že ho poznám, napriek tomu, že som ho ešte nevidel. Všetko ma to ale čakalo o pár rokov neskôr. Hypnotický súboj v bambusovom lese je len čriepka výnimočností ktoré vo filme môžeme vidieť. Nie je to bežný akčný film, bežný „kung-fu“ film. Je to silný príbeh o pomste, filozofii, láske, boji, so skvelou umeleckou stránkou a krásnymi obrazmi. Tiger a drak je z iného prostredia. Ak sa budete na poetické vnímanie boja pozerať realisticky, a pri tom gúľať očami, radšej ho odložte na inokedy. ()

Theofilus

snažil jsem se to dokoukat dvakrát, ale na ty jejich pseudo-intelektuální kecy střižený nulovou gravitací fakt nemam žaludek. nechápu o čem ten film má být a to jsem se dostal až do půlky! ()

Xavi

Letecké spoločnosti, sú v kríze, čínske bojové umenie je na výslní, je lacné, rýchle a efektné. Nádherný film, plný výborných hereckých výkonov, nádherné bojové scény a hlavne myšlienka, vnútorný duch filmu vyvolávajú silný zážitok. ()

Ferguson

Proč je ten film tak čistý (obrazně i doslova)? Nejvíce jsem se zasmál, když Chow odblokovává kolegu po blokaci Nefritové lišky. Zajímalo by mě, zda přesně tohle funguje i ve skutečnosti. Jestli ne, tak ten detailní záběr antiblokace byl dost trapný. Ale jinak, kdo má rád 36 komnat Shaolinu a chce to samé, akorát s tím, že si to hraje na velkofilm, tak je to pro něj. Ale úplně nejvíc pravděpodobné je, že jsem to po filmové stránce vůbec nepochopil. ()

FireFox

První a zároveň nejsilnější z mocné vlny asijských komerčních spektáklů zaměřených na tržby z Ameriky a Evropy. Oplývá silným příběhem, nádechem exotické, cizí a přesto krásné kultury, kvalitním hereckým obsazením a nádhernou stylizací a vizualizací akčních scén (dovedených k dokonalosti v mladším bratříčku Klan létajících dýk). ()

DeTomaso

Přiznám se, že jsem se donutil vydržet tohle "dílo" asi tak do poloviny a pak jsem to vzdal, jako naprostou ztrátu času. Nedovedu si vysvětlit, jak tohle přišlo k Oskarovi, zvlášť když ve hře byl i Hřebejkův " Musíme si pomáhat ". Často se zde zmiňují neuvěřitelné souboje a s tím nemohu než souhlasit. Pro mě je totiž uvěřitelnější Gotzila v New Yorku, než tohle. Pokud jde o kung fu, pustím si radši něco s Bruce Lee, nebo Jackie Chanem a co se přírodních krás týče, tak snad nějaký přírodopisný dokument. Buď byla chyba, že jsem film sledoval naprosto střízlivý, nebo jsem jen nepodlehl davové psychóze tenhle film provázející. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

18.05.2013

Weinsteini to myslí vážně, ačkoli jejich plány se trochu změnily. Natáčení dvojky oscarového hitu, kterým Ang Lee redefinoval pohled na kung-fu filmy, mělo původně startovat právě v těchto dnech.… (viac)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

26.08.2012

Možná. Projekt Cleopatra, ve kterém by si Angelina Jolie měla zahrát výrazně realističtější pojetí legendární egyptské vládkyně (spíš než jako svůdkyně bude vykreslena jako šikovná politička a… (viac)