Biely drak

• Česko Bílý drak (viac)

Akční film ve stylu Klanu létajících dýk s prvky bojového umění a stylizovaných akčních scén. Mladá aristokratka se zamilovala do prince z císařské rodiny. Úplnou náhodou si osvojí dovednosti bojových umění Bílého draka. S novou nabytou silou pochopí, že konání dobrých skutků pod jménem Malý bílý drak má jisté výhody. Když se dozvídá, že proslulý vrah Chicken Feathers má v plánu zabít jejího milovaného prince, pokusí se tomu zabránit tím, že zabijáka dostane první. Po několika neúspěšných pokusech v ní ale začíná pozvolna růst pochopení a soucit se slepým zabijákem. Právě její rozhodnutí pomáhají odkrýt skutečné spiknutí, které se skrývalo za atentáty na prince. (oficiálny text distribútora)

HappySmile

Výborná parodie na Tygra a draka a Klan létajících dýk. Protože mám ráda jak tyto bojové filmy, tak i parodie, tak mi film skvěle sedl. Původně jsem sice chtěla dát 4 hvězdičky, ale přece jenom se tvůrci neubránili několika hluchým místům, což je škoda. Jinak ale musím říct, že se Bílý drak velice vyvedl po vizuální stránce - nádherné kostýmy, kulisy, prostředí a barvy! V tomto ohledu by zde byl velký potenciál i pro "seriózní" film. ()

PogoJoe

Romantická komická pohádka z blíže neurčené doby Číny, kde uprostřed středověkých kulis a oblečení existují butiky, kolageny proti akné, žemle od McD, chemické pokusy usvědčující vraha, kde se princ s hlavní hrdinkou prohánějí na kolečkových bruslích po paláci a hrají tenis. Nechybí tradiční "kung-fuovské" souboje, ani padouch. Ústřední motiv pohádky by měla být láska - tady postupně vzplanula mezi krásnou Bílou dračicí, které předala své schopnosti její teta (pomocí uploadu) a slepým a úchylným Slepičím pírkem, vášnivě milujícím flétnu a slepice. Zpočátku ho ona samozřejmě nemůže vystát, ale během doby, kterou je u něj nucena strávit, si na jeho ujetost začíná zvykat. Pak je tu hodný princ, který si ji chce vzít. Tradiční schéma v netradičním pojetí, které ale není celou dobu tak zábavné, jak se může zdát. Příliš mě to nebavilo. Zajímavé zpestření, to určitě, ale je to typ filmu, který mi stačí shlédnout pouze jednou. ()

nash.

Spíš pohodová než třeskutě vtipná nebo akční, současně ovšem kouzelně ujetá parodie, která dokáže znalému divákovi udržet úsměv na tváři od začátku do konce a občas ho přinutí k hlasitému smíchu některým obzvláště povedeným vtipem. Ať už si utahuje z žánrových klišé, tematických stereotypů nebo roubuje současnost do historického filmu a nechá zamilovaný pár jezdit po pláci na kolečkových bruslích, krmí hrdiny McHouskou, provádí upload bojových schopností, nebo je nechá nakupovat v butikových chýších značkové kabelky omezených sérií. ()

Shit

Na první pohled to vypadá jako jedna velká parodie na Tygra a draka a podobný kung-fu létací filmy, ale občas se dají v příběhu najít i celkem normální pasáže, který jsou i mírně dramatický, takže to neni jen taková blbina, ale když už se film ponoří do tý parodující polohy, tak to teda stojí fakt za to, někdy jsou to skoro až geniální nápady, obzvlášť mě pobavil přesun schopností a nebo nejsilnější bod slepýho vraha. Krom toho Cecilia Cheung je, po Ziyi Zhang, asi druhá nejhezčí bojovnice. ()

Cruchot

Slabší čtyři, ale já jsem se nečekaně slušně bavil. Hodně osobitý film, který neuvidíte každý den. Moderní (a hlavně západní) prvky kultury naroubované do kulis historické Číny - už jen z toho se podařilo autorům vytěžit mnoho komických situací, ale to by asi bylo málo. Naštěstí tu ale ještě máme zajímavě vykreslené postavy (především ústřední duo školačka s nově nabytými schopnostmi a slepý nájemný vrah) a zajímavé akční sekvence, kterých bych však čekal přece jen trochu víc. Děj je poněkud šablonovitý, ale nenudí, přesto druhá půlka filmu se místy přece jen už trochu vleče. Za zkouknutí tenhle filmeček ale určitě stojí. ()