Král Jeongjo vládne po svém dědečkovi. Jeho otec byl zabit, když byl Jeongjo ještě malý, a i jeho život je neustále v ohrožení. Je pouze několik lidí, kterým může věřit, mezi ně patří například jeho eunuch Sang Chaek. Ale příliš mnoho lidí usiluje o moc a vládu. Králova matka má v plánu zabít královnu Jeongsun, mladou vdovu po předešlém králi, aby ochránila svého syna Jeongjoa. Naopak královna plánuje zabít krále a velké plány se spřádají i mimo královský palác. (andiek05)

warrenur

V tomto filmovom zanri okrem korejcov kraluju hlavne hongkongsky producenti. Sem-tam sa stane, ze ma niektory skutocne zaujme a udrzi v nalade celu svoju, zvycajne rozsiahlu, "stopaz". Nie je tomu tak v tomto kusku. Technicku stranku maju korejci tradicne zvladnutu velmi dobre. Zial, pribeh i samotny scenar na mna posobili neskutocne rozvlacne a typicky naplnene patosom a prislovecnou tragikou podobnych pribehov. Nicim ma neprekvapil a ani nezaujal. Nebyt zaverecnej pol-hodiny, kedy sa konecne uz aj nieco dialo a film nestal ako dovtedy len na pohladoch, grimasach a uspornych pohyboch, siel by som s kludnym svedomim o hviezdu nizsie. Niekto by mi mozno tvrdil, ze mam za kazdym pohybom kamery, ci posunkom herca hladat romanticku, vznesenu linku a hrdinstvo spejuce napriek intrigam k idealu....nie vsak v tomto filme. Divaka totiz skor umara, ako bavi. Slabota, ktoru vo vseobecnosti ocenia len zanrovy nadsenci. ()

Fr

,,VRAZI DNES V NOCI ZAÚTOČÍ NA KRÁLOVSKÝ PALÁC…" /// Moudrý vladař dumající nad pomocí otrokům a děckám konkubín…, moudrý vladař toužící diskutovat během formální rozpravy… taky se mi to dlouho zdá bejt pěkná nuda. Co na tom, že je moudrej, když mám vohlodaný dva prstní články (na vobouch nohách!). Naštěstí postupně přibejvaj další postavy a příběh o několika hodinách krále Jeongja (zjednodušeně vole, nějaká frakce Noron ti stejně hovno řekne…) se celkem zajímavě vrství – aby nedošlo k mýlce, tempo není strhující, jen je to prostě zajímavý. I bez akce a znalosti hlubších historických souvislostí. Závěrečná akční podívaná už stojí za kus řeči, stejně jako rozuzlení. Když k tomu přidám i závěrečnej monolog, musím konstatovat, že i díky týhle dramatický koncovce, předčil výsledek má prvohodinová vočekávání. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Rád se zahloubám – tak nějak po korejsku. 3.) Thx za titule ,,teiko“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

andiek05

Na tento film jsem se hodně těšila kvůli Hyun Binovi. Ani jsem nečetla, o čem to je, prostě jsem do toho šla. Začátek nebyl úplně podle mých představ, protože byl pro mě trošičku zmatený, ale jak děj pokračoval, bylo to stále více a více zajímavější. Film mě hodně zaujal a dokonce i pak, když jsem se dozvěděla, že král Jeongjo byla skutečná osoba. Palác bylo kruté místo, kde se nedalo nikomu věřit, protože úplně každý se lehce mohl změnit ve zrádce a to v obou směrech, a to dokazuje i tento film. Hyun Bin opět nezklamal :-) ()

EvilPhoEniX

První místo za nejnudnější a nejzbytečnější blockbuster roku vyhrává ?? !!( Domyslete si) Obrovské zklamání. Takhle to dopadá, když doposud nezkušený režisér ( Ty tři romantické seriály nepočítám) chce natočit Epickou šermovačku. No ovšem neuspěl. Vizuál se sice nedá kritizovat, natočeno je to slušně, kamera je perfektní, ale ve všem ostatním film pro mne selhává. Absolutně nezajímavý příběh, tahle historie mě vůbec nezaujala a popravdě by se to dalo i překousnout, kdyby nám alespoň režisér naservíroval průběžně akční scény, ale ono né.. Hodinu a 40 minut!!( což je téměř celý jeden film!!) Musíte počkat, než se odehraje jediný byť kvalitní, krvavý a dynamicky natočený 20 minutový souboj, ale to je ke 135 minutové stopáži žalostně málo. Škrábání na prdeli je zábavnější, než tenhle nudný patos. Největší zklamání z Koree za poslední léta, ale kdo má rád nudné historické dramata bez akce a záleží Vám jen na příběhu, tak s větší pravděpodobností budete spokojeni. 45% ()

Vavča

Palác je kluzké místo, plné intrik a nebezpečí, kde se krev po schodech občas valí proudem, říká staré summerské přísloví a film Králův hněv to jen potvrzuje. Hyeon Bin konečně všem ukázal, že není pouze sladkým čumáčkem pro romantické role, ale je hotový herec, který zvládne mnohem více, než co se mu obvykle nabízí v seriálech. V roli krále obklopeného zrádci, které musí s filozofickým klidem přečkat a zlikvidovat je dokonalý. Ještě více překvapuje Han Ji-min v roli ďábelsky zlé královny v masce neosobního zla. V příběhu jsou samozřejmě důležité i vedlejší charaktery, které posouvají děj dále, vyřizováním své agendy přitopí pod kotlem stísněné, vražedné atmosféry. Užijete si kromě intrik a výborných hereckých výkonů solidní OST, ale hlavně dokonalé akční scény, estetiku kamery alá čínské eposy. Kdo miluje filmy jako Prokletí zlatého květu, nebo Černý Štír bude spokojen i zde, tleskám bravo, zatím nej. film letošní sezóny v Koreji pro mě. ()

• Filmový snímek je podložen skutečnými historicky doložitelnými reáliemi, vztahujícími se k dvaadvacátému panovníkovi korejské říše Čoson (1392 - 1910), králi Jeongjo (1752 - 1800). Ten byl svými poddanými přezdíván Smolným králem, neboť po shlédnutí otcovi veřejné popravy, korunního prince Sado, nařízené jeho vlastním dědem, v době, kdy mu bylo pouhých deset let, stal se jen během prvního roku své pozdější vlády terčem sedmi smrtelných pokusů o vraždu. Filmový snímek se orientuje na jeden z těchto podlých útoků panovačných politicky motivovaných frakcí královského dvora, který se odehrál v roce 1777, v prvním roce jeho oficiálního nástupu na královský trůn. (Conspi)