Tiger a drak

• Česko Tygr a drak (viac)

Li Mu Bai, jeden z najlepších majstrov bojových umení v tajnom výcvikom tábore stretne svoju dávnu priateľku Shu Lien. Hoci kedysi v boji zabil jej snúbenca, náklonnosť medzi nimi stále trvá. Požiada ju, aby odovzdala jeho meč do rúk váženého pána Tche. Chce tak začať novú životnú etapu, no osud rozhodne inak a Li Mu Bai bude musieť vybojovať ešte posledný rozhodujúci boj v tomto vizuálne úchvatnom filme, ktorý bol nominovaný na 10 Oscarov a napokon 4 z nominácií aj premenil. (STV)

Aiax

Asi nejsem dost "in", neprovádím denně meditaci, nezajímám se o "východní filozofie" a nedovedu se naladit na tu správnou "pozitivní" energii, protože tenhle film mi přišel jako ale UKÁZKOVÝ kýč. Nevím, nechci být příliš arogantní, spousta lidí v Tygru a drakovi nalezla filozofické a emocionální osvícení. Možná tam doopravdy někde je, možná je tam někteří diváci vidí, protože je tam chtějí vidět, ale pro mne to je i na druhé shlédnutí kýč - bravurně natočený, skvěle zahraný, oplývající jistou dávkou poetiky, ale myšlenkově poněkud plytký a místy dokonce i nudný. Podobná čínská věc s názvem Hero si alespoň na nic nehraje a nepodbízí se euroatlantickým divákům pozápaděnou "ryze čínskou" stylizací. ()

FilmFan24

Poprvé jsem byl z těch letů ve stromech a kdovíkde tak nějak rozpačitý. No ale podruhé jsem z těch letů a bůhvíčeho ještě začal ulítávat na "Tygrovi a drakovi", filmu, který otevře svoji duši každým dalším shlédnutím. ()

runner85

V prvom rade napíšem jednu vec, veľa ľudí tu vyčíta, že ich nebaví pozerať na lietajúce bábiky, šak nepozerajte, radšej si pozrite filmy kde chodia aj stromy ... . Tak a teraz k samotnému filmu, bojové súboje skvelé, ale dej je troška natiahnutý, podľa mňa by úplne stačilo aj o 30 minút menej, ale zas na druhú stranu do očí Ziyi Zhang by mi nevadilo sa pozerať aj o niečo dlhšie .... ()

Vědma

Je to vizuálně krásný bojový akčnák, který se chce tvářit, že jde o něco víc, ale nejde. Ovšem hezky se na to dívá, i když mám radši, když bojové scény jsou udělané tak, že člověk nevěřícně nekroutí hlavou nad divnými triky..Jenomže je do něho zasazená krátká milostná vsuvka v poušti, tak krásná, že jsem kvůli ní ráda, že jsem se na film se podívala. - "..a pak jsem se stal obávaným banditou." ()

Aleee89

Film je mistrně natočený a ten příběh je opravdu nádherný - aneb jak ukázat lásku bez skoro žádného kontaktu. Kostýmy krásné, herecké výkony skvělé, krásné bylo i prostředí. Bojové scény teda hodně nereálné, ale dobře natočeny. Film celkově je dobrý, ráda ho uvidím znovu. Nejlepší není, ale krásný ano. ()

PP66

Věčný souboj lásky a nenávisti, mezi nimiž jako energie osciluje moc - rovnováha jing a jang. Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

major.warren

Epický spektákl prodchnutý dálnovýchodní filosofií a špičkovou choreografií bojových scén, z nichž by se Hollywood mohl doslova učit. Ang Lee je velmistr současné kinematografie a přestože Tygr a drak nepatří z jeho tvorby k mým nejzamilovanějším dílům (dávám přednost komorněji laděné Ledové bouři či Zkrocené hoře), i tak na mě jeho aura nesmírně zapůsobila. Yun-fat Chow, tentokrát nikoliv jako hrdina akčních přestřelek Johna Woo, a Michelle Yeoh - zcela oprostěna od role Bondgirl - tvoří vynikající dvojici (Li Mu Bai a Shu Lien), Pauova kamera kouzlí nepředstavitelnou krásu a Tan Dun si pohrává s každým tónem. ()

Eldrick

Taky nějak nechápu a nechci chápat, co je na tom tak úžasnýho. Ty taneční kreace mi přišly směšný a až do konce jsem to prostě nevydržel. ()

wipeout

Škoda, že som videl skôr Hrdinu a Klan leitajúcich dýk, pretože som bol nabudený a očakával pompéznejšiu podívanú so strhujúcim príbehom, ktorý chytí za srdce. No Crouching tiger, hidden dragon je komornejší, menej farbistý a hlavne s príbehom, ktorý ma nie a nie prichytiť nepripraveného a zasiahnuť emočnú achylovu pätu. No bez tak sú najmä súboje zase raz hlavným bodom programu , jednoducho ak sa odpútate od zeme a nekladiete si otázky tipu na čom asi tak vysia tí herci tak vás čaká balet so zbraňou v ruke.3,5* ()

Genryuusai

Chudák Tygr a Drak je nejznámějším představitelem čínských poetických filmů žánru wuxia. Proto se předabovává (přitom čínština v každém originálním filmu tvoří tak 30% zážitku), pouštějí ho v televizi lidem, kterým naprosto nic neřekne a dostává se mu nezaslouženého špatného hodnocení. Je to jako čtení a rozbor poezie na střední škole - je to povinné a zájem o ní to jen ubíjí. K poezii se imho nedá nutit, někdo si ji užívá a toho, koho nezajímá by ani nenapadlo si koupit sbírku básní. Tenhle film se stal populárním a to je paradoxně docela chyba, protože reprezentuje žánr, který je už ze své podstaty okrajový a jako okrajově známý by měl zůstat. Rozhodně nepatří mezi filmy, které bych někomu jen tak doporučil, přestože dávám 5*. ()

kapsomut

Nemám rád druhy těchto filmů kde lidé létají po stromech atd. Vím, že to je jejich kultura, ale mě to nebere. Bojové scény skvěle propracované, ale stejně to nestoví za více než 3*! ()

d-fens

ocenenia : Oscar 2001 - Najlepší zahraničný film ◘◘◘◘ BAFTA 1990 - Najlepší cudzojazyčný film ◘◘◘◘ MFF Cannes 2000 - nesúťažný výber ()

maverick10

Dokonaly zazitek, nepopisete slovy. Dokonaly zazitek neuvidite na platnech kin, na monitorech pocitacu, ci na obrazovkach televizi. Dokonaly zazitek musite citit v sobe samych. Zazit to mrazeni v zadech, ucitit kapku slzy, stejkajici po vasi tvari. Tohle je dokonaly zazitek. Dostat se prostrednictvim filmu, do stavu, kdy je Vam krasne na svete a mate radost z toho, ze vubec jste. Tady bylo vsechno dokonale a nemam nic co bych vytkl. Nadherna legenda ve ktere nechyby tance mečů, nebeska priroda a poezie slova. ()

kagemush

Mám rád asijskou kinematografii,ale tady to už bylo poněkud přetygrováno a předrakováno. Za výpravu a za skvěle rozehraný milostný part Yun-fat Chowa a Michelle Yeoh 80%. ()

Fíla

Pro mě je tento film ohledně hodnocení snad nejtěžší překážkou. Víte, že ho vidíte vysoko, ale pak také přijdou momenty které pro vás nejsou ideální. Přijde mi to jako dosti uzavřený snímek o kterém vím, že dokáže být kvalitním v mnoha ohledech. Pro mě jsou tři hvězdy málo a pět zase moc. 8/10 ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

18.05.2013

Weinsteini to myslí vážně, ačkoli jejich plány se trochu změnily. Natáčení dvojky oscarového hitu, kterým Ang Lee redefinoval pohled na kung-fu filmy, mělo původně startovat právě v těchto dnech.… (viac)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

26.08.2012

Možná. Projekt Cleopatra, ve kterém by si Angelina Jolie měla zahrát výrazně realističtější pojetí legendární egyptské vládkyně (spíš než jako svůdkyně bude vykreslena jako šikovná politička a… (viac)