Tiger a drak

• Česko Tygr a drak (viac)

Li Mu Bai, jeden z najlepších majstrov bojových umení v tajnom výcvikom tábore stretne svoju dávnu priateľku Shu Lien. Hoci kedysi v boji zabil jej snúbenca, náklonnosť medzi nimi stále trvá. Požiada ju, aby odovzdala jeho meč do rúk váženého pána Tche. Chce tak začať novú životnú etapu, no osud rozhodne inak a Li Mu Bai bude musieť vybojovať ešte posledný rozhodujúci boj v tomto vizuálne úchvatnom filme, ktorý bol nominovaný na 10 Oscarov a napokon 4 z nominácií aj premenil. (STV)

Johny_MH

Už je to tak. Do našich stojatých vod (tak zní jedna z nejhorších frází) vletěl jako hurikán (v ringu?:)) Ang Lee. A že ty vody značně rozvířil, že? ()

Frix

Nepochopte mě zle - miluji asijské filmy. Tygra a Draka jsem však nejspíš viděl s příliš velkým očekáváním, výsledné zklamání je proto obrovské. Nuda až ke stropu, dost špatně řešené rozhraní mezi mystikou a pohádkovostí... Ne, tenhle film je opravdu hodně přehypovaný. ()

Grellenort

Zezacatku jsem tomu vubec nemohl prijit na chut. Napoprve jsem to nedokoukal, napodruhe dokoukal a ten film me chytil pri souboji v lese a do konce filmu nepustil a drzel straslivou silou. Od te doby ho muzu videt kdykoliv a moc moc moc si ho uzivam. ()

Anworon

Opravdu směšný a nudný efektní nesmysl (s atmosférou, které se některý divák nemůže nabažit), který má být o něčem víc než jen o soubojích, ale nenaplňuje nic. Jsou wuxiáci vůbec lidé? Jsou odtažití. Zřejmě jim ušlo, že vůlí se fyzikální zákony změnit nedají. Souhlasím s tím, co poznamenal Quentin Tarantino: "Tygr a drak se líbí lidem, kteří vlastně nemají rádi filmy s bojovým uměním." Nejlepší choreografii vůbec nemá tento film ani náhodou. Wire-fu je úpadek a pseudofilozofie spoléhající na neznalost západního diváka to nezachrání. Zajímalo by mě, jak by tvůrci zpracovali, jak Yu Shu Lien letí z práce. Zlatý neáčkový 3 Evil Masters (znj. Gigant Shaolinu)! Teď přiletí facka. ()

Weirdman

Pri a po sledovaní Tigra a Draka som mal pocit, že všetko na tomto svete má zmysel, že konanie ľudí má svoj cieľ, že žijeme len preto aby sme nadobudli vnútorný pokoj - a ja som ho vďaka tomuto filmu nadobudol... Jasný člen mojej Top 10... (▲) ()

JenYu

Můj nejoblíbenější asijský bojový film.Když jsem ho viděla poprvé, nemohla jsem ještě dlouho nalézt slova, kterými bych vyjádřila, to co jsem cítila.Úžasnej vizuální nářez s mojí oblíbenou Zhang Ziyi, který se nenechám ujít pokaždé, když je možnost ho vidět.Mockrát díky Angu Lee, že natočil takový skvost. ()

me3x®

Pekne, veľmi pekné, aj Ziyi, aj Michelle, a Yun-Fat sa snaží zo všetkých síl..., aj keď dejovo, musím priznať, že KLan lietajúcich dýk sa mi páčil viac. Neviem... možno aj pre menšiu reklamu okolo neho... ale na 5* má určite. ()

sirrgulo

Film jsem viděl jen jednou v kině od té doby jsem se k němu nedostal, přesto si do dnes pamatuji některé dokonalé scény. A když tak na ně vzpomínám, říkám si, že asi někde vyhrabu starou kazetu a po dlouhých téměř devíti letech si ho opět zapnu. ()

Goodmen

Úžasný zážitek, kde vše je natočeno s krásnou lehkostí a Chow Yun-Fat se svým Zeleným osudem jsou parádní dvojka. K tomu všemu nádherná romance, překrásná hudba a perfektní souboje ať už jsou na zemi či ve vzduchu. ()

djbarrel

Naprosto famózní akce, zajímavý a dojemný příběh, skvělá hudba, dokonalé souboje ... Má tenhle film nějakou chybu ? Ano má. Klidně by totiž mohl být delší. Příběh naprosto fontasticky zatáhne do děje a než jsem se nadál byl tu konec. Tohle se opravdu povedlo. 98 % ()

fimler

Vlastně nevím co si mám o tomhle filmu myslet!Na jedné straně to nebylo vůbec špatné a nudné a na druhé ty lítací efekty byly hrozné!Fakt zmatený divnofilm, který je dobře natočený a má hezký scénář! ()

kiararaftl

UF UF - no to snad nie - ak je toto oscarovy film tak zaplacem. Cinske filmy mam rada ale toto bola nejaka mega fantasy o lietani a neuveritelnych bojovych scenach mi pride uz pritiahnute za vlasy. Tri hviezdy len za nadhernu hudbu, Chowa a Yeoh a scenku/flashback z puste. Pre mna velke sklamanie ()

Nikitoss95

Krásná typická asijská jednohubka o staré bájné Číně... Bojové scény výborné, herci skvělí; dějově úplně nedává smysl, ale hlavně místy až moc klišé dialogy ()

pollstro

Překvapivý mezinárodní úspěch, především v USA se ve své době stal Tygr a drak nejvýdělečnějším cizojazyčným filmem své doby. Obratná směs úžasných bojových umění, čínské starověké kultury, nádherných scenérií, povedeného dramatu, krásného romantického příběhu, skvělých neznámým hereckých tváří a půvabného hudebního soundtracku. Vše navazující pocit filmové meditace a filozofického přístupu k životu. Témata příběhu nejsou v oblasti vyprávění ničím novým, ale právě zmíněné zasazení unikátního prostřední, dělá z tohoto filmu nevšední, doposud nevídaný a působivý filmový zážitek. Choreografie soubojů a jejich filmové zpracování je skvělé, ačkoliv všemožné poletování působí opravdu nepřirozeně a rušivým dojmem, což ubírá na celkové kráse. Filmový protiproud, který zpochybnil sílu a vliv Hollywoodu na filmový trh. ()

PTomA

Ang Lee zklamal, po tolika nadšených reakcích a obdržených Oskarovych nominacích čekám víc než jen konvenční, filozoficky chatrnou pohádku. Romance překvapivě nefunguje a retrospektiva naruší hlavní linii tak moc, že jsem ztratil zájem o film. Vizuálně plané a akčními scénami nařachané, ale po hodině se to nekonečné lítání a neefektní mlácení omrzí. 5.5/10 ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

18.05.2013

Weinsteini to myslí vážně, ačkoli jejich plány se trochu změnily. Natáčení dvojky oscarového hitu, kterým Ang Lee redefinoval pohled na kung-fu filmy, mělo původně startovat právě v těchto dnech.… (viac)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

26.08.2012

Možná. Projekt Cleopatra, ve kterém by si Angelina Jolie měla zahrát výrazně realističtější pojetí legendární egyptské vládkyně (spíš než jako svůdkyně bude vykreslena jako šikovná politička a… (viac)