The King's Man: Prvá misia

• Česko Kingsman: První mise (viac)

Prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba zasadený do prostredia prvej svetovej vojny. Spoznajte začiatky tejto štýlovej, britskej tajnej služby. Keď sa dá dohromady banda najhorších tyranov a zločincov histórie, aby rozpútali zničujúcu vojnu, potom jeden muž musí súperiť s časom, aby ich spiknutie prekazil. (CinemArt SK)

Trenslation

Určitě bude hodně lidí brečet, že to je zklamání, ale pro mě po dvojce právě naopak. Kromě od začátku prokouknutelného záporáka, jsem už byl pak jen mile překvapený a celé dvě hodiny se bavil. Fiennes si lehce střihl letecké dejavu z Anglického pacienta, Djimon Hounsou už snad podvacáté někoho trénuje, Gemma Arterton je půvabná <3, Harris a jeho babyface nezklamali a Rhys Ifans je naprosto skvělej nadrženej tancující Rasputin (bit.ly/RasputinRhys) a já jsem spokojenej. ()

Lachtaan

Po miliardě odkladů jsme konečně dostali možnost vidět nástavec do značky, která před osmi lety začala poněkud nevinně, aby se postupem času přetavila v dost populární. Hlavním pilířem oblíbenosti byla postava Eggsyho, bez té se v prequelu do období před sto lety musíme obejít, já si ale jako fanoušek většiny známějších tváří vůbec nemůžu stěžovat. Kdyby tuhle odbočku točil někdo jiný, asi by neměla čím zaujmout, rukopis Matthewa Vaughna je tu ovšem znát každým coulem a už jen proto si přeju, aby se mimo avizovanou regulérní trojku pokusil i o navázání na tuhle linku. [viděno v Kino Šumava Klatovy 7.2.2022] ()

BROKEN_

Tak takhle rozhodně ne. Matthew Vaughn má stále úžasnou řemeslnou práci, opět vynikající akční scény ( scéna s Rasputinem vede ), ale příběh, dialogy a pár dalších věcí mi prostě vadily tak moc, že jsem u post-credit scény kroutil hlavou. Miluju první díl, dvojku mám rád, ale tady to už neklaplo. Vaughn jde každým dalším dílem dolů a dolů a já se začínám o něho obávat. Tempo filmu je tak zběsilé, že mě to chvílemi popravdě nezajímalo. Dialogy často skřípou a samotný příběh je zcela zbytečný k realizaci. Fakt nechápu, proč jsme dostali prequel k sérii, která ho vlastně ani nepotřebuje. Místo toho měl Vaughn rovnou přejít na regulérní trojku s Eggsym a Harrym. Ale abych jenom nekritizoval, tak to pěkně odsýpá, scény s Rasputinem možná v některých chvílí jsou přehnaný, ale je to stejně i tak to nejlepší co tenhle film nabídnul. A pasáž v zákopech se vážně povedla. Od Vaughna chci někdy vidět válečný film. V jeho podání by to byla jízda. Doufám, že tento film nedostane pokračování, protože po té post-credit scéně to fakt nechci! Mám pocit, že Kingsman série by neměla být dojena, jelikož když není na scéně Eggsy a Harry, tak to už není ono. Bavil jsem se to ano, ale chci víc od Vaughna než pitomou zběsilou zábavu. 5/10 ()

Johnny.ARN

Táto séria je pre mňa jak za trest. Tu chceli zjavne zachraňovať prestrely z predchadzajúcich dielov, tak to potiahli do minulosti. A, aj tak to dokázali skurviť. Nebavilo ma to, malo to pol dňa, žiadny moment, ktorý by som si zapamätal. Jedna za toľko historických osobností a udalostí pokope, jedna za nečakaný zvrat v zákope. Štvorku už prosím nie. 2 z 5 ()

Mrkvič

Zkušená ruka režisérova se pozná. Opět vizuálně parádní strhující akční jízda. Bojové scény s Rasputinem nemají chybu a jsou prvním vrcholem filmu. Přitom jsem od filmu díky hodnocení zde moc nečekal a trochu jsem si myslel na usnutí a nebo dělání u filmu něčeho jiného. Místo toho jsem žasl, jak přichází druhý vrchol v podobě parádní komiksové řežby na frontě. Která má tečku, kterou by rozhodně nikdo nečekal. Masakr. Někomu možná může vadit prznění historie, ale já jsem vždy rád, že někdo využije z dějepisu známé postavy, aby je použil pro podobně laděný snímek. Ač historie dostává na frak, odnese si z filmu některý divák víc, než z dějepisu. ()

ywo666

Jednotka parada, dvojka slabsia, ale stale dobre. Toto je uz ale trochu nasilu. Akcia je stale slusna. A vizual tiez fajn. Problem je, ze uz to nebolo take vtipne a originalne. Navyse postavy, sa napriek nabusenemu hereckemu obsadeniu, nevydarili. Minimalne Gemma a Djimon boli strasne do poctu. Zaporaci su na tom lepsie. Aj ked sa neviem rozhodnut, ci bol Rasputin trapny alebo genialny. Stale pozeratelne, ale na jednotku sa to nechyta. 3 a pol* ()

drake31

Napriek tomu, že mi v jednom momente padla sánka až na podlahu, a spamätať sa z toho prekvapivo šokujúceho momentu mi chvíľu trvalo, tak The King's Man ma až tak veľmi nebavil. Film ako taký nie je zlý, Matthew Vaughn nie je schopný natočiť zlý film, no myslím si, že bez jeho dávky energie či zábavnosti ktorú dodáva každému jeho projektu, výsledok by bol ďaleko nudnejší a nevyrazenejší. Tie dve hodiny sa ťahajú, niektoré scény sú až príliš čudné, mix historickej reality a fantázie ma častokrát zo sledovania vytiahlo keďže môj mozog sa radšej snažil spomenúť na hodiny dejepisu (čo bolo márne teraz rovnako ako aj pätnásť rokov dozadu). Akcia však bavila, ako aj cast, ktorý bol samé prekvapenie pre mňa, keďže v tom trailery čo som videl minimálne 50x v kine bolo vidieť len päť postáv - jedná z nich stvárnená Gemmou Arterton ktorú milujem od nepamäti, a tá Láska sa tu len prehĺbila, snipela ma presne do srdca zas a znovu 🥰 The King's Man je solídnym filmom na jedno pozretie, no úprimne poviem, ak by som ho pozeral doma tak by som pauzoval neúrekom a venoval sa iným veciam, či občas prispal. ()

hroubek

Mírné zklamání. Na film jsem se hodně těšil, užíval si každý trailer a rmoutilo mě pokaždé, když se odložila premiéra. Pevně jsem věřil, že mi Matthew Vaughn naservíruje velkou a zábavnou pecku. Bohužel to se povedlo, tak napůl. Po řemeslné stránce Vaughn odvádí výbornou práci. Výprava, kostýmy, akce a další věci jsou super. Nicméně jedna věc super není, a to scénář. Scénář se nepovedl a podraží filmu nohy. Problém není v zápletce, ale ve vykreslení charakterů. V předchozích dílech byly postavy skvěle napsané a byla radost je sledovat. Zde to funguje, tak napůl a je to ohromná škoda už kvůli časovému zasazení a kvalitním hercům, kteří své role hrají. Ralph Fiennes je zde velmi dobrý a táhne celý film. Harris Dickinson má velmi dobrou příběhovou linku, kterou lze moc dobře pochopit. Na Gemmu Arterton se moc hezky kouká a má dobré scény, ale bohužel se o ní nic moc nedozvíme. Totéž platí i pro přesně obsazeného Djimona Hounsoua. Jak už je u této série zvykem, tak jsou záporáci přepálení a zde to platí dvojnásob a takový Rhys Ifans si svou roli užívá. První půlka je trochu nudnější a nic moc se v ní nestane. Oproti tomu druhá půlka šlape o dost lépe a přinese pořádnou akční podívanou, jenž místy připomene předchozí díly. Kingsman: První mise mě lehce zklamal, ale pořád jde o dobrý film. ()

VasaX

Trochu jsem se bál, jak dopadne tohle dojení "Kingsmanovské legendy", ale ve výsledku to dopadlo velmi, velmi dobře. Ralph Fiennes je hvězda kdekoli, kde se objeví A King's Man není výjimka, zbytek obsazení se snaží, seč jim síly stačí, ale všem víceméně zasazení sedí a kouká se na ně dobře. Příběhově samozřejmě žádný hlubokomyslný zázrak, spíš jde o pojivo mezi dialogy a akcí. Ale výsledek je velmi slušný. A akce požehnaně. Kulisy Světové války jsou fajn, bohužel mám v živé paměti 1918, které dokázalo vytvořit kulisy o několik roků věrohodnější a atmosferičtější, ale to je zase trochu jiný žánr. King's Man pomrkává na předchozí díly, ale jen jako bonus pro pozorné znalé diváky, většina energie jde do cesty králova muže Oxforda stvořit Kingsman skrze vlastní přerod. Výsledek je povedený, vidím, že mnozí tu čekali hodně a byli zklamáni, ale já čekal po dvou dílech už trochu vyčerpání a jsem naopak překvapen. ()

fabecc1222

Přišlo mi to, jakoby měli tvůrci v plánu nejméně další trilogii, ale nakonec jí museli celou vměstnat do jednoho filmu. Tempo zvratů je až šílené, a v rámci děje se furt přeskakuje od jednoho ke druhému. Postavy přibývají, a ubývají v ohromném tempu, což je pak ve výsledku vlastně na škodu, protože až na výjimky žádná z nich nedokáže pořádně zaujmout na tak malém poli působnosti. Snaha ukázat co nejvíc vlastně způsobila to, že se neukázalo skoro nic. Stále se občas podaří nějaký tem zajímavý kamerový kousek, nebo akční sekvence, ale na to už jsme zvyklý, a bez toho zbytku by se vlastně dalo v klidu obejít. ()

Brain-D

V pořadí už třetí film, avšak prequel snímků Matthew Vaughna o Kingsmanech- Snímek se zde zaměřuje na vznik těchto anglických agentů, kteří bojují za spravedlnost. Snímek působí jako takový slepenec dvou až místy různorodých nekompatibilních dějových linií. Jedna se zajímá o historické události 1 sv. války a druhá je akční komedie, která je zvláštní zasazení do doby zmíněné války. Po odnětí a prodloužení bychom dostali 2 filmy, které by každý cílil pro určitou skupinu. Ano někteří mohou namítnout, že hrátky s dějinami si vytvářel např. Tarantino v "Hanebných Panchartech", ale tam to až tak nebylo do očí (krom finále). Na "První misi" jsem zamířil do kina, jelikož jsem chtěl na plátně vidět Vaughnovu kreativitu a bylo ji méně než jsem čekal. Pokud tedy nemluvím o postavě Rasputina, která je jednou z nejlepších filmových postav, kterou jsem měl tu čest za posledních 10let vidět. 60% ()

Natabar

Extrémně slabé. Nudné, nevtipné, nenápadité a vlastně trapné. 2/3 filmu se rozvíjí linka Conrada, jen, aby vyšuměla do prázdna... Totální ztráta času. ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak jsem očekával mnohem více akce, ale i když bylo té akce na můj vkus málo, tak všechny akční scény byly znamenité a úchvatné, tak jak je u série Kingsman zvykem. Přičtu-li k tomu znamenitý snobský britský přízvuk a velice vtipně zakomponované historické postavy, tak se jedná o velmi zábavné dílo, které, až na pár hlušších míst, se nemá za co stydět. Mimo to Vaughn mě dokázal překvapit velmi nečekaným zvratem, který mě v rámci oblíbení si postav nepotěšil, ale povýšil celek o příčku výše. Už se těším nejen na pokračování původní řady, ale i této historické. ()

Sany33

Príbeh: Mapujeme počiatky tajnej britskej organizácie Kigston. Organizácie, ktorá má za úlohu dohliadať na svetový mier v záujme britskej koruny. Herecké obsadenie: Vo svojom veku je Ralph Fiennes (nar. 1962, Velká Británie) neskutočne energický a dobre sa na neho pozerá. Prevedenie: Film sa pohybuje po veľmi tenkom ľade a balansuje na hrane reality súbojov a absurdity humoru. Scéna v zákopoch bola geniálna aj po vizuálnej aj príbehovej stránke. Naopak súboj s Rasputinom bola jedna veľká nechutnosť a tragédia. Rovnako ako scény s muflónmi to bolo jednoducho cez. Pocity: Divák sa vďaka nesúrodosti scénového zaradenia dostáva do pomykova, na aký že to žáner sa vlastne pozerá. Na akčný film tam bolo priveľa humoru a na komédiu zas priveľa plnokrvnej akcie. Vo finále to ale bol obrovský miš maš, ktorý si nikto neužil. Pridaná hodnota: Geniálne natočené akčné sekvencie. Humor na hrane trápnosti a nechutnosti. 63% ()

Trustme

Mr. Vaughn, opět jste mi udělal radost a byť se jedná o film z rodů prequelů a ždímání námětu, Vy jste dokázal, že i z lejna upletete bič, deštník anebo špionážní film o záchraně světa a to svým osobitým sexy stylem, kdy se nebojíte vybočit ze zavedených tendencí zákoníku současné kinematografie. Přesně takový britský nadhled a originální neupjatost mne přivádí zase být spokojeným zákazníkem Vaší veřejné služby, kterou vykonáváte pro občany království Velké Cinemánie. Dovolím si Vám udělit Řád Pěti Hvězd a zároveň se tato První mise stává mým 3000. ohodnoceným filmem v ČSFD knižnici. ()

VanTom

Proč sakra celý film nevypadá jako jeho závěrečná půlhodina? Tohle od Kingsmanů čekáme (a chceme) – odlehčenou komiksovou, dynamickou akci plnou nadhledu a neotřelých nápadů (výsledkem čehož je jeden z nejlepších šermířských soubojů na plátnech kin vůbec). Jenomže jí/mu předcházelo 90 minut komplikované politické zápletky o vtahování mocností do světové války a naprosto vážně braná (naivní) touha mladého, úzkostlivě ochraňovaného syna narukovat a na frontě bojovat za vlast (osvěžených pouze dvěma(!) jinak skvělými bitkami – s maniakálním Rasputinem a na nože v zemi nikoho). Ne, že by mě ona nekompromisní emocionální bomba nezasáhla! Akorát se zacílením snímku se minula. ()

sskrblik

Nepřekvapivě překvapivé že trojka je na tom nejhůř. Byť se částěčně neztratil nadhled z minulých epizod, zcela mě chybí zapamatovatelné úryvky při nějaké ouldýz plísní. Taktéž stopáž je tak trochu na obtíž. Né nadarmo se říká, třikrát a dost. Meťjú, ty brďo, zkus už něco jinýho. Tady ses už vyčerpal je to znát. ()

ondraondra

Ale jo, povedlo se to. Není to sice film, který bych chtěl vidět znova, ale díky svižnému tempu jsem se bavil od začátku do konce. Akční sekvence nejsou tak nápadité jako v předchozích dílech, ale najde se tu i pár nezapomenutelných klenotů. Mám na mysli hlavně fenomenální souboj s Rasputinem, který je skvěle doprovázený vážnou hudbou. Celý film je navíc extrémně napínavý. Například finále, ve kterém se galantně bojuje až do posledního dechu je boží. Přesto mám ale pocit, že Matthew Vaughn to umí i lépe. Mimochodem, splnil jsem si sen a byl jsem v kině úplně sám. Což je možná trochu smutné. 7/10. ()

JohnSmith

Na The King's man jsem se opravdu těšil a užil jsem si je. Začátek byl sice trochu pomalejší a roztahaný, ale jinak to byla paráda. Akce super, kamera super, zákopy Velké války super. Hlavní záporák sice nebyl nic moc a dost přehrával, za to Rasputin byl naprostá pecka, zvláště jeho souboj/tanec a vůbec celá scéna na ruské oslavě. No a potitulková scéna mě rozsekala. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu