The King's Man: Prvá misia

• Česko Kingsman: První mise (viac)

Prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba zasadený do prostredia prvej svetovej vojny. Spoznajte začiatky tejto štýlovej, britskej tajnej služby. Keď sa dá dohromady banda najhorších tyranov a zločincov histórie, aby rozpútali zničujúcu vojnu, potom jeden muž musí súperiť s časom, aby ich spiknutie prekazil. (CinemArt SK)

NorseSword24

Trailer ma navnadil, hlavne strihom a hudbou od AC/DC. Pozrel som si to na intráku v klubovni s ďalšími 6-10timi divákmi. Po dopozeraní som ľutoval toho že som si to pozrel s nimi lebo mi svojimi pripomienkami dosť kazili zážitok z filmu. Ale potom som si uvedomil, že ten film bol naozaj zlý. Toľko nezmyselností a tak stupídne napísaných scén som dlho nevidel. Nechápal som, že to je od toho istého režiséra ako predchádzajúce 2 filmy. Nehovorím že tie predchádzajúce filmy boli nejak extra vážne ale boli omnoho dospelejšie. Tento film mi príde len ako generická akčná komédia bez nových nápadov pre každého. V trailery sa mi ľúbilo veľa scén a ako boli natočené. Bohužiaľ všetky tie super zábery boli v trailery a vo filme nič nové. Klasický priemer. ()

Komar55

První díl Kingsmannů jsem jen jednou letmo zahlédl v televizi (takže jsem vidě cca 1 hodinu filmu) a na první dobrou mě jeho styl zaháčkoval a extrémě bavil. (Pozděj jsem si film pustil celý a mé nadšení se více než potvrdilo). Když jsem se však dozvěděl, že Matthew Vaughn chystá prequel, odehrávající se v období 1. Světové války, měl jsem ohledně tohoto snímku jisté obavy a to konkrétně, jestli se dokáže naladit na styl obou dvou předchozích Kingsmannů. Po následném shlédnutí musím přiznat, že film má sice o dost vážnější téma, než ty předchozí a do celé série jak svým tónem, tak i tématem moc nesedí. I přesto se však jedná o velmi kvalitní block-baster, kterému nechybí dobrý humor, inovativní režie a pohyby kamery + dobře napsané postavy. Celkovým dojmem dojmem na mě působí velmi dobře a i když se kvalitou nevyrovná prvnímu či druhému dílu, tak se jedná o velmi silný příběh. 6/10 ()

Jajar

Nevím, proč se Matthew Vaughn poslední roky věnoval natáčení prequelu ke Kingsmanům z první světové války. Snímek mi na to odpověď nedal. Několik skvělých scén (souboj s Rasputinem, zákopy, finální akce) a pěkný vizuální kabát (možná nejlepší v rámci celé série) bohužel nepřebije nudu plnou patosu, zdlouhavých dialogů a přepálených emocí. Chybí hlavní hrdinové z prvních dvou dílů, chybí humor a nadsázka, chybí kvalitní zápletka. Množství odkazů na předchozí Kingsmany a volné interpretace různých historických událostí mě neoslovily ani jako fanouška Tajné Služby, ani jako fanouška dějin 20. století. Vznikla alternativní realita podle Vaughna v podobě hrozně zbytečného filmu. ()

Hellierer

Neskutečně jsem se těšil, neskutečně jsem chtěl, aby mě mnou milovaný Vaughn vystřelil z trenek jako u prvního dílu, ale bohužel výsledek ve mně nakonec zanechal spíše hořkou pachuť. Což o to, pan režisér stále má filmování evidentně v paži a řemeslně se v podstatě nedá snímku nic moc vytknout, zatímco akční scény diváka opět úspěšně fascinují svou kinetikou a nápady (noční souboj i taneček s Rasputinem vynikající), avšak scénář tentokrát jede spíše na půl plynu (možná i méně). Postavy jsou ploché a nezajímavé, samotný děj se skládá z menších epizodek, které jsou v jednotlivostech fajn, avšak v celku se to vleče, a Gemma je trestuhodně nevyužitá. Zároveň se jakoby zcela vytratila ona nonšalantnost, kterou se v předchozích dílech (hlavně tedy v prvním) kombinovala vulgarita, humor, jemnost a dravost, kdy zde místo toho dostáváme docela velkou dávku nevkusného patosu a poměrně neočekávané míry trapnosti. A ani velký zvrat a příslib do budoucna toho příliš nezachrání. Takže za mě zatím jednoznačně nejslabší Vaughn a možná už by bylo na čase, aby tuto značku opustil. ()

Tomash58

Musím přiznat, že jsem se opravdu těšil - Kingsman z prostředí první světové války, agenti a gentlemani zároveň bojující proti zlu, které zničí celý svět, proč sakra ne! Navíc tohle období není tak často zpracováváno. A ve výsledku mám trošku rozporuplné pocity. Celý film, až na poslední cca půl hodinu má opravdu zvláštní spád, přeskakujeme bez vysvětlení rychle pryč ze scény do scény a prostě mi to nějak nesedlo. Minimálně začátek mi nesedl, k postavám jsem nějak nepřilnul, až ke konci se pořádně předvedl Ralph Fiennes. A kdo se těšil na Rasputina, bude asi zklamán. Bez spoilerů: neukáže se tam tolik, jak by jeden čekal podle trailerů a myslím, že je to trochu na škoda. Je ale pravda, že když se na plátně objevil, byly to bez přehánění nejlepší scény filmu! A zvrat asi ve 3/4 filmu je opravdu nečekaný, bez legrace! Potom je snímek skvělý a funguje. Jen teda nějaké ty nelogičnosti a věci co někdy postavy přežijí, zvláštní... Když se v jedné minutě hraje na celkem velkou realističnost (scéna s letadlem) a za chvíli totální blbost, škoda. Je to fajn akčňárna, ale žádný hit. Smůla, že Vaughn víc nevyužil prostředí a dobu ve které se odehrává. S odřenýma ušima 4* ()

Aleix

Tak jsem se těšil na nový kingsmany, čítajíc komentáře a recenze typu čekejte trochu něco jiného než první dva díly. Rasputin a Mata Hari byli docela trapní. Ten zapeklitej dej okolo vypuknuti 1. WW byl dobrý napad. I jaksi výměna hlavních postav dost šokující. Ale zas ten konec ,kdy byl padouch odhalen... no čtečku raději ne. A může mi někdo sakra vysvětlit proč tam hrál Daniel Brühl ? ()

E lan

Tak úplně nevím co si o filmu myslet. Na rozdíl od minulých dílů ubylo vtipných scén, akce zůstala a tak nějak se nám do toho zamotala popletená historie. Je to dobře či ne, toť otázka. Zábava slušná, ale kvalit minulých dílů nedosahující. ()

Maximilianus

Povedal by som, že film nemá až tak spojitosť so sériou Kingsman, a skôr si z nej požičiava iba jeden priestor, avšak aj tak tento film dokázal mňa osobne osloviť, zabaviť a prekvapiť. Povedal by som, že by obstál aj ako samostatný počin bez nejakej série, avšak takto je aspoň divák vtiahnutý rýchlejšie do deja,   vie o koho sa jedná a teší sa na vznik známej organizácie. Akcia dobrá, malo to spád a nenudil som sa až do konca, navyše viacero známych hereckých tvárí. 7,4/10. ()

Hashirama

Tak jsme si všichni užili velkou ságu o Králových lidech a teď už by s tím mohl jít Vaughn k šípku. Tahle série se už s druhým dílem stala tím nejčistším ztělesněním sequelitidy - servírování všeho ve větších porcích a vyplňování mytologie a mezer, které se vlastně nikdo neobjednával. Samozřejmě to vše zůstalo v područí Matthew Vaughna, čili po technické stránce lze Kingsmanům těžko něco vyčítat. Je to plné krásných velkolepých záběrů, velkorysého podání na poli výpravy, kostýmů, zábavně ocastováno a tak dále. Akční scény jsou vymazlené do poslední sekundy, plné vynalézavých a efektních záběrů, propracované choreografie. Ale První mise je především zářným příkladem toho, že ani tohle všechno vám nemusí stačit ke strhujícímu zážitku. Sledujeme zde příběh, který zaujme maximálně zábavným ohýbáním historie a dobovým zasazením, ale postavy jsou naprosto prázdné…jsou to zkrátka jen herci, co hrají své role. Vše se děje jakoby mimoděk, v příběhu není cítit žádná reálná urgence, emoce, napětí (byť jde o první světovou válku a hraje se o osud celé Evropy). Každých deset minut dostaneme jen monolog, který nám vysvětlí politické pozadí, a pak efektně natočený dvacetiminutový blok, který v divákovi ale nic nezanechá a zbytek filmu by se bez něj obešel. Rating Vaughnovi dovoluje zábavné věci a v druhé půlce i poměrně razantní zvraty, které můžou být funkční, pokud se napojíte na postavy. Ale troufám si tvrdit, že se to podaří málokterému divákovi. Většina si pravděpodobně jen užije Rasputina na candrbálu a pak začne koukat, kdy to skončí. S velkým mhouřením očí za 6/10 ()

Listyx odpad!

Nuda od začátku do konce, spousta divokých střihů a rámusu bez jediné zajímavé akce. Atmosféru původních kingsmenů to nechytlo byť ani mírným zasmrádnutím. 131 minut blábolení o hovně a na konci zabijou nudnýho pošmistra. Jestli to hodlaj točit takhle tak ať se na to radši vykvajznou. ()

kukkik

První polovina filmu mě bavila určitě víc, než předchozí díl, ale ten nesmyslný a až komický závěr to celé bohužel dokonale pohřbil. 2/5 ()

John80

3 časť tohto akčného dobrodružného filmu, kde z malého chlapca sa stane z otcovej vole hrdina, bojuje vo vojne proti zločinom , ktorý sa snažia rozputat vojnu. Film ma doposiaľ najviac akcie oproti pôvodným dvom častiam 3* ()

Likan7

Tahle série prostě není pro mě. Dvojka mě sice jako jediná bavila, ale tenhle prequel to zase celý vrátil do nudných vod. Vaughn má akci v malíku, to je na nejnovějších Kingsmanech vidět, jenže tentokrát víc než kdy jindy tu je příšernej scénář. Fiennes je fajn, zbytek k ničemu a tahle série bude kandidovat na mou nejzbytečnější ever. ()

bearmeedek

Stejný režisér a téměř úplně jiný film? Kingsman byl postaven na akční nadsázce a humoru. První mise nemá jednotný ráz, je složena z několika "filmů". Vzhledem k dlouhé délce vyvolává otázku Proč? Například pasáž z války (1. světová) je zde naprosto zbytečná. Dlouhý úsek, bojová akce a naprosto vážně pojaté drama. Pro film samotný stačila jen informace, že se konkrétní osoba již do děje nevrátí. V kingsmenovském pojetí je asi posledních 20 minut. To je v rámci této značky málo a vůbec celý tento film je asi zbytečný. ()

rublik05

Nejnovější, v pořadí již třetí Kingsman se od svých předchůdců překvapivě poměrně zásadně liší, a to hned v několika ohledech. Jako první bych zmínil žánr. Oba předchůdci, respektive primárně první Kingsman: Tajná služba obsahoval hromadu humoru a vtipných situací, druhý díl už podstatně méně, Kingsman: První mise je s humorem prakticky téměř na nule, snímek se velkou část stopáže nese ve vcelku vážné poloze hraničící až s dramatem. Dále bych chtěl zmínit akční scény. Opět v nich kraloval geniální první Kingsman, druhý už o poznání méně, třetí snímek jich má rovněž jen několik, sluší se ale poznamenat, že jsou tradičně perfektně natočené a provedené. Historické pozadí se podařilo slušně využít, i přes určité nepřesnosti chválím zajímavé zasazení do historických souvislostí, což příběh značně obohatilo a učinilo ho to mnohem poutavějším. Z herců mě paradoxně nejvíce zaujal představitel Rasputina, brilantní Rhys Ifans. Scény s ním jsou po akci tím nejlepším, co snímek nabízí. Ralph Fiennes odvádí také slušnou práci, naopak hlavní záporák mě neoslovil vůbec. Vizuál mi tentokrát přišel místy strašně moc umělý, dramatické scény z války mi to tím pádem trochu kazilo. Matthew Vaughn nenatočil špatný film, natočil ale průměrnějšího Kingsmana, který díky zajímavému námětu mohl být mnohem lepší, minimálně než Kingsman: Zlatý kruh, se kterým je u mě zhruba tak nějak nastejno. Bohužel se tak nestalo, tak snad někdy příště. 7/10. ()

Kritik.

Chcelo to byť akože o alternatívnej minulosti (Rasputin, Lenin, prvá svetová...) ale čo to tam akože napchali za sprostosti? Lízanie stehna ako liečenie rany, grcsnie a nevkusné kecy. Wtf momentov tu je až príliš, žiaľ nehodia sa anilen do paródie. ()

tlesk

Kingsman: První mise jsou ve výsledku zbytečným prequelem a originem, místo kterého by rozhodně bylo lepší plnohodnotné pokračování prvních dvou filmů. Když totiž odhlédneme od toho, že se jedná o slušnou, „standartní“ akční podívanou, dojdeme k uvědomění, že na své předchůdce se bohužel nechytá. Vyloženým tvůrčím přešlapem je fakt, že výborný Rasputin (Rhys Ifans) není hlavním záporákem filmu. Ralph Fiennes se snaží, ale celý snímek prostě sám neutáhne. Přitom tu vlastně vše funguje jak má. Jenže to co se zde odehrává, je pro častého diváka akčních blockbusterů až příliš předvídatelné a chybí tu Vaughnův jinde tak typický režijní rukopis, originalita a dynamika. Záchvěvy výborného vizuálu přebíjí pachuť z horšího příběhu. Není tu nadhled a vtip, pro něž jsme si jeho filmy zamilovali. Jako by to celé točil tak nějak z povinnosti. Přestože bych se vlastně případnému pokračování, zasazenému do Druhé světové války (což dokonce potitulkové scény zlehka naznačují) asi nebránil, dle mého názoru by bylo rozhodně mnohem lepší plnohodnotný sequel k druhého dílu. První mise je tak rozhodně spíš krokem vedle a potěší pravděpodobně jen ty nejkovanější fanoušky filmů a komiksů. A to je prostě málo a dodává to korunu prvnímu letošnímu filmovému zklamání… ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu