22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (CinemArt SK)

Kosmik

Ad Astra si hraje na artový sci-fi film, kterým dle mého názoru není. Najdeme tam hodně podobných dějových linií, které už jsme ve sfi-fi filmech z vesmíru viděli, Sunshine, Interstellar, Solaris. A začátek s cestou na Měsíc byl zřejmě natočen jako odkaz na Kubrickovu 2001 a jeho cestu na Měsíc za přísně tajnou misí. Takže poctivě artově natočeným filmem z vesmíru stále zůstává 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka z roku 1968 a pět let starý Interstellar Christophera Nolana. Ale je to film vhodný pro klubová kina, po jehož skončení se náročnější diváci mohou v přilehlém kinobaru přít, zda-li James Gray natočil něco originálního nebo to byl jen Cimrmanův Dědeček silně inspirovaný Němcové Babičkou. ()

ilemas

Mám velmi rád reálné sci-fi a zpočátku pádu z věže a následné ceste do vesmíru jsem byl velmi natěšený, ale co se z toho klubalo se nedá popsat. Děsná nuda, neustálé záběry na nudného Pitta, spousta nelogičností a nesmyslů, nejvíc mě dostalo jak Pitt leze do startující rakety...vizuál jak před třiceti lety. Nevadí mě, že film postrádá akci, ale tohle se fakt nedá. Navíc velmi mizerný nezáživný děj. A už vůbec nechápu hodnocení plným počtem. ()

easaque

-3* na tuhle sci-fi potřebuje divák notnou dávku trpělivosti na komorní a chvilkami filozofující příběh a hlavně nemůže čekat stálé dávky akce, i když i na ty dojde (asi tak 2x). Já se svými třemi hvězdičky jen přidám k celkovému šedému hodnocení, které mu odpovídá. Není to však špatný film, jen nepřináší dostatečné uspokojení - kromě vizuální stránky. I tak však ho nemá cenu doporučovat a ani se k němu vracet, bohužel. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Necron

Kdyz si odmyslim par nelogickych a nerealistickych veci, tak to byl vlastne prijemny, ambientni vylet na Neptun a zpet - za doprovodu Maxe Richtera a Nilse Frahma. Jinak mi to prislo jako kompilace vseho, co uz jsme videli v Gravity, First Man, Interstellar, 2001: A Space Odyssey, Solaris, Sunshine... (velke platno v IMAXu je fajn .) ()

Lischai

Dva filmy dohromady. Je tu poetická meditace o smíření s otcem, kde je všechno co čekáte, včetně dojatého voiceoveru a soundtracku s post-rock kosmickým ambientem. Ten film je pravda doslovný a myšlenkově to není úplně největší objev ever, ale v něčem mi to je sympatičtější než Vesmírná odysea, která se tváří že je film o všem, a pak Kubrik někde v rozhovoru přizná, že ten bizár pokoj na konci je vesmírná ZOO, a vy uděláte: "Meh." Tady si Gray na nic nehraje, na plnou hubu řekne, že bychom neměli být stejnej dick jako táta, a dobrý. Neurážím se. Jen do této pomalé meditace někdo nastříhal film druhý, kde jsou Vesmírný opice, Měsíční piráti a naskočení do rakety vteřinu před odletem. ()

M.i.k.e

Brad Pitt a jeho daddy issues v pro mě osobně těžko uchopitelné sci-fi.Ad Astra v sobě kombinuje intimní monologové sekvence,vizuálně úžasné scény,poměrně nudné pasáže a scény které by se hodili třeba do Armageddonu a na mě to na první pokus zapůsobilo tak na půl.Gray je režisérem,který svým způsobem boří očekávání a tady znovu dokázal,že jeho filmy jsou čímkoliv jen ne tuctovou hollywoodskou tvorbou.Jsem zvědavý na druhou projekci,kterou mám časem v plánu:Třeba se mi povede tenhle kus docenit tak jako se mi to povedlo s Lost City Of Z...70% ()

rakovnik

Z filmu mám rozporuplné pocity. Tváří se jako existencionální drama, byť v žánru sci-fi, ale z obého si bere přes obrovský časový prostor velice málo. Skoro se dá říci, že někdo musí doputovat na okraj Sluneční soustavy, aby věděl, že chce jít dál, jiný zase aby poznal, že nechce být sám (?). Drama otce a syna se smrsklo na pár vět a v podstatě je jedno, zda se odehrává u Neptunu, nebo v Rakovníku. A že by šlo o celé lidstvo? Opět jen náznaky toho, kam se vlastně řítíme - piráti na Měsíci, opice, signál, svědomí...vše velice rychle. Úchvatný je tedy pouze vizuál, kdy hned na začátku se můžeme kochat akcí na stožáru. Po hříchu už následované pomalým vyprávěním, s vhledy do mysli hlavního hrdiny. Asi to na konci chtělo nějakou pořádnou bitvu s emzáky. ()

Martin741

Jaxom uz napisal, vesmirna tematika neznamena u mna automaticky super film. James Gray ako reziser je tu podla mna len zrucny rutiner, nic prevratne nepriniesol. Zacina to uchvatne, uz som si myslel ze to bude kult ako Ynterstellar alebo Gravitace 2013 . Ne, ne, na finale som ocakaval velke veci a neprislo nic, teda okrem sklamania zo sice peknej vizualnej stranky, ale prazdnej. Jo, tej prazdnoty sa jaxi doteraz neviem zbavit, tak na mna vybafla z filmu : 55 % ()

Vyhy

Vesmír a scény v něm jsou skutečně dechberoucí, přesto je to prázdný film. Hlavně, když se jedná o one man show, kde sice Brad táhne, ale je to šíleně nudné. I tak jsem v napětí očekával, co přinese finále. A dočkali jsme se toho, co jsme asi všichni tak trochu čekali. Rozhodně zkrátit stopáž, přidat pár zajímavějších prvků a bylo by to o mnohem lepší. Takto to je jen dobře vypadající Pitt a vesmír, ale jinak vlastně celkově film o ničem...Oceňuji ale snahu o realističnost. ()

Figu

Tak i mistr Pitt se občas může seknout a nasoukat se do projektu se značkou NUDA! Ty dvě hodiny byly opravdu nekonečný, včetně mýho modlení, pro konec filmu. Vůbec nic jsem od toho nečekal a kupodivu se to tentokrát nevyplatilo... Rozhodně po všech těch Interstellarech, Gravitacích, Marťanech a jiných scifáren let posledních, je tenhle kousek ten nejslabší. A to má paradoxně Ad Astra nejkvalitnějšího herce v hlavní roli... 40% ()

Streeper

Bohužel nemůžu dát lepší hodnocení. Mám z filmu pocit, že se režisér nedokázal rozhodnout o tom, zda to bude psychologický nebo vyložené sci-fi thriller. Jako obojí to pro mě prostě nefungovalo. Brad Pitt byl dobrý, ale jeho postava mi nijak nepřirostla k srdci, bylo mi úplně šumák, co se s ním ve filmu stane. Ostatní vedlejší postavy včetně Liv Tyler nebo Tommy Lee Jonese nedostaly ve filmu tolik prostoru, abychom je pochopili a soucítili s nimi. Celkově jsem se těšila na setkání otce a syna, čekala jsem něco epického/velkého/překvapujícího a ono nic. Jedno velké nic. Za mě opravdu zbytečný film, který nemá moc co nabídnout, snad jen kromě originálního cestování vesmírem a skvělými vizuálními efekty. Jinak je to prázdné a bezmyšlenkovité. ()

Rocky88

Trochu jako mix Interstellaru a Thin Red Line. Zatímco mi ale TRL nesedla, tady jsou vnitřní monology chytlavé. Samozřejmě se ale najde pár hluchých míst, kde je z toho spíš prázdné mudrování. To je jedinou slabou stránkou filmu. Zbytek je uchvacující (výborný tah vzít do party Hoytemu) a napínavý a donutí člověka přemýšlet. ()

Nach

Jedno z dosud nejpříjemnějších překvapení roku 2019. Kino zážitek se vším všudy a Brad Pitt v excelentně zahrané roli se stejně výtečným Tommy Lee Jonesem ve vedlejší roli. Ad Astra se pokouší být jakousi scifi ala válečný klenot Apocalypse Now. Toto mé srovnání samozřejmě nyní vysvětlím... Od samého začátku zde sledujeme putování astronauta do nitra temnoty vesmíru od bezpečné země, přes "pirátský" měsíc, tajemný až skoro totalitní Mars (bohužel nebyl tak vytěžen jak jsem čekal), až samotu u Neptunu. Vyplněno ještě dvěma zastávkami v podobě návštěvy stanice vysílající SOS a samozřejmě vyhrocenou situaci v raketoplánu na Neptun. Co je dále nechci prozrazovat, protože celý film si hraje na velkou konfrontaci otce se synem, u které není tak jisté jestli bude či ne (jak to prezentují trailery). A právě o hledání tajemného otce (stejně jako tajemného generála v Apocalypse Now) a pochopení jeho motivů a cílů to je. Nicméně čím déle jsme s hlavním hrdinou, tím hlouběji do jeho psychického nitra pronikáme. Zjišťujeme že za relativním klidem se skrývá časová bomba, která má jistou souvislost i se zmizením jeho otce. Jak moc jsou tito dva provázaní je tématem tohoto snímku. Stejně jako co dokáže udělat s člověkem samota a obrovitost vesmíru. Kamera zde je excelentní, přístup k látce také. Vše by si zasloužilo plný počet, až na jednu podstatnou věc: snímek se snaží být maximálně doslovný a cpe vnitřní monology i tam, kde by mohl hovořit obraz sám za sebe. To jediné mě iritovalo. Mimochodem hudba: tak ta je zde přímo famózní a excelentně se hodí ke každé scéně (sama o sobě ale už tak poslouchatelná není). Závěr: Ad Astra je jedno z těch sci-fi, které se vyplatí vidět na velkém plátně s dokonalým zvukem. Kvalitnější herecké výkony si nedokáži ani představit a kdyby nebylo té doslovnosti, napálil bych plný počet hvězd. Bravo filmařům, kteří za tímto stojí. A zvláště pochvala pro Jamese Graye. 80% ()

Attta

Docela nudný námět ale i nudné zpracování roztáhlé do dvou hodin nebylo nic pro mě. Nějaký potenciál to asi mělo, ale ani Brad tu nudu nedokázal nijak vyvážit. Už jsem si myslel že někdo natočí první film z vesmíru, kde scény z vesmíru budou dávat trošku smysl, ale ani tady kucí nezklamali. Ach jo. ()

bourec

James Gray je nudař jak prase.Snad ani jeden jeho film nepřekročil šedesát procent v mym hodnocení.Asi právě proto ve svejch filmech angažuje sice dobře hrajícího,ale jinak s nulovým charismatem pracujícího J.Phoenixe.Ad astra je takovej filmovej ambient.Počínaje hudební(?)složkou,a konče pohybem herců na plátně.Slabota s nulovou mírou zábavnosti.30%. ()

Lenka.Vilka

Ad Astra by neměl být žánrově sci-fi film. Měl by to být psychologický film s kulisami vesmíru. Jenom nečekejte akční film. Dost lidem evidentně vadil hlavní hrdina jako vypravěč. Mě to bavilo a tím byl film komplexnější a navíc to dávalo smysl. Tenhle film prostě stojí a padá na výkonu Pitta a to se povedlo. Navíc je tam ta věc s tátou. Což je hluboká myšlenka a celou jsem jí chápala. Ovšem hodnocení filmu chápu. Při sledování filmů musíte přemýšlet. Co je pravda? Co je představa? (Jestli je to technicky proveditelné...třeba ten úprk z Limy...neřeším. Nikdy. Ani v knihách, nejsem technický typ.) Navíc film skončil jinak, než jsem myslela, doufala (vyberte si), že to bude. Takže dobré :) ()

C0r0ner

Kousek Interstellaru, kousek Gravitace, kousek Prvního člověka a dohromady to vlastně neví, kam by to patřilo. Podívaná je to tedy excelentní, pár momentů mě vyloženě nadchlo, ale konec a vlastně celý scénář dospěl tak nějak nikam, což je obrovská škoda. Ale bavilo mě to, to jo. 80% ()

Cheeter

Po vizuální stránce to bylo výborné, hodně jsem si to užil. Naše sluneční soustava vykreslená v detailu i celku. Ale tím asi končím. Příběh mě nějak nezaujal. A vidět stárnoucího Pitta nepatřilo také k top zážitkům. Tommy Lee Jones naopak patří k těm, co mám rád, ale tady se objevuje opravdu málo. Což mě mrzelo, ale docela to chápu. ()

Sludger

Tento film definoval žáner trvu pvre scifi dráma. Podmanivé, melancholické, atmosferické, pohlcujúce a vizuálne krásne. Akurát škoda tej vysokej naivity a "easy" presunov po vesmíre. Každopádne stojí za to, hlavne imax tomu pridal vyšší level ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)