13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi

• Slovensko 13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi (viac)

Jedenáste výročie útoku na Dvojičky sa teroristické komando operujúce na severe Afriky rozhodlo „osláviť" útokom na americkú ambasádu v líbijskom Benghází. Jej zamestnanci síce už predtým tušili, že se niečo chystá, tajné služby však ich pocit ohrozenia nebrali do úvahy. Kvôli tomu sa pracovníci ambasády ocitli tvárou v tvár obrovskej presile prakticky bez väčšej ochrany. Keby v oblasti nepôsobila skupinka „bezpečnostných analytikov" (bývalých elitných mariňákov), nemali by žiadnu šancu. „Bezpečnostní analytici" hodia za hlavu všetky odporúčané postupy a nariadenia a rozhodnú sa brániť ambasádu do poslednej kapky krvi. (Cinemart SK)

kaylin

Na to, že je tohle Michael Bay, je to docela dobré. Nemám v něj důvěru, ale je vidět, že ho válka a válečné filmy opravdu zajímají, takže je umí natočit. Na konci tam jsou zase emoce, které na druhou stranu vůbec neumí, ale výběr herců, kteří nejsou až tak známý, byl dobrou volbou a dává snímku dobrý look. ()

DH3Factor

Bengází, Bengází, kdo dostane tě z nesnází? Šest reků amerických by to snad mohlo dát, to by však nesměl Bay za kamerou stát. Akce dobrá jaksepatří, zbytek ovšem průměr bratři. Hlavně ta based true story jak ze špatnýho románu, vhodná tak akorát pro sousedovic paňmámu. A závěrem ještě jeden přísný rhyme, ještě štěstí že to zas nebyl Oprimus Prime! ()

Rakosnicek77

Co k filmu, na který jsem se opravdu těšil, napsat. Jelikož jsem šel na jistotu a to jistotu akce, tak mne film maximálně nadchnul. Nepitvám reálné fakta, neporovnávám odchylky ve scénáři s realitou. Nešel jsem na artovku, ani jakkoliv intelektuálně laděný snímek. Šel jsem na dokonalou řežbu, kde dostávaj fotříci dnešních "potřebných migrantů" pořádně na prdel a toho jsem si užil dosyta! Akce je naprosto dokonalá, precizně natočená a hodně drsná. Víc jsem nechtěl, nečekal a ve finále nepotřeboval. Bay je frajer a já se mu hluboce klaním! ()

Maq

Milovníci akčních střílaček si přijdou na své. I já jsem byl spokojený, protože film se nepokouší o nějaké posrané poselství, nýbrž bez přemíry patosu zaznamenává, jak se někde mordovalo, pálilo, umíralo a uteklo. --- Při sledování filmu jsem si ujasnil, proč nemůžu být americkým prezidentem, protože já bych v takové situaci nařídil, aby ef šestnáctky pokropily široké okolí té bráněné pozice nějakou příšernou sračkou, která by všem těm bojechtivým Arabáčům pokazila náladu. ()

movieband

„Všichni bohové, všechna nebe, všechna pekla, jsou ve vás. - Co to je? - To mi nedávno četl Boone. A dneska se mi to pořád honí hlavou.“ Bay si natočil svou vlastní verzi Black Hawka. Upřímně jsem měl dost problém tomu celému věřit a celkově je to stejná situace jako u Lone Survivora, i když tam mi dělalo mnohem větší problém uvěřit tomu, že se nedívám na válečný film, ale akčák. Tady je to stejný problém, ale díky kameře a určitým momentům se divák líp dostává do uvěřitelnosti celého dění. Akce je jako vždy výborná, a dokonce bych s čistým štítem mohl tvrdit, že Bay svou akci povýšil v určitých momentech na novou úroveň (anebo je to taky tím, že obří děla vyměnil za kulomety a Autoboty a Decepticony vyměnil za obyčejné lidi, kteří se snaží zabít jeden druhého). Krvavost snímku nechybí, surovost taky ne, atmosféra je místy tak hustá, že by se dala krájet, herci, byť pro mě nijak zvlášť profláklý sympatičtí a věrohodní a akce perfektní. Problém je asi fakt v tom, že to nevidim, jako válečný film, ale akčák. Na kvalitě to neubírá, ale zároveň, taky nepřidává. Film je to fajn, ale asi si raděj dám jiný film z jeho filmografie. Natočit znovu thriller na podobné bázi jako byla jeho letos 20-ti letá Skála, byl by to přelom. Transformers je stoprocentně výdělečná značka, ale nejde točit doaleluja. 13 hodin je sice výkyv z jeho žánru, není na škodu, ale taky nijak zvlášť výrazný, když člověk pomine perfektní akci. 70% ()

Kaluž

Militaristické porno pro generaci odkojenou videoherní sérií Call of Duty. Nerdi do zbraní a vojenské macho rétoriky si z toho nejspíš stříknou do trenclí. Pro nás ostatní slušně natočený akčňák s nechutně přepálenou stopáží. Ale furt lepší než Transformerem do oka. ()

ben666

Je to pro chlapy a je to patetické,pitomé ale má to koule..Paradoxně z toho vychází koukatelná podívaná plná skvěle natočené akce a sympatických postav ,které jen občas dojíždějí na špatný překlad a dialogy ..Tohle se Bayovi opravdu povedlo a vrací se ke stylu svých filmů ..Bay je frajer a pořád umí točit a já se mu hluboce klaním ()

italka63

Rozhodně jsem se nenudila a kupodivu mě místy vůbec nevadila kamera v akci, protože tyto záběry plynule splynuly s vojenskou akcí. Skvělé snímání z výšky hlavního bojového konfliktu. Děj odsýpal a rozhodnê se bylo na co dívat. Trochu amerického patetismu na konci, ale v normě, koneckonců je zapotřebí si uvědomit, že výchova u nás a Americe je diametrálně odlišná. Možná by nám trochu té hrdosti také nezaškodilo. Takže válečný zážitek ze zmítané Libye, díky skvělému Bayovi. ()

Remedy

Tajní vojáci z Benghází patří mezi ty sympatičtější počiny z repertoáru Michaela Baye. Vyjma fakt dobrého vizuálu potěší skvěle padnoucí casting v čele s Johnem Krasinskim. Samotné téma logicky svádí k patosu a lacinému americkému patriotismu, nicméně v tomto ohledu jsem byl velmi příjemně překvapen. Bay totiž nevykresluje ústřední charaktery jako černobílé armádní mašiny či pominuté zelené mozky, ale spíše jako „hrdiny všedního dne“, kteří se vyjma služby vlasti hlavně těší na návrat domů za svými rodinami. Výrazné polidštění ústředních postav tak dodává celému filmu sympatický humanistický rozměr. ()

Helo

Strhující řezničina, která, co se týče hmatatelnosti a plastičnosti, nemá obdoby. Nejistota v tom, kterej ručníkář je s náma a kterej nás střelí do zad hned, jak se otočíme, pak i napětí během akce vynáší na - na Baye - nezvykle vysokou úroveň. ()

Derek

pokus michaela baya prist s novym black hawk down, ale na ridleyho ani zdaleka nema. film plny klise (teda bayovske trademarky, ako spomalene zabery a americka vlajka atd) ktoremu chyba trocha nadhladu... ()

JohnMiller

Michael Bay je tvorca ktorého z duše nenávidím... Ale bol by som ignorant, keby som tvrdil, že tento kúsok sa mu nepodaril. Postavy mi moc sympatické neboli ale ich príbehy boli zachytené slušne. Boje parádne, patriotizmus už nie ale aspoň mi to neprišlo také, že tých pár vojakov sa nehralo na terminátorov. Nechytá sa to na moje obľúbené vojnové filmy ale rozhodne patrí medzi tie lepšie ()

higuain

Současné hodnocení (82%, asi to ale bude klesat) naznačuje znovuzrození Michaela Baye, ve skutečnosti však o nic převratného nejde. Bay sice tentokrát natočil docela dobrý film, sám si však hodil klacek pod nohy řadou patetických nebo přehnaně patriotických scén. Oproti takovému Pearl Harbor nebo Armageddonu je to sice podáno mnohem snesitelnější formou, přesto to však ruší. Nejsou to ale jen Bayova vlastenecká klišé, proč dávám pouze průměrné hodnocení, ona ani ta akce není dokonalá. Kvalitní ano, Bay umí napumpovat do diváka adrenalin a tentokrát přidal i solidně syrovou pouliční válečnou vřavu, místy to je však trochu nepřehledné a v závěru už poměrně monotónní. ()

kajas

Vlastně moc nechápu, proč se znovu a znovu pouštím do válečných filmů, když mě nezaujaly ani ty neprofláknutější. Telefonáty a skypování s rodinami nesplnily svůj účel, s hrdiny jsem nijak nesoucítila, splývali mi v jednu osobu, bylo to ŠÍLENĚ dlouhé... a vůbec, nejhorší Bay. ()

OG_Swifty

Celkem rutinní novodobej válečnej film Michaela Baye - střílí se, zvuková stopa jak z dílu 24. hodin, efektivní všechno kolem a sem tam nějaký srdceryvný scény, který chytěj každýho fotra / patriota za srdce. Benghází bylo shithole a teď je snad ještě větší, jsem ale jinak rád, že mrtvý amíci nebyli ve skutečnosti tahaný po ulicích jako tomu bylo před pár desítkama let v Mogadišu. I přes víc jak dvě hodiny mi film utekl jako voda, bavil mě a předčil tak moje očekávání. Pro pacifisty, odpůrce amerikanismu, a další kriply to žádná pecka ale nebude, protože film jinak nemá moc co dalšího nabídnout. ()

Petroff

Není to Black Hawk Down, a má to k němu daleko asi jako Vinnetou k Tenkrát na západě. Jo, je to v Africe, jo, střílí se tu, a jo, pár američanů to schytá. Patosy, palba, palmy, palivo, paráda. Trochu nepřehledný, trochu hloupý, ale co, nemilujou fanoušci akčních filmů právě tohle? ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (viac)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (viac)