Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

Takein19

Stalo se přesně to čeho jsem se tak bála. Naprosto zbytečný film. Vizualizace zvířat nepůsobí realisticky ač se někdo moc snažil. Jakmile zvířata otevřela tlamy a začala si prozpěvovat měla jsem chuť se zvednout a odejít z kina. Původní film mě dokáže i po těch letech dojmout, ale tady jsem necítila absolutně nic. Nefungovala tam žádná chemie, atmosféra.. nic.. jen okopírovaný původní film do této podoby ALE bez emocí. Od půlky už bylo vše uspěchané. Cítím velké zklamání. Ale abych jen nehanila.. hudba byla skvělá a nahraný řev lvů také. Jinak ale zůstávám 100% věrná původní verzi. Původní hodnocení 3 hvězd jsem změnila na 2 hvězdy.. víc si to nezaslouží. Ave já. ()

estik97

Pro mě je to někde mezi 3 a 4 hvězdičkami.. první třetinu filmu mi připadalo, že se dívám na dokument od National Geographic, kde si pěkné hopsají antilopky a další zvířátka.. pak už se to zlepšilo, když si zvířátka začali tancovat. Párkrát jsem se i od srdce zasmála a film uměl vytvořit i husí kůži. Úplně na větvi z toho ale nejsem, čekala jsem nejspíš trochu víc :-) ale určitě stojí za zhlédnutí a pro děti si myslím ideálka :-) ()

wirtr

Když jeden vidí tuto ,,reálnou verzi" musí si říkat: "Toto není moc pro děti," ale opravdu jsem se bavil. Je to film určený přesně pro generaci která vyrůstala na kreslené verzi. Každopádně musím vyzdvihnout snahu o zviditelnění ohrožených druhů zvířat...to se vážně povedlo...bohužel to kazí český dabing, který nazívá jednotlivé druhy jinak než se jmenují...snad bude dabing časem jiný. ()

TomiBery

Překrásná procítěná pohádka. To byl originál. Nový Lví král jen kompletně zkopíroval celý film a vložil jej do jiné animace, která se samozřejmě velmi povedla. Ale to je vše, co mohu zhodnotit. Není spravedlivé chválit tento film, ať už jeho režii, scénář, hudbu, příběh nebo postavy, protože všechno to pochází z originálu. Remake přidal snad jednu krátkou scénu a lehce, opravdu lehce poupravil hlášky. Jinak jsou filmy téměř identické, akorát opravdovost dialogů někdy pokulhává a jen stěží se dá někdy hrdinům věřit jejich emoce. Animátoři se vyřádili a Disney opět z diváků vyždímal peněz, co se dalo. Hodnotil bych 5*, ale ty prostě nepatří tomuto filmu. ()

Sasulka3

Strasne jsem se bala, protoze jsem ocekavala hrozne srovnavani od klasiky....Ale bylo to opravdu moc pekne udelane, klobouk dolu nad tema, co vytvareli tu realitu, ktera z toho cirila :) ()

Overclocker8

Musím ocenit dobře odvedenou řemeslnou práci, ale sem se to opravdu nehodí. Spíš než na pohádku jsem měl totiž pocit, že se koukám na přírodopisný dokument. Starý Lví král mě teda dojal daleko víc ()

whysoserious

Zvědavost ve mě od první chvíle vzbudilo fotorealistické zpracování zvířat, ale v tom je nakonec největší kámen úrazu. V některých scénách jim totiž citelně chybí dostatečně výrazné vyjádření emocí ve tvářích (obzvláště v první půli filmu). A naopak například Timon s Pumbou jsou stejně sympaticky švihlí, jako v původní verzi. Jon Favreau skutečně vytvořil fotorealistický remake, protože je to z 95 % totožné i co se záběrů a úhlů kamery týká. Ale i když to má slušivý vizuální styl, tak je to spíš taková nedovařená nastavovaná kaše, které něco chybí, i když se na první pohled tváří lákavě. ()

Hemlock

Tak tohle byla velká paráda... Animace nebyla moc daleko od reality a rozhodně to prvotině z devadesátech neudělalo ostudu. Opravdu moc pěkná celovečerní pohádka, kterou musí děti milovat a dospělí obdivovat. Škoda jen finálního souboje, který byl oproti originálu dost nepřehledný, ale jinak tomu nemám prakticky co vytknout - studio Disney znovu zaválelo. ()

Barbeeh

až na tú fatálne precoverovanú titulnú a dosratú pieseň od Eltona Johna, ktorú zjavne tie trúchlivé socky v živote predtým nepočuli a zaspievali to ako homosexuál tlačiaci exkrementy a strašne emočne nevyspelá afroameričanka ktorá sa snaží robiť so svojím hlasom divy, hoc má rozsah osem tónov, skombinovaný do duetu. Neviem, kto sú títo ľudia a ani neviem, ani nechcem. Ale oceňujem, že z toho nespravili muzikál. ()

Olafson

Když máme takové skvělé moderní technologie, tak vlastně zvířata jako taková už nejsou vůbec zapotřebí, a šlo by teď chrlit přírodopisné filmy o tom, jak sedí tygři na vejcích, na věžích kukají sloni nebo lenochodi hrají vodní pólo. Pokud Váš malý potomek nemá zrovna mentální problémy a zeptá se vás: "A táto, kolik asi housenek musí denně sežrat lev, aby nechcípnul?" Tak mu odpovězte: "hakuna matata, smrade!" ()

Tominni

Visuálně nejde filmu, co vytknout. Ocitáme se uprostřed africké savany a místy nás film nechá přemýšlet, zda to je možné. Někdy bohužel dává tuto silnou stránku až moc najevo a tak si užíváme pohledů jako NG. Příběh pak zůstává věrný předchozím verzím Lvího krále, takže vše jde tak nějak podle očekávání. Je to důstojný remake, visuálně perfektní, příběhově bez překvapení. ()

helrohir

Pôvodný animovaný film patril (a v podstate aj stále patrí) medzi moje obľúbené disneyho animáky, a preto som tento film očakával s miernym napätím, akým spôsobom to Favreau nakoniec spracuje. Možno by nebolo na zahodenie pôvodný príbeh niečím ozvláštniť a doplniť, ale ak mám pravdu povedať, táto takmer identická kópia originálneho animáku mi vôbec nevadila. V jednej veci, vďaka ktorej ma táto verzia bavila ešte o niečo viac, má oproti pôvodnej verzii jednu výhodu. A tou je neskutočne úžasný vizuál. Myslím si, že momentálne je to vrchol CGI možností ako urobiť animovaný film takmer reálnym. Takže, aj keď táto verzia okrem vizuálu neprináša do príbehu nič nové, už samotný pôvodný príbeh je dostatočne silnou devízou na to, aby sa tu dalo hovoriť o nejakom sklamaní. 80%. ()

ostravak30

Od Jona Favreau jsem viděl jako první před pár dny Knihu džunglí. Lví král je tedy druhým, ale u obou platí prakticky totéž. Je neuvěřitelné, že před sto lety ještě existoval němý film. A dnes? Dnes jsme schopni vytvořit něco ve studiu, co vypadá tak reálně, že to bere dech. Kritici níže si stěžují, že nepřišla prakticky žádná inovace, že tvůrci vlastně vše jen okopírovali, dodali dabéry a převedli do moderní animační techniky. Já osobně považuji příběh Lví král a Knihu džunglí za dva nejúžasnější příběhy lidstva. A proč měnit na skvělém lvím příběhu to, co diváky baví? Tak tu máme jeden animovaný film a jeden animovaně reálný. Jestli to někomu vadí, mě ne. Já jsem nadšený. Protože na Lvím královi jsem jako dítě miloval především ten příběh. A poté filmovou hudbu. Timon s Pumbaou dodali humor. Ale ta technologie je naprosto dech beroucí. Nejvíce jsem ji ocenil při záběrech přírody a krajiny okolo. Vše vypadá tak dokonale reálně. I zvířata. Jejichy pohyb, každý chlup...je to neskutečné, kam jsme ve světě filmu pokročili a já si na to rozhodně nestěžuji. Líbí se mi to opravdu hrozně moc. Možná v budoucnosti už budeme pomocí virtuální reality přímo mezi herci a postavami a ucítíme chlad, teplo atd. Lví král je už v původní verzi prakticky dokonalý, takže jeho převedení do nové technologie bez velkých zásahů kvituji s nadšením a při příštím vysílání tohoto legendárního příběhu si ho rád a s nadšením pustím znovu. ()

kirmakX6on

nad tím, proč se tento z většiny nenapínavej, průhlednej až banální film s kýčovitým dějem stal (zatím) nejvýdělečnějším animákem všem dob... zůstává rozum stát. Nejspíše se všichni chtěli podívat na tu extrémně realistickou animaci, kde v některých scénách vůbec nejde poznat, že jde o animaci a ne o kameru. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)