Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

elanius

(42/2018) / Nový nástupca Heat a The Town. Drsná, pesimistická. Záver si ani nevyžadoval nejaký "bonus" o ktorý tu bola snaha, film by bol výborný tak či tak. Pre všetkých fandov heist movies a cop movies jasná záležitosť. (8/10) ()

Phietros

Film, který má hodně nakročeno být ve svém žánru tím nejlepším. Skvělé herecké výkony Butlera a Schreibera Vás nutí baštit tuhle loupež celou až do konce! Povedlo se natočit kriminálku, která má fakt koule a točí se mezi policejní jednoutkou vybočující normám a úspěšným zlodějíčkům, kteří chtějí vykrást nejhlídanější a nedostupnou banku ve státech! 85% ()

hanagi

Asi nejvíce mě bavilo, že muži zákona se chovají stejně amorálně jako lupičská banda. Rozdíl mezi ochránci zákona i gangstery není prakticky žádný. Gerard Butler mi už dávno nepřipadá sexy a tentokrát si zahrál tu nejodpudivější mužskou postavu. A závěr, byť našroubovaný trochu na silu, mě přece jen potěšil, protože inteligenci dávám rozhodně přednost před svaly. ()

Pavlínka9

Hmmmm..film, kde je na co koukat ;) ;) Zároveň mě neskutečně pobavil ten konec, kde mi předtím už pár minu něco nesedělo :D Je to rychlé, je to svižné, je tam na mě až moc střílení - ale myslím si, že to k tomu patří a z čeho mám největší radost, jak je znázorněno, že se zasekly prostě v zácpě na silnici :D Protože to je běžná denní věc a oni tam né že poletí neskutečnou rychlostí, ale prostě stojí v zácpě :D Film za mě hlavně kvůli akčnosti pro chlapy, ale na zamyšlení a třeba na nějaký "kariérní" plán :D pro všechny :) ()

noriaki

Takhle lacině vykrádat klasiky, to je od Gudegasta skoro vulgární. Dlužno dodat, že za inspiraci Nelítosným soubojem si kritiku nezaslouží. Akce je slušná, i když ne pohlcující a vyprávění spravedlivě rozděluje pozornost mezi obě skupiny, přičemž konečný soud ohledně sympatií nechává na divákovi. Problém je, že jsou oba tak trochu šmejdi. Druhou klasiku vykrádá posledních pět minut, aniž by si na to děj postupně připravil půdu. Naroubovat opsanou chytrou pointu na hloupý scénář opravdu není ta cesta. ()

drake31

Keď Den of Thieves začínal v kinách, tak som ho s radosťou vynechal. Bol Január, tak som si myslel, že sa jedná o dáky DVD film, ktorý sa dostal do kín len vďaka menu Gerard Butler na plagáte. Ako film skončil tak mi neostáva nič iné, a len uznať ako som sa mýlil. Den of Thieves je remeselne kvalitným filmom, u ktorého ma najviac prekvapili scény v ktorých sme mohli vidieť budovanie charakterov hlavných hrdinov. Tento film má tak zvláštne čaro a ja som bol zaujatý až do samotného záveru. Príbeh sa mi zdal byť v istých okamihoch trochu prekombinovaný, no neviem na 100% povedať či to boli len moje teórie/predpoklady/dohady ktoré vypĺňali mnohé diery, alebo som bol k tým myšlienkam vedený aby som sa neupol k tomu očividnému rozuzleniu. Den of Thieves má mimo iné i mnoho filmových inšpirácií a dokáže ich plne využiť vo svoj prospech. Film rovnako využíva aj to, že sa Gudegastovi podarí vytiahnuť maximum z hereckého osadenstva. Úprimne som bol týmto filmom príjemne prekvapený, a do budúcna uvítam viacej takýchto filmov. P.S Finálna prestrelka *thumbs up*. ()

Sany33

Konečne po veľmi dlhej dobe sa mi dostal na obrazovku televízie veľmi dobrý akčný film. Veľmi dobré herecké obsadenie. V celom filme krásne vidieť Jing a Jang. Dobro v podobe policajných jednotiek a zlo v podobe profesionálnych zlodejov, ktorý si vyhliadli jeden z najproblématickejších cieľov a to síce národnú banku. Policajti ale nie vždy hrajú čistú hru podľa pravidiel a na druhej strane zlodejíčkov k ich činu nútia silné morálne pohnútky a vôľa zabezpečiť finančne rodinu. Do poslednej chvíle som nevedel komu mám fandiť a kto je vlastne zlý a kto je ten dobrý. Množstvo dejových zvratov a perfektná dejová dynamika. 85% ()

Trustme

Film, kde jednoznačně fandíte zlodějům, neboť policajti jsou nesympatičtí burani. A nakonec dojde i na tu parádní loupež a pouliční přestřelku, která se může směle zařadit k těm nejlepším. ()

Ichabod

The Heat 2.0? Hahaha.... To ani v křeči. Butler se nás snaží přesvědčit, že dvacet kilo nadváhy je stejně dobrý jako dvacet kilo svalů a v close-upu vypadá jak líp ostříhanej Troška. K tomu všemu jeho postava je arogantní sebestřednej beozhlednej zmrd. Má to opravdu těžký si diváka získat. Pablo Schreiber tradičně jede ultradrsoně jak má bejt. Bitva dvou jakoby stejně vyvážených stran tedy ve výsledku neni nezajímavá, ale rozhodně nestrhne. Finále moc nenadchne a přestože dojde na malá překvapení je vám výsledek vlastně ukradený, protože vám na postavách vlastně nesejde. Proč obsazovat zpěváka co neumí mluvit mi taky hlava nebere. Prostě rádoby drsný thriller co na jedno shlédnutí pobaví. Jako fanda žánru přidávám jednu hvězdu navíc. ()

Marrdaa

"Jak udelat banku" je jedno z mych nejoblibenejsich temat a i kdyz uz filmu o vloupackach bylo hodne, porad se objevuji nove, vice ci mene originalni. Tenhle v cele s tvrdakem Butlerem a Ice Cubem juniorem ma velkej potencial zaujmout. Dobra vec je, ze vas drzi v pozornosti i kdyz do posledni chvile nevite, komu vlastne fandite. A ze to fakt nevite se dozvite na konci. Pred nim se ale odehraje jeden klasickej fuckup. Ano, behem tech dvou a ctvrt hodiny jde vypozorovat vic nesmyslu, ale tenhle jeden jim nasazuje pomyslnou korunu. Producenti si proste rekli, ze je ve filmu malo akce a tak pekne promyslenej scenar poslali do kopru naprosto neadekvatni tupou prestrelkou, ktera je neslucitelna nejen s realitou ale ani s psychologii vsech postav. Tak by me zajimalo jak je mozny ze se tohle deje ve vetsine americkejch filmu? Proc nekdo pracne sklada drevo nekolik mesicu hezky na sebe a pred poslednim polenem vytrhne spodni klin? Ja se taky vzdy porezu nebo se prastim az v patek odpoledne kdyz jdu domu. Ale to alespon neni zamerne. ()

Pedross800

Dokonalá loupež je skoro dokonalá zlodějská gangsterka, která má grády, výborný přestřelky i chytré vyústění. Skvělej buranskej polda Gerard to skoro utáhl celý sám, fakt frajer, ale já stejně držel palce zlodějíčkům. Nebýt trochu nudný střední pasáže je to absolutní bomba bo samotný konec to byl masterpiece!!! ()

JohnSmith

Že by remake Heatu? To ani ne, ikdyž je to hodně podobný. V drsnějším prostředí s drsnějšíma poldama. Každopádně Butler i Schreiber jsou takoví jak mají být, je to výborně natočené a akce je více než slušná. ()

m.a.t.o.

„Vyzeráme, že ťa chceme zatknúť?" – „Ani nie." – „Správne, rovno ťa odstrelíme. Je s tým menej papierovania." No neviem... Určitý potenciál tam rozhodne bol, ale Christian Gudegast to posral na oboch frontoch. Predstavte si film, ktorý začína hustou akčnou prestrelkou. Čakáte, čo sa bude diať ďalej. Lenže ono sa hodinu a pol nič nedeje. Postavy, ktorých mená ani ksichty si nepamätáte zmätene pobehujú hore-dole, správajú sa ako totálne vymletí kokoti a na konci - po vyše dvoch hodinách väčšina z nich zahučí v akčnej scéne číslo 2. Akože WTF? Korunu tomu celému nasadzuje Butler, ktorý tentoraz "hrá" tak frajerského superšerifa, že aj šmirgeľ by sa od neho mohol učiť ako byť drsný. A to som ešte nespomenul úplne odveci scény točiace sa okolo Butlerovej rodiny. Keď toto niekto nazve oldschool krimithrillerom, tak zbohom zdravý rozum. 40 % ()

mkubalikova

Překvapení v pozitivním slova smyslu. Žérár se do role drsného ultra-macho hajzla vžil natolik, že jsem držela palce zlodějské partě. Jen ten konec mi přišel zbytečný. Kdyby to skončilo přestřelkou, tak jsem úplně spokojená. Jasně, Mann to není, ale jako akční výplach to funguje dobře. 🗡️ 70% ()

Autogram

Drsný nekonvenčný policajt zanedbávajúci rodinu rieši prípad v striptízovom bare. Môže to byť ešte viac klišé? Ani to však nevadí, keď sa jedna spackaná lúpež zmení iba na predohru k ďalším stále komplikovanejším až prekombinovaným, jednoducho dokonalým. Záverečným neľútostným súbojom sa to stále nekončí a prichádza ešte jedna čerešnička, ktorá sa nie každému zapáčila, ale ja som s tým nemal problém. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)