Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

Anderton

Asi treba prijať fakt, že podobné chlapské filmy sa presunuli z "mainstreamu" do dvd/bd požičovien a museli v európskych kinách ustúpiť CGI teroru. Ale verím, že nepôjde o status quo pre ďalšie storočie kinematografie, "dávám Bolševikovi tak deset let". Možno aj preto som si Den of Thieves užil možno podobným spôsobom ako kedysi The Heat. Záverečná lúpež bola výborne premyslená a bolo ju veľmi zábavné sledovať, ako aj záverečné zúčtovanie. Lenže kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie. Že ide o režijný debut, som sa dozvedel až po filme a príjemne ma tento fakt prekvapil. Trochu mi prekážal zbytočný nazelenastý kamerový filter, LA si predsa vystačí aj so svojim neštylizovaným pôvodným lookom. ()

Frajer42

Takhle nějak má vypadat divácky nenáročný akční film. Stačí k tomu dostatek akce, divácky zajímavý příběh, pár sympatických pánů a další akce. Poprvé jsem si mohl vychutnat Gerarda v roli, ve které mě neskutečně sral. Také jsem si nemohl nepovšimnout, že šílenou rychlostí ztrácí své mužské kouzlo a tloustne. Pokud rádi fandíte těm zlým, tak toto je přesně film dle vašeho gusta. Máte totiž zaručeno, že budete v závěru spokojení. Rozdávají si to spolu totiž zlí s ještě zlejšími. Více takových filmů. Není to tak těžké, stačí do toho necpat hromadu sraček. ()

AppleCore

Hloupá napodobenina Heatu, která se tak strašně snaží na legendární kriminálce parazitovat, že i Butler má potřebu předvádět gesta a grimasy Al Pacina - a diváka to sere od úvodu po závěr. Přitom film nemá ani pětinový napětí oproti Mannovo tvorbě, chybí nosný charaktery, nefunguje tu chemie mezi postavami, natož pak psychologickej souboj mezi dobrem a zlem, přičemž ani akce nemá moc co nabídnout. Film je sice zemitej i relativně drsnej, ale nechytá se ani coby pocta (to si raději dejte Affleckovo The Town), ani jako kopie. Přehodnoťte radši Triple 9 - mnohem lepší, svižnější a údernější "oldschool" kriminálku! ()

Kudly4

Paráda. Herecké obsazení je tu opravdu výborné, přál jsem si ať z té bandy lupičů nikdo nezhebne, ale bohužel :o) Butler perfektní. Čtvrtá * za tu dechberoucí přestřelku v závěru. Film pro pořádný chlapy. ()

Dzeyna

Strašně super střílečka. A že já na tohle moc nejsem. Gerard nám sice trochu zestárl, ale svaly má pořád hezký. A tyhle akční filmy k němu prostě sedí. Co se týče loupeže, tak je předem jasný, že kde je Fifty, tam se to pokazí. Jelikož on umí být gangter maximálně na papíře. Nicméně závěr skvělý. ()

Kothy

Dost promyšlený heist movie. Obsazení sice kromě Butlera není příliš známé, ale to ani nevadí. Celé je to o popichování mezi zločinci a policií. Kdo koho přechytračí a kdo a nakonec vyhraje? Je to jeden z těch filmů. kde člověk fandí spíš policii. Tenhle gang se s tím vážně neštve a jde opravdu přes mrtvoly. Na konci dojde i k velké přestřelce na ulicích LA. Konec mě trochu překvapil. "Nedělej to." ()

DwayneJohnson

Fakt, že Gerald Butler působí celou dobu až zbytečně moc afektovaně je asi největší mínus. Zbytek je poctivá, pouze chlapská jízda, plná testosteronu, kde se nehraje na žádné policejní oficiality, ale jde se rovnou na věc. Drsní policajti proti drsným zločincům v honbě za pořádaným balíkem dolarů. A jak to tak většinou bývá, když se dva samci perou, přijde nakonec někdo, kdo se pobaví na jejích účet. Ale to až po (ne)čekaném konci. ()

predators

Pro mě překvapení jako hrom. Butler jako drsoň byl skvělý! Dát dohromady solidní bankovní loupež, grázly a ty "good guys" je, myslím si, fuška, ale Gudegastovi se to povedlo na jedničku... ()

Yoshitsune

No už bylo na čase, abych se na tenhle film podíval a jo těšil sem na něj. A začnu pozitivně, na celém filmu mně nejvíc bavil Gerard Butler, který zde hraje ukázkového zmrda a celá jeho linka, je o tom že je to hajzl, který se za celou dobu nepokusí o nápravu. A když film vytáhl jeho rodinu, tak sem si říkal že se to odehraje tím klasickým klišoidním stylem a to byl omyl, žádná duha, žádná šťastná rodina, jen bolest a vztek na sebe. No a pak je tady ten problém, kdy profesionální, vycvyčení a sehraní zloději, se projeví jako totálně nepoužitelní, kdy nechají svého mrtvého parťáka na zemi, což dovede policajty na stopu a spustí se ten řetez mačo předvádění mezi Butlerem a Schreiberem. Přitom ho stačilo naložit, do jedno z těch aut a Butler a jeho parta, by to měla ztížený a odehrálo by se asi nějaké skutečné vyšetřování a film, by byl asi tak kriminálkou. Protože film určitě neni kriminálka, film je z větší části o tom, že Butler soupeří s Schreiberem o to, kdo je větší mačo, takže je to víceméně o pubertálním a dosti nevyzrálým chováním, dvou jedinců. U Butlera ještě dejme tomu, jeho postava je taková a tak nějak to k němu sedne, ale od postavy kterou hraje Schreiber sem čekal něco jiného. O'Shea Jackson Jr. a jeho linka s plot twistem, byla být něco ve stylu Saw, kdy prostě vyje najevo pravda a jak to celé bylo, ale on a jeho příběh, tady nemají skoro žádný prostor takže ta údernost toho plot twistu tady sice je, ale nemá ten wow efekt. Nicméně takhle si představuji ve filmech, je jedno jestli je tam těch akčních scén deset a nebo sto, ale měly by mít tu údernost a tady ta údernost je. Film dobře utíkál a docela mně to i bavilo, ale čím víc sem nad tím přemýšlel, tak sem si říkal, jak hrozně hloupoučký to celý je. ()

eLeR

Ten typ filmu, kde celý čas fandíte tým "zlým", a keď to nedopadne, je vám to vážne ľúto. Presne ako Heat, prípadne Point Break. Bavila som sa slušne a som šťastná, že ma netrafila žiadna guľka .. zbohom! ()

Happens

Film pro muže. Drsný, surový. Je to šmirgl papír v klasické honičce kočka - myš (policajt - zloděj). Jenže jde o to, jak moc tvrdá, nebo jak moc chytrá myš je. Kdo je tu Tom a kdo Jerry. Film bohatý na nečekané zvraty, nepředvidatelný konec a nějaké to násilí. Už jsem si nemyslel, že na tohle téma bude natočen neotřepaný film. ()

SeBig odpad!

Nudná ukecana nezáživna a opět neskutečně natažena mrdka co si hraje na něco novyho, přitom tohle už tu bylo tak tisíckrát. Film plny klišé a nehorázně nudných dialogů s radoby kůl prestrelkama na začátku a na konci. ()

Arsenal83

Butler v trochu drsnejšej role, ktorá mu sedela, ale čo tá dejová línia? Vykrádačky a akcia sú ok, ale na čo tam riešili Butlerov osobný život, keď ho ani nedoriešili? Zbytočne natiahnuté o pol hodiny. A to som si myslel, že sa 50 cent konečne objavil v dobrom filme. Len objavil samozrejme, herec to nie je. ()

Chrustyn

Na další variaci mého oblíbeného "Nelítostného souboje" jsem se docela těšil a přestože výsledek není takový, jak jsem čekal, akční klasice vyloženou ostudu nedělá. Již zmíněný film je připomenut hned na začátku, kdy dojde k přepadení transportu a film se po celou dobu pokouší o reálnější pojetí filmu o policajtech a zlodějích, ale ve výsledku se mu to daří pouze v tom minimu akčních scén, které nabízí. Zbytek filmu už kladné body nezískává, ať už se jedná o nevýrazný příběh, postavy bez špetky charizmatu (i Butler je pouze klasickou figurkou macho policajta) nebo přepálenou stopáž okusující dvě a půl hodiny. ()

Flego

Vcelku vydarená testosterónová záležitosť s dôrazom na atmosféru a postavy má síce šialenú stopáž, ale inak by to bolo príliš ploché. Z tohto pohľadu som spokojný, ale nedá mi pripomenúť, že to mohlo byť lepšie, dravejšie a pútavejšie. ()

BMW12

Velice dobrý akčňák se zajímavou zápletkou a dobrou akcí. Jedná se opravdu o dokonalou loupež. Na konci jsem tak trochu fandil už těm lupičům, škoda, že jich víc nepřežilo. Jinak film postrádá kladného hrdinu, což je trošku mínus. Máme zde pouze padouchy, ať už lupiče nebo zlé poldy. Jinak ale akce krásná a film mě zabavil. ()

honajz

Podle mě docela nuda. Policajti se chovají jak debilové, zloději posléze taky (jednou kontrolují dopravní systém, podruhé se nechají načapat v zácpě?), takže jedinou světlou a napínavou chvilkou je zde vykradení banky. Butler tady kromě drsoně nemá ani co předvést. Pár nijakých přestřelek, ta na dálnici nepřehledná. A twist na závěr, no kdo by to čekal? Ty dvě a čtvrt hodiny se táhly jak smrad z odpadní jímky. ()

anderson

Heist kombinácia Mannovho HEAT a OBVYKLÝCH PODOZRIVÝCH, ktorá na 90 percent, čiže dosť kvalitne funguje a má aj slušné herecké osadenstvo. (3.6.2018) ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)