Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

Kingjiri

Pěkně napsanej i natočenej heist biják, kdy nejsou od začátku jasně rozdaný karty a divák buď může tak trochu fandit oběma stranám a nebo svoje sympatie různě přehodnocovat. Líbilo se mi taky finále včetně závěrečný pointy, kdy si každej může dosavadní děj poupravit dle svýho. Biják je fakt pěkně nakroucenej, na akci je radost pohledět, béčkovej casting si ostudu fakt neuříznul (Butler naprosto super) a atmosféra je hodně zajímavá. Jenže akce je bohužel spíš po skromnu (na začátku a pak spíš až s blížícím se finále) a stopáž by zasloužila zkrátit tak na dvě hodinky. Což by se dalo vcelku jednoduše zařídit, když by se scénář nevěnoval soukromýmu životu Nicka (k čemu tyhle ucajdaný scény měly vůbec sloužit?). Pak bych se čtvrtou hvězdou vůbec neváhal, ale takhle za místama pomalejší tempo vyprávění a menší prostor pro jinak super akci, dávám tři hodně silný hvězdy. ()

LordMysti

Po delší době zase poměrně slušná kriminálka a dlouho jsem se rozhodoval že dám i 4*. Opravdu poctivých 70%. Butler to parádně táhne, ke konci trochu divný zvrat, ale snaha se cení. ()

bearmeedek

Zlodějská historka, která tu dlouho nebyla. Rozhodně mě bavilo otevřené soupeření dvou "hrdinů" na různých stranách zákona. A pokud přestřelka na začátku byla dobrým úvodem, tak ta závěrečná všechno přebila a zaslouží vysoké hodnocení. Film o chlapech a pro chlapy. ()

Likan7

Kdo schválil tu stopáž by si zasloužil dostat za uši. 160 minut je pro tento film mamutí délka, která diváka nestrhne v celé délce ani náhodou. První hodina je příšerná. Většinou jsem moc nevěděl, co se vlastně děje a kdo je kdo. Gudegast se snaží kopírovat to nejlepší z Michaela Manna a moc mu to nejde. Nemá na to ani herce, opuchlý Butler jako skvělej polda s rozpadajícím se životem nikoho nezajímá. Stejně tak snaha podívat se pod pokličku druhé straně v čele s Curtisem Jacksonem. Poslední dobou ho vídám ve filmech relativně často (a není zdaleka nejhorší na place), jenže jeho rodinka mě zajímá ještě méně než Butlerův rozvod. Naštěstí se to po hodině (!) rozjede a TA loupež se konečně uskuteční. Hutná atmosféra, dobrá kamera, skvělá přízemní akce a hodinu trvající přestřelka, která mě neskutečně bavila. Finální twist sice postrádá jakoukoliv logiku a smysl, ale jako koukačka to je ve finále fajn věc. ()

balcazar

Film ponúka množstvo momentov, ktoré ste už niekde predtým videli. To však nemožno hodnotiť ako negatívum, pri tom množstve filmov sa to stane a niekedy je odlíšiť sa náročné. Navyše, tento prípad to spracúva naozaj dobre a nenudí. Akcia maká na plné obrátky a v samotnom závere dokonca príde prekvapenie v zápletke, ktoré divák už snáď ani nečakal. Tú jednu hviezdu možno zráža (okrem iných detailov) záverečný súboj policajtov s kriminálnikmi, ktorý mohol byť originálnejší a prepracovanejší. Hodilo by sa to viac ako len strieľanie, strieľanie a ešte raz strieľanie. ()

Monggol

Nebylo to špatné, mohlo to být lepší... keby sa väčšina postav netvárila ako strašne drsní borci a nesprávali sa ako totálni ko*oti. ()

radeckator

Velice dobře vystavěný akční film na čtyři až pět hvězd, který ale jeho finální odhalení dokonale poslalo do rychle zapomenutelného průměru (spolu s úplně zbytečnou a pro film nepodstatnou rodinnou patálií hlavního hrdiny). Paradoxně, ač kladnými hrdiny měli být policajti, tak na mě daleko sympatičtěji a kultivovaněji působila banda ganstrů. S odvážným střihačem by se z toho dalo udělat vážně ucházející béčko. ()

rublik05

Dalo by se dlouho polemizovat, do jaké míry se tvůrci Dokonalé loupeže nechali inspirovat u legendárního snímku Nelítostný souboj. Nicméně pokud bereme v potaz, že by se mělo jednat o film ze stejného žánrového soudku, pak musím konstatovat, že s Dokonalou loupeží jsem byl nadmíru spokojený. Film sice nedosahuje takových kvalit, jako již zmíněný Nelítostný souboj, přesto dokáže zaujmout nejen kvalitními přestřelkami, ale i dějem jako takovým a různými detaily z prostředí bankovních lupičů a plánování samotných loupeží. Herecky je film na dobré úrovni, Gerard Butler a jeho role buranského, přesto velmi drsného poldy, působí jednak trochu odlehčeně a jednak mu role perfektně sedla. Ostatní herci sice nemají tolik charismatu, ale i tak odvedou celkem solidní práci. Pro mě je Dokonalá loupež typickým dobře natočeným chlapským filmem, který má suprový děj, dobrý spád, nenudí a jednoznačně potěší každého milovníka lepších akčňáků. 8/10. ()

Acrobat

Pokiaľ to sám nepovie, nikdy sa nedozvieme, koľkokrát si Gudegast pozrel Neľútostný súboj. V jednej veci ale istý môžeme byť. Keď zaspával, premietal si pár vízii. Najprv ako rojko, potom ako formálny tvorca. A nakoniec možno ako vďačnosť. Žiak neprekonal svojho učiteľa, to by sa musel svet hýbať iným smerom, alebo ostať v skvelých 90-kách. Neviem, či Gudegast má svetlú budúcnosť, ale veci si robí svojsky. Ako svojho času Ric v Páde Anjela. Christian sa nikam neponáhľa, na film spraví len 2 akcie. Stačí ? Isteže, pretože ak je akcia podporená vytvorením postáv s príbehom, emóciami, zážitkami, tak v nich vidíte nielen štatistov ale aj osoby. Ani neviem ako sa podarilo vytvoriť skupinu postáv, kde sa triešti striktné delenie na dobrí zlí ako u trápneho Disneyho. Všetko je tu správne nasrané, napäté, strelnicu uživajúce, s výborným Butlerom a ešte lepším Pablom. Protipóly, ktoré nemajú vymetené v hlave iba ak na duši. Dokonalá lúpež je plazivá, blbuvzdorná, úctyhodná seansa, ktorá vo všetkom vykradne Heat, ale je oživením a dôstojným ..quelom. Všetko si sadne a i keď orgazmus nepríde, má to úctu a rešpekt k divákovi. A to sa nevidí často. Cením si príspevok do lúpežných filmov, kde nemusí ísť o zničenie polky sveta, či mať blbú a naivnú partičku zlodejov pre násťročných. Tvrdý príspevok v ešte tvrdšej a zbedačenej Amerike. Gudegast končiť nemusí a ani Vy nemusíte zúfať. (videné 14.06.2020, Markíza, predtým nezmámy dátum BDrip) ()

ER

Atmosfericky pojatá krimi ,kde se střetávají padouch s padouchem, byť jeden na straně zákona. Testosteron obou postav (Butler/Schreiber) byl ve vzduchu hodně cítit a nemuseli si vyhrožovat zbraněmi. A kdyby tvůrci vypustili rodinné scény a věnovali více času hlavním postavám,mohl jsem se dívat na 5 hvězdičkový film. ()

gemi

Jako Dannyho parťáci, ale mnohem chytřejší, mnohem sofistikovanější a celkově prostě lepší film. Mnohovrstevný scénář i charaktery. Odehraje se tu toho tolik, že to má slušný potenciál znovuzhlédnutelnosti. Záporák je sympatičnější než hlavní klaďas, který jakoby vypadl z osmdesátek. Takový ten typický, bezdůvodně agresivní redneck-macho, který hulí jednu za druhou, klátí prostitutky a má potřebu porovnávat pindíky. Fakt dobrý film, skoro na plný počet! ()

Ceberus

Ožralý rozvádějící se "Hallenbeck" v podání Russella Crowa vs fotbalista Realu Madrid Sergio Ramos. :-D (Teď už Schreibera znám díky sci-fi seriálu Halo.) Výtečné drama mezi dvěma tvrďáckými skupinami ("vy nejste ti zlí hoši, těmi jsme my", říká polda). Připomínalo mi to tedy podobně výjimečná dramata jako třeba Nelítostný souboj (včetně realistické pouliční přestřelky) nebo Skrytou identitu. ()

Shitonit

Očekával jsem takovou tu nafouklou sračku kde někdo krade něco, a všeci chců vyjebati se všemi, víceméně s tisíckrát omletým dějem. Nu, a nakonec to nafouklo mě, radostí štěstím a láskou k bližnímu, páč se jednalo o snímek kde se vyjebávali tak dokonale, že nenacházím slov který by popsal rozkoš pronikající mou palicí skrz naskrz. ()

Brooks

Akcia v najlepšej tradícií Michaela Manna.Takticky uveriteľná, realistická, prehľadná, remeselne nadštandardná. Čo ma po celý čas štvalo je scenár. Ten nie je len variáciou, ale doslova plagiátom HEATu. Nekopíruje sa tu len základná zápletka, ale aj najzásadnejšie scény (úvodná prepadová akcia, finálna prestrelka). Fígeľ s krycím manévrom a následná lúpež trochou scenáristickej invencie disponujú, ale zbytočný záverečný twist to zase zhodí do béčkových vôd. Butler i Schreiber sú dobre obsadení, ale ten prvý hrá nesympatického kreténa, s ktorým je ťažké sa stotožniť a o tom druhom sa takmer nič nedozvieme. Nakoniec za 3* ale druhý krát si to asi nepozriem. Radšej si dám Mannovu nesmrteľnú klasiku. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)