Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

sportx

Zas tak špatný to nebylo. Samozřejmě na první díl už to samozřejmě nikdy mít nebude, ale po vlažném začátku jsem se nechal bavit. ()

AtemuLukas

Vzkříšení do béčka Matrix resurrections  Tak už jsem konečně   dokoukal tento ehm, jak jen to nazvat počin.   Předem se omlouvám, ale bez malých spoilerů se   tento film nedá popsat. Takže pokud jste ještě   neviděli, tak dál nečtěte. Neo je zpět a   tentokrát dělá programátora her a pracuje jak   jinak než na Matrixu IV. (Velice originální).   Opět je vyhledán Morpheusem a opět mu jsou   nabízeny tabletky. (Měl jsem si dát taky jednu   před filmem…) Když to vezmu bez spoilerů,   tak prvních 40min je vlastně kopie Matrixu I. s   trochu jinak natočený s pár detaily navíc,   které mimochodem moc nefungují. Ovšem hned po   vyčerpávajícím úvodu se však setkáme s   nemesis Nea a to s agentem Smithem. A tady se   hned zastavíme a něco si k tomu řekneme.   Všechny postavy hned od začátku filmu mají   flashback, abyste je poznali, protože je hrají   jiní herci. Jsou chvíle, kdy to je fajn,   neříkám že ne, ale třeba u Smitha a   Morpheuse, to je na škodu.  Nový Smith v   podání Jonathana Groffa vyvolává smíšené   pocity. Na jednu stranu Vám nevadí, na tu druhou   ho srovnáváte s Hugo Weavingem. A hned si pak   řeknete “Proč?” Nejhůř je na tom však   Morpheus, který v podání Abdul Mateen II   působí spíše jako teplý bratr (díky jeho   převlekům), než jako legendární Laurence   Fishburne. Hlavní postavy Nea a Trinity už   také nepůsobí tak fresh a jejich love story   vás už v tomto díle ani nenadchne, nedojme a   vlastně vás ani vůbec nezajímá. Ono vlastně   buďme kompletně transparentní celkově ten   příběh dosti pokulhává a to nejenom tato love   story.  SPOILER: naopak hodně pěkně je   vysvětlený nové využívání lidi pro matrix a   také znovuzrození Nea. Co se však dále   povedlo je obsazení Neil Patrick Harrise do do   role Architekta! Musím říct, že NPH byl pro   tuto roli jako stvořený a dle mého názoru se   jedná o nejlepší herecký výkon v celém   filmu. Tím nechci říct, že by byl bývalý   Helmut Bakaitis byl špatný, to ne. Ale NPH to   obohacuje svoji elegancí a dodává tomu jistý   ujm, díky kterému ta postava nepůsobí tak   suše, jako v M. Reloaded. Co se týká těch   akčních scén, tak Ty tu opravdu nefungují.   Není tu nic, co byste už neviděli v předchozí   trilogii. Nová moc Trinity a Nea je něco co   působí jako kombinace Thai Chi a Pottera.   Celkově když vše sečtu, tak film působí   spíše jako paroidie na původní trilogii. A   díky tomu jsem si říkal, “byl tento film   opravdu nutný?” Odpověď na to si budete muset   najít sami podle svého názoru. Já dávám   filmu cca 40%. ()

mdf

Možná jednička mě kdysi chytla,ale teď už vůbec, celé je to postavené jenom na velké nostalgii, z let minulých, hodně nudných a nezajímavých sekvencí,prostě už ne. ()

vecnaAmbra

Dovolím si pridať názor môjho muža- prepracované a omnoho lepšie ako dvojjka či trojka, no zároveň ten kto nevidel dvojku a trojku nemá šancu pochopiť dianie na obrazovke. ()

podlet

Jako pilot k nějakýmu seriálu od Disneyho asi dobrý no. Nerad bych to uplně shazoval, je to parádně vystavěný aby to dávalo smysl. Ale pro někoho, kdo na Matrixu vyrost, to je trochu jinde. ()

Raiser1

Po tolika letech od legendární trilogie mi povyskočilo obočí zvědavostí když jsem se dozvěděl o novém dílů. Kaenu Reeves je zárukou kvality, ale tady to bohužel neplatilo. Rozhodně to byla víc parodie na Matrix než pokračování úspěšného snímku. I když přivřu obě oči a totálně vymažu jakékoli zklamání z očekávání tak i přesto musím říct že film je kejda laciného děje, dementního vtipkování a rychlokvašková záležitost bez pořádného propracovaní. Čistě jen udělat tuctovej akčňák přiživující se na slavném jménu. ()

APLSMLS

Lepší než jsem po těch uknouranejch reakcích čekal. Originál trilogie měla zůstat uzavřena ale dneska jim to není svatý, budiž. Ze začátku to vypadalo na bubble gum pruser, nakonec to ale nebylo vůbec tak blby jak se to tvarilo, stačí vyndat dildo plný ocekavani z prdele a spatřit, ze to vlastně ani moc neznasilnili mohlo bejt mnohem hůř, viz new Star wars 7-9 ()

Updated_Cake

Když vyšel 4. Matrix, snesla se na něj vlna kritiky napříč internetem a já si řekl, že na to tedy nemá smysl chodit do kina. Bohužel opět se mi tím jen potvrdilo, že většina recenzentů nikdy Matrix buď neviděla nebo nejsou cílovka, přesto od toho očekávají něco, co to nikdy být nemělo. S příchodem HBO Max do ČR jsem si pustil 4. Matrix a bavil jsem se. První půlka filmu je prakticky jen dobře skrytý ale pro fanoušky zároveň do očí bijící výsměch všem hejtrům, kteří neviděli předchozí díly a rozhodli se kritizovat nový díl. Wachowski si s tím dala dost práce a je to naprosto geniální, vlastně předpověděla reakci některých mainstream uživatelů a dala jim to na začátku filmu sežrat ve stylu "Je mi jedno, jestli tohle bude kritizovat nějaký nadutec, který neviděl předchozí díly, tahle část je jen pro fanoušky". Spousta narážek na Warner Bros., na předchozí díly a hlavně na lidi, kteří říkali, že 4. Matrix bude špatný už v den oznámení. Je to čistý backfire na lidi, kteří se prostě rozhodli už předem, co si o filmu myslí, nehledě na obsah. A zde je mi líto hejtrů, kterým se líbily první 3 díly ale tento ne. Koncepčně jsou ty filmy totožné, až mi skoro přijde u některých komentářů, že jsem snad neviděl to samé, co někteří recenzenti. 2. půlka filmu je pak vlastně hlavně o akci, kterou známe z předchozích filmů. Neříkám, že je to nejlepší film všech dob, své mouchy má, ale ty stejně většina hejtrů nevidí, zaměřují se na to, jaký názor si na film udělali už z traileru nebo oznámení, to pak je škoda slov :) Jako třešničku Wachowski vpasovala do filmu Jonathana Groffa, který zvláště po seriálu MINDHUNTER má takový osobitý styl ve své tvorbě a skvěle se do Matrixu hodí. Dalším skvělým výběrem byl Neil Patrick Harris, který tam hrál roli sarkastického a domýšlivého správce systému. I když jeho rozjezd na začátku filmu byl poměrně suchý a dalo se z toho vytěžit víc. Naopak docela zklamáním byla postava Morphea, která byla přeobsazena a ještě ke všemu se v příběhu ukazovala jen tu a tam jako deus ex machina. Vesměs se film nese v původním duchu Matrixu a režisérka, stejně jako u minulých dílů, posílá zprávu Budu si točit, co se mi chce a názor ostatních mi je ukradený. Tohle v 20. letech 21. století neskutečně potřebujeme s tou vší genderovou neutralitou a nutkáním všude cpát po Netflixovsku černochy. Za provedení některých částí a menší mouchy na čelním skle bych tomu dal 4*, jenže s těmi všemi hejtry, kteří si sami podkopali nohy, uznávám genialitu autorky a 5* je zde naprosto oprávněných. ()

eliza56

Za mě to bylo fajn. Pozor asi částečně spoilery:  Ano, úvod kdy Neovi nedocházelo, že je Neo byl takový krapítek vleklejší ale nakonec to vše odsýpalo poměrně dobře. Konec je podle mě záměrně otevřený a nadějný, protože co kdyby měla přijít 5? Ačkoliv se o ní neuvažuje, tak co kdyby? Je pro ní místo. V době, kdy jsem sledovala první díly Matrixu tak mi bylo fakt málo (tuším 11 možná míň) a měla jsem z toho prd rozum jen vím, že se mi to líbilo a bavilo mě to a taky jsem to pak hrála na psku, když to vyšlo. Zároveň to je prostě něco k čemu se váže taková nostalgie, stejně jako to mám u Pána prstenu a série Harry Potter. Se všemi těmito filmy jsem zkrátka rostla a tak nějak i proto se mi asi tenhle návrat docela líbil. Neo už tady nebyl ten hrdina co chce spasit svět, protože vlastně nebylo co spasit. Procitl do doby míru nebo spíš vzájemné rádoby tolerance. Kdo chtěl se probudit byl vzhůru, kdo nechtěl... byl v Matrixu. Jeho cílem je akorát být se svou láskou. On už vlastně všechno udělal dřív. ()

mariannda

Dvakrát jsem u toho usnula, potřetí jsem to dokoukala se zívacími přestávkami. Naprosto zbytečné a o ničem. Jak byla jednička přelomová, čtyřka je naprosto hloupá. Každý můj oblíbenec má jednu hvězdu, toť vše. ()

ericcek

Ono to ide vyše dvoch hodín. Nevšimol som si to, neuvedomil a ani nič z toho nechcem. Som vďačný za tento snáď začiatok epického pokračovania matrixu. Potrebujem to, chcem to a po 18 rokoch je toto pevne verím intro do ďalšej trilógie. ()

JLo odpad!

Nový Matrix je jeden z najhorších filmov čo som kedy nedopozeral. Totálna sračka po každej stránke, či vizuálnej, či tvorivej. Ani neviem k čomu by som to prirovnal, ale je to asi ako keď máš obľúbené jedlo, ale naservírujú ti ho studené, plesnivé a smardľavé, uvarené opitým a slepým orangutanom bez chuťovych pohárikov, pripravené z pokazených ingrediencií. Bez soli. A tlačia ho do teba cez riťný otvor. Je to jednoducho najdlhšia a najhoršia reklama na kávu akú kedy v živote uvidím. Fuck you moderný Hollywood. 0 💊 z 10 a doživotie za ublíženie na zdraví mne a legende z roku 1999. ()

Marcel25

Priznám sa že mi nový Matrix vniesol viac otázok, ako som vo všeobecnosti na Hollywoodsky film zvyknutý. Je nový Matrix len hra so slovami a pseodofilozofickou fraškou obalenou do akcie ? alebo je to hlboký cynický pohlaď na svet ? Je snáď prvá pomalšia časť filmu interpretačným kľúčom na ďalšie udalosti, čo by viedlo k snovej realite toho čo sme videli ? alebo je len ilúziou, akou si predohrou, pred samotným dejom, či ospravedlnením autora k tomu, aby si mohol bez výčitiek natočiť pokračovanie a pri tom sám uznať, že to nie je vlastne dostatočné. Možno že je to celé len o láske dvoch ľudí, ktorá prekoná aj hranice smrti. Neviem. Je možné že na tieto, a podobné otázky už niekto našiel odpoveď, že filmový kritici, alebo samotný autori, zodpovedali tieto otázky relevantne a tak sú moje myšlienky len "výkrikom do tmy nevedomosti". Ja si paradoxne však nechcem tieto otázky dať zodpovedať. Chcem sa im stále venovať, čo nakoniec môže viesť aj k viacerým pozretiam. Priznám sa však, že sa mi nový Matrix viac páči ako otvorená kniha plna možných interpretácií seba sama, než ako explicitná výpoveď a regulárne pokračovanie tam, kde sme skončili. Viac ako štyri hviezdy však nedám, pretože som si vlastne nie istý ani tým, či sa mi to všetko páčilo. Ako však "chrobák do hlavy" výborné. ()

Maslo133

Těžko to mohlo dopadnout hůř. Sotva jsem to dokoukal. Nemít to název Matrix a nebýt tam Neo s Trinity, tak bych tipnul že to je nějaká netflixovská scifi slátanina, kterou natočil dement bez špetky talentu. Matrix timhle dostal pořádnej kopanec do koulí, který vlastně už stejně jako Wachowská nemá... ()

GoodStenly

To se tak jednou absolutně zničí rozpínající se Smith-virus, který byl duchaplný a měl záložní disketu diskety své maličkosti. X desítek let spokojeně ve skrytu coronaviroval, mezitím se jiný sentimentální výtvor (jak může existovat efektivnost s emocemi nechápu) rozhodl po nezralé úvaze k pokusu na bakteriích. Z důvodů mne neznámých se rozšiřující feminismus u křemíkového života dostal až do roboratoře k doktorovi alter ego Mengeleho, jež zapříčinila přehození "páček" u pokusných baktérií. Tudíž výsledkem 148 minutového hokuspokusu se z Wachowského stala Wachowská. V mezi-hře je modrá dobrá, -orpheus šel na stará kolena do sebe a provedl plnohodnotnou výměnu minerálů s křemenem (humanoidní robostyk), s mottem: všechno se musí jednou zkusit. SHRNUTÍ: děti vyrostli v sexy Manty, dospělí z mumifikovali, konflikty se přesunuli, lotr mého arcinepřítele je skoro moje žužu, fčelka Mája prodala svůj náhled na svět, Ghost in the Shell naopak, Kamikadze, časoprostorové díry ve stopáži, jednou to jde pouze s červenou a podruhé ji jak mávnutím kouzelného proutku nepotřebuješ (matematicky 1+1=2 i 1+0=2), čekáš v koloně aut, čekáš ve frontě na kafe, čekáš na výtah, čekáš na šéfku - pořád na něco nebo někoho čekáš... Suma sumárum - Matrix sester není Matrix bratrů. Jedna hvězda za film a jednu za starou nostalgii - sejde z očí, sejde z mysli, bohužel... ()

Senátor

Přestože jeden ze sourozenců autorské dvojice téměř polovinu filmu sebeironicky zpytuje svědomí, nic to nemění na správnosti rozhodnutí toho druhého se na pokračování již nepodílet. ()

dunbar

Ja patrím k tým, čo si myslia, že po Jednotke už nemali byť dalšie diely. Nečakal by som že niekedy poviem že po Trojke to už ale ozaj malo skončiť. Bolo to slabé. Škoda chýbajúceho Weavinga a Fishburnea. ()

Tomassy

Je to neuvěřitelné, ale po 18. letech od posledního dílu oblíbené kultovní a skvělé série Matrixu, je tu zpátky pokračování, čtvrtý díl mého oblíbeného kultovního Matrixu a opět s mým oblíbeným Keanu Reevesem a také z Carrie-Anne Moss v režii Wachowské. Ale hodně chybí Morpheus v podání Laurence Fishburna. Pro mě jako fanouška nejvíce očekávaný film poslední doby. Samozřejmě první díl je těžko překonatelný, ale byl jsem zvědavý jak pokračování bude vypadat a doufal jsem, že nebudu zklamáný. A nakonec mi z toho vyšel lepší průměr, některé pasáže byli dobré některé ne. Podstatná část filmu hlavně jede na nostalgických vzpomínkách a stejných věcech jako v prvním dílu, pro někoho dobré pro někoho to je kopírování původního prvního dílu, ale vzpomínky do děje patří, tak tam asi musí být. Scény jsou kvalitně natočené, akční scény skvělé a hudba taky skvělá. Efekty, kostými, scenérie výborné. Děj je srozumitelný a vysvětluje jak to bylo a navazuje dále jako další díl série. Objevují se nový hrdinové hlavně Bugs, která má i pěknou úvodní akční scénu. Pak je tam seznámení Bugs s Morpheusem a život Nea v nevědomí. Morpheus s Bugs pak Neovi opět otevřou reálný svět. Objevuje se agent Smith a hlavně Trinity.  Při přechodu do reálného světa je tu větší akční nepřehledná scéna ve vlaku. Neo se také dostane do nového města místo Zionu, který vede Niobe. Utká se také v boji s agentem Smithem. A hlavně si jde Neo pro Trinity. Čekal jsem více, ale i tak to celkem ujde a stojí to za zkouknutí, ale žádnou pecku nečekejte. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách