Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

iron.maiden

dle zdejšího hodnocení a komentů jsem čekal průser, který se naštěstí (alespoň pro mě) nekonal. Příjemné překvapení a nostalgické připomenutí ikonických momentů. Kdo měl Matrix rád, bude mít nejspíš rád i tohle. Velká škoda, že se nepodařilo obsadit Huga do své role Smithe. ()

dolik25

Ve zkratce to zhodnotím takto: přišel, viděl, zavzpomínal, odešel. Ony čtyři hvězdy jsou čistě nostalgické, takové setkání se starými známými po 20 letech. Je patrné, že to vzniklo na přání studia a doufám, že to studio pochopilo a od možných restartů nebo dokonce pokračování upustí. Z historie totiž víme, že je možné klesnout až na samé filmové dno a to si Matrix rozhodně nezaslouží. ()

DandeeCZ

Vzhledem to tomu, že se za cca 20 let filmu změnilo pomalu vše (diváci, studia, herci atd.), nedělal jsem si iluze, že Matrix Resurrections bude plnohodnotné pokračování a taky není (skoro). Jednoznačně scénář byl "odvážný" ,který si dělá prdel sám ze sebe (a Hollywoodu) někdy to byla i sranda a někdy to totálně zabilo atmosféru.  Druhá půlka scénáře je o vztahu Nea a Trinity o jejich nezlomného vztahu a boji o něj. Po stránce vizuálu je to fajn (4), ale akce bohužel na "Matrix" byla slabá (2), ale koukat se na to samozřejně dalo. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss a Jessica Henwick si to dávali nicméně Yahya Abdul-Mateen II ten mi přišel jako kdyby hrál v jiným filmu i přes to všechno jsem se rád podíval. ()

skonsam

Nový Matrix je doslova a do písmene sračka jak noha. Vlastně je to ještě horší. Kdysi dávno jsem viděl mem na TITANIC 2, kde bylo napsané JACK IS BACK. Stejná báze důvtipu. Účel natáčení záhadný. Asi bych si typnul peníze. Akce hrozné, herecké výkony slabé, efekty masakr. To je asi to nejhorší. Další díl NO PLIZ ()

wistar

No ten film strašně kolísá, akce je třeba fajn, stejně takk první půlka, která je i docela vtipná a zajímavá, ale pak se to vše sveze do nudné záchranné mise. On ten film je i strašně dlouhý a vlastně zbytečně. Všechny nové postavy jsou nudné a nezapomatovatelné až na Bugs. Scénář taky slabý. 6/10 ()

Yzzyoff

S informací, že je nový Matrix plný referencí, jsem si pro jistotu zopakoval celou trilogii. Z čehož vyšlo najevo následující. Zatímco druhý díl jsem po prvním zhlédnutí považoval za téměř nekoukatelný odpad, vzato kolem a kolem, a ve srovnání s jinými akčními filmy, to je docela fajn záležitost s některými hluchými místy. Třetí díl jako závěr trilogie je výrazně slabší, ale stále plný zajímavých nápadů. Co je rozhodně spojujícím prvkem, je atmosféra. Olivový odstín, temnota, Smith a čísla v číslech čísel. Především je to pocit nejistoty v každém momentě, a očekávání rozuzlení. A to pokračování Matrixu nemá. Vzkříšení je především vzkříšení a nic navíc. Všichni a všechno je tu znovu, jen jinak a pak už nic. Všechno méně tajemné, soundtrack jasnější, akce přehlednější (ale nepříliš originální), vizuální efekty dokonalé. K tomu zestárlé tváře Nea a Trinity, nostalgická struna a příběh jako košatější lovestory. Nic proti tomu, kdo by si nechtěl zavzpomínat, ten na ten film nechodí. Je to i docela zábavné. Tempo drží, všechno tam je, ale zprůměrované, vydělené, násobené, umělé... trochu jako by napsal scénář agent Smith. Ono to není špatné, je těžké navazovat na dvacet let starou uzavřenou záležitost, na kterou má každý názor. A nevadí, že to není Matrix v tom stejném hávu. Ale nebýt své předešlé slávy, je to prostý průměr. Velice korektní průměr. Ve srovnání s dnešním Netflixovým přílivem možná i nadprůměr. Ale stejně bych byl klidnější kdyby se to jmenovalo Matrix reminiscence. Resurrection zavání dalším pokračováním, a dle nastaveného kurzu o poznání více plytkým, a poněkud dlouhým. ()

petopetovic

Upřímně nečekal jsem mnoho, ale jo stalo se sice chápu co se na tom některým fanouškům nelíbí, ale za mne krásné pokračování kultovního příběhu. Zkrátka dobrej film (dle recenzi jak pro koho) ()

digiMonster

preboha, toto nemôžu myslieť vážne čo za totálnu sračku to natočili. Ani neviem kde mám začať som čerstvo po pozretí tejto obludnosti. Od prvých minút je ten film zlý neberie sa vôbec vážne robí si srandu snáď zo všetkého do toho tie otravné flashbacky so všetkých minulých dielov ,akčné scény sú príšerné natočené neviem kto im tam robil choreografiu, ale je to neprehľadné a hlavne nezaujímavé tie bitky pôsobia totálne amatérsky.. Tiež tu chýba ten cit pre strih ktorý bol taký geniálny v jedničke ach celé zle. Nechápem že sa na to nechal Keanu Reeves ukecať... toto je NAJHORŠÍ diel celej série bez debat. Za mňa nehorázne sklamanie a pritom problém z rozpočtom evidentne tvorcovia nemali efekty sú slušné prachy tam vidno sú ,ale to jednoducho nestačí. Dokonca ani tá hudba.. neviem si predstaviť že si pustím Soundtrack tohto filmu fakt nie žiadny chytľavý song sa nekonal zase len okopčené motívy predošlých dielov. Tento film je totálne znásilnenie Matrix universa! Som verný stále prvému revolučnému dielu a ešte animovanej sérii Animatrix toto sú jediné dva Matrix filmy ktoré beriem ...idem spať a pokúsiť sa vymazať s pamäti čo som pred chvíľkou videl je mi zle nekompromisné dve hviezdy a 25% ()

davidh76

Tak to je des. Blockbuster u kterého jsem usinal a bylo mi naprosto jedno, jestli tam nějaká postava je, nebo ne... Nějakou logiku ten film má a dokonce ani námět není blbý. Ale námět a dobrý příběh není to samé. Příběh je totální nuda. 2 a 3 díl byly oproti jedničce poloviční, čtyřka jedničce nesahá ani po kotníky. Fuj. ()

Kesinka

Očekávala jsem to horší. Herecké výkony sice byly spíše průměrné, ale zajímavá mi přišla myšlenka a nakonec i zpracování. Ale úrovně předchozích dílů to nedosahuje. ()

abstak

Tešil som sa, keď ohlásili pokračovanie pre mňa jedného z najlepších scifi filmov doby kedy som vyrastal. Čím som o filme vedel viac nadšenie upadalo a právom. Scenár je veľmi divný v rýchlom spáde. Sám Keanu povedal, že sa mu páči, možno sa mal na to radšej vykašlať nevznikol by tento odpad. Prvá polovica velmi opatrná možno zbytočná, druhá polovica rýchly dej, ktorý skáče zo scény do scény nepochopiteľné. Pre mňa dej matrixu skončil trilógiou a nebudem si ničiť nadšenie ďalším pozretím vzkriesenia. ()

Leenka

Jelikož jsem velký fanda Matrixu, musela jsem vidět i tento díl. Myslím, že s tím, co měli k dispozici, co se týče děje, si poradili obstojně. Nápad přetvořit něčí život v hru byl zajímavý. Efekty byly prima a Neo nebyl hned zpět v sedle, což působilo realisticky. Musím říct, že vědomí toho, že moji oblíbení dva hrdinové jsou naživu, je super. Jen nastavovaná kaše je nastavovaná kaše. ()

warpmike

Jde pod zdánlivý hlavní význam, provokuje a rozkládá. Může se zdát jako obyčejná love story, ale je to pokračování kultovního snímku jehož schopnost nám vlézt do hlav a vrýt se pod kůži je holt některým nepříjemná. Proč bychom se měli*y redukovat na binárně uvažující jedničky nebo nuly, proč nezpochybnit i to co někteří nechtěli zpochybňovat. Čtyřka se pro mě nese na této vlně, je zdánlivě nostalgická, ale také inovátorská. Za klíčový nedostatek považuji, že od určitého momentu se pro mě stal film docela předvídatelným a skončil příliš brzy, ale to asi abychom se dočkali i pětky. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách