Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

clever_guy

Kamera stála za ho*no a první polovina filmu se snaží diváka osvěžit o cestě Nea, což byly dvě úplně největší chyby, kterou scénáristi spolu s režisérkou mohli udělat. Nebudu skrývat moje zklamání ani nad podělanou kamerou, která vadí ve všech akčních scénách, ani nad "scénáristickou výplní", které oboje musely (či budou) vadit všem skalním fanouškům. Rozpory jdou také k ději,.. totiž 22 let jsme měli jednoho Vyvoleného, ale zde už někde ve 3/4 filmu začíná probublávat Trinity jako jeho nedílná součást, s čímž já se prostě neztotožňuji. Morpheus "přes kopírák" měl být také alespoň trochu odlišný od původní postavy, takhle vypadá prostě blbě. Samotný konec je až céčkově zfilmován a vůbec se mi nelíbil. Dávám 40% čistě z nostalgie, protože ambice a očekávání fanoušků byly daleko větší, celkový potenciál zcela kultovní a pro mě srdcové záležitosti, nedosáhl byť nějaké uspokojivé hranice. Jednou větou jde o přežvejknutý Matrix, který postrádá kameru, scénář, a pro mě osobně smysl... a nechci ho už nikdy vidět. Ale přitom oceňuji snahu, proto moje hodnocení tak relativně vysoko. Některé masky - Merovingiana například - byly totálně k pláči, co si Lena myslela?! .. To se asi nedozvím. ()

floppy4 odpad!

Slovami klasika - takto sa to nerobí do psej matere! Vývar pôvodnej trilógie na entú, navyše s veľmi obskúrnym vzkriesením postavy Nea a Trinity a s kinder recovery pôvodnej partičky odbojárov, agentov smithov a všetkých tých matrixových vychytávok od kung-fu, uhýbania sa guľkám, pilulky až po chobotničky a tie vane so slizom. Zo začiatku som cca pol hodinu mal problém sa zorientovať o čo vlastne pôjde, ale akonáhle sa príbeh vyjasnil, bola to veľká zívačka a premáhanie aby som to vôbec dopozeral. Až sa divím, že sa K. Reeves na toto dal, myslím že bez neho by tento divný projekt ani nevznikol a značka Matrix si mohla zachovať dôstojnosť. ()

KT_2011 odpad!

Učebnicový příklad toho, jak důležitý je casting/obsazení. Do očí to bije o to víc, když dvě herecké nicky nahrazují úžasňáky jako Laurence Fishburna nebo Hugo Weavinga. Krásné zestárlý, jako dobré víno zrající Keanu Reeves to nezachrání. Scénář na úrovni fan fiction. Revoluční vizuální nápady, které známe z předchozích dílů: 0 Vizuálně uchvacující akční scény, které známe z předchozích dílů: 0 Krásné vizuální efekty: 0 Recyklace předchozích dílů: 80% Počet důvodů k přetrpění této obludnosti: 0 ()

ZpocenaBozka

Já bych to shrnul asi takto, lidé si přáli mí happyend a tak to tvůrci zkusili. Dávám 4hvězdy, za to, že se dle mého s tak těžkým úkolem popasovali vcelku dobře. Jako průšvih to vyloženě nebyl a to se počítá. ()

Drslw

Je prakticky úplne jedno, či má najnovší Matrix lepšiu akciu, hercov, príbeh, napätie, logiku, zvraty a efekty (všetko horšie, ale stále vysoký-vysoký nadpriemer). Hlavná otázka a jeho odkaz je, prečo MUSEL (zo strany tvorcov) byť natočený. Pretože dnes, na rozdiel od roku 1999, keď ľuďom ukážete, že sú baterky a že žijú v Matrixe, mávnu nad tým rukou a do 10 minút zabudnú. Preto aj na tento film do 10 minút zabudnú (a budú recenzie písať o kadečom inom). Napriek tomu je skvelé, že vznikol. A či chcem M5? Hell yeah! ()

wlaso

Ježíšku na krížku… 20 rokov starsi prvy Matrix je technicky krajsi a zvladnutejsi ako toto čudo. Najzbytocnejsi film milenia. Ozaj, nerobim si prdel. Totalne sklamanie. Teta Wachowska si mala dat modru pilulku. ()

Rhaegar

Jako bych se díval na 2,5 hodiny dlouho rekapitulaci originální trilogie. Takže myšlenka nulová. Těšil jsem se alespoň na akci. Ta byla v předchozích dílech derivátem toho nejlepšího z anime a kung fu filmů. Tohle co předvedli tentokrát bylo jen velmi průměrné (což je na tuto sérii fakt nízká laťka) plácání s jednou novou schopností, které místo toho, aby byla cool dělá souboje ještě nudnější a odfláknutější. ()

HitAgent

Nečekaně velká slátanina. Původní trilogie je jedinečná a zábavná, plná památných momentů. Tento snímek je však naprosto nezáživný a zbytečně komplikovaný. Čekal jsem ultimátní akční scény, těch jsem se však nedočkal. Zkrátka jsem se nudil... Jo a Reeves se měl na Matrix ostříhat, dlouhé vlasy mu sedí pouze v sérii John Wick. 50% zklamání... ()

vampvegetar odpad!

po bezhlavom mix úvode prichádza "re input" do sveta reálnosti a začal som dúfať, že nastane niečo správne, akčné a technicky dejovo inovatívne a náväzné na priemerné 2 a 3 diely, no prišla ešte nová hrôza a krisskrossová multidimenzionálna rozprávka sa skončila. Na to bude chodiť len "new generation technokratov" v spojení s fantazijnými Búrilvými výšinami ( kde je vedma a architekt ? ).  atď, atď, atď za efekty 1* ( no pre tých, ktorý žijú v dobe okolo 2000, takže 0.0 ). ()

Qoupe

Potenciál veliký, nápad super. Ale výsledek? Zklamání. Proč to musel být jen jeden film? Proč zase neudělali 3 filmy? V prvním by vysvětlili válku mezi stroji a proc Neo byl chtěny zpět. V druhém by dostali zpět Trinity a ve třetím by pomohli vyhrát těm "dobrým strojům válku. Třeba. Tohle byla šílená splacanice všeho možného, bez duše, prostě smutno z toho, jak to bylo natočené... tohle nemělo se sérii Matrix nic společného a myslím, že pokud si to někdo pustí hned za sebou, dá mi za pravdu ... ()

DivisorSVK

Tešil som sa na ten film aj keď som nič od neho brilatné neočakával a dobre som urobil, dosť zmiešané pocity, čakal som na nejaký prelom nech sa už začne konečne niečo diať ale márne..Jessica Henwick je totálne nesympatická ktorú obsadili mne z neznámeho dôvodu a to nehovorím o ostatnom obsadení.. No a docela sad že z 99r boli efekty lepšie a celkove to lepšie vypadalo. Po skončení posledneho záberu než začali titluky tento film na počudovanie nezanechal vo mne skoro nič.  ale Exomorph Particle Codex a Syntienti sa mi páčili :) ()

Nellaron

Pôvodný Matrix bol charakteristický pre svoj príbeh, efekty a hudbu. Najnovší Matrix Resurrections zaostáva za svojim predchodcom vo všetkých aspektoch. Ak si uvedomíte, že Matrix spred 20! rokov má lepšie vizuálne efekty, ako tento nový film, tak určite tu nie je niečo v poriadku. Zabudnite na ohromné bojové scény z prvých troch Matrixov. Zabudnite na úžasnú naháňačku na dialnici z Matrix Reloaded. Dokonca ani spomalené zábery neohúria. Pôvodná trilógia bola zahalená do svojho charakteristického zeleného filtra, mala svoju dušu. Nový Matrix toto všetko vynecháva a ja som mal pocit, že sa pozerám na prvotnú, nedokončenú verziu filmu, na draft, ktorý ešte neprešiel nejakým post processingom. Príbeh je bohužiaľ rovnako slabý. V prvej polovici sa až príliš často vraciame prostredníctvom ukážok do pôvodného Matrixu. Hoci to bolo z počiatku zaujímavé, frekvencia odkazov do pôvodného Matrixu bola tak veľká, až mal človek pocit, že nový Matrix Resurrections si nevie vytvoriť svoj vlastný príbeh. Čo je vlastne aj pravda pretože ten je príliš priamočiary.  A chýba mi Don Davis. Ten nasadil hudobnú latku príliš vysoko a Klimek s Tykwerom na ňu nedosiahli. Snažili sa vôbec? Kde je grandiózna hudba pri pohľade na liahne, alebo pri bojových scénach? Hudobný doprovod vôbec nevystihoval scény.  Svoje celkové sklamanie neskrývam, a pokračuje až do samotného záveru filmu, ktorý mi prišiel skôr ako “behind the scenes” scéna, a nie ako záver niečoho tak kultového, ako Matrix. Veď mi pri nej bolo do smiechu. Pri pôvodnej trilógii som ostal ako prikovaný, s úžasom a otvorenými ústami.  Veľmi som fandil Lane, a nedal som na prvotné recenzie, ale bohužiaľ, pozitíva sa hľadajú ťažko. Tri hviezdy dávam z úcty k hlavným hrdinom, pretože vidieť Nea a Trinity spolu po 20 rokoch poteší vždy, ale film ako celok to nezachráni. ()

pierrek22

Prvních 40 minut jsem si říkal, co je to za slátaninu. Co mě štvalo fest, že vysvětlující část o tom, co se stalo po skončení třetího dílu trvala obrazově sotva 10 sekund. Naprosto promarněná šance! A Smith bez Huga Weavinga, tak to už je úplně úlet. ()

ForSeTTi

Počas celého filmu mi to pripadalo ako nejaká fanfikcia napísaná 15-ročným dieťaťom. Žiadne chytré dialógy, žiadna úžasná kinematografia, žiadna skvelá akcia, žiadny príbeh na zamyslenie. Bezduchý odpad. ()

nowos

Nechápu tady ty negativní recenze, co jako čekali po dvaceti letech. První neakční půlka velmi dobrá. Výborně udělaný. Je to prostě Neo a Trinity. Za mně dobrý. ()

red.pencil

Bol by to vcelku milý rodinný film, keby mal o hodinu menej. V prvom rade by som vystrihla všetky flashbacky. Divákom, ktorí videli pôvodnú trilógiu, ich podstrkovať nebolo treba, lebo ešte nie sú dementní a tie scény si pamätajú. Pre panenských divákov boli zbytočné, lebo v tomto filme ich nahrádzali nové, v podstate identické scény. V druhom rade by som dala preč všetky tie sofistikované technobláboly, ktoré mali fungovať ako vysvetľovanie toho, čo funguje, ako to funguje, prečo to nefunguje a ako by to fungovalo, keby. Aj tak tomu nikto nerozumel a postavám stačilo proste urobiť to, čo bolo treba, bez tej nekonečnej hubovej omáčky. Potom by som škrtla 90 % všetkých explicitných narážok na červenú alebo modrú tabletku, lebo takto z toho príliš trčalo, že prinajmenšom jeden zo súrodencov Wachowských má problém vyrovnať sa so svojou vlastnou možnosťou voľby. Vravím, keď si toto všetko odmyslíme, zostáva vcelku príjemný rodinný film, v ktorom sme sa stretli s našimi milými starými známymi a všetci sme si naradovane potriasli paprčou. ()

Pepcik

Jako malý jsem měl rád seriály. Když už autoři nevěděli, co by, a byli myšlenkově i příběhově vyprázdnění, udělali „vzpomínkový díl“. Z různých důvodů – vyšetřování minulosti, zranění člena týmu nám byl předkládán obsah, který jsme již viděli. A to je Matrix. Matrix, na který jsem tak dlouho čekal, Matrix, který stál tolik peněz. A co jsem dostal? Více než dvě hodiny vyprázdněného filmu, který se asi snaží něco sdělit mezi řádky... Já si z něj však pamatuji dvě tři věci a asi tak 50 scén z původní trilogie. Nevím, zda říct, že je to spíš smutné nebo spíš trapné. Úpadek Hollywoodské tvorby však stále trvá. Tenhle film nestojí ani za lístek v kině. Nevidět ho znamená o nic nepřijít. Vidět ho je ztracený čas. ()

Bacileus

Film se neskutečně hodí do dnešní doby, přičemž se nemohu ubránit myšlence, že hromadné odmítnutí (netvrdím, že nepochopení) je pro takový počin de facto poctou, ačkoliv si dovedu představit, že tvůrce, a především potom producenty nepotěší. Svébytnost původní trilogie neutrpěla, ba naopak. ()

Foghorn

Vlastně ani nevím, čím začít. Každé velké a zásadní negativum je vykoupeno jedním nostalgickým pozitivem a ja si zkrátka nejsem jistá, jestli to stačí. Ve filmu je cela řada nelogičností, které působí dojmem dobrého nápadu nebo vizuálního gagu, který tvůrci zoufale chtěli začlenit do narativu. Je tam spousta fan servisu, který je skvelý, ale zároveň spousta fan servisu, který je dotažen do přílišného detailu, nebo dokonce do cringe. Příkladem je černá kočka, která je naprosto jasně rozeznatelný ikonický prvek Matrixu. Když se ve filmu objevila, bylo naprosto jasné, k čemu odkazuje. Není asi proto nutné, aby měla na misce napsáno jmeno Deja-vu. MY VÍME. MY TO CHÁPEME. A pokud někdo ten odkaz nepochopí, tak mu ani toto explicitum nepomůže. Cringe byl Merovejec, který křičel něco o Zuckerbergovi a pak odběhl ze scény jak v broadwayském muzikálu. Tohle je trochu random výtka, ale bylo to velice necitlivě otitulkováno. Filmu chyběla celková péče a láska, která byla věnována originálům. První polovina byla mile podivná, hyper self-aware a strukturálně zajímavá. Hlavní záporák (asi) v podobě psychoanalytika podivně lavíroval mezi sexistickým kreténem a uvědomělým programem a přiznám se, že jsem se ztrácela v tom, v jaké rovině se zrovna pohybujeme. Stroj, který vnímá lidi jako zdroj energie asi nemá důvod být sexista, ne? Na druhou stranu nový agent Smith velice dobře emuluje Huga Weavinga. To, co mne na tom všem ale zamrzelo nejvíc je ale to, že veškerá akce v celém filmu byla naprosto zapomenutelná. O to víc je to znát v komparaci s prvními filmy, které přinesli akci, u které se naprosto tajil dech. Tady nic. Nikdo neměl žádný signature move, nikdo neměl zajímavý styl boje, set pieces byly nudné..škoda. ALE. Ale pak se Neo a Trinity potkají v kavárně. Trinity udělá svůj scorpion kick. Vidíme záběr na helikoptéru z podhledu. Neo řekne I still know kung fu. Poprvé zazní "Mr. Anderson". Objeví se skvěle umístěný flashback na původní trilogii. A kvůli těmhle okamžikům to na zlomek vteřiny začne všechno dávat smysl a člověk si vzpomene jak se díval na Chateau fight a na to, jak Neo poprvé zastavil kulky v letu a je mu znovu 9 let. Vlastně jsem si to užila. Kdyby ten film neexistoval, vůbec nic by se nestalo. Na původní trilogii to takřka nemá vliv. Není to ani srovnatelná filmová liga. Ale tak nějak to nevadí. ()

kugl odpad!

20 let si rikam, ze melo zustat jen u prvniho dilu. To, co nechala “to” reziserka vzniknout ted je ale ostudou a naprosto se vysmiva puvodnimu Matrixu. Po 20 letech dostat takovouhle sracku a jeste o Vanocich, to je k zbliti. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách