Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

LEFTFLANK

Dllllho som rozmýšľal ako to oceniť, lebo ma "meta" časť neuráža a tá druhá polka sa celkom slušne rozbehne. No po druhom vzhliadnutí som sa pri trasľavej a chaotickej kamere pri súboji s Exiles a Smithom až zhnusil. No nepamätám si jedinú akciu v celej trilógii, že by bola tak hrozne natočená. Ten vystavaný príbeh aj dej ide, ale z veľmi odretými ušami. Technická stránka je katastrofa. Všade sa spomína Neo a Trinity. Nedokážem sa zbaviť pocitu, že zásadový vzťah pre celý Matrix je Neo a Smith. Keď si spomeniem na pôvodné rozhovory s vešticou, ktoré tomu navyšovali šmrc práve kvôli jej poloinformáciam aby nechala Nea prísť na to samému, tak mi upadne slzička. Prečo je ten archetypálny konflikt vo štvorke postavený na vedľajšiu koľaj nechápem. Asi niekoho neskutočne trápilo aby v prvom rade vyjadril/a svoje osobné pocity a uprednostil/a ich pred samotným dielom. Tým pádom Lana asi nechápe čo vlastne vytvorila. ()

ferdomravec

Mne sa film pacil. Generacia dnesny 20kov a mladších z toho paf nebudu. Film nie je z technického hlediska tým co bol prvý matrix. A ani nezarobi peniaze lebo dnešní 30 a starší do kina nepojdu. Momentálně sa boja toho ze na omikron v JAR zomrelo 3,5x viac děti ako predtym. Vela ludi nechápe nový matrix ale faktem je ze ani první matrix po prvním zhlednuti nepochopila polovina ludi ( vrátane mna ). Teda bude to prepadak so slabim ratingom. Ale nezaslouženě. Je to dobrý film před kterým je vhodne si přejít trilogii. ()

neo101 odpad!

Utrpení a zmar. i samostatně by to byl strašný film a v kontextu původní trilogie působí jako totální odpad, který neměl nikdy vzniknout. Pár připomínek staré trilogie, opakující se scény ze staré trilogie, nového nic a starého špatně. poprvé co jsem chtěl odejít z kina během promítání. John Wick v péči psycho Barneyho Stinsona v halucinogenním světě Alenky za zrcadlem.  Když se zjevil první Matrix, naprosto změnil filmový svět. Originální nařachaná záležitost, která ovlivnila stovky dalších filmů a dodnes z ní čerpají. Už jsme si zvykli, že dnešní tvorba recykluje, sequeluje, spinofuje, rebootuje klasiky, pecky, které žánr vždy někam posunuly. Ať už jsou to terminátoři, predátoři, vetřelci, starwars, avataři, atd.. vždy ty nové recyklace byly o několik tříd níž ale byly koukatelné a přinášely alespoň něco. Jenže v případě Matrixu to neplatí. Není to jen nejhorší pokračování trilogie, je to nejhorší pokračování čehokoli. Raději stokrát Babovřesky a Slunce seno se ságou Stmívání, než znovu Matrix Ressurections. ()

colis

Byl jsem hodně skeptický po shlédnutí hodnocení na CSFD. Ale tak hrozné mi to nepřijde. Ano, kdybych neznal Nea a Trinity a další, tak mi jsou ty charaktery asi ukradený a vlastně díky tomu mi na nich celkem záleží. První třetina filmu je skvělá, pak to upadá. ()

ArchAngel_

Bravo, natočit po 20ti letech film ve stejném duchu, který ovšem bude odpovídat současnému světu, který se za těch 20let obrovsky nesrovnatelně změnil, to se hned tak nevidí. Musím říci, že se jen směji tomu, jak někteří údajně „fandové“ prvních tří dílů, hází špínu na tenhle film. Oni totiž ve skutečnosti MATRIX sérii doteď evidentně nepochopili. První trilogie byla zrcadlem světa na přelomu tisíciletí, kdy jsme o digitálním online světě typu MATRIX prakticky jen snili. Po 20ti letech v něm mnozí fakticky žijí, a nový film série stejně jako předchůdci zrcadlily svět před 20ti lety, zrcadlí jej i nyní. Jen je poněkud optimističtější, než bych byl já :). Upřímně, tenhle film je v mnohém lepší než někteří předchůdci, ovšem dokonalý není, protože například Morbius a Smith. Tady se měli bývalí představitelé ve filmu alespoň objevit v nějakém rozumném vysvětlení a propojení … Hodnocení: 90% ()

Widowmaker

Když přetrpíte prvních 50 minut, dostanete se k druhé, větší části filmu, která už se zdá být snesitelnější... Nečekal jsem, že oprášení staré značky po téměř 20 letech vůbec bude stát za to, protože historie ukazuje, že to většinou dopadne hrozně... Všeobecně se stavím k názoru, že tyhle filmy nebudou (tak moc) kritizovat jen zarytí fanoušci dané značky, úmyslně nechci psát o těch českých pokusech (sračky typu Bony a klid 2, Sněženky a machři po dvaceti letech atp...), ale nenapadá mě jediný film, který by byl čistě úspěchem. Ano, jsem fanda matrixu a vyvolalo to ve mě rozporuplné pocity, stejně asi jako nedávné pokračování Billa a Teda... tím pádem je moje hodnocení trochu ovlivněné, ale u filmu jsem se nenudil a i když místy vykrádá původní trilogii, za shlédnutí to stojí. Kvality prvního dílu to prostě nedosáhne a pokud to má někdo potřebu srovnávat, tak si film nemá šanci vůbec užít. ()

ElessarSand

Prvý Matrix je legenda, druhý bol skvelé pokračovanie, čo sa mi páčilo o trošku viac ako jednotka, trojka bola celkom sklamaním... a tento diel sa mi páčil o trošku viac ako trojka. Takto, nápad na pokračovanie je geniálny, to, ako ho spracovali bolo trošku horšie. Koniec koncov, všetko tam dávalo zmysel a nejdenalo sa o lacné pokračovanie, ako sa o tom hovorí. Každopádne ani neviem ako by to mohlo dávať zmysel viac. A naviac trojka mala natoľko otvorený koniec, že to bolo len otázkou času, kedy príde na svet štvorka. Možno by bolo lepšie, keby nerátali s novou trilógiou ale radšej jednym plnohodnotným dielom. Čo už, WB sú nenásytní. Uvidíme, kam to pôjde ďalej. Každopádne film odporúčam, nie je to až také zle. Nenechajte sa strhnúť vlnou kritiky, pozrite si to, porozmýšľajte nad tým a urobte si vlastný názor sami. ()

F50Ferrari

Jediná dobrá zůstavá nadále jednička. Ostatní díly ji nesahají ani po kotníky, včetně téhle novinky. Možná kdyby se přidal žánr a bralo se to jako komedie, tak by se to i dalo pochopit. ()

PaTa.Freya

Když jsem si říkal, že na ten film půjdu bez přehnaných, vlastně naprosto žádných očekávání, tak že se mi to bude třeba i líbit. A ne bohužel, ani to se nepovedlo. Vlastně se to nepovedlo vůbec. Jednička byla kult, dvojka a trojka už zaostávali, ale tahle nová HRŮZA je fakt ZLO. Kdyby nechali pointu prvních dvaceti minut a byl to jen takový kraťas, tak proč ne. Byla by to taková černá a pochmurná komedie, jenže SPOILER: Jakmile vyleze baleťák Morfeus ze záchoda, tak je konec srandy... Ale opravdu nás diváky trápit 2 hodiny touhle sebedestrukcí kultu je opravdu už moc. PS: Keanu Reeves opravdu stárne PS2: Proč Neil Patrick Harris??? ()

Vestor

Ach jo, bylo to opravdu nutné natočit, když pak ve filmu doslova zazní "Warner Bros. chtějí čtvrtý díl, klidně i bez nás"? Prvních 40 minut je utrpení, zmatená meta-bramboračka, kde nevíte jestli to má být parodie nebo amatérský fanouškovský sequel. Chvílemi jsem čekal, jestli nezačnou všichni tančit a zpívat jak v Bollywoodu. Je tu nechutně velké množství opakovaných záběrů z prvního Matrixu. Potom se rozjede akce, ale spíš než Matrix to připomíná LGBT+ verzi Strážců Vesmíru. Nadále pokračuje vykrádání původních scén, až to působí mírně parodicky. Bohužel veškerou akci zabíjí laciná televizní kamera, místy dost rozhoupaná a se zběsilým střihem. Choreografie a provedení bojových scén je opět lowcost béčko. Chápu, že Keanu už je padesátník, ale v John Wickovi sebou mrskal mnohem lépe, tady je až toporný. CGI efekty opět vypadají jak z televizního seriálu s o řád nižším rozpočtem. Snad jediná zajímavá věc byla spolupráce některých strojů s lidmi a fyzický hologram programů ve skutečném světě. Sečteno, podtrženo je to nechtěná parodie na Matrix, kde polovina scén vykrádá svůj vzor a snad 10 % stopáže jsou čistě staré záběry. Bohužel příběh je fraška a akce je zas příliš laciná a odfláknutá. ()

Atavan odpad!

Nepamatuju si kdy naposled jsem daval odpad. Ale ted musim. Protoze tady neni co k hodnoceni. Tohle neni jakkoli ne/povedeny sequel Matrixu, tohle je reklama na to, ze lide nejsou binarni a muzete podriznout koho chcete, kdyz vas nastve - kdyz jste zena. A tahle reaklama ma nalepku a kulisy Matrixu, aby se lepe prodavala. Neverim, ze by tvurci puvodni trilogie meli vetsi slovo ve scenari a dejove lince, tahle splacanina takrka bez deje pusobi dojmem, ze se proste sesla parta teenageru a kazdy si prosadil, co mu prislo "cool". Sceny neuzavrene, dialogy plne obecnych hlasek, ale nenavazujici.. Neo nemuze letat, ale vylepsil silova pole, z Trinity je druha vyvolena-superman, jen nevime proc (cernovlasa konkurence Captain Marvel?) a scen "nevime proc" je tam vlastne vetsina. ()

Stingray

Osobní manifest Lany Wachovski proti natáčení sequelů,rebootů a remaků natočenej za velký prachy velkýho studia s ne moc dobře natočenejma akčníma scénama. Neurazilo mě to tak jako Episoda 9, ale je to další film, kterej budu poklidně ignorovat…ani Fan servis na mě nefungoval.. ()

Ashlander

Warneři prostě chtěli udělat další Matrix za každou cenu. Žijeme v době, kdy se prostě víc vyplatí dál ždímat osvědčenou značku, i když už příběh nemá co nového říct. Režisérka, která asi stejně jako Reeves další Matrix už točit nechtěla, to vlastně celkem srozumitelně komunikuje divákovi v první polovině filmu. Warneři by to prostě klidně natočili i bez nich. Chápu, proč byl nový Matrix natočen, tak jak byl, ale nic to nemění na tom, že se jedná o nudný film s řadou špatných hereckých výkonů a trapných nových postav, které mi byly naprosto lhostejné. Pustťe si radši doma jedničku, nebo si dejte tu práci hledat dobré drama mimo mainstream. Na tenhle kopanec Wachovské Warnerům do k***í se stačí podívat časem až to budou dávat v telce. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách