Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

flyer.nick

Já jsem tak na vážkách, už dva dny přemýšlím jestli to bylo nebo nebylo dobré. A to mi přijde jako nejlepší hodnocení, že ten film mám už dva dny v hlavě. Navázat po tolika letech na legendu není lehké, někomu se to povede, jinému ne. Tohle je spíš z té první kategorie a být tenhle film v roce 2000, místo nepovedených dvou dílů, tak asi všem spadnou brady, dnes už jsou lidi větší hnidopiši. A za mne je hlavně jiné, když pokračování točí člověk, který vymyslel první díl, než kdyby to točil někdo jiný. Takhle si myslím, že nemám tak moc právo to odsuzovat, protože to tak ten člověk chtěl a ať je to dobré nebo špatné tak je to jeho dítě, nekurví to někomu jinému. ()

Seedar

Jako fanoušek série jsem ani ne tak zklamaný, protože sem od tohoto filmu nic nečekal, ale spíše překvapený a zhnusený. Jak toto mohli natočit... nebudu nic spojlerovat ale jsem velmi rád že na kino nevyšel čas... ()

Ondak

Než jsem zvolil hodnocení, napsal jsem nejprve recenzi. Důvod je jednoduchý, opravdu nevím jaké hodnocení dát. U filmu jsem se bavil a nenudil jsem se. ALE: 1. Jako fanoušek předchozích filmů nedokážu odpustit pár rozhodnutí světa matrixu a vlastně i reálného světa. 2. Už to není Matrix, tak jak bych chtěl a jedná se spíše o sci fi příběh. 3. Celý děj je zvláštní. 4. Konec a průběh posledních cca 45min  je totálně zpackaný. 5. Celé je to takové ploché, bez hloubky. Není divákovi předloženo nic, nad čím by se mohl zamyslet.  Tedy pokud bych film bral samostatně, tak 3-4 hvězdy. Jako fanoušek universa jsem zklamaný. ()

Smartynko

Pre všetkých čo tu svorne tvrdia, že tento film je sračka. Nie, nie je. Pre všetkých čo ho ešte nevideli. Neverte sráčom čo sa vás snažia presvedčiť, že film, ktorého pozretie zvažujete je sračka. Smelo do toho a nehanbite sa dať hodnotenie, ktoré podľa vás filmu patrí. Jediné obavy som mal kvôli vyššie zmieneným sráčom čo zaplavili internet nárekmi o tom aký strašný tento film je. Ďakujem za vaše názory. O kľúčenky sa prihláste u Putina. On má ľudí s hlavou zaseknutou v minulosti hrozne rád. Tento film je dôstojné pokračovanie príbehu a rozhodne nie je sračka. Nedajte sa odradiť. PS: Práve je dostupný na HBO MAX za super zvýhodnenú cenu. Dajte mu šancu a spravte si názor sami. (marec 2022) ()

feho312

Neviem, ci som za posledne roky videl taky recyklat sameho seba, ako bolo toto 2,5 hodinove utrpenie. Smutny koniec (ale to som si myslel uz pri Reloded) tohto vskutku prelomoveho filmu Matrix (1999). Keby Lana neznasilnila samu seba, nepotrela sa vykalmi a nepila vlastne mlieko, tak tento film by bol v podstate "sci-fi Titanic". A nech ma nik nepresviedca, ze som nepochopil myslienku a kruh sa uzavrel a podobne sra*ky. Od divneho obsadenia (Neil Patrick Harris, "novy" agent Smith, ...  az po "uveritelnu" masku Jadai Pinkett), divna vyprava, par scen akoze Matrix (1) ale inak v ubohej kvalite. Pseudointelektualne pozlatko obycajneho recyklatu vykradajuceho vrecka divakov, aby boli "dolace". PS: Schvalne som si pozrel moje hodnotenia "trilogie" (kedze to uz nie je trilogia, preto tie uvodzovky) tak to asi potvrdzuje a vystihuje moje pocity od 4* az po tuto jednu jedinu *. ()

Ajfist

No dobrý,ale na předchozí Matrixy to nemá.Ty měly logicky uspořádaný děj.Tady je to už dost překombinované a je to spíše částečně vykrádačka předchozích Matrixů.Tedy Matrix vykradl sám sebe.Tohle pokračování kultovní série je docela zbytečné.Koukat se na to dalo,ale jednou to stačilo,protože tohle prakticky nepřineslo nic nového.Prostě to zavání nastavenou kaší. ()

Jovansee

Prvni pulka se mi libila asi vic. A celkove..z nostalie mě vtahl do děje, hlavne kvuli romanci Keanu a Carrie (i jim samotnym, protoze jsou legendy a je radost na ne koukat) Nechci kritizovat, protože kdyz uz nic jineho by neohromilo, tak efekty a hudba zarucene, jelikoz ty jsou vzdy prvotridni. ()

PeDe

Nemam slovv, ale predsa len, skusim nejake pohladat.. este som, myslim, nevidela film, ktort tak dokonale a presne opisuje sucasny svet, "sheeple" a vykoristovanie ludstva na nizkych vibraciach strachu a zmatku... ako, wau. Ti prebudrni, samozrejme, presne vedia o com tento film skutocne je. Ostatni sa budu pozastavovat nad efektami, rozpoctom, mladym Morpheom, nebodaj aj kostimami,... A okrem toho, cista nostalgia. Nebudem klamat, ked, poviem, Ze Matrix je moja srdcovka.. Ak boli prve tri filmy len nacrtom toho, o com ludsky zivot na zemi je, tento film to spliecha do tvare. Mam silny pocit, ze vela ludi to proste chapat ani nechce, stale mi ostava ta posledna scena pred ocami....sheeple. (A nie, nemam na mysli potitulkovu scenu :D ze Catrix, wtf :D :D :D ) ()

Rimmerák

Udělal jsem tu chybu, že jsem se před shlédnutím Resurrections podíval na předchozí trilogii. Nesrovnatelný rozdíl a vyšlo mi z toho oproti očekávnání velké zklamání. Až zbytečně hodně flashbacků v průběhu celého filmu, i když účel toho se dá celkem odhadnout. Vůbec mi nesedli "noví" Morpheus a Smith, možná nevhodní herci? Ale ono ani obyčejní agenti nepůsobili tak jako v původní trilogii. Neil a Keanu výborní. Potěšila Jessica Henwick, kterou jsem si oblíbil v Iron Fist. Mám z toho značně rozporuplné pocity. Z tohoto kult nevznikne nebo tedy ten původní kult nerozšíří. Slabší 3* ()

neon13hc

Wachovski si měl.... s prominutím nechat ptáka, tohle nemělo koule. Když jsem po sedmý slyšel něco o binárnu, už to bylo otravný. Ale k věci, dobrou hodinku se jaksi vysvětluje a napojuje na to, co se předtím zdálo jako uzavřenej příběh, navíc docela ubohým stylem, až to místy připomínalo Deadpool zkříženej s puberťáckým seriálem. Akční scény byly odfláknutý a jedinou malou novinkou - lidi jako bomby. Matrix 1 byl nádhernej taky proto, jak atmoška s hudbou hrály krásně dohromady a tady to zabily na 0*. Scény v japonským vlaku vypadaly, že si jen režisér chtěl sjet nakoupit do Japonska, psychologie postav nula a ..... ona "romantika" flashbacků - momentek ke starším dílům je dvakrát třikrát milá, ale po stosedmnáctý když vidím náboje padající z vrtulníku.... si říkám, sakra, to jsem měl jít na jedničku a radost by mi to udělalo větší. Závěr byl ubohej, souboje lowcostový a přitom stačilo jen pořádně oprášit dvojkový úvodní bitky. Votrhanej francouz, scénka s jahodou, generálčino dvojí kázání neukázněným vojákům..... what the f***. Matrix 4 vykradl sám sebe, brutálně a odfláknutě, čekal jsem, že půjde kvalita dolu, ale tohle jsem fakt nečekal. Nedokončený výhrůžky francouze a narážky na vědmu dávaj tušit, že se možná ještě pokusí o pětku. Po zklamání ze SW 7-9 z toho zbyde vlastně jen pachuť, že ani nejslavnější nejkultovnější značky.... prostě dnešní hollywood neumí důstojně resuscitovat. Sbohem Neo. ()

Warriosparky

Když už ti daj Warneři na výběr, že to natočí s váma nebo bez vás, tak aspoň překecej sourozence nebo se na to vykašli. Působí to, že se Lana nechtěla Warnerům pomstít tím, že natočí chytrý, sebeironický meta film, vysmívající se Hollywoodu a sequelům/rebootům. Případně tím, že natočí schválně úplnou sra*ku. Ale spíš tím, že natočí průměrnej film. Když už něco děláš, tak to dělej pořádně. 5/10 ()

Bohdy67

Po dluhé době jsem v rozpacích s hodnocením. Sérii Matrix jsem nikdy až tak moc nežral, rozhodně né jako kult, ale je pravda, že se vzrůstající osobní oblibou Keanu Reevese to dokáži ocenit víc a víc. Trilogie byla uzavřena, řekněme ne dokonale, ale dostatečně... Čtvrtý díl na který se čekalo dvacet let přijít nemusel. Neměl??? Ne, zkrátka jen nemusel. Ano, asi i já bych si spíše přál rozvíjení příběhu, respektivě hloubku co se stalo potom, než takovýhle poloviční reboot s prostřihanýmí scénami "z minulosti". Herecké obsazení se absolutně nevyrovná "originálu", byť role NPH byla vcelku i vtipná a paradoxně v jeho případě možná nejméně gay :) Jinak kostimérsky, hlavně tedy v souboji s odpadlíky, to byla hrůza... Jak kdyby bojovali s transgender hipíkama ze sedmdesátek... Jo tenhle homonewpopkulturní odkaz si klidně mohli strčit do svých bezpohlavních prdelí :-/ Ale jo, asi prostě hold takový svět je... Už prostě neuvidíte Arnolda ve školce jak se dozví že "kluci mají penis a holky vagínu"... Ufff... Těch proti je spousta, ale úplně vše špatné nebylo a myslím, že těch současných 53% plně odpovídá... Nechám si rezervu a nadhled. Třeba za nějaký čas skouknu zase všechny díly a "pochopím hloubku" kterou se nám Lana Wachowski snažila říct.... Ale asi ne :D 53% ()

Colomba666

Velmi, ale velmi slabé, 1 hvězdu dávám za Keanua, který nestárne. Jinak, co se týče děje, to šlo celkem pekelně do kopru. Pochopím, že se filmy asi musí přiblížit hloupnoucí generaci, ale co je moc, to je moc. Homo-bi-asexuální trilobiti z videohry, a vlastně celý Matrix je vymyšlený, bravo. Jak dlouho nad tímto námětem asi přemýšleli? ()

pichta

Po grafickej stránke veľmi dobre. Trochu také sekanie keď išlo o spomalený čas, ale celkom fajn. No a dej? Katastrofa. Dalo sa to aj lepšie vymyslieť. Akosi sa z toho stal naraz priemerný film. Taky bez duše, natočený, len aby boli prachy a čerpá slávu z trilógie. Ako nejaký lacný seriál, ale kde sa snažili. Niečo ako Flash. Skôr pre deti. Niektoré scény boli divne, extrémne nadprirodzené - áno Matrix je na prirodzený, ale nie infantilne...skôr sklamanie viem, že je ťažké pokračovať v tak vysoko nasadenej latke, no i tak,keď sa do toho dali, mali to urobiť pompezne. Je z toho prirmerny film ()

Sheevisnu

Veľmi slabý film, nemá ani polovičnú úroveň pokračovaní Matrixu. Film neprichádza so žiadnou otvorenou anis skrytou myšlienkou, nemá žiadnu filozofiu, nemá ani logiku. Na krátku chvíľu dokáže vykresliť aspoň Neov stereotyp ako programátora, ktorému život v Matrixe zovšednel, to je asi tak všetko. Všetko sa odohráva bez ladu a skladu, veľa posunov nemá vobec nejaký význam. Napr. prídu do Io, nového Sionu a potom z neho utečú, na to čo tam vôbec šli? A film má v sebe veľa krokov, ktoré nedávajú zmysel, ako keď pečiete dort a potom idete do pivnice alebo dať prať a pritom maľujete obraz olejkami. A film v ktorom absentuje všetko, mohol byť zaujímavý aspoň akčnímy scénami, ale slabota.   Tento film nie je sklamaní, dovolím si tvrdiť, že ide o podvod na diváka. Keby toto bol samostatne stojaci film a nemal v názve Matrix, je to úplny prepadák.   Tento film, to je ako keby Peter Jackson po LOTR natočil fantasy film na úrovni Dungeon & Dragons. ()

Mr.Jokker

Promarněný potenciál. Nejhorší plot s jakým mohli přijít. Prkený Neo, Neil Patrick Harris, a mladý smith. Myslím že filmu nejvíce ublížily visualní efekty a špatný scénář. Jako obrovský fanoušek Matrixu mě to opravdu zklamalo ☹️ ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách