Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

hanzyn

Začátek plný očekávání, co nového pokračování přinese... Cca po hodině jsem pochopil, že byla jen lichá naděje. To nejlepší, co tenhle film nabídl, byly scény z předchozích dílů. Chybí tomu originalita. Člověk se neubrání srovnávání s předchozími díly, oproti kterým zde chybí jakýkoliv moment překvapení a místy nejasné vysvětlování nových a nepříliš logických věcí. Odpad, který odpadne do zapomnění. ()

carter...

Proč! Proč! Proč! Po shlédnutí musím konstatovat, že 4. díl nikdy neměl vzniknout. Béčková verze pro puberťáky! Vždyť to místy vypadá jak parodie a při hraní Keana jsem se sám sebe ptal, zda se nedívám na filmy Billa a Teda! Zde mělo platit do třetice všeho dobrého a mělo zůstat u trilogie! Případný 5. díl bude za trest! Ztráta soudnosti tvůrců a neuctivé pokračování kultovní trilogie! Rozhořčen, zklamán a smuten! ()

XXXXXXXX

Ehm, potěšili kanonické záběry, jeden vhodně zvolený soundtrack a domino effekt. Dávám 3 postižené hvězdy z 5 a mám chuť si pustit originál. ()

DoubleJack odpad!

Nevím, na co jsem se zrovna teď dodíval, ale Matrix to určitě nebyl. Asi to v sobě budu muset nejdříve zprocesovat, ale teď cítím absolutní znechucení. Udělat špatný sequel se občas stane, ale Resurrection zašel ještě mnohem dál. Původní triologii otevřeně ukázal zdvižený prostředníček a přitom se sám pohybuje stěží na úrovni béčkového filmu (a to jak akcí, zpracováním, tak dějem). Cíleně přitom pošlapává veškerý odkaz Matrix světa a servíruje frašku, kterou snad ani nikdo nemůže myslet vážně. Řadu zcela ikonických charakterů, jako jsou Morpheus, Smith nebo Merovingian doslova hází do koše a přichází s ústřední dějovou linkou, která je totální shit. Nesnášel jsem každou vteřinu tadytoho filmu. NE TOHLE FAKT NE ()

kolosus

Tri dávam výlučne len prvej zaujímavej polovici filmu a pár flashbackov, ktoré vysvetlia čo sa dialo po revolutions s dvoma starými hrdinami. Tú druhú radšej rýchlo zabudnem že som videl, keďže sa jedná o nechutne svinský výsmech kultovej klasike, nulová invenčnosť akčných scén s chabo napísanými postavami, ktoré nemajú čo ponúknuť ani prakticky čo hrať a ten záver je vyslovene na guľku. Po 20- tich rokoch toto?...tragikomické. ()

FortKnox

Chtěli jsme další díl, tak tady ho máme, teď doufám, že už další díly nebudou. Tuhle slátaninu nemá cenu ani komentovat, kdo chce tak se na to stejně podívá. ()

Carlie

Ten film byl mizerný, ale s tím jsem vlastně již od traileru počítala. Původní série přinesla něco revolučního a patří mezi mé nejoblíbenější a o to více se mi toto nepotřebné pokračování hnusí. Samotný začátek, kde se film dělá srandu sám ze sebe se mi zdál ubohý a nekreativní. Ve výsledku to celé působilo jako nějaký béčkový akční film, ale tak jmenuje se to Matrix a v kinech to vydělá, což byla logicky pointa, ale to nic nemění na tom, že to šlo provést lépe. Sestry Wachowské od dob původního Matrixu nemají žádný extra dobrý film. Celý tento příběh by mi zapadal do scénáře téměř jakékoliv marvelovky, jenomže on to ten Marvel umí lépe a tak dávám lepší dvě hvězdy. ()

HEED

Ani zajímavý hudební podkres, ani zajímavé vedlejší role. Ten modrý techPták byl naprosto k smíchu, vůbec mi neseděl do matrixu. Akce naprosto příšerná, nebyl tam ani jeden zajímavý silný moment. Neo už se taky moc nehýbe, což vzhledem k věku je pochopitelné. Lépe mu to sedí se zbraněma u Johna Wicka. Trinity se hezky projela na motorce a to bylo vlastně vše. Matrix má začátek v roce 1999 a konec kolem roku 2003. Tohle nezapadá nikam. No vlastně nebýt té velké lovestory, asi bych dal odpad. Vím jistě, že tohle si znovu nepustím. Nejlepší na tom jsou asi ty flashbacky, protože máte chuť si pustit první kultovní díl. ()

Mateyf.Iks

190M? Haha. To se pani Wachovska asi pokakala ne? Jako vlastne by bylo lepsi, kdyby ten film nebyl. Uvedomil jsem si 2 veci: 1. Fakt jsem tu necejtil prachy, fighty byly nudny, kdyz to odkazovali na stary filmy, tak jsem se stydel, zadna zapamatovatelna akce. Ale mozna to neni jejich chyba. Mozna je proste puvodni Matrix tak strasne dokonalej a kultovni, ze na to proste nejde navazat. 2. Matrix je fakt jen jeden. Ten prvni. Ani dvojka ani trojka me nebavila. Sere me, kdyz je Neo “vsemocnej” litajici Captain America. Chci se o hrdinu bat a ne videt, ze kazdou kulku zastavi, rakety na nej neplatej atd. Pokud je svet v kterym zijeme realita, mrzi me, ze je jeji soucasti Matrix 4 ()

Nathaniell

Nízké hodnocení, recenze plné otazníků místo odpovědí (hlavně ty na YouTube) a fůra idiotů léčících si svoje komplexy přehršlí sprostých slov, ukazující svoje psychické poruchy hledáním blbostí, na které film nepoukazuje a podobně... Dobře, nalijme si čistého vína (došlo...): Tohle pokračování má ten nejpodivnější začátek, který jsem kdy viděl. Sakra, první půl hodiny nás v tom nechá film vyloženě vykoupat. Jako by se v tom sami scénáristé plácali a nemohli se dohodnout, jak začít. Což je fakt sranda, jenže my, kteří známe pravou váhu původní trilogie, víme sakra dobře, že stran příběhu i vizuálu nám Wachowšti vždy ukáží JEN A PŘESNĚ to, co chtějí oni. Nikoliv něco, co by mohli přehlédnout... ... A šokovat nějakým způsobem po původní trilogii jsem považoval za nemožné stejně jako nějaké vysvětlení toho, jak že je jen sakra možný, že Neo a Trinity žijí... Jenže ono to nejen smysl dává. Úvodní půlhodina mi tak zamotala hlavu tak, že jsem chtěl jít na matriku, ať si mě tam radši škrtnou, čuměl jsem jak bacil do lékárny a uvědomoval si, že ta existence je fakt divný hobby (Díky Kato a Prago Union)... ... ... Finální myšlenka, to co z filmu vyplyne, to poselství, ve kterém je víc naděje a světla než v původní trilogii... Do hajzlu, já na tu matriku asi fakt zajdu. S kamarádem jsme se jednoznačně shodli, že kdybychom měli čas, pustili bysme to hned po shlédnutí znovu. Tohle je dvě a půl hodiny využitý do mrtě... Také je vidět, že se Lana nesnažila za všech okolností jít vyšlapanými cestami, ale inovovat a z původní trilogie využila jen jisté dynamické prvky. Výsledek je vizuálně úchvatný, dialogy vymazlený a pokud máte nějaký city, bude vám i běhat mráz po zádech... ***** Dodatek: Od druhého dílu této série už v podstatě o bojové scény nešlo v širším měřítku než co se odlehčení týká. Toho se čtvrtý díl částečně podržel a částečně přidal nový prvek. Nebudu uvádět jaký. Pokud jste ho nepoznali, stejně byste to nepochopili... ()

Mamlas

Bylo to dobré, poslední akční půlhodina stála za to. Naopak to kazily prostoje, vykecávačky, zpomalovačky, až pohádkový nádech a závěrečná důchodcovská romantika, která působila podivně. Mám z filmu takový rozporuplný pocit. Na jednu stranu třeba výborný nápad s "boto bombami" ke konci, to fakt hodně pobavilo, na druhou stranu tam dva důchodci létají při západu slunce ruku v ruce jako Létající Čestmír. Film působí schizofrenně, jako by tvůrci nevěděli, zda udělat akční krvavý nářez nebo fantasy zamilovanou pohádku pro starší a pokročilé. Tak zvolili jakýsi mix s trochu podivným výsledkem. A taky to klidně mohlo být o hodinu kratší. (58%) ()

migele

Tak tohle nefugovalo ani v kině.  1.  Působí to jako vykrádačka původní trilogie. Hodinu po kině přemýšlím, co byl vlastně příběh filmu? co jsem to vlastně viděl?   2. Pocity během filmu se docela měnily..  Na začátku jsem koukal na komedii , spíš špatný vtip,  v momentě kdy Neo zjistí, že to je celé nějaká iluze, tak to bylo vcelku zajímavé, poté nastala nostalgická přestřelka a představení starých známých,  tam se dostavily pocity trapnosti a lacinosti, Smith, francouz... bože, tohle nefungovalo a pak to už byla nuda až do konce..  3. Původní trilogie byla trikově dost revoluční, to asi netřeba psát...  no, tady se to nepovedlo vůbec. Slow-mo efekty působí jako hrátky s frame rate - kdy točítě na 60 fps a uzávěrku dáte na 1/60 a méně..  ten kdo to stříhal , nemohl být spokojený.  Efekt se zastavením letících kulek se opakoval tak často, až  mě to začlo štvát...  a kolikrát museli za to hodit záběr kdy kulky dopadají na zem... Proč?    Kde je nějaká originalita? kreativita,???...... Kamera/ režie  děs.... Nuda... tolik se z toho dalo vymačkat a ono to působí jak venezuelská telenovela...   Neo láme kliku u dveří, z venčí...  Proč? když se nad tím zamyslíte, není to totálně zbytečné ?  4 . Špatný výběr herců...  Neil Patrick Harris je kvalitní herec, ale chceme jej vidět v Matrixu?  V parodii na matrix asi jo,, ale tady to právě shazoval svých "Comedy" profilem...  C.A. Moss  je bohužel a pochopitelně už v letech a prostě jde vidět, že tu formu nemá- na scény s větším pohybem..    5. Robot ve tvaru Manty - letající ryba?   To se teď bude prodávat v Hollywoodu u stánku se suvenýry?    Je to film od Disneyho?????  byl jsem na film od Disneyho?? proč tam tohle cpete ku***???  6. K. Reeves je jediný, který tomu dává tu malou příchuť, že se jedná o něco společného s původní trilogii. Jediný frajer  Reeves  byl koukatelný a uvěřitelný... Zbytek byla špatná komedie s levnými efekty...    200mega dolarů je prostě na matrix málo...   takový film si zaslouží  aspon 800míčů  a  dát fanouškům poznat budoucnost filmografie...     1* za Reevse,  ten je frajer. ()

AgnesDee

Dlouho jsem neodešla z kina tak naštvaná a zklamaná, jako dneska. Původní Matrix je mistrovské dílo. Zbytek trilogie je sice slabší, ale stále jsou to velmi solidní snímky, které si zachovaly svůj osobitý styl a hlavně logiku. Co nám přinesl tenhle snímek? Ne... špatná otázka - co nám tenhle snímek vzal? Ikonický zelený filtr, bez kterého je člověk akorát zmatený. Naprosto nudné souboje, které by každý člověk při dalším pouštění nejraději přetočil. Žádný bullet- time, slow-motiony ani originální práci s kamerou. A to už vůbec nemluvím o ikonických latexových oblečcích a kožených kabátech, místo kterých Neo nosí celý film ušmudlané rifle. Ale není to jen o stylu, i když je to jedna z hlavních složek Matrixu. Filozofií tohoto vesmíru už nijak neošperkujete ani nic jinýho, tím pádem nic nového tento film nepřinesl. Ve své podstatě je tento film naprosto zbytečný a vůbec by nemusel existovat. Sází pouze na nostalgii některých fanoušků, i když bez originálního Smithe a Morfea se jim to opravdu nepodaří, zvlášť, když jejich mladé náhrady stojí za úplný hovno. ()

Grondal

Stalo sa s čím asi väčšina z nás počítala – dostali sme zbytočný pohrobok veľkého filmu (úmyselne nehovorím o trilógii). V promo videách mali všetci tvorcovia plné ústa toho, akoby do tohto pokračovania nešli, keby nemali skvelý príbeh, ktorý chcú rozprávať a preto o to viac bolí, že práve dej je najväčšou slabinou filmu. Sen o skvelom (alebo aspoň úctyhodnom) pokračovaní sa mení na nočnú moru, keď sa vraciame na začiatok príbehu, ktorý už bol rozpovedaný a sledujeme prakticky to isté, ale slabšie vo všetkých ohľadoch, bez odvahy prísť s vlastným príbehom. Všade sa skloňuje, ako je nový Matrix „meta“, ale žiaľ osobne sa aj niekoľko dní po pozretí neviem rozhodnúť, či to je vlastne dobre, alebo nie. Každopádne film všetko stavil iba na túto jednu kartu, čo proste nemôže stačiť. Aby som ale iba nekritizoval, tak v niektorých okamihoch film úspešne brnká na nostalgickú strunu a ja na okamih vidím (a verím), že tento film mohol byť aj výborný, keby tvorcom nedošli nápady, keby si zobrali viac času a napísali aj druhú polovicu scenára. Totiž prvá („meta“) polovicu filmu sa mi v zásade dosť páčila, ale toto je na nič, keď v druhej polovici chýba nový príbeh, ktorý by zmysluplne nadviazal a celý príbeh niekam posunul. Škoda. Celkový nedostatok kvality, ktorý nedovolí tomuto filmu povzniesť sa nad obyčajný priemer, je vidno ako v technickom spracovaní (trikoch a choreografii) tak aj v hereckých výkonoch (obzvlášť Keanu sa mi zdal byť veľmi „unavený“). Takúto labutiu pieseň si séria nezaslúžila, keďže pootvorené dvierka na možné pokračovanie budú nekompromisne zabuchnuté štúdiovými hlavounami, keď príde na počítanie tržieb. ()

stephano

Čekal jsem mnohem mnohem horší film, dostal jsem po technické strance nejhorsi Matrix s pár dobryma napadama. Ale celkem jsem se bavil ()

MartinTerran

Za mě takový "restart" a jedeme nanovo, takže dle mého budou i další díly. Matrix je nový a lidé taky až na pár "vykopávek". Myšlenka a zpracování není vůbec špatné a hlavně je vše hezky vysvětleno jako v jedničce. Jak už je u Matrixu zvykem je to akční jízda plná přestřelek, bulet timů a kung-fu bitek s rozbíjením zdí a všeho okolo. Jediná výtka je k začátku ten je takový natáhly a docela nudný. Hudba a zvuky jsou zde zachovány ve stejném duchu což mě potěšilo. Hodnocení: 82/100. ()

PAVLIS

70% V jádru trochu levné a zbytečné pokračování, chvílemi se pohybující na hraně satiry a možná dělané trochu na truc aneb když už teda chcete restart, tak si zrovna kopnu (nejen) do Warnerů a tentokrát tu budou vládnout holky. Jenže přesto nebo právě proto stojí za vidění. Svět Matrixu se v mnohém změnil, a to mě bavilo. Navíc hudba je zde poprvé plnohodnotným zesilovačem dění na plátně a Neo se i párkrát usměje… PS: Je zde jedna potitulková scénka. 30.12.2021 - ČSFD 54% / 58% IMDb ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách