Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

F.W.Colqhoun

Meta rozměr nevadil, naopak. Ale dělat si úspěšně srandu ze sebe samých vyžaduje důslednost, kterou tvůrci neprojevili. Filosofický podtext všech Matrixů poněkud devalvuje, že je málokdo v tom našem medikován modrými pilulkami víc než Lana Wachowski. Vizuální kvality čtvrtého Matrixu devalvuje, že nový duhový look vyhlíží v porovnání s tím chladným, binárním z přelomu tisíciletí fakt hnusně. Bojové scény devalvuje, že je Reevesovi šedesát. Romantickou linii devalvuje, že je skoro šede i Carrie-Anne Moss. ()

filipvrbik

Od roku 2003 byl můj sen, aby byl natočen Matrix 4... Sice to dopadlo lehce jinak, než jsem si představoval, ale jak jsem četl v jedné z prvních recenzí, že někteří budou tento film milovat a někteří nenávidět, tak já už ho miluju... začátek je sice taková kopie jedničky s jen málo změnami a spoustou vzpomínek, ale vlastně proč ne?! Jednička, dvojka i trojka byly boží, tak proč si to nepřipomenout. Jakmile se ovšem Thomas A. Anderson dostane zpět z Matrixu do reality začíná ta pravá čtverka - Efekty jsou někde jinde, skoro stejně dobré jako v Tenetu a navíc nápaditější, setkáme se s pár starými známými ( Spoiler: i s Francouzem :-)), no a hlavně, hlavně se dočkáme nesmírné romantiky v podání Nea a Trinity, což mi v minulých dílech trochu chybělo (snad kromě dvojky), prostě to má všechno, co měly předcházející díly a ještě mnoho navíc ( Spoiler: je tu navíc postava psychiatra, který dává Thomasovi modré pilulky, což ze začátku působí jako sebeparodie, ale nakonec je všechno jinak...). Jen bych si povzdechl, že Reevesovi je už padesát sedm a ty bitky podle toho vypadají, zabránit stárnutí prostě ani nejlepší filmová technika neumí, škoda - i když efekty to jde udělat... Přemýšlím jestli je filmem roku Duna nebo Matrix, no každý film má něco, ale Matrix je holt srdcovka...100% (P.S. celé mi to přišlo, jako by to napsal sám mistr kyberpunku Philip K.Dick :-)) ()

Vargen odpad!

WTF? Keanu, čemu ses to upsal ... Věděl jsem, že to bude průšvih, ale že až tak obří? Nenapadá mě nic pozitivního, katastrofalní obsazení, nezajímavé postavy, bojové scény hrozné, vůbec nepřipominají sceny z předchozich filmů(přestože se o to marně snaží) a příběh splácal dohromady pravděpodobně nějakej feťák při předávkování na veřejných WC... Působí to na mě skoro až jako parodie. MATRIX končí 3. dílem a tečka. Tento film bych zakázal v zájmu lidstva. ()

chaometic

Matrix, který se tváří jako John Wick. Laně došli prachy tak to risko ze zoufalství na Matrix 4. Nebavilo mě to mě ani nevím o čem, to jako mělo být. Nejhorší na celém filmu, je že se to předešlým dílům moc nepodobá, hlavně tím castingem. Pár akčních scé, efekty trochu na úrovni zbytek je opruz a hodnotím jeden z nejhorších filmů co jsem viděl. Kladně hodnotím, že jsem ušetřil 800 kč za PCR test. ()

Mitin

Je zklamání, že film vůbec vznikl, pokud Lana neměla připravené něco, čím všechny absolutně rozmrdá. Čtyřka ani není tak špatná, ale všechny očividné problémy sequel nemálo shazují. ()

Jespi

Nemastné neslané cosi. Akční scény stály za prd, hudba stála za prd, filozifická, pardon, pseudo-filozofická rovina stála za prd. Neo i Trinity působili jako dvě vykopávky z dob dávno zapomenutých, kteří v tom filmu vlastně vůbec nemají co dělat. Vše bylo hrozně uspěchané a roztěkané. Neustalé připomínání staré trilogie působila v 21. století totálně přitažená za vlasy. Proboha, i když je ten film natočený 20 let po posledním dílů, opravdu je nutné divákovi připomínat v záblescích minulé filmy? Většina starých známých je tam naprosto zbytečně na sílu a jelikož je nehrají ani původní herci, tak celá, komplet celá postava Smithe a Morphea totálně, naprosto zbytečná. Nové postavy nevýrazné a kromě modrovlasé asiatky si nevybavím nikoho. Dřív každá postava měla sex-appeal, byla cool, byla fakt, fakt hustá. Teď?  Modrovlasá asiatka, která je pravděpodobně gender non-binary je slabý odvar těch cool postav, které Matrix dokázal uvést. Myslím, že se z tématu, "Stroje udržují Nea na živu, pojďme ho zachránit" dalo vytřískat mnohem víc, to by ale celý děj nesměl projít filtrem, kterým dnešní filmy procházejí. Nevím jestli Wachowski má vymletý mozek z jeho trans proměny, nebo jestli ten mozek vymlel WB jemu, ale tahle ta sračka nemůže stát po boku původní trilogie. ()

Ezekiel1 odpad!

Sra*ka století! Flashbacky z minulosti, osudové kecy, recyklovani starého, Keanu Reeves jehla v p*deli při hraní. Ta změna pohlaví v tomto případě nikomu neprospěla. Vyhybejte se obloukem. Tento film může trvale poškodit zdraví. Takhle se ničí kult. 0% nebo tedy -100% ()

mclenin

WOW efekt, ani WTF moment sa síce nekoná a celé to pôsobí tak trochu kŕčovito, ale tie dve hodky zbehnú skutočne rýchlo bez nejakých zásadne hluchých miest, čo znamená, že vymyslené a vystavané je to zaujímavo, vizuálne a hudobne bez pripomienok, nostalgie je tu tak akurát, pričom z môjho pohľadu to bolo zábavnejšie (rozumej lepšie) ako tretí Revolutions. No ak by mal niekedy prísť ďalší diel, určite by som prijal viac filozofie / mindfuck prvkov, prípadne búranie štvrtej steny, o čo sa čiastočne pokúša už aj tento kúsok. Not bad, not bad at all. ()

Shimargh odpad!

Odporný, nudný recyklát. Matrix je jen jeden a tím je jednička, všechny ty ostatní sračky potom ignoruji, v mé simulaci nikdy nevznikly. ()

morize

Bylo to jako vzít si zároveň pilulku červenou i modrou. A k tomu navrch tak 10 gramů ketaminu. Pozitivní rozhodně je, že Keanu 70 % svého honoráře daroval na dobrou věc. Těch zbylých 30 % by mělo padnout na terapii všech zklamaných milovníků dobrého cyberpunku. Neměl jsem ohledně čtvrtého Matrixu vůbec žádná očekávání a i navzdory tomu jsem měl problém film dokoukat. ()

woodsman

no nebolo to az take zle ako vsetci pisali mohlo to byt lepsie ale pohoda dobre sceny aj efekty mohlo to byt dlchsie a akcnejsie Trinity dobra lietali na konci obaja hudba tiez sa dala ale len viac akcie chybalo ta scena z motorkou bola neskutocne dobra ()

Paldiny odpad!

Hrozný blábol ako keby z pera nejakého potrhlého fanúšika. Tí čo mali problém s pokračovaniami Matrixu si budú vážiť pôvodnú trilógiu o čosi viac. Tí druhí, ak je vám život milý, vyhnite sa tomu. Nápad "obráťme všetko naruby" vás naserie, z nových postáv vám bude zle, z tých starých smutno, je tu trápny humor, nulové napätie, impotentná akcia, z ktorej ľudia radšej skáču z okien hlavičky. Chcelo to silu vyvoleného vôbec dopozerať. ()

Warle

Zbytečné, ale dlouhou chvíli jsem si říkal, že to není zas tak špatné. První polovina filmu nebyla vůbec špatně pojatá a působila hezky vzpomínkově a jako dobré zrcadlo současnosti a dokud se děj nepřesunul do "rabbit hole", tak jsem tomu měl v plánu v klidu dát něco mězi 3-4*. Bohužel druhá půlka hodně ztrácí na dechu a nezachraňuje to ani samotný Keanu Reeves. A o tom konci ani raději nemluvě. ()

Ricky_CZ

Revoluci samozřejmě nezopakujete, ale udělat jí důstojný pomník, to se ani trochu nepodařilo. Je mi z toho upřímně smutno, protože jsem čekal vše, jen ne parodii sebe sama. Vlastně první půlhodina a pasáže o (herním) pokračování přímo křičí na sebe samo… Máloco tady funguje a unavený Keanu to vše tak nějak dává skrytě najevo.. Originální myšlenka stále žije.. ale připomínat si ji můžeme (s klidným svědomím) u prvního dílu. ()

M4Touch odpad!

To není otázka hodnocení, ale jestli tohle mělo vůbec spatřit světlo světa. Parodie a Matrix? Za mě ne. Ale prachy to vydělá, to je hlavní! ()

Marius_ss

Všetko čo robilo pôvodnú trilógiu výnimočnou (akcia, choreografia súbojov, kostýmy, strih, kamera, ponurý a temný svet, hudba, dialógy, pamätné scény, herci a ich hranie, scenár...) všetko je to preč... Tento film je paródia na Matrix. Indie dokument, ktorý pre mňa ako fanúšika nemá absolútne žiadny zmysel vidieť znovu. A aj keby som pristúpil na názor kvázi odborníkov, ktorí v každej artovej sračke vidia neskutočné umenie...na názor aký chytrý a premyslený film to je (nie je), tak ani to nezmení krutú pravdu - a síce, že toto nie je to, čo sme chceli. Lana Wachowská sa zachovala dosť egoisticky a namiesto toho, aby dala fanúšikom to, po čom túžili, si natočila vlastný experiment... Je to až komické, že v dnešnej dobe, kedy sa korporácie do všetkého miešajú, a nedávajú tvorcom filmov kreatívnu slobodu, si jeden z posledných mohykánov, ktorí majú toto privilégium tvoriť slobodne, takto zničí svoju vlastnú značku...neuveriteľné.  15 rokov som čakal na pokračovanie skvelého príbehu, a dočkal som sa 150 minútového "úletu", ktorý Vám v 5 minútach ozrejmí "čo bolo ďalej" a zvyšných 145 pitve a (dosť hlúpo) analyzuje to, "čo už bolo". Niektoré nápady sa mi páčili, a film má aj pár dôležitých myšlienok, ktoré síce nie sú nové, ale treba si ich pripomínať... hlavne v dnešnej dobe (ľudia nechcú slobodu, chcú istoty, pohodlie, bezpečie - to všetko za slobodu radi vymenia...), no to je strašne málo aj pre "obyčajný" film. Pre film, ktorý nesie názov MATRIX, je to až hanba. Ako fanúšik teda mam na výber z dvoch možností... ignorovať že tento film vznikol (lákavé), alebo si urobiť cca 5-minútový fanúšikovský zostrih štvrtej časti, ktorý bude zakončený odletom Trinity a Nea do neznáma, a keď mi bude po ďalšom (a ďalšom, a ďalšom...) zhliadnutí tretej časti smutno, tak si tento zostrih pustím ako happy-end... hurá. ()

Henry007

Tohle si fanoušci nezaslouží. Resurrections je plivnutí do tváře všem, kteří milují původní trilogii. Chce to být meta, chce to být neotřelé, ale je to jen špatnej film. Nic v něm nefunguje: otřesné kostýmy, prkenní herci, nudná choreografie akčních scén, příšernej střih a ten scénář... Podobně jako když sledujete zápas a váš oblíbený tým prohrává po úvodní čtvrthodině 0:3, tak i u tohoto filmu jsem si po chvíli říkal, že dokoukat to do konce bude bolet. A bolelo. Nebo vlastně ani ne, protože mi bylo úplně jedno, co se na plátně děje. Bez napětí, bez jiskry, bez emocí a bez nových myšlenek. Prázdný film, který špiní odkaz svých předchůdců a nemá ani co říct k současné společnosti, i když se o to očividně snaží. ()

berry.77

Cival vs Douglas tady to začne být nebezpečné :P Jednoznačně souhlasím oba názory i myšlenky jsou na místě, ale já to beru s pohledu jiného a hlavně budu doufat, že tvůrci chtěli se napojit na starou komunitu a novou podobu Matrixu nás čeká v dalším dílu kde to postaví na novém směru "Love Story" jak nám tady hezky barvitě naznačil Cival.  Sice vím, že tvůrci původně nechtěli navazovat na staré matrix pokračování, ale prachy jsou prachy:P Osobně miluji klišé a ironii a že jich tento kousek dal dost i ta snaha o srandu tu byla po pár pokusech mě rozesmát se povedla. Osobně jsem se bavil sice jsem čekal opravdu něco jiného a čekal jsem nějakou revoluci, která mě tu zmizela ve 148 minutách času samého klišé a ironie. Za tohle mě bude Cival nenávidět, ale i přesto dávám 4,4 dal bych i 5, ale "Revolution" se nekonala :P Škoda, že neukecaly více původních herců a zároveň dobré napodobených spousta nových herců k původním ..... Jako zakončení roku je to jeden z lepších snímků co letos vyšel. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách