Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

dragon94

Pojďme prostě dělat že to neexistuje, jo? Beze srandy na tom filmu se nepovedlo vůbec nic. I ta akce je špatná a nenápaditá. Navíc jí je zde zoufale málo a ty jediné fakt dobré akční záběry jsme všechny již viděli v traileru. Příběhově je to hrozně jednoduché, postavy strašně nezajímavé, jejich chování nesmyslné, navíc celý ten film hrozně blbě drží dohromady. Je to jen snůžka divných a divnějších věcí bez většího smyslu. Zkrátka je to film o ničem. 1* 20% ()

Herzeleid

4 hvězdičky za fanouškovské potěšení - mně se Matrix svět a jeho kód a barvy prostě líbí. Objektivně co se týče filmu by to bylo o dost slabší. ()

Lukyn007

Jelikož dvojku a trojku beru jako fajn akční film, ale nic jiného, tak mohu směle prohlásit, že Resurrections je po prvním Matrixu to nejlepší, co tato filmová sága nabízí. Lana Wachowski se nebála a šla do velkého rizika. Naprosto chápu lidi, zejména velké fanoušky trilogie jako takové, že čtyřku budou nenávidět, ale jak jsem naznačil výše, tohle pro mě nebyl jen akční blockbuster. Jsem rád, že to nebyla pouhá terapie pro Lanu Wachovski, ale také zpětné ohlédnutí za celou ságou, která mnohým fanouškům doslova změnila život. A že to vzala i s humorem a nadsázkou je pro mě fakt milé překvapení. Solidních 70 % ()

drackula

Prvá polhodina bola plná zaujímavých nápadov, ktoré žiaľ ostali nevyužité. Na druhú stranu som rád, že sa v tom úplne nezamotali, respektíve že nevyužili žiadny šokujúco-zdrvujúci zvrat. Rozumiem hejtu, ale nostalgia fungovala na plné obrátky a na osudovosť vzťahu Nea a Trinity mám jednoducho slabosť. Je mi jasné, že idem ťažko proti prúdu, ale ja som bol spokojný. 80% ()

Jaro.Krafcik

Nebudeme sa tváriť že nový matrix je nejaký zázrak pod slnkom. Ale zas taká katastrofa to nebola a v niektorých momentoch pripomínal predošlé filmy. Jasné najlepšia bola asi jednotka ale ani tam neboli nejaké extra efekty. Doba sa posunula vpred a je to vidieť. Zarastený Neo tu hral čistého Johna Wicka. Opakujem, nebolo to úplne zlé a fanúšikovia matrix série budú spokojní, tí ostatní nech kľudne hádžu odpady a podpriemery. Ja to hodnotím veľmi kladne, až na tú pridlhú stopáž. A toho mladého morfeusa radšej nekomentujem, dokonca chýbal aj pôvodný Agent Smith. 4* ()

blackJag

Příběh super, funkční nostalgie, mohla to být pecka a Lana nám to zabila nevýraznou akcí (ty koule tam chybí) a nepodařeným finále. Udělala to schválně? Tak asi vyhrála, kráva... Kromě matadorů se mi nelíbilo ani obsazení, Barney jako architekt opravdový miscast, zbytek působí silně druhořadě. Se značkou Wachovských to jde z kopce nějaký ten čásek, nevím, nevím, Lanu příště možná nechat dělat na nadhozeném Catrixu, jinak bye, bye. 60% ()

zigíš

Nikdy jsem nepatřil mezi fanboye fenoménu Matrix, takže na mírná očekávání je výsledek de facto uspokojující. Scénář je přesně tak hloupý jak jej známe a máme rádi. Takže (v předešlých dílech jste viděli) 1) pan Anderson žije v počítači vytvořené realitě, procitne, bojuje, uletí ..stane se Bohem 2) Neo už není boží o všechno přijde, kolem je spoustu nových nezajímavých postav, prostředí a mytologií, zase se efektně bojuje ..otevřený konec do dalšího dílu 3) Neo umírá jako Ježíš, povstává jako Ježíš, lidi se probouzejí z nádherné virtuální reality aby žili v špinavém, šedivém (pravděpodobně hodně smradlavém) městě. A nyní (je zas všechno jinak) pan Anderson je úspěšný videoherní vývojář (v Matrixu) dělá úspěšné videohry (o Matrixu) straší mu ve věži (bere prášky, modré) Trinity není Trinity, Smithe nehraje Weawing a ten psycholog je ňákej divnej. A celé to dvě a půl hodiny trvá a pro oko kdovíjak nápaditě nevypadá (minisérie by byla určitě stravitelnější). Ale jo, po těch počátečních rozpacích -úvod působí šíleně nezáživně a herecky až trapně- to docela jde a Lana si tento sequel nakonec obhájí. Ale příště už prosím něco jiného, méně meta a víc zábavného :) ()

ganz

Je to asi jako když jdete na koncert, ale zjistíte, že to nehraje ta kapela, na kterou jste původně šli, ale cover band strejců po padesátce, kde se  zpěvák před vystoupením kvalitně nachlastal a zpívá všechno o půl tónu níž, basák se neobtěžoval ani ladit a prostě do toho praští až bude kopák a kytarista se snaží hrát všechny skladby líp než originál a z poloviny je to vždycky solo. Bubeník se na to zezadu tak nějak smutně kouká a nezbývá mu než držet rytmus. A samozřejmě skladbu, na kterou jste se těšili nejvíc, vůbec nezahrají... ()

V.Silver

Je to někde kolem 50 %, ale hvězdy dávám jen dvě - protože čtvrtý díl Matrix se zvrtnul v něco jako Ocean's Eleven s komponovaným střihovým pořadem "Vzpomínky na Matrix", jen to není ani zábavné, ani napínavé nebo nedej Bože dechberoucí jako první díl. Ano, všichni srovnávají, ale na vině jsou především samy Wachowské, které do nového dílu pořád vecpávají střihy z původních části trilogie a celou dobu se snaží najít "nový bullet-time", což se jim opravdu zoufale nedaří... a je to vidět. Jakkoli oceňuji práci s tím, co je a není realita především v úvodu filmu, čtvrtý Matrix je strašně plochý, pár dobrých postřehů a hlášek je zabitých v tuně nudné omáčky a stereotypů - a tím, jak se Wachowské zcela očividně snaží vysmát celému Hollywoodu i Trumpově Americe ("sheeple" atd.), (ne)chtěně podrazí celý odkaz svého původního díla. Je to asi jako když si dáte skvělé tříchodové menu ve Fieldu a na závěr vyrazíte na umělohmotnou pizzu z hladovýho okýnka. Tu pachuť už nesmyjete. Fishburne i Weaving můžou být rádi, že už se do tohoto nového dílu nevešli. To lejno si teď z boty bude muset smývat jen... no vlastně Neil Patrick Harris, který nového "architekta" ztvárnil jako jedno velké cameo. ()

kklepkaa

A tohle bylo co?! Jednu hvězdu z nostalgie. Tak nějak jsem předpokládala, že nebudu úplně nadšená, ale tohle bylo ještě horší. Vedlejší postavy mají víc bojových scén než ústřední dvojka a ani ty se nemůžou měřit s původním Matrixem. Scénář totálně nedává smysl. Pevně doufám, že pokračování už fakt nebude. ()

Ravi

A jako často u pokračování ság tu máme souboj diváků se sebou samými, s vlastními očekáváními, egem a pozérstvím. Pokračování Matrixu mělo podle mého jasný záměr posunout Matrix ne filmově, akčně, nebo nějakými efekty, ale hlavně myšlenkově a především chce nadčasově uzavřít příběh Neo a Trinity tam, kde trojka divácky selhala. A tohle se Laně zdařilo na výbornou a není co vytknout. Scénáritsticky je to skvělý film. To, že to není starý Matrix se vším všudy asi překvapuje jenom ty, kteří si už taknějak zvykli na moderní způsob natáčení, který mě osobně vůbec nesedí. Myslím si, že tento Matrix je za očekáváním diváků, ale příběhově je nadčasový, podobně jako byl první Matrix. Lana posunula bránu ještě dál, udělala z myšlenky na uvězněné lidi v umělém světě mnohem složitější a vypracovanější příběh, jehož hloubku bohužel povrchní divák nedocení, ale o to víc si toho cení divák Ravi. 85% = 4/5 ()

Vercinix

Nastává vrcholný věk binárního kódu. Nuly se cítí být jedničkami a jedničky jsou považovány za nuly.  Pravda není matematický výsledek, který lze dokázat. Pravda je matematická chyba, která vyžaduje víru. Je to slepý krok do neznáma. Válka za pravdu se nevede pro vítězství, válka za pravdu se vede pro ni samu, za svědectví, které nás sice stojí iluze, ale probouzí v nás sílu života. "Don't you die! Justify!" ()

TroiMae

Pro mě osobně byl nový Matrix zbytečný film, ale jediná nová postava (Psycho)analytika stála zato, a jeho kočka (Taky je příznačné, že Analytika do češtiny přeložili jako Psychoanalytika.) To i Beverly Hills mají zajímavější koncept a nepomáhají si, že čtvrt filmu je "v minulých dílech jste viděli". ()

spikey1

první polovina mi tak motala hlavu, že kdyby v tomhle duchu zůstala prohlásím to za genia meta žánru, sním svůj klobouk a řeknu, yes! Zase jste dokázali zatřást světem. Pak přichází druhá půlka filmu, co opakuje opakované, ukazuje ukazované a hlavně: svým bouráním čtvrté stěny směrem na vtípky o sequelech a WB, pitvořícím se Harrisem a závěrečnou scénou dává celému universu polibek smrti. Kéž by film měl finále před procitnutím Trinity, to by bylo důstojné vůči odkazu. ()

venca163

Jediná translesbí pseudosofistikovaná hipsta frappuccino woke sračička poslední doby, kterou uznávam. Přesně vim, co vám na tom vadilo - já to tentokrát strávil. Bavilo mě, jak nelineárně a zábavně bokem navázali, bavilo mě, jak jsem dlouho nevěděl, na čem jsem, bavilo mě, že nepopřeli nic z předchozího, bavil mě soundtrack. Bavil mě Keanu Reeves, takhle moc jsem s nim doteď neztotožnil. Nebavila mě akce, ta stála za vyližprdel. Celkově je to tak na 4 hvězdy, ale když vidim, jak je to tu ztrhaný, tak jednu přihazuju. (85%) ()

blackkocour

Můj třídenní maratón s Metriksem mi jen osvědčil k tomu, že mě Neo a celkový kult barevných fazolek zkratka nudí. Tedy, je to fakt zabijačkový pochod choré mysly, co chce totálně zprasit kultovní sci-fi triologii nějakým laciným brakem, jak z produkce bulharského Asylum a českým Magnusfilmem dohromady. Chápu, že jde o regulérní pomstu na oddělení korporátních Wepřů Hollywoodu, a ambice vytvořit novou triologii znásilnění diváckého vkusu, jen pro vidinou tučnýho a mastnýho výdělku. Ono, už se jim to nikdy nepodaří, a to je možná tak jediné, nad čím bych ohrnul ocasem. Keanu, co dokáže nudít i okolo sebe, hraje vyloženě jen samou roli, sám sebe - unaveného týpka, co má totálně v píči nějaký fanoušky, a jede přes auto-pilota Johna Knotta, taky pod přezdívkou, toho nejretardovanějšího sériového killera všech dob. Nechápu, proč je herec natolik uznáván, a obsazován skoro všude, ale v minulosti má dost dobrých filmů, takže bych si sral do huby. Snad si aspoň jeden z těch hermafroditů Vašovských usnesou, že by se radši měli pustit do takových klasik jako je Pravá blondýnka, tam se toho mrvit může až do prasknutí kšand. A víte co, serem na to, dáme si trochu toho Morfeenu do žíly, a necháme se také tripnout do Metriksu. Modrá nás dostane na druhou stranu skrze metastáze, a červená nám přinese Alzhaimera, takže ono je to prašť jako uhoď. P.S.: trinity není sexy. ()

fiLLthe3DD

Od snímku The Matrix Resurrections jsem rozhodně nečekal zázraky. Všemi vychvalovaná reklamní kampaň mne příliš neoslovila a hlavní upoutávka na zadek taky neposadila. Nakonec ale musím konstatovat, že jsem byl vcelku spokojen a že mne režisérka / scenáristka Lana Wachowski mile překvapila tím, že natočila docela koukatelnou podívanou, ve které se navíc nebojí otevřeně kritizovat praktiky současného Hollywoodu (urážky a narážky na adresu vedení studia Warner Bros zde padají tak často, že je až s podivem, že studio film vůbec uvedlo!). Krom neotřelé zépletky a nepředvídatelného děje musím pochválit romanci mezi hlavními hrdiny - natočena sice byla stylem pitomé mexické telenovely, ale láska Nea a Trinity byla zásluhou hereckého dua Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss natolik uvěřitelná, že mne i trochu nas*alo, že jejich milostnému trdlování není věnováno více prostoru. Akce totiž byla (krom parádní honičky v závěru) dosti průměrná až podprůměrná a připadalo mi, že zakomponována byla spíše z povinnosti, protože diváci zkrátka onu zběsilou akci od Matrixu očekávají. Občasné pofidérní technické provedení však omlouvá již zmíněná originalita děje, protože kdyby Lana řekla Warnerům „Ne, tohle já točit nebudu," vznikl by nový Matrix tak jako tak, akorát by se bral přehnaně vážně. Škoda, že svými tržbami Resurrections tuto sérii pohřbil, dalšímu pokračování bych se rozhodně nebránil. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách