Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Helo

Pro mě dost nefunkční film a úplně nefunkční Matrix. Vlastně jako by to ani nebyl Matrix. Nosnou myšlenku to nemá, jen náhodně ublinknutý filosoficko-psychologický fráze (jakkoli aspoň ty tady v první polovině a v závěrečný scéně maj trochu něco do sebe - za ně 1* - jiný ale působí naprosto dementně), a akce je naprosto tragická, sterilní, nehravá, bez drivu a napětí a se střihem, kterej se svojí zběsilostí nebezpečně blíží Andersonovo poslednímu Resident Evilu, takže chvílema ani neni poznat, kdo koho mydlí. Jedinej zapamatovatelnej záběr je scéna s dvouma vrtulníkama (za to druhá * + za hezký CGI mimo Matrix). Jinak jsem měl dost často pocit, že koukám na levnější seriálovej remake, občas až parodii, přičemž paradoxně nejlíp z toho vychází scény analogizující původní trilogii a začátek utahující si z Warnerů, obecně nutnosti točit sequely a vyjádření pocitu tvůrců, kterým se do toho možná ani moc nechce. Pokud Wachovská někdy řekne, že je ten film taková srajda právě proto, aby podtrhl tyhle myšlenky na začátku, tak měním hodnocení na 5*. ()

Trevor

Paradoxne mňa táto posledná verzia (teda dúfajme že posledná) Matrixu ako už takmer deda na fimovej databáze oslovila oveľa viac ako pôvodné časti, keď som bol 17 či 22 ročné šteňa...a samozrejme tým nechcem nikoho uraziť, poznám ľudí v podobnom veku ktorí mojich rovesníkov svojimi názormi zotrú na celej čiare, iba časom človek proste dozrieva a nakoniec ani Keanu Reeves nie je až taký bug ako v časoch keď o ňom básnili všetci Tvoji kamaráti/tky lebo Matrix a ja som bol asi už vtedy rozhľadom (minimálne tým filmovým) niekde inde...a ich debaty som nemohol vystáť. ()

dom156

Matrix je prostě kultovka, nicméně postavit pokračování příběhu (který byl před 20 lety uzavřen) pouze na nostalgii není dobrý nápad. Kouká se na to hezky a člověk se vrátí proti proudu času, když viděl trilogii poprvé. Bohužel kromě vztahu mezi Neo a Trinity a ohlédnutí se zpět, nic jiného film nenabízí. Obsazení Morfea je výstřel velmi na slepo. Hledal bych u této postavy důstojnost a respekt, bohužel jsem dostal šaška v hábitu. Příběh je také bohužel kutý velmi horkou jehlou a já s těžkým srdcem mohu dát jen a jen průměrné hodnocení. Na víc toto pokračování fakt nemá. ()

halogenka

Prvni pul hodina celkem nadejna, vypadalo to, ze to i bude mit nejakou myslenku, ktera se ale zahy rozplizla ve vlne vysvetlovacek, mdlych akcnich scen a female empowerment klise finale. ()

Ignus.cz

Upoutávka vypadala jako jeden z těch fake trailerů, kterých je youtube plný. Jak kdyby se to sestřihalo z několika jiných filmů a parodií. Film samotný nakonec taky působí jako parodie. ()

Eldrick

MATRIX REFUNDED. Původní MATRIX byl zjevením, komerčně nezbytná pokračování RELOADED a REVOLUTIONS devalvovala hodnotu originálu, ale aspoň fungovaly jako akční filmy a trikově hnaly dobu kupředu. Trailery k RESURRECTIONS neklamaly, nový Matrix jde ruku v ruce v žumpoidních vodách s posledními díly Terminátora. Metaverzní fraškoidní sequel/reboot/remake pro retardovanou sockamediální (de)generaci, kde je všechno špatně, nic nefunguje a hlavně to celý působí jako sebeparodie s televizním lookem. Třešničkou na dortu WTF momentů je pak závěrečná strašlivě špatná předělávka Wake up od RATM. Lana Wachowski by měla vysadit ženský hormony a měla by si zas nechat přišít péro a koule, protože tohle je bezpohlavní sračka. ()

Lennnnna

Půlku Matrixu si tvůrci ulehčili prostřihy do minulosti, což je v podstatě asi to nejlepší a nejhezčí, co můžete na v novém Matrixu vidět, když nepočítám Keanu Reevese, který je pořád nesmírně sexy. Nemám nikterak v lásce ani další dvě pokračování, jsem toho názoru, že s jedničkou se zkrátka mělo přestat, ale i přesto mi dávaly oba díly smysl, stále to byl velmi stylový a vizuální WAU zážitek a co se poztrácelo na příběhu, zůstávalo neustále v nepřekonatelné atmosféře, takže i další dva díly měly vždycky něco, co vás posadilo na zadek. Ve čtyřce se bohužel vytratilo naprosto vše dobré, příběh je chaboučký až hrůza, neustále se omílá dokola totéž a totéž, akce z nějakého záhadného důvodu chybí prakticky absolutně, což je v akčním filmu trochu na pováženou, noví herci jsou úděsně nesympatičtí a toporní, vizuální stránka nemá čím nadchnout.  Měla jsem skutečně pocit, že se dívám na nějaký nepovedený béčkový film v televizi, kde se potácí parta lidí v hodně divných larpových kostýmech. Bez urážky, tohle je zcela zbytečný film, nemůžu najít ani jedno jediné pozitivum. Pokud toužíte po nostalgii, běžte si raději pustit starý Matrix. ()

BoredSeal

Nový Matrix začíná jako slibná meta satira na těžký úděl natáčení zbytečných sequelů, aby se pak vydal někam jinam a pokoušel se naplnit vzorec předchůdců. Jenže souboje jsou slabší, nekoná se žádné napětí, realita působí jako nějaký další Matrix a příběh se nakonec vyvine očekávanou cestou. Třebaže je v mytologii pár novinek, efekty už nezaskočí. Herecké obsazení je fajn, ale schopnosti herců v menších rolích jen upozorňují na topornost Keanu, který občas není schopný se ani probrat při konverzacích s Mossovou. Naštěstí až na jeden monolog došlo k osekání debilní pseudofilozofie, která mě tak mučila u dvojky a trojky, takže se to dá se to přežít nebo prospat. Když si ale po 148 minutách uvědomíte, že kromě zábavné první třetiny jste se nedočkali ničeho mimořádného, jen občasné relativizace myšlenek jedničky a místy příjemného reunionu a meta humor, je to smutný. ()

Lexonka97

Nový Matrix dopadl přibližně tak, jak jsem čekal. I když jsem byl především ze začátku dost zmaten, postupem času co film ubíhal, jsem to všechno začínal chápat a převážně vše do sebe zapadalo. Film byl už od začátku opravdu narvaný narážkami na předchozí díly. Některé souboje byli možná i zbytečné a oproti výborným scénám a střihům v předešlých dílech byl toto podprůměr. Zpomalené záběry nepůsobí tak dobře jako tomu bylo dříve a často jsem tam vyděl ten obrovský nával fan servisu. Celkový příběh působil skvěle a za mě film nejvíce táhli herci. Z novým postav to byli především Neil Patrick Harris a Johnathan Groff. Matrix Resurrections se nedá porovnávat s předchozí původní trilogií, ale i tak má u mě solidních 7/10 ()

easaque

-1* Původní Matrix byl zjevení, které přineslo do sci-fi žánru novou krev s originálním nápadem, který je nosný neustále, zejména v době sociálních sítí, online hraní, metavesmíru nebo čeho všeho se ve virtuálním světě ještě dočkáme. Jeho pokračování bylo už jen paběrkování na tom, co vybudoval. Od nového Matrixu jsem vlastně nic nečekal. Podle celkového hodnocení i komentářů diváků mě neměl čím překvapit a to se taky stalo. Podíval jsem se na něj jen ze zvědavosti a abych mohl napsat další zbytečnou recenzi, která se nebude od jiných moc lišit. Opravdu je to zbytečný film, jak po obsahové stránce, tak i po vizuální. Nic nového nepřináší a ničím nepřekvapí a podle mě trikově je ještě na horší úrovni než originál. Samozřejmě vášnivým fanouškům Matrix světa se to bude líbit, protože ti by oslavně tančili i kolem virtuálního hovna Nea nebo Trinity. Možná i ta jedna hvězda je moc, ale asi nechci být vyloženě zlý. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]  ()

Chen

Rozhodně to nebylo, co jsem čekal. Lana ohýbá a restartuje pravidla, které se svou sestrou nastavily v případě původní trilogie a někdy je to ku prospěchu věci, jindy ne, ale rozhodně to nenechá diváky chladnými. Vyvstává spoustu otázek, prostoru k filozofování, což je pro Matrix typické. Svěží jsou (staro)nové postavy, kdy některé kradou skoro každou scénu pro sebe. Zklamáním je nenápaditost akčních scén. Ne, že by některé nebyly slušné, ale zatímco první Matrix byl v tomto ohledu revoluční, Resurrection je stěží nadprůměrný. Kromě toho mi chybí mrazivá atmosféra prvního dílu. Ale nemůžu čtvrtý Matrix odsoudit jako nepovedenou podívanou, jen je natolik odlišná od toho, co jsem čekal, že vlastně nevím, co si o ní myslet. ()

M.i.k.e

pokračování o které nikdo nestál a evidentně o něj nestáli ani tvůrci.Upřímně jsem nečekal že čtvrtý Matrix bude dobrý film a on svým způsobem opravdu není.Stejně tak sem nečekal,že by přinesl nějakou revoluci a on jí opravdu nepřináší...i když to vlastně není tak úplně pravda.Čtyřka sice nepřináší revoluci tak jako před víc jak dvaceti lety jednička,ale přináší svou vlastní a jejím prostřednictvím zdvihá prostředníček nejen všem těm na sílu pokračováním,ale samotným studiím a celému filmovému molochu.Nejen,že se tu recykluje o 106 - buď přímo původními scénami z trilogie,tak původnimi scénami natočenými trochu jinak a vnímaných z jiného pohledu - ale hlavně se tu otevřeně mluví o tom,že takováto pokračování jsou vlastně na hovno,nikdo o ně nestojí,ale pokud je studio chce,tak si je stejně vytvoří,klidně bez původního týmu a myšlenky.Korunu tomu nasazuje Merovingianův monolog o tom jak všechno co bylo dřív bylo lepší a důležitá byla originalita.Občas sem sice váhal a nebyl si jistý co tím Lana Wachowski chce vlastně říct,protože Resurrections se chvílemi bere hodně vážně (nebo tak aspoň působí),aby se vzápětí cíleně shodil,ale věřím,že to byl záměr a jestli tohle Lana (byť tentokrát bez sestry) opravdu chtěla,pak klobouk dolů.Je docela evidentní,že dost lidí to nepobere a akorát je tenhle film upřímně nasere,ale já sem se od chvíle kdy jsem přistoupil na tuhle metahru fakt bavil a dám si to klidně ještě jednou...80% ()

kombajn

Po prvním zhlédnutí jako vrchol matrix maratonu to bylo obrovské zklamání, sotva 5/10. Dal jsem tomu ale ještě jednu šanci a samostatně mě to bavilo daleko víc... ()

Martin741 odpad!

Terminatory su len dva a Matrix je len jeden, a to konkretne jednicka. Ak chcete roman, filmove weby su plne recenzii, ja tu nic zosiroka rozoberat nebudem. Uzivatel verbal ma pravdu - herci namleli kopu tupych bezobsaznych radobyzaujimavych filozoficko  - astralnych hoven  0 % ()

Vyhy

Mám zcela stejné pocity jako u sledování Fantastických zvířat. Jsem rád, že máme možnost se opět ponořit do známého světa, ale bohužel už to nefunguje tak dobře, jako kdysi. První polovina je lepší, ale jen díky tomu, že člověk dychtivě čeká, co přijde a ujíždí na vlně známých postav a scén z předešlé trilogie. Druhá polovina je už jen samá akce, která už není tak nápaditá a skvostná, jako u minulých dílů. Já ani nejsem vlastně zklamaný, protože jsem čtvrtý díl vůbec nechtěl, takže jsem neměl žádná očekávání. Jako samostatné dílo to funguje a není to taková katastrofa, jak by se mohlo zdát. V porovnání s předešlími díly, tak to je samozřejmě už o poznání horší a lepší nesrovnávat. ()

Lischai

Prvních subverzních 45 minut mě velice, velice bavilo. Nebylo jasné co se děje, proč se to děje, jestli je to meta komentář nebo v rámci fikčního světa realistický příběh - a byla legrace na to přicházet. Po tom ale Wachovski přehodí šaltr páku do módu "generické sci-fi ze světa Matrixu" a byla to pro mě rozplizlá nuda plná klišé a CGI bince. Ale baví mě odvážnost té koncepce, začít meta úletem. Mám drobný zlepšovák, hear me out: Nebylo by super, kdyby z toho filmu někdo vystříhal všechny scény v reálném postapo světě a viděli jsme jen Keanu Reevese jak maká v kanclu, balí Trinity, má neurčitý pocit, že život by měl být něco víc ale jeho psychiatr mu říká, že je to jen představa, načež s ním Trinity uteče od manžela a Keanu ji přemluví, že musí skočit z věžáku. Což oba udělají, dopadnou na tvrdý beton. Střih do černé, titulky. Konec. ()

Havaj8

Pro mě, kterej na Matrixu vyrůstal, je tohle nepochopitelná sračka. Nebavila mě ani akce, ani příběh, možná že jsem to třeba ani nepochopil. Každopádně tohle po tý trilogii a po 20 letech nebylo potřeba. ()

Nach

Jsem kupodivu spokojen. Nový Matrix je dvěma filmy v jednom. Ten první, který končí v polovině je o tom, jak Lana Wachowski byla přemlouvána, aby natočila pokračování, které nechtěla. V něm je Neo šílenec, který si vše vymyslel a jehož kontakt s realitou je stejně skutečný jako Matrix sám. To vše je okořeněno různými citacemi článků (ústy různých postav), recenzí i filozofických výplodů, které okolo trilogie Matrix za dvě dekády vznikly. Jenže pak jakoby přišlo studio s tím, že takhle opravdu ne a od poloviny tu máme klasické akční pokračování Matrixu, méně filozofické, méně přehledné, než v původní trilogie, se slabšími CGI efekty. A kupodivu i to funguje. Sice logiku tu a tam moc nehledejte (o co vlastně šlo agentu Smithovi a proč tu vlastně je? Nebo detaily o válce strojů mezi sebou?) ale odsýpá to rychle a nostalgie se tu a tam dostavila. Ano, postavy jsou sice o dvacet let starší, ale chemie mezi nimi funguje. Nový záporák v podobě Neila Patricka Harrise byl skvěle napsaným i herecky zahraným charakterem a mrzí mě, že ho už snad nikdy neuvidím (zasloužil by si více prostoru). Suma sumárum zvedám mírně palec nahoru a rád si někdy The Matrix Resurrections zopakuji spolu s původní trilogií. 75% ()

Lenka.Vilka

Nový Matrix. Jupí! Ano, moje radost byla neskrývaná. Protože já mám prostě nejraději první díl. Už jenom, kdy a jak jsem ho viděla, to zůstane v hlavě. A najednou je tady čtvrtý Matrix, který je...v mnoha ohledech jiný a zároveň naprosto stejný jako spousta současných filmů. Což dokazuje především první třetina filmu, která je pro mě paradoxně nejsilnější. Protože děj první třetiny je epickej, ne svým obsahem, ale provedením. Tohle už napsalo a natočilo dost lidí, ale tady to prostě útočí na divácké srdíčko kvůli té časové vzdálenosti prvního dílu. Navíc je to vážně dobře natočený. A dávalo mi pocit, kvůli čemu jsem se tehdy před lety zamilovala. Je to sentimentální a útočí na city, ale mě to bylo úplně ukradený. Aby potom přišla druhá část, která je taková...jak to říct...akční béčko, který má velkej rozpočet. Ale i tak to působilo dobře. Mmch, tohle je část, kdy vám na 100% dojde, že se vlastně koukáte na love story. O nic jiného tady nejde. A ruku na srdce. Proč, sakra, ne?! Bylo to skvělý. Třetí čast je už jenom akční koncovka, kterou jsem si užívala. Každou vteřinu. Co se mi líbilo, je samozřejmě technická stránka. Vážně to bylo strašně dobře natočený. Je mi jedno, kolik toho bylo cgi, důležité je, že to působilo reálně. Jenom škoda čistě akčních scén (kterých bylo pomálu, ale to mi nevadilo, byť jsem si právě toho šafránu chtěla užít na 100%), kde jsem se necítila zase tolik vtažená. Až na tu jeden na jednoho, kde si to chlapci rozdali jako za starých časů. To bylo vážně fajn. Ale přehledné to bylo. A to jde především. Tohle má za plnou palbu už jenom proto, že jsem se dvě a půl hodiny usmívala jako debílek. A to se mi u dvojky a trojky nestalo. Jenom u jedničky a čtyřky. A jelikož se mi totéž už stalo letos v kině a oba filmy odešly s pěti hvězdami, není důvod zde něco měnit  ;) ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách