Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

jack_scott

Většina lidí nechápe Matrix. Tak to bylo, tak to je, a tak to bude. Snímek potěšil takřka vším, co je možné - a šel daleko za všechna očekávání. Mraky různých odkazů jsou super, stejně jako deja vu - ale taktéž je skvělé i technické provedení filmu, a příběh je tak velmi velmi důstojným pokračováním. Za mě není co řešit. 99% je sice hype jak prase, ale chro chro, říkám já! *****. ()

Raskoslav

Je to škoda, nic tu nefunguje. Asi až na 3 věty jsou veškerý rozhovory naprostá vata, aby tam někdo mluvil. Nicméně pokud by se náhodná část té vaty odebrala, na filmu samotném by to nic nezměnilo. Akční scény naprosto nesmyslně rozpoutané každou čtvrthodinku, ovšem nenápadité a zapomenutelné, a to všechny. Kdyby se mě někdo v jakýkoliv moment zeptal jestli se chci kouknout na akční scénu z jedničky nebo snad i ze dvojky tak bych snad nikdy neodmítl. Tady ani náhodou. Herci působí křečovitě jako kdyby na ně někdo mířil na place zbraní a nutil je dělat něco, co nechtějí. Paradoxně Neil Patrick kterého mám v palici hlavně z kokotiny Harold a Kumar tam podával snad jeden z těch lepších výkonů, což je asi ekvivalent toho točit mrazivé drama a obsadit tam Jacka Blacka, aby tam pak jako jedinej něco málo hrál. Nové postavy jsou mi naprosto šumák, kdyby někdo z nich umřel nebo ne, vůbec by mě to nezajímalo. Reakce všech postav ve scénáři je asi na úrovni npc z Oblivionu. Viz. Neo se ocitne poprvé ve městě lidí a nikdo ani nepípne "wow to je vyvolený, není možný jak se sem dostal" všichni se chovají jako kdyby se znali 35 let a zeptaj se ho jak se má (přitom ví moc dobře kdo to je, není to z nevědomosti). Takovejhle přešlapů je plnej celej film a je to prostě naprosto prázdná a bezduchá slátanina hromady sraček to nejde říct jinak a ještě je to v podstatě dementní recyklace děje jedničky a to co je nové to drze krade ze všech front pomalu - roboti jak z avataru nebo pokémonů či co, aktivace osob v matrixu jako ze zombie filmu no zmatlalo se co se dalo, bez jakékoliv hlavy ani paty. Děj aby si divák ve filmu hledal sám. Jediná hvězdička je asi za zmasakrovanej potenciál, protože to málo vysvětlení k pokračování a akcent na linku s robota na papíře nezní vůbec zle a kdyby se to zpracovalo dobře, tak bych se na to rád podíval. ()

blondboss

Trošku som sa bál tohto "vzkriesenia" mega projektu, ktorý doslova pretvoril svet sci-fi, a moje obavy sa v podstate do bodky naplnili. Vizuálne to ostáva výnimočný snímok a nemám tomu čo vytknúť, ale totálne sa z toho vytratil duch Matrixu, atmosféra, ktorá ma tak unikátne opantala v prvotnej trilógii a ktorú som hĺtal každým dúškom. Tu z toho ostala len prázdna nevyrovnaná príbehová sutina, ktorá priaznivcovi Matrixu totálne znechutí celé univerzum a z Reevesa spraví len sentimentálneho týpka na míle vzdialeného od "spasiteľa" menom Neo a logiky jeho postavy. Matrix asi už mal ostať len v našich spomienkach. 40 % ()

matys12

Hmmmm... hmmm... nevím nevím no. Když jsem se dočetl, že se plánuje nový Matrix film, tak jako každý fanda sci-fi jsem byl celkem nadšen. Pak se nějak uvnitř začaly objevovat pochybnosti... a asi oprávněné. Kde bych začal. Hmmm asi u první scény? Proč tam tahali cestování časem? A proč tam (nebo asi jsem si toho asi ani nevšiml) nebylo vlastně vysvětlení? Myslím si, že by se to bez toho úplně bez problémů obešlo. Další věcí k zamyšlení - agent Smith. Proč, když to předtím byl vlastně hlavní záporák - co byl teda tady? Klaďas/záporák? (Tolik otázek, já vím...). Chvílemi byl film až geniálně zamotaný až na mě měl nepříjemně matoucí vliv (to hrozně oceňuji), ale pak to tak nějak začalo zlehčovat, až mi přišlo, že tvůrcům se už nechtělo o filmu nijak víc přemýšlet a co nejdřív ho dokončit. Ocenil bych, kdyby se víc věnovali "realitě" a trochu nás víc seznámili s událostmi po Revolutions (neboť vlastně ani nevím, co se tam stalo). Anyway... vidět Keanu zase v jeho legendární roli - skvělý zážitek. Long story short... potenciál jak blázen, ale tak nějak nedotáhnuté. (Možná jsem to jen nepochopil, obrázek si asi budete muset udělat sami) ()

Karlos8

Nic nového. Vše již dopředu známé a předvídatelné. Jediné, co je zde novinka, tak je spolupráce s roboty. Zde by děj mohl trochu rozvětvit, ale ono nic. Na druhou stranu je zde hodně střípků z prvního dílu, takže vás to nutí si jedničku prostě a jednoduše znovu připomenout. ()

wowylgu313

Nerozumím moc jedno hvězdám. Každopádně tisíc tváří, tisíc názorů. Matrix Resurrections určitě nemůže předehnat klasiku natočenou před dvaceti lety. Každopádně může minimálně osvěžit svět, který jsme tak moc hltali. Ano celé to působí už mírně umělé, styl a celkový boj vypadá nehybně a bez šťávy. Tak trochu nevyužitý Reeves v soubojích stojící jak prkno moc dobrý dojem neudělal. Závěr kdy se Trinity a Neo vznáší tomu taktéž nedodal moc k dokonalosti. Furt to ale nemění nic na tím že odhodlaně dávám 3 a půl hvězdy! Za vše ostatní co minimálně hezké a povedené bylo. Náhodou pojetí jak navázat na staré díly bylo docela usměvavé. Nostalgie splněna a nebylo to vůbec jako celek špatné. ()

Vito_LePour

Jak mohli tohle udělat tak legendárnímu dílu... Obvykle se nedívám na filmy, které se mi potenciálně nelíbí, jen proto abych je mohl hejtit. V tomto případě mě to hrozně lákalo, protože jsem nechtěl věřit, že je to fakt tak strašně špatné. A opravdu není, je to totiž ještě mnohem horší. Více než dvě hodiny absolutně šílené nudy, myslel jsem, že skočím z okna když jsem v polovině zjistil, že jsem teprve v polovině. Kdo psal scénář?? Kdo vymyslel 'příběh', který neměl žádný motiv, žádný smysl a žádnou pointu? Nejhorší na tom je, že ani velké množství akčních scén prostě nemělo to mojo původní trilogie, byla to fakt příšerná nuda. Herecké výkony za mě taky děs. Keanu vypadal, že ho to prostě nebaví, skoro nehrál, zbytek castingu taky celkem děs, až na tu modrovlásku, která vypadala, že se aspoň trochu snaží a měla cool účes. Poslední hřebíček do rakve je při závěrečných titulcích, kde je sice song od RATM, ale je to cover verze, nikoliv originál. Což je vlastně vlastnost, kterou celý film postrádá - originalitu. ()

TonyHawk94

Až som prekvapený, že som toto nerecenzoval... A je to tak, ako to už viacerí naznačili - buď to budete milovať, alebo to budete nenávidieť. Chcem veriť tomu, že môj nadšený hype neprišiel z toho, ako túto sériu milujem, ale skôr z toho, že sa mi to spracovanie skrátka páčilo - od začiatku až po koniec. Energická atmosferická hudba s úplne novým motívom (pre mňa osobne ešte lepším, než čo skomponoval skvelý Don Davis), niekoľko veľmi sympatických nových postáv (na čele s mojou obľúbenou Buggs) i niekoľko zaujímavostí - architekt, Smith, Morpheus, Niobe, Sati. Prezrádzať ďalšie veci nejdem. Na film som sa dlho tešil, a s výsledkom som spokojný. Za normálnych okolností by to asi vydalo na 4*, no duša fanúšika to zvyšuje na 5* (a trebárs to časom zmením po druhom alebo treťom zhliadnutí, kto vie :)). ()

patsandor

První Matrix jsem viděl hned při premiéře v letňáku. Byl jsem úplně odvařenej. Kouknout na další díl po takové době jsem se dost bál. Nakonec jsem byl spokojený. Asi tím, že jsem zestárnul stejně jako hrdinové a režisér(ka), mám k tomuto filmu dobrý vztah. ()

jokino

Za mňa, absolútna spokojnosť. Nevedel som, čo od toho čakať, no vôbec nesklamalo. Podľa mňa, veľmi dôstojný 4 film po toľkých rokoch (čo mnoho krát, podobné pokusy o pokračovania, či znovu "oživenia značiek", dopadajú katastrofálne..). A som rád, že bol dodržaný aj predošlý / pôvodný koncept, že tam boli vkusne vsunuté flashbacky v rámci ako nostalgie, tak pripomienky dejovej linky predošlej 3-lógie, že to nebolo predimenzované nejakými novými prvkami CGI (ktoré dnes vyzerajú veľa krát odporne umelo) a nebolo to tým zmenené, čo by tomu mohlo skôr uškodiť. Pre mňa to bolo, ako pekná spomienka vrátiť sa do svojich dospievajúcich čias, keď prvý Matrix dorazil do našich kín a bolo to niečo úplne nové + prevratné v kinematografii. Páčilo sa mi to a bavilo ma to.. ()

DExUS

Niekomu došli peniaze a dostal nápad, že sa v podstate prvý matrix ľudom páčil najviac, tak spravia niečo čo ho kopíruje a zároveň ukazuje. Nemôžem povedať že by ma film nebavil, ale ku koncu začínal nudiť. Je asi 20 sekúnd od toho kedy som to dopozeral, neviem ani jedno meno postranných nepodstatných postáv ktoré ma vôbec nezaujali. Akcia ktorá bola zbytočná, nudná, nezáživná. Zlé kamerové uhly, nulová výpovedná hodnota chaotických súbojov. All and all, 3/5 , ok film ale žiadna pecka. ()

Isag1

Ako milovník značky Matrix som bol prekvapený a zároveň sklamaný z výsledku Resurrections. Veľmi slabý scenár a slabá akcia vo väčšine scén. CGI filmu bolo zasa naopak vo veľmi dobrom stave, ale stále to nenaplnilo moje trocha vyššie očakávania. Nuž, aj tak som dal 4/5, zachránil to Keanu Reeves s Carrie-Anne Moss ()

B3n

Čo dodať... Vo filme odznie na záver veta, že sheeple (ovčania) nechcú slobodu, chcú byť ovládaní. Na film pustili ľudí len s nejakým preukazom, ktorý dokazoval oddanosť systému.  (Na film o Matrixe pustil Matrix ľudí len s preukazom, ktorý im je v skutočnosti nanič, ale "sa to" vyžadovalo, tak si ho zaobstarali). Kto toto nepochopí až takto ukázané a povedané, tak si to jednoducho zaslúži. A teraz ako si čítam komentáre, veľa ľudí chcelo Matrix 4, aby to bolo pokračovanie akčného príbehu, ale toto nie je také priame pokračovanie, toto je doslovné predstavenie situácie na tanieri, až pred ústa, keďže 20 rokov takmer všetci spia... A nepomohlo ani to. ()

x_ander

Předem upozorňuju, že tady to nepůjdě bez spoilerů. Pokud bych Resurrections měl hodnotit jedním slovem, bylo by to "nedotaženost". A to bohužel téměř všeho. Na nový přírůstek do mého oblíbeného univerza se dívám poměrně dost smířlivě, rozhodně jej neberu jako zbytečný nebo dokonce jako vyloženě špatný. Nakročeno tady bylo velmi dobře, ale bohužel - není to dotáhnuté tam, kam být mohlo (a mělo). Úvodní meta hodinka byla fajn. I přesto, že to celé byla jen paráfráze na první film a jen berlička k tomu, jak z Nea opět udělat neználka a protáhnout ho králičí norou. Ale berlička originální, takže vše v pořádku. A narozdíl od některých jsem rád, že se pak vše vrátilo do starých kolejí a opravdu jde o pokračování původní trilogie. A cením i to, že základní příběhová linka jev podstatě "jenom" o vztahu Nea a Trinity a ne o zachraňování světa atp. Přesto mi vadí některé velmi nedotažené dějové linky, scény, postavy, prostě skoro vše. Velmi se mi líbilo nové uspořádání světa (pronikání programů do skutečného světa, soužití lidí a strojů), ale z tohohle světa jsme viděli jenom naprosté minumum. Když si vzpomenu na vykreslení Zionu, což bylo živoucí město plné lidí, tak mi opravdu nestačí z nového světa vidět jen balkon s Niobe a pár lidmi a scéna s jahodou. Sterilní, bez atmosféry. A podobně je to s Matrixem samotným - místo budování světa tady máme scénu s Merovingianem, což nejdříve potěší, jen aby človek velmi rychle vystřízlivěl s tím, že ta svéna je zbytečná a bohužel až nechtěně směšná. Přitom myšlenka programů v exilu po nahození nové verze Matrixu je zajímavá. Jenže tady se scény hážou jedna za sebou bez rozmyslu, náhodně a hlavně bez účelu. A do toho ta akce. Tady to bolí nejvíc. Když nic jiného, tak každá akční scéna původní trilogie byla legendární. Tady akce opravdu otravuje, je nezajímavá, nudná, a prostě... nedotažená. Celý film, a u akčních scén to bije do očí nejvíc, působí hrozně obyčejně, levně, až televizně. A to mě na tom všem mrzí nejvíc. Když to shrnu - čtvrtý Matrix není špatný film, jen působí zbytečně uspěchaně a obyčejně. Základní kostra příběhu se mi líbila moc, Neo a Trinity jsou moc fajn, a časem celý film asi vezmu na milost. Jen kdyby to mělo 20-30 (smysluplných) minut navíc, aby se trochu zapracovalo na atmosféře a světě, kdyby to mělo daleko lepší akci (vždyť měli doslova na place Stahelskiho, sakra!), kdyby do toho dali trochu víc peněz, kdyby... prostě jen kdyby. A za kdyby nemůžu dát víc než 3*. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách