Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2017 (viac)
Publicistický
USA, 2017, 209 min (Alternatívna 90 min)

Réžia:

Glenn Weiss

Účinkujú:

Jimmy Kimmel (moderátor), Javier Bardem, Leonardo DiCaprio, Jamie Dornan, Gael García Bernal, Dakota Johnson, Brie Larson, Kate McKinnon, Mark Rylance (viac)

Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov upiera na udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú pravidelne od roku 1929 - v roku 2017 budú teda vyhlásené výsledky už 89. ročníka. Najviac nominácií za rok 2016 získal romantický muzikál La La Land. Snímka mladého režiséra Damiena Chazela sa o cenu Oscar stretne až v 14 kategóriách. Počtom nominácií La La Land dorovnal historický rekord veľkofilmu Titanic z roku 1997 a snímku Všetko o Eve z roku 1950. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku. Galavečerom bude divákov sprevádzať americký moderátor a komik Jimmy Kimmel. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa z obrazoviek Doma budú prihovárať moderátor Roman Juraško a komentátor Boris Pršo, ktorí v štúdiu privítajú aj naozaj exkluzívnych hostí! (TV Doma)

Dont

Hudební čísla měla větší potenciál, především s ohledem na nominace La La Landu. Celkově jsem čekal (nebo bych si alespoň přál) větší drive. Jimmy Kimmel mě v roli moderátora vyloženě nezklamal, ale ani nenadchnul, pár vtipů se mu povedlo, ale celkově zůstal dost za očekáváním. Nepomohli mu letos moc ani účinkující herci (ať již nominovaní nebo ti, kteří předávali ceny), ničím zvláštním moji pozornost nezaujali. Úplně mě minula scénka s kolemj(e)doucími návštěvníky. Více se dalo pracovat s představením nominovaných (filmů i tvůrců), čekal bych v tomto od tvůrců show mnohem větší inovaci. Kaňkou na ceremoniálu jsou i organizační selhání - přehled těch, kteří nás (ne)opustili nebo vyhlášení ceny pro vítězný film. ()

kajas

Všechno špatně. Kimmel mě oproti minulým moderátorům o svých kvalitách nepřesvědčil (navíc je mi vrcholně nesympatický, ale to je jenom můj problém) a z předání několika cen (ok, ze všech pro "Moonlight") jsem měla zkrátka ošklivý pocit, že nebýt loňského "bílého" ročníku, ze sošek by se radovali povolanější. Závěr snad ani nemá cenu komentovat. Plusové bodíky zaslouží jako vždy velmi pěkná hudební čísla (v čele s Timberlakem, skvěle celý přenos rozjel) a někteří předávající. ()

vydumnica

Myslím si, že Moonlight vyhral nespravodlivo. Prenos nebudem hodnotiť, pozerala som ho už dávno. Ešte dodám, že snaha o politickú korektnosť (už len ten názov je hrozný!) ÚPLNE POKAZILA to pravé hollywoodské pozlátko a Oscary posledných pár rokov len zdôrazňujú smutnú skutočnosť, čím sa Hollywood stal. Chýba tu tá pravá noblesa. Chcela by som, aby sa filmy a herecké výkony hodnotili podľa tých správnych kritérií, ale to už je žiaľ minulosť. ()

joker.george

Zábavnější a méně křečovité než minulý ročník i narážky ohledně událostí ve světě se daly přežít díky odlehčení a uštěpačným poznámkám, které přinesl Jimmy Kimmel. Jenom se divím, že se Oscaři dobrali konce přes všechny ty neúnosné pauzy na reklamy. Letos mám docela dost filmových restů, které musím a chci dohnat, ale nemyslím, že by bylo nutné výherce plošně měnit. ()

Darth Revan

S oceněnými filmy vesměs spokojen nejsem, ale slavnostní večer, který moderoval můj oblíbený moderátor Kimmel, byl fajn. Ublížila mu jen závěrečná aféra, která se bude ještě dlouho připomínat. ()

Streeper

Líbí se mi Jimmyho humor, lehce urážel většinu zúčastněných celebrit a to mě rozesmávalo, samozřejmě především se mi líbili potyčky mezi ním a Mattem Damonem. Ale jinak se mi zdálo, že z toho udělal svojí vlastní show ať už to bylo Mean Tweets nebo zapojení obyčejných lidí do ceremoniálu. Neříkám, že mi to úplně vadilo, nasmála jsem se, ale Ellen byla stále lepší. ()

Joges

Kdysi jsem předávání Oskarů nebo jen vítěze v kategorii za určitý rok sledoval docela rád, ale teď je to rok od roku horší a nezajímavé. Nad výsledky Oskara 2017 jsem dokonce vyprskl smíchy. Nic proti černochům, ale například Moonlight je docela obyčejné drama, od loňského roku vybrečené a vymodlené, a La La Land není zas kdovíjaká pecka. Rok 2016 přinesl přece daleko více zajímavějších snímků. Sošky Academy Awards mě už vážně neberou. ()

campix

Klidně bych mohl vzít komentář k minulému předávání Oscarů a zkopírovat ho sem, jelikož celý ceremoniál (kromě finálního failu) se nesl v klasickém duchu a více méně nevybočoval ze zajetých kolejí. Nic jiného jsme asi od Jimmyho Kimmela ani nemohli čekat. Spíše se tady jedná o lehce podprůměrný ročník. Na druhou stranu většina nominovaných filmů byla velmi kvalitních a výraznou pachuť zanechalo akorát protěžování černošských umělců jako forma omluvy za minulé ''málo černé Oscary''. Letošní ročník by tak mohl nést název ''Černé Oscary'', v čele s vítězstvím Moonlightu, kterým si asi akademie naprosto zazdila cestu k většímu společenskému dopadu, jelikož ocenili další ''artový'' film, který naprostá většina diváků neviděla. Finální fail je již pak pouze třešničkou na dortu na nepříliš podařeného ročníku nejsledovanějších filmových cen. Jak ceremoniál, tak akademie by potřebovala svěží vítr a nabrat nový směr. ()

Larushka

Letošní ročník mě určitě bavil víc než ten minulý. Smála jsem se i jsem měla slzy dojetí v očích, víc nežádám. Úvodní číslo bezva. Kimmel je pro mě neutrální postava. Džouky na Matta Damona mám ráda. Závěrečné faux paus je mrzuté, ale to je život. Návštěva turistů super! Alička roztomilá jako vždycky. Ano, souhlasím s tím, že si černí herci sošky vybrečeli. La La Land číslo krásné. Bylo mi smutno z M.J. Foxe. A Hurá Emmička má Oscara! Nevím proč, ale přišlo mi, že by se k sobě s Leem hodili :) ()

filmmovier

Mnohem, mnohem lepší, než loni. I přes nesnesitelné množství reklam to strašně rychle uteklo, přenos byl zábavný, Jimmy Kimmel jako moderátor naprosto perfektní, jeho pošťuchování s Mattem „nemůžete mě přehlušovat, když předávám cenu“ Damonem bylo velmi příjemným a zábavným zpestřením celého večera, grilování Trumpa mohlo být sice víc, ale v průběhu celého večera tam na něj bylo tolik vtípků a narážek (a bohužel i smutných skutečností), že je to nakonec vlastně fuk. A kluci ve studiu ČT byli taky perfektní. Věcný, chytrý komentář a pohotový, rychlý překlad. Super. Perfektní show, ponocování se vyplatilo, jen škoda té závěrwečné komedie, La La Landu jsem to přál. Jinak všechna ostatní vítězství jsou naprosto v pořádku, všichni si to zasloužili, vítězství Fantastických zvířat a Knihy džunglí mě těší, naopak mě mrzí, že Příchozí těch sošek nezískali víc. A konečně to bylo politicky korektní i pro Afroameričany – jen tentokrát možná přehnaně moc, ale to je jedno. Velice povedený ročník, a ještě jednou chválím Jimmyho Kimmela. 85%. ()

elanius

Moonlight rules! Zaslúžený triumf. Rovnako tak za scenár a Mahershala Aliho. Je smutné, že drvivá väčšina komentujúcich sa venuje konšpirovaniu o tzv. pozitívnej diskriminácii černochov a bez toho aby Moonlight vôbec videli motá o politikárčení. Minulý rok sa "biely" hollywood cítili takmer urazený, že sa "čierny" hollywood ozval a tento rok nevieme prekusnúť viac černošských filmov v nomináciách (pripomínam, že naozaj kvalitných). Žeby možno mali v niečom pravdu? Inak kto pozeral celý prenos live tak ako ja si záver fakt užil. Tu sa písala história :) ()

Castrator

Na rozdíl od minulého roku průvodce večera nebyl trapný, byl chvílemi i vtipný, a to třikrát. Naštěstí se Kimmel nesnažil být příliš politický a nevezl se na protitrumpovské vlně (to neznamená, že si pár vtípků neodpustil, ale nemlel o Trumpovi pořád dokola), tím celí Oskaři nesklouzli k trapnosti. Doby B. Crystala jsou bohužel pryč a asi se už nikdy nevrátí:-( Vrcholem večera bylo vyhlášení hned dvou nejlepších filmů roku, to se moc povidlo. Ale proč ne, když vítěz prezidentských voleb není právoplatným prezidentem pro půlku Ameriky, proč by nemohl být nejlepším filmem oceněn film, který ve skutečnosti nevyhrál, že jo. Podle recenzí a kritik není Moonlight žádná sláva, jestli vyhrál proto, že je dostatečně černošský, negr, pardon, čert ví, ale jakožto běloch protestuji proti tomu, aby ve filmech o černoších závislých na drogách a na hraně zákona bylo málo bělochů. Copak běloši nefetují a nekradou? #oscarssoblack P. S. Po návštěvě kina a nakoukání oceněných a nominovaných filmů: Kdybych měl hodnotit výběr v hlavních kategoriích, dám 5 hvězd, plešouni mají své zasloužené majitele, včetně toho tolik diskutovaného Moonlightu. Když to píše rasista, xenofob, homofob, stalker, troll a celkově velmi zlý člověk (tím myslím sebe), tak je to fakt. /// Na čétéčku klasická sestava s na jazyk si šlapajícím Fukou, který překlad sem tam nestíhá nebo nezvládá, ale nemá to lehké, beru. Co mě na.ralo byl jeho překlad komentářů a vzkazků z twitteru a spol., kdy překládal vzkazy a chytře překryl reakce herců, kterých se vzkazy týkaly. Sice z nich vypadávalo hlavně Great, Fuck you apod., ale i tak, o ty jejich reakce šlo především. Lepší než Hábová nejsou, lepší než Rejžek ano. ()

Eleanor05

Zábavný přenos, většinou na úrovni, výbornej moderátor Jimmy Kimmel, dobrý narážky na Trumpa a samozřejmě obrovský rozdíl oproti strašnému přenosu z minulého roku. Show zvládnutá velmi dobře, nejlepší moment, alespoň pro mě, byl, když Jimmy Kimmel "obdivoval" hereckej výkon Matta Damona v Koupili jsme zoo, to jsem se smála nahlas. :D Další stránka věci ale byla, že jsem z celého toho přenosu měla tak trochu pocit pozitivní diskriminace Afroameričanů. Opravdu jsem ke konci byla upřímně překvapená, když vyhrál někdo "bílý", ale nemohu soudit, zda to bylo, či nebylo spravedlivé, ještě jsem neviděla všechny z nominovaných filmů. Takže dobře odmoderované, vtipné, ale trochu pochybuji o některých vítězích a vadily mi reklamy téměř po každé kategorii. Každopádně ale doufám, že Jimmy Kimmel dostane šanci i příští rok, i navzdory tomu failu na konci, který ale samozřejmě nezavinil. :o) PS: Pokud jste se dívali na večerní zkrácenou verzi na Artu, pak vězte, že nejlepší vtípky byly vystříhány, takže nehodnotíte ten skutečný přenos. ()

wooozie

Nejlepší ceremoniál za poslední roky. Justin Timberlake to odstartoval tak, aby začátek nebyl klasicky konzervativní, ale trochu se i obecenstvo rozjelo a následný opening Kimmela byl vyváženě vtipný i rýpavý (ale samozřejmě nikdo nemůže dosáhnout brutality monologů Rickyho Gervaise ze Zlatých Glóbů). Očekávání neuvěřitelné levicové a antitrumpovské agitky byla naštěstí nenaplněna a tyto témata byla jenom lehce a vtipně nakousnuta, ale zbytečně se neopakovala a nesklouzla do trapnosti. Bohužel se v závěru projevila současná politika Hollywoodu, kdy prostě nevyhrál ten nejlepší film, ale nejlíp prodaný a na toto šachování s cenami za politiku a ne za umění akademie krutě dojede (prostě nedává smysl, aby nejprestižnější ocenění za nejlepší film získal snímek, který podle tržeb vlastně nikdo neviděl a za rok si na něj absolutně nikdo nevzpomene). Potěšily také ostatní vtípky Kimmela, ať už se jednalo o jeho klasický terč Matta Damona nebo klasický terč celého Hollywoodu Mela Gibsona, či tweetování Trumpovi, speciálního vydání urážlivých tweetů nebo nejapné poznámky o nepokojích ve Švédsku. Moc pěkné bylo vystoupení hereckých legend, které inspirovaly své mladší kolegy a zvláště přítomnost Michaela J. Foxe byla pro mě osobně hodně emotivní, protože je to pro mne ten nejsympatičtější herec z celého Hollywoodu. No a závěr si budu pamatovat ještě hodně dlouho, protože něco takového jsem na živo ještě neviděl a vážně mi bylo líto tvůrců La La Land, protože sáhnout si na filmový vrchol a po minutě vám ho sebrat v okamžiku, kdy už máte děkovnou řeč je něco neskutečného a tak tento moment přebije naprosto všechny nevýrazné děkovačky tohoto roku a většinu děkovaček v celé historii ceremoniálů a způsobem, jakým z toho hlavně Jimmy Kimmel zkoušel vybruslit, zaslouží palec nahoru a hvězdu navíc. ()

Hanys_

Kimmel fakt dobrý a hlavně vtipný. Ceny tak nějak v normě, žádné překvápko. Teda až na ten závěr. Který je už teď legendární. ()

orkadimenza

Až do závěrečného failu to byla vcelku zábavná show, ale ten konec mě dokázal dvojitě nasrat- za stupidní chybu a taky za nezaslouženého výherce. Takhle nasranej jsem nebyl už dlouho! Více v mém Deníčku. ()

valasek.m

Tak ten konec byl opravdu mazec. To asi už Oscarům nikdo nevezme. Moderátor letos... No já nevím, nebyl příliš záživný, připadá mi, že dostávají stále méně prostoru. Emma si svého Oscara zasloužila plným právem, stejně tak Case Afflec. Takže za mě celkem spokojenost, už se těším na příští rok. ()