Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2017 (viac)
Publicistický
USA, 2017, 209 min (Alternatívna 90 min)

Réžia:

Glenn Weiss

Účinkujú:

Jimmy Kimmel (moderátor), Javier Bardem, Leonardo DiCaprio, Jamie Dornan, Gael García Bernal, Dakota Johnson, Brie Larson, Kate McKinnon, Mark Rylance (viac)

Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov upiera na udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú pravidelne od roku 1929 - v roku 2017 budú teda vyhlásené výsledky už 89. ročníka. Najviac nominácií za rok 2016 získal romantický muzikál La La Land. Snímka mladého režiséra Damiena Chazela sa o cenu Oscar stretne až v 14 kategóriách. Počtom nominácií La La Land dorovnal historický rekord veľkofilmu Titanic z roku 1997 a snímku Všetko o Eve z roku 1950. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku. Galavečerom bude divákov sprevádzať americký moderátor a komik Jimmy Kimmel. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa z obrazoviek Doma budú prihovárať moderátor Roman Juraško a komentátor Boris Pršo, ktorí v štúdiu privítajú aj naozaj exkluzívnych hostí! (TV Doma)

filipvrbik

Trapas na konci aneb kouzlo nechtěného - nebo vysoce promyšlený tah - to se nedozvíme každopádně 89. ročník vejde do dějin jako první ,který měl dva vítězné filmy hihi. Co se týče sošek rozdělení (podle filmů, které jsem viděl) bylo docela spravedlivé - potěšily Oscary pro Ptáčky, Knihu Džunglí, Emmu Stone, Casayho Afflecka - naopak nepotěšil ten hlavní, přál jsem to La La Landu nebo Arrival, ale co už (USA je krásná země, když volby vyhraje trump- do kterého se mimochodem každých pět minut navážel Jimmy Kimmel - a cenu za nejlepší film získá film o homosexuálním černošském chlapci...) ....Gratuluji LaLa Landu za 6 vítězství, jen škoda pouze jedné sošky pro Arrival-ale lidstvo (pánové akademici), ještě zjevně nedozráli :-) ()

IvoB

Občas úsměvné, občas trapné a s hromadou balastu okolo ohledně politiky, lidských hodnotách či rasové korektnosti. Až na ten zpackaný závěr nedošlo téměř k žádnému většímu překvapení. Bylo to o kapku lepší a snesitelnější než minulý ročník (Kimmel nebyla nejhorší volba), ale i tak je to docela bída. 3* (5/10). Zde jsou podrobnější dojmy. ()

buzzwoody

Z pohledu vítězů a nominovaných povedený ročník a narozdíl od hloupého loňského ceremoniálu měl tento nějaký náboj. Co mi však na letošní Oscary hodilo trochu špíny bylo finální faux pas, a politika - uvádějící/vítězové, kteří do svých proslovů cpou kecy o uprchlíkách a proti Trumpovi, které tam nemají co dělat. ()

Esgalnor

Ve jménu politické korektnosti jsme se na hony vzdálili tomu #OscarsSoWhite. Twist na konci jedna z nejvíce wtf událostí, co jsem kdy viděl (že on v tom má prsty Shyamalan, nikdo jiný by snad něco takového nevymyslel). Jimmy Kimmel slušný (Hey, @donaldtrump u up?), s vítězi spokojenost (až na konec, ten Moonlight si to podle mě nezasloužil) a celkově bylo by to na čtyři hvězdy nebýt té příliš okaté politické korektnosti. To na Oscary nepatří, ať si klidně naštvaně nespokojení diváci tweetují...▐ Ze Suicide Squad je Oscarovka, Příchozí ostrouhali, máme první film z Harry Potter ságy s Oscarem, Mel Gibson se senzačně vrátil a ve finále jsme se dočkali i historického twistu, wow.▐ Plusy: Jimmy Kimmel, Matt Damon, padáčky, nebylo to trapné, decentní a důstojné působení. ▐ Mínusy: WTF vyhlašování nejlepšího filmu, časté prosazování politické korektnosti, na úkor filmové kvality. ▐ Ve zkratce: Slušný ročník, s kvalitním moderátorem, několika povedenými užitečnými inovacemi, o kterém se bude mluvit ještě dlouho (ne však díky jeho kvalitám). Do průměru to sráží politická korektnost Akademie. ()

Tuzinho

Rozhodně lepší než loni, ale ten konec byl opravdu fail vhodný ocenění. Některé hlášky či situace byly vtipné(autobus, Švédsko, Matt Damon), ale nebylo jich tolik, aby to pokrylo přes tři hodiny vysílacího času. No a ten definovaný počet reklam byl až moc... Navíc ČT to reklamní smyčkou totálně nezvládla/odflákla ... ()

Gore

aneb oscarssoblack, z tohoto ročníku čpěl obrácený rasismus na hony daleko a snaha zalíbit se černošským tvůrcům. Styl typu "nacpeme všechny ceny černochům, aby náhodou zase nebojkotovali oscary nebo nebrblali, jak jsme my bílí na ně zlí" se mi vůbec nelíbí, a nepřipadá mi dvakrát spravedlivý. JImmy Kimmel jako moderátor večera taky nebyla moc dobrá volba, jeho vtípky byly většinou trapné nebo ubohé, v lepším případě nevtipné, postrádali timing. Děkovačky většinou zdlouhavé a o ničem. A hlavně ten trapas s vyhlášováním nejlepšího fimu, to nemá obdoby, a oscaři tím ztrácí svůj punc profesionality. Zkrátka jeden z nejhorších ročníků vůbec. ()

Endavour

Chudák Warren, z toho ještě dlouho nebude spát, ale jinak příjemně strávené ráno. Možná bych vytkl neladnou pachuť politiky, kterou moderátor vměšoval po celou dobu slavnostního večera. ()

simon84

koukam, ze to tu dostava docela cocku, ale me to teda hodne bavilo. Kimmela ja muzu a ty jeho vtipy v prubehu vecera byly proste bozi. Zaverecnej preslap hustej, ale stejne to vsichni vzali tak nejak v pohode, vic se to resi nasledne. Stane se no. ()

HermyJane

Po první hodině přenosu jsem se lekla, že bude celá show jen o Trumpovi, ale naštěstí se tak nestalo. Pokud se objevila nějaká narážka na jeho ignorantské výroky či politiku, pak to bylo zcela na místě, nebo to bylo prostě vtipné (narážka na roztržku mezi Meryl Streep a Trumpem, Kimmelovo tweetování). Jimmy Kimmel byl po celý večer dobrým moderátorem, vtipným takovým tím suchým až nemilosrdným způsobem - Matt Damon o tom ví svoje :D. Na závěr malá poznámka těm uživatelům, co to ještě nepochopili – zde nehodnotíte, jak jste vy osobně spokojeni s rozdáním cenných sošek, ale hodnotíte pouze show samotnou. ()

Likan7

Jedná se o moje první Oscary. Nemám to tedy s čím srovnávat, a hlavně nutno dodat, že jsem vidětl zkrácenou, devadesátiminutovou stopáž od ČT Art. Show mě rozhodně nenudila, líbilo se mi to a příští rok se budu dívat na přmý přenos. ()

ForGump

Nejlepší Oscaři nevím ani odkdy. Kimmelův výkon nade vším. Každopádně gratulace La La Landu, teeeedy Moonlightu (pokud už to tedy platí, tak je evidentní, že se Akademie chtěla vykoupit ze svých loňských ''hříchů'' a navíc kuriozitou jest, že opět zvítězil film, který má v názvu light, čili návod na Oscara tvůrci znají). Damone, fakt si to nedostal. Citát na závěr: ''VŠECHNU MOC KINEMATOGRAFII.'' Tomáš Baldýnský. 80% ()

Bobris odpad!

Gratuluji černochům, že si Oscary z minulého roku vybrečeli, nemělo to naprosto nic společného s objektivitou a tímto se o Oscary přestávám zajímat. Fraška. ()

pestak odpad!

Letošní Oscaři se daly předvídat vzhledem k politické situaci a neocenění žádného filmu, kde dominovaly černoši minulý rok a tak se dalo předvídat, že bude tento rok oceněn černošský film. Narážky na Trampa, také nevyšly předčily je trapasy. Záměna obálek mě dostala, lekl jsem se, že si nepůjdu pro výhru do sázkové kanceláře. ()

DominoTempus

Svatýles si řekl, jak je úžasný a zanadával si na Trumpa. My víme, že nemáte rádi Trumpa. Já taky nejsem zrovna jeho fanoušek. Ale skutečně není potřeba o tom mluvit každých pět minut. Když ódy úžasnosti na Svatýles dozněly a všechny možné urážky na pana Trumpetu byly vyčerpány, rozdalo se pár Plešounů přesně podle kvót, aby se nikdo nenaštval. A nejhorší ze všeho je, že se opovážili nedat toho Plešouna úžasnému Kubovi, ale místo toho ho dali CGI lišce! Co se celého večera týče, skoro se až derou na jazyk slova "fraška" a "bezcenný"... Nicméně úplná ztráta času to nebyla. Ty sestřihy byly hezký, mám asi 4-6 filmů, na které bych se chtěl podívat, a "Kimmel v. Damon: Dawn of I Even Dare To Say Good Fun" bylo vtipné, to je třeba uznat. Snad nedostanou tolik Malin, jako jiný, zločinně nedoceněný "Versus" film... ()

Jeremiasz odpad!

Jen magor a DJLonely můžou dát zprofanované estrádě 5 hvězd. Oskari davno nefungují jako racionální hodnocení kvalit filmu odborné poroty, ale kopírují komerční úspěch a jsou poplatní "aktuálním společenským tematům. Nejsou nic vic než drahá, pseudoprestižní reklama a módní prehlídka. ()

mark9th

Oscary majú byť oslavou filmov, ocenením hercov za ich výkony v poslednom roku a kinematografie ako takej a nie slúžiť ako nástroj na tvorbu mienky politického spektra. Všetky tie ''hviezdy'' si totiž zrejme neuvedomujú (a ak uvedomujú, hanbia sa to dať najavo v prítomnosti kolegov), že akákoľvek ich politická sympatia má na '' bežných'' ľudí niekedy ďalekosľahlejší mienkotvorný dopad než bežné publicistické média a žurnalisti. Alebo lepšie povedané, niektorý si to uvedomujú veľmi dobre a zneužívajú to( Meryl Streep sa pekne predviedla v tomto roku). Robiť si srandu z práve zvoleného ICH prezidenta v priamom prenose môže byť vtipné, ale určite nie zodpovedné. Pretože akokoľvek to pekne vyzerá, hollywoodká elita je predsa len ''elita'' aj v súkromnom živote a k bežným pracujúcim občanom sa určite prirovnať nedajú, preto by mali prestať využívať svoj vplyv na kritiku systému ak oni stoja mimo neho. Svoje politické názory môžu ísť prezentovať do nejakej publicistickej relácie. Strašne mi vadili Kimmelove poznámky smerom k Trumpovi(a nie, nie som jeho zástanca) a ako mu všetci tlieskali a prikyvovali ako stádo oviec neuvedomujúc si, že krajina, ktorá im dala možnosť takto sa presadiť a zabávať svojím koníčkom masy na celom svete je aj krajinou, kde si viac než polovica demokraticky zvolila práve Trumpa. a takýmto vystupovaním dávajú herci najavo aj svoju ignoráciu k tejto väčšine obyvateľov. Viem toto nie je stránka o politických diskusiách, ale práve preto mi to nedalo lebo Oscary sú o kinematografii a nie o politike. ()

VlastaFlaksa

Rok od roku nudnější podívaná, nejzábavnější byl autobus turistů, kteří se zčista jasna ocitli v sále během udílení a nedokázali skrýt překvapení a údiv. ()