Marion Craneová, sekretárka z Phoenixu, chce zmeniť svoj život. Jej najväčšou túžbou je zanechať stereotypnú prácu a začať nanovo s milencom Samom Loomisom. To však nie je jednoduché, pretože Sam má finančné záväzky voči bývalej manželke. Marion preto spreneverí značnú finančnú čiastku z realitnej kancelárie, v ktorej pracuje, a vydá sa za Samom do Kalifornie. Na úteku po dlhej jazde nájde útočisko pred búrkou v opustenom moteli, ktorý vlastnia matka a syn Batesovci. Po Marion pátra nielen polícia, ale aj jej sestra a súkromný detektív Milton Arbogast. Spolu odhaľujú hrozivé okolnosti Marioninho zmiznutia aj smrteľné tajomstvá, ktoré skrýva starý ponurý dom a opustený motel vedený duševne narušeným Normanom Batesom. (oficiálny text distribútora)

MASH_4077

Nevím, co na tom všichni vidí, mě to nevzalo. Zpracování je perfektní, zvuky taky. Co je to platný, když jsem se nebál?? Asi to chce nějakou jinou atmosféru. Nevím. Kdybych nevěděl, že je to od Hitchcocka, tak bych asi vypnul televizi. ()

pepad3

Psycho snad není potřeba ani hodnotit. Filmařský masterpiece největšího kalibru, ukázka toho, "jak se to má dělat". Hitchcock to prostě s divákem umí, a ví zatraceně dobře jak ho dostat. V psychu mě osobně dostává v každé scéně a obraze a využívá k tomu pouze ty nejprostší a nejzákladnější postupy. Ale používá je geniálně. Ona scéna ve sprše už možná tou přílišnou medializací ztratila to svoje úvodní kouzlo, přesto je ale stále neskutečně udělaná - možná, ještě lepší , chladnější a mrazivější je následující scéna, kdy Bates zahlazuje stopy. Samozřejmě neskutečné herecké výkony, hudba, kamera, práce se světlem - to všechno dohromady tvoří tenhle filmařský skvost. Použiju výrok jednoho zdejšího uživatela - Je možné děsit se jen siluety domu? Ano. ()

BenchPress

Je zajímavé sledovat, co lidi děsilo před 50 a více lety a co je děsí teď. Neříkám, že PSYCHO není hrozivé. Scéna na schodech nebo ve sklepě byla dost hrůzostrašná. Souhlasím s komentářem Limy. Je to dobrý film, ale z pohledu emocionálního dám za 4, z pohledu historického by to bylo 5. Všichni herci hrajou výborně. P.S. Přidávám na pět hvězdiček, protože tenhle film zraje jako víno a líbí se mi, čím dál tím víc. Ta atmosféra je něco neuvěřitelného. 5/5. ()

nikkittka

Nesmírně inovativní dílo a jeden z filmů,které ovlivnily samotnou strukturu filmové řeči naprosto zásadním způsobem.Psycho nemá šanci zestárnout. ()

Eigis

Vím, že jedná o opěvovanou klasiku, ale mě tento film prostě nesedl. Netvrdím že je špatný, jen říkám že mě osobně se nelíbí. ()

infernet

Tenhle Hitchcockův majstrštyk má tři obrovská plus. 1. Barák rodiny Batesovic, který je sám tak depresivní, že stačí, aby se hla v okně záclona a já osobně jsem měl dost. 2. Výborného Anthony Perkinse a jeho roztomilou maminku, která by neublížila ani mouše a 3. Hudbu, která přesně koresponduje s názvem filmu, je to prostě Psycho! ()

smith22

Tohle snad ani žádný komentář nepotřebuje.Bez jakéhokoliv váhání - 5*.A ti mladí ušácí, kterým se to nepozdává, nedali plný počet a kteří pásli ještě ovečky když mistr Hitchcock natočil tento film - ti ať se nad sebou prvně zamyslí než sem začnou hrnout ty jejich přechytralé rozumy. ()

g3rtrud

50 rokov je dlhá doba. Asi preto ma tento film až tak neuchvátil, nedokážem brať ohľad na to že pred 50-timi rokmi to bolo niečo neskutočné. Aj keď Psycho porovnávam so súčasnou tvorbou, stále je to vynikajúci film. ()

Anjunja

Pro mě tento film absolutně naplnil svůj název, pro mě osobně jsou nejděsivější dialogy - respektive monology - první je psychologický rozbor Batese a druhý je hlas paní Batesové v hlavě jejího syna - tomu říkám opravdové psycho. Hudbu je skvělá a hlavně jsem ji znala ještě před filmem anižbych věděla, že mají něco společného. Každopádně je to zážitek =) ()

Rudy77

Film u ktorého je zbytočný vyčerpávajuci komentár. V skratke a jasne, tento film obsahuje všetko to, prečo milujem filmy... ()

Odpocivadlo

Tento film môžem opísať iba jedným slovom a to že je GENIÁLNY. Tento žáner nepatrí medzi moje obľúbené ale toto ma presvedčilo že horor sa dá celkom zaujate sledovať. Herecké výkony boli proste ako z čienobieleho filmu, no proste to čo som si myslel že ma neprekvapí ma prekvapilo. To malé Hitchcockove kameo bolo celkom úsmevné a kúltovú scénku v sprche som si takisto vychutnal. Toto je fakt jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. ()

vodkasesemte

je to úplně normální rodinný film s tím rozdílem, že u nás sype do čaje matka tablety mně a obrovská nuda! je to úplně normální rodinný film s tím rozdílem, že u nás do čaje sype tablety matka mně a obrovská nuda! 24/7 je to úplně normální rodinný film s tím rozdílem, že u nás matka do čaje sype tablety mně a obrovská nuda! 29/7 ()

walmezak

Jak již tady někdo zmínil:" Doba se mění" a tenhle film je již těžce out! Pointou toho filmu, bylo vyděsit lidi, nahnat jim strach a husí kůži. Dříve to tak jistě bylo, ale dnes? Wake up lidi! ()

kobras5

Psycho je prostě Psycho! Geniální film, kterému se snad nedá nic moc vytknout a je mi celkem líto, že jsem ho viděl až po takové době prvně. Každopádně i přes to vše co jsem o něm nyní napsal mu dám pouze 4* a to z důvodu, že scény působí velmi utahaně a zdlouhavě, aniž by se v nich cokoliv důležitého dělo. 85% (viděno česky). ()

DR.SZ

Je zde předvedena precizní práce s napětím a i přes jakousi komornost a počáteční rozpaky řadím snímek jakožto nejlepší horor a komorní snímek de facto též. Musím se přiznat, že narušený maniak, je nejpůsobivější pointou a rozuzlením, které jsem viděl. Ke všemu navíc výborně točí kamera, hrají herci a na atmosféře přidala i všem známá hudba. 94% ()

Metal.God

Celou dobu jsem si říkal, že děsivá je jen hudba a trochu víc strašidelné jsou lehce psychopatické chování Normana, těžce psychopatické chování Normanovi matky a samotné vraždy. Až nakonec došlo k rozuzlení, ze kterého jsem málem dostal infarkt. Norman je extrémně děsivá postava, která je o to děsivější, že znám podobné lidi. Anthony Perkins předvedl geniální herecký výkon, jeden z nejlepších v kinematografii. Tento film bych možná i zařadil do sekce psychologické, protože sledovat chování Normana, který mi při sledování přišel jen chvílemi děsivější (do rozuzlení), než Normanova matka, je reálné. Marion se chová velmi nápadně a velmi paranoicky. Osud detektiva Miltona Arbogasta byl jasný hned od té doby, co se do případu začal hodně šťourat. Myslím si, že napodruhé shlédnutí to bude ještě tisíckrát děsivější. ()

lobo87

Filmová klasika od filmového klasika. Najväčším plusom filmu je atmosféra, ktorá diváka pohltí. Perkins bol skvele obsadený a celá pointa filmu prekvapujúca. Inovatívne, atmosferické, temné... 85% ()

shaacul

Psycho má problém že je tak známé, že nedokáže diváka překvapit a pouze by se mohlo čekat na odškrtnutí nejslavnějších scén. Během sledování jsme si vzpoměl na mnoho jiných slavných filmů. Dobře si pamatuji jak na mě zapůsobil film Tahle země není pro staré, Psycho je prapředek podobně vystavených příběhů vystavěný kolem jedné postavy. Čekáte jak se její příběh vyvyne a pak prásk a sledujete film z pohledu vraha. Vertigo a Okno ve dvoře mám raději ale přesto se jedná o skvělí film. Ti co čekají horor budou zklamáni, spíše se jedná o výborně vystavěný thriller s (ne)čekaným twistem. Ten dokáže člověka dostat, ale může trpět podobným problémem jako Šestý smysl, Sedm nebo Obvyklí podezřelí, podruhé, a v případě profláklého Psycha už poprvé, nebude tolik fungovat překvapení. Co zastaralo jsou "akční" scény a některé dialogy, v tom mě připomenul film Pravé poledne. Ten už dnes taky působí směšně, pokud se ale podíváme na kostru, tak i na dnešní poměry se jedná o velmi dobré filmy a ve své době šlo o naprosto geniální záležitost. ()

daniel.98

Něco takového se opravdu nevidí každý den. To opravdu ne. Pro mě jasný favorit v tomto žánru, a troufám si tvrdit, že ho nikdy ani žádný jiný snímek nepřekoná. Po pravdě, příběh s takovou zápletkou, to bych nevymyslel. A bylo by to ještě silnější, pokud by mi někdo nevyzradil děj. I tak mi to můj zážitek ale nezkazilo. A to ani nemluvím o vynikající práci s kamerou a hudbou, která celkový zážitek dotváří k dokonalosti. Prostě Hitchcock byl génius a nikdo podobný se asi už nenarodí. ()

Zemřela herečka Patricia Hitchcock

Zemřela herečka Patricia Hitchcock

11.08.2021

Ve věku 93 let v pondělí v kalifornském Thousand Oaks zemřela herečka, producentka a spisovatelka Patricia Hitchcock, jediná přímá potomkyně legendárního režiséra a mistra napětí, Alfreda Hitchcocka.… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

17.09.2012

Psycho v televizi

Psycho v televizi

05.07.2012

Mohl by to být povzdech nad programovou náplní českých a slovenských komerčních stanic. Jenže tentokrát jde o Psycho s velkým „P“. Americká kabelovka A&E se původně zaměřovala hlavně na dokumenty… (viac)