Stále ještě bydlí v ponurém domě na kopci, ke kterému patří nevelký motel. Od konce druhého dílu uplynul jen krátký čas a Norman se právě pustil do opravy a znovuotevření motelu. Zanedlouho přivítá prvního hosta, sympatickou dívku Maureen, bývalou jeptišku, která opustila řád, protože si kladla vinu za tragickou smrt jedné z jeptišek. Norman je šokován, protože dívka se až neskutečně podobá Marion, jeho nešťastné první oběti. Není však jediná, kdo se do motelu nastěhuje. Je tu také zlověstný Duane, kterého Norman zaměstná na noční služby, banda nepříliš slušných bývalých spolužáků, kteří se sjíždí na sraz třídy, a nakonec vlezlý reportér, který hledá tu správnou senzaci pro své senzacechtivé čtenáře a postupně odhaluje Normanovu minulost, a to v tom nejméně vhodném okamžiku - krátce po záhadném zmizení jednoho z hostů motelu. Je víc než jisté, než film skončí, mnozí z těch, kdo se ubytovali, budou mrtví. Ovšem zdaleka není tak jisté, že pachatelem je Norman. Nebo ano? (oficiálny text distribútora)

Radiq odpad!

Je tam Jeff Fahey, kterej žije ze dne na den a je to takovej v pohodě cool man, co jde rovnou na věc... ten se dal. Ale pak je tu temná stránka celého filmu a není to Norman Bates. Je to neodpaněná napůl jeptiška, která svejma krátkejma vlasama má evokovat postavu z Hitchcockovy verze, ale pěkná moc není a spíš než s ní trávit večery, raději si uvařím párek, dám si pivo a bude to větší zábava. Hned v úvodní scéně jsem si posteskl: no do pi*či, to zas bude kravina. Ale myslel jsem si, že by to u mě mohlo mít alespoň šanci jako béčko pro zasmání. Bohužel, najde se tam snad jedna jediná věc, co se povedla (cucání ledových kostek od krve). Vlastně ještě přímej záběr na Normana Batese v paruce v převleku, s šíleným pohledem. Jinak je to vykrádačka série, bez nápadů, s nudným vším. ()

Vančura

Och, tenhle film je vážně... strašný. A s původním Psychem by neměl být vůbec spojován, protože jen parazituje na jeho proslulosti. Psycho III je zoufale dysfunkční v budování nějaké atmosféry, děj je unyle statický a nikam negraduje, a nesympatičtí herci jen podtrhují celkovou ubohost scénáře i neschopné režie. Tohle je hodně pokleslá podívaná - v tom negativním slova smyslu. Anthony Perkins to musel natočit po totální ztrátě soudnosti a Hitchcock se musel obracet v hrobě. ()

Aurus

Pro mě je Psycho 3 velmi velké překvapení. Psycho z roku 1960 miluju 10/10, druhý díl je strašně nudný a zdlouhavý 3/10, a pak je tu třetí díl který jak sem již zmínil je velké překvapení, není sice tak dobrý jako jednička ale je miliónkrát lepší než příšerná dvojka. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféra je dost solidní, napětí je zde časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je perfektní. Tento třetí díl působí jako uzavření této série, sice je ještě čtyřka která je ale Počátek a pak je tu remake který je úplně od začátku takže trojka je takový uzavření trilogie. U tohoto dílu taky musím pochválit vraždy, solidní atmosféru a velmi časté napětí. Taky musím pochválit perfektní konec který právě působí jako uzavření trilogie. Pro mě obrovské překvapení a 7,5/10. ()

kobras5

Pro mě jednoznačně nejslabší díl celé série, který nepřišel s ničím novým ani zajímavým, aby dokázal jakkoliv zaujmout, což je možná škoda. Pořád jedna a ta samá vyšlapaná kolej vražd obměněna tím, že si hlavní hrdina zahraje chvíli i na hrdinu. Nic víc, nic míň. 40% (viděno česky). ()

toomm

Psycho se oprávněně nestalo slavou sérií, ale slavným filmem, protože pouze první díl je tím opravdu kvalitním filmem. Bates motel, Anhony Perkins i pár původních scén sice zůstává, ale to je tak všechno. Normen je roztěkanější než kdy dřív a z napínavého a kvalitního thrilleru se stává průměrná vyvražďovačka ve známém prostředí. 45% ()

• Celosvětová premiéra proběhla v květnu 1986 na Seattle IFF. (Varan)