Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

rublik05

Dnes již zcela kultovní záležitost a zároveň životní role skvělého Johnnyho Deppa, který je jednoznačně tahounem celého filmu, zdárně mu sekundují jak Orlando Bloom, tak i krásná Keira Knightley, ale především perfektní Geoffrey Rush. Vizuálně doslova pastva pro oči, oceňuji dobře napsaný scénář, kvalitní dialogy, především však fenomenální humor a nespočet hlášek. Atmosféra je místy dost drsná, jindy zase sympaticky uvolněná, hudební doprovod doslova skvostný. Statut legendy si první díl Pirátů z Karibiku právem zaslouží. 10/10. ()

Lupes

Po letech jsem opět shlédl se synem a už jsem zdaleka tak nejásal. Kombinace zombie a klasického pirátského žánru vyznívá mi už lacině. Triky přirozeně zestárly a zombie záběry dnes filmu ubližují, poctivého filmařského řemesla se ukázalo pomálu. Rychlý a zkratkovitý střih, humor ala "tuhle facku jsem si zasloužil", britští (bílí) imperátoři jako wehrmacht ťulpasové, úderná dud duc hudba Hanse Zimmera... toho všeho jsem se už v posledních dekádách poněkud přejedl. Z nostalgie uberu jen jednu *, byť si myslím, že to má ve skutečnosti jen na tři. ()

Ceberus

FIlm dostal finanční prostředky a zvučné obsazení na to, aby mohl vzniknout nejepičtější pirátský film v dějinách - a s pomocí vizuálních efektů a zejména dnes již legendární hudby tvůrci tuto šanci nezahodili. Film táhnou zejména Johnny Depp a Geoffrey Rush, kteří si uvědomují, že hrají v pohádce, takže si role zjevně náramně užívají a nebojí se poněkud přehrávat. Zvlášť Depp opět vytvořil něco unikátního, protože takhle si asi typického piráta doteď nikdo nepředstavoval a pochybuji, že by jakýkoli jiný herec přišel s něčím takovým. I po druhém či třetím zhlédnutí stále trvám na pěti hvězdách, film se usadil v kinematografii jako klasika. Ostatně, už má pomalu dvacet let, tak to je pomalu čas na reboot. :-P ()

Nix

Divím se, že jsem ještě tohle nekomentoval. Tohle je klasika prostě. Kdo má rád piráty, lodě, skvělé příběhy tak ať neváhá. Jedna z nej rolí Deppa, kterou si fakt užívám a nádherně zpracovaný film. Takhle to mám fakt rád, u toho si člověk odpočine. ()

Hellknight12

Keď som si prvý krát pozrel tento film v TV, tak som bol ešte šteňa a chcel som byť pirát a dnes to stále platí. Skvelý film od Disney, ktorý je založený na atrakcií v Disneylande. Na tú dobu a aj na dnes sú tu skvelé efekty, masky, hudba, strih, scenár a aj kamera. Samozrejme veľmi dobrý výber hercov. Herci sú sympatický a aj ich výkony sú skvelé. Príbeh je jednoduchý a zabaví aj malé deti aj dospelých. Na dĺžku 143 min je tu dosť akcie a aj humoru, ktorý je dobré vyvážený. Viac nemám čo dodať. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

TheRay97

Piráti jsou pecka sama o sobě a když se do toho přidá špetka humoru, vznikne skvělej legendární film. V hlavních rolích hvězdy hollywoodu představují nerozdělitelnou trojici, na které se snímek staví. Opravdu dvě a půl hodiny utečou nepochopitelně rychle při všem tom chaotickým dobrodružství. Neodlučitelně se snoubí s klasikou dnešní filmografie. ()

Belcarnen

Piráti jsou špatný film. Atrakce Disney parku možná baví miliony lidí, ale pokud je převedete na filmové plátno, chce to nejspíš trochu víc invence než předvedl tento snímek. Příběh je o ničem, jedna a tatáž scéna se opakuje v několika modifikacích. Stopáž je zbytečně velká, tak 45 minut dolů by jen prospělo. Orlando "Legolas" Bloom nezklamal, měl možná víc trénovat elfa do Návratu krále a nezkoušet zatím nové role. Opravdu mu to nejde. Rozpočet snímku je vidět na velmi slušných efektech. A místy potěší i hudba, ač většinu těch dynamických motivů jako bych už někde slyšel, originalita veškerá žádná. Celé to zachraňuje jen Johny Depp. Vypadá skvěle, Jacka Sparrowa si očividně užívá a je prostě k sežrání. Jojo, tohle je holt Karibik... ()

Dreadlord

Mozna ze to obcas trochu natahli ale Johnny Depp byl jen krucek od sveho raoula duka z fearn and loathing,Keira Knightley je dost dobra kunda a Geoffrey Rush je bidak jak se patri a do toho vseho je to jeste vtipne a se skvelymi efekty. ()

havran

Vlastně nevím, o čem to bylo, ale dobře se na to koukalo s popcornem a colou... Klasická pirátská story opepřená nápaditými efekty, hláškami a Depp který se v roli špatňáka - kladňáka piráta Sparrowa překonává. ()

mliko

Excelentni vykon Johnnyho Deppa v jeste lepsim filmu.Nesmim opomenout take dobry herecky vykon Orlanda Blooma.Nekolik super vydarenych,ale drahych pocitacovych triku jedine pridava na hodnoceni.Navic se mi libilo velmi dobre zvolene okolni prostredi tohoto filmu a vyborna hudba. ()

wito

prijemna hollywoodska oddychovka so skvelym johnym deppom, krasnou keirou knightly a zaporackym geoffreym rushom. pukancova zabava, ktora nenesie ziadne vazne posolstvo, no pobavi siroke publikum. a to sa nosi. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Jack Sparrow (Johnny Depp) ... Perfektně ucelené akční dobrodružství, které si nehraje na nic víc, než na velkolepou jízdu se vším všudy. Nebylo by to ale ono bez notné dávky vtipu. A právě ona komediálnost dělá z Pirátů z Karibiku nezapomenutelný zážitek. Gore Verbinski se do chtíče diváku trefil přesně, a to především (ale ne pouze) anagažováním Johnnyho Deppa. Jeho Jack Sparrow je vyloženě kultovní záležitostí. Ale i ostatní herecký ansábl se předvedl. Úžasná je Lizzie Swanová i moulovatý kovář Will Turner. Překvapením pro mě byl Barbossa Geoffreyho Rushe, který své postavě prokletého piráta, který se ze všeho nejvíc touží zakousnout do krásně šťavnatého jablka, vtiskl takový šmrnc, že ho nemůžete nenávidět. Piráti prostě baví, ani na chvilku nenudí, a tak se není co divit, že dosáhli takového úspěchu... ()

fojtas

pokazde co jsem to videl jsem chtel pridat jednu hvezdicku...skvela zabava, perfektni depp, famozni hudba, pri ktere mam hned lepsi naladu...co vice si prat??? go pirates!!!!!!!!! ()

-henry-

Cítil jsem se podobně jako kdysi při čtení ČTYŘLÍSTKU A POKLADU KAPITÁNA KIDA;) Jako jediný díl z Pirátí série netrpí takovými výpadkami rytmu, umně balancuje mezi báchorkou, reálností a zábavou, a tak naplňuje vše, co si představím pod dobrodružným pirátským filmem (včetně zažitých mustrů, chceteli klišé). ()

Kathien°

Johnnyho Deppa si už navždy budu pamatovat jako kapitána Jacka Sparrowa. Kdyby tam nevystupoval, byl by to pěkný akční film, ale s ním je to jasná komedie, v které je i dobrodružný příběh. A to se jen tak nevidí.... ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)