Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

Psycho.R

Byl jsem na této atrakci, která slouží jako předloha filmu. A v Disneylandu jsem se bavil daleko víc, ale pokud máte rádi pirátské filmy, tak si na své příjdete majestátně. ()

marusaj

Charismatický Bloom, ikonický Depp a nádherná Keira. Sympatičtí záporáci, humor, spád a boožíí šermovačka v kovárně. Sečteno podtrženo, skvělá oddychová zábava, ke které se člověk opravdu rád vrací. Jasně, že humor někdy Je infantilní, děj upadá, humor je moc chtěný a romantika až kýčovitá. No a co. ()

Issabela

Většina filmů s piráty obecně nedopadla dobře. Proto se do natočení tohoto filmu nikomu moc nechtělo. Jak Johnny Depp uvádí ve své knize, tak narozdíl od tvůrců, neváhal ani minutu, když se dozvěděl, že je mu nabízena role ve filmu s piráty. Nečetl scénář, jen si chtěl splnit klukovský sen. Nikdo nevěděl, co od filmu čekat, jak bude přijat veřejností, proto pro všechny musela být čirá fantazie vnímat ohlasy. Film zaujal, řekla bych dokonce nadchnul většinu filmového obecenstva, včetně mě. Krásný příběh, vynikající muzika, úžasné scény a hlavně okouzlující Johnny Depp! ()

Trixi

Kdo by nemiloval Jacka Sparrowa? Když jsem tenhle film viděla před mnoha lety poprvé, byla to láska na první pohled. Dneska si pouštím Piráty, kdykoli mi není do smíchu nebo jako zaručený lék na depku....vždycky to zabere. A povídání o tom, jak je tenhle film užasný po režijní a kamerové stránce, je už myslím zbytečné. ()

andosdre

Výborný pirátsko/fantasy film.Podle mě je nejlepším ze série.Excelují Johnny Depp,Geoffrey Rush,Orlando Bloom, Keira Knightley:-)Efekty jsou velmi dobré a zvuk také.Děj je sice trošku jednodušší,ale v celkovém pohledu na film se tento fakt ztratí... ()

danny_21

Spousta humoru, slušný scénář, sympatická pirátská posádka, zajímavá triková stránka ale hlavně obdivuhodný výkon Johnyho Deppa, kteréhož Jack Sparrow se zapíše do dějin filmových rolí tučným písmem, stojí za úspěchem prvního dílu pirátské Karibské ságy. V prvotině ještě vše fungovalo na jedničku, narozdíl od dalších pokračování, které jak šly za sebou tak kvalita upadala níž a níž - Černá Perla u mě bodovala - 85 % ()

Chip89

Jsem ostuda.... Film,co vznikl v roce 2003 já viděla až v roce 2013. Musím uznat, že i po deseti letech obdivuji nápad a nejen ten. Hlavně efekty, bylo to vážně pěkné pokoukáníčko. Trošku té romantiky se tam taky objevilo. Ale nad tímhle vším držel své ochranné ruce Johny Depp, který byl božský. Slušelo mu to, herecký výkon je výborný jako obvykle a hlavně mě dokázal dost rozesmát. Prostě krásná pohádka s pěknými herci i hereckými výkony. ()

Acrobat

Už na odchode z protikomunistického odboja nám pustil nemý chlapec Pirátov. Smialo sa všetko, ale zároveň sa odhaľovali magické dobrodružstvá, po ktorých túžite až do prvých milostných zážitkov. Spomienky hovoria, že pamätníci vylúpenia osady Lindisfarne na tom neboli, no španielske, britské galeóny sa vynárali a nadšenci „lízali“ ruky Disneyho, že na tieto šarapaty na belasom mori investoval. Vidno to všade a nehanbil sa nikto. Čaj z tulsi sa dopíjal pomaly ako ho ohrievala sviečka, pričom po filme každý skúšal rôzne odrody jabĺk, aby sa presvedčil, či cíti. Zberba, ušlo mi polohlasne a zachránilo ma len povestné „parlej(i)(y)“ Síce nenasledoval waterboading, no musel som sa dívať na prízemného Blooma, ktorému prischlo zase robiť kováča. Opičky kapitána niesli takmer polovičné bremeno, no úlisnosť, ľstivosť, prefíkanosť a myslenie o dva kroky dopredu než všetci zúčastnení nás opätovne z lásky prinútilo konštatovať víťaza hereckého osadenstva. A už sa to valí, kliatby, démoni, nemŕtvi, osud, jedna minca. Poklady, žiaden sci-fi, high-tech, pochutili si všetci. Dary mora vyvalili perfektný príbeh, priateľ vietor privial totálne epické dobrodružstvo. Usadiť sa s mojitom v ruke, domorodkyňou v druhej, sunglasses, zahoď svoje starosti a pozri aký je krásny ...film! Ó ľudská fantázia, vytváraš paralelu, aby človek zabudol na permanentné strasti všedných dní. Zas a znova, vždy a stále. Kto tie starosti vlastne vyrába? Áááá...rýchlo k pirátom. Chudák! ()

VanMagnifico

Ukrutná ptákovina, která ovšem nepostrádá vcelku slušný děj a příběh. Z Jacka Sparrowa se díky Johnymu Deppovi stala kultovní postava. Tady byl prostě skvělej! Bohužel to z větší části stálo jen na něm. ()

bearmeedek

Pirátů není nikdy dost. Když se přidá současné zpracování a hvězdné obsazení, není co řešit. Budu jen papouškovat: Deep to celé jistí. ()

mira.l

No, nakonec to bylo o trochu lepší, než jsem čekal. Já na filmy tohoto typu moc nejsem, takže jsem ho docela dlouho odkládal a čekal docela utrpení. I když je třeba uznat, že hlavně po stránce speciálních efektů a masek je to výborná práce, tak jinak je to komerční srágora ve své nejčistší podobě z možná jakési zlaté doby Hollywoodu (přece jen to už něco pamatuje), udělaná na maximální vizuální efekt z masek, speciálních efektů, kostýmů a v neposlední řadě hudby, kdy nikdo asi moc neřešil, kolik to bude stát, o honorářích hereckých hvězd typu Depp, Rush, Bloom, Knightley nemluvě. Pravda, Keiře to tu docela slušelo, ale pořád nějak nechápu, proč je z toho taková spousta lidí úplně vyndaná. Bylo tam pár vtipných momentů a situací, ale já to vidím na průměrné 3* (tak 60 - 65%), jednou stačilo a po pokračováních radši ani pátrat nebudu. ()

balcazar

Pirátska jednotka má obrovskú výhodu: nemáte sa kedy nudiť. Parádny mix príbehu, hereckých výkonov a najmä spojenie, resp. striedanie dobrodružstva a zábavy. O Deppovom Sparrowovi nemá zmysel sa baviť, z tejto postavy sa nie nadarmo stal kult. ()

Kingjiri

Takhle má vypadat správnej blockbuster. Oddychová zábava, který nescházej nápady, hvězdnej casting (kterej má co hrát), vtípky, hlášky, rozsáhlá výprava, akce, promakaný vizuální efekty nebo chytlavej hudební doprovod. Do doby "Pirátů" by mě nikdy nenapadlo, že by se dala nakroutit takhle koukatelná pirátská fantasy podivaná, ze který nevznikne prapodivná slátanina. Pátá slabá hvězda za Deppa, vizuál a Badeltovu hudbu. ()

Sweat55

Výborný, skvěle zrežírovaný dobrodružstvý, které chytne a nepustí. Skvěle napsané postavy, senzační dialogy, nejvtipnější pirát na světě a skvostná akce. ()

neo93

Úvodní díl pirátské ságy v režii Gore Verbinskiho. Je to již několik let, co tento film odstartoval pirátskou řadu filmů. A po dalším zhlednutí, se mi jen potvrdilo, že tento řekněme pilotní díl, je prostě nejlepší z celé série. Jeden z největších podílů na úspěchu filmu má rozhodně Johnny Depp a jeho ztřeštěná postava. Pravě zde se poprvé rodí nová postava, kterou si fanoušci zamilovali po celém světě, potrhlý a bláznivý kapitán Jack Sparrow. Již jeho první scéna ve snímku, kdy se svojí kocábkou dorazí do Port Royal, je jednoduše geniální a i následná sekvence s vojáky a Elizabeth je úžasná, čímž také boří mýty o temných, surových a sobeckých pirátech. Jeho důvtipné ale i komické výstupy, které jsou prostoupeny napříč filmem jsou velmi netradiční přesto vynikající. Snímek, těží také z nápaditého příběhu, je jímž středobodem, je tajuplný ostrov Isla de Muerta. Je to samozřejmě také v tomto filmu, ve kterém se budují vztahy mezi stěžejní trojicí postav, jakými jsou nikdo jiný než Jack Sparrow, Elizabeth Swann a Will Turner. Film po celou dobu svižně odcípá a stále se v něm odehrává nějaká ta akce, jako např. v podobě skvělých soubojů a perfektní hudba, pak vytváří tu pravou pirátskou atmosféru. Výtečně se pracuje taktéž s triky a efekty, které se velmi dobře ukazují na příkladu prokletých nemrtvých pirátů v čele, s další oblíbenou postavou, kapitánem Barbossou, zvláště na přechodech z tmavých do světlých míst. Film neztrácí dech ani v samotném závěru, a právě závěrečná scéna s typickým Jackem jen ukazuje, co je na tomto snímku tak výborné. ()

ing.man

Po letech jsem se podíval znovu. Ale nic neměním na hodnocení. Nonšalantně ledabylý Jack je sice můj role-model, ale film ani zápletka mě prostě nebavili. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)