Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

silentname

Najhorší film v sérii Fast & Furios, ako niektoré recenzie hovorili? Nemyslím si. Úprimne platí, že "Fast X" som si užil niekoľkonásobne viac ako absurdné "F9". Tento film je na druhú stranu ale menej sústredený a dokopy je tak rozbitý, že pokiaľ by ste reálne chceli sa sústrediť na určitú časť príbehu, môžete byť poriadne sklamaní. Michelle Rodriguez tu má zúfalo malú rolu a dokonca budete mať počas sledovania pocit, že v určitom bode na ňu film zabudol, aby sa nám na chvíľku pripomenula. Ale aspoň tu má solídny fight s Charlize Theron, ku ktorému sa asi schyľovalo celkom dlho. Jason Momoa ako zloduch je podľa mňa skutočne čerešničkou na torte. Ten buď neberie nič z toho čo robí vážne, alebo to myslí všetko stopercentne vážne a dáva maximum čo môže. Každopádne, je vysoko zábavný a užil som si s ním každú jednu scénku. Musím dokonca uznať, že som sa začal aj poriadne zaujímať o našich hrdinov a bol som zvedavý kam sa ich príbeh reálne posunie. Moment, kedy som sa ale chvíľu nebol schopný prestať smiať je pre mňa scénka, kde zistíme čím plní svoje vrece na boxovanie Jason Statham. Spôsob, akým je tá scénka natočená a ako na to všetky postavy budú reagovať bol moment, kedy som nebol schopný sa prestať smiať. Istým spôsobom dokonalé. Akcia je absolútne nerealistická, ale zase to nie je to čo od týchto filmov očakávam. Čakal som však na svoj moment, kedy vyletíme s autom do vesmíru alebo prejdeme s autom po lane na druhú stranu hory, no nič také sa tu nekonalo. Minule to autori prepálili na totálku. Toto je film, kde som si konečne mohol užívať to, čo som reálne chcel. Keby to chcem hodnotiť podľa realistickosti, tak tento film nemá v sebe veľa kvality, no sledovať ma to bavilo. Na veľkom plátne stálo za to. Hodnotenie: B ()

Claw

Od dob "Fast Five" (podle mého názoru nejlepšího filmu v sérii) jela tahle franšíza rychle a zběsile do háje. Nyní je přímo směšné, v co se tato série proměnila. Pouliční gang je v podstatě armáda nezastavitelných a nezranitelných hrdinů. Vážně, tihle lidé by nejspíš přežili i výbuch jaderné bomby - nebo pravděpodobnější scénář, Dom Tortetto by nejspíš výbuch pohltil a vystřelil by si ho z oční bulvy. Ano, až tak je to absurdní. I když má tento film blízko k nějakému filmu MCU, je drasticky lepší než předchozí příšerný film, který mě donutil přehodnotit, co je to vlastně film. "Fast X" si užijete, pokud dokážete vypnout mozek a nebrat vůbec nic, co vidíte, vážně. Příběh je takový, jaký byste čekali - špatný, ale alespoň má hlavu a patu a plyne z bodu A do bodu B. Překvapilo mě, že těch vyloženě epických trikových atrakcí, zde není tolik, ale na druhou stranu je tu spousta fyzických fightů, které mám nejradši a těch jsem si tu užil dostatek. Občas šlo vidět horší CGI, ale to se dá odpustit. Soundtrack je také docela dobrý. Ale nejvíce zde vyniká Jason Momoa, který podává skvělý herecký výkon a jeho postava Dante Reyes do filmu vnáší tolik potřebnou zábavu a humornou atmosféru. Jason se evidentně bavil, protože se to přeneslo i na plátno. Jeho šílená postava je přesvědčivější než většina, ne-li všichni předchozí záporáci série dohromady. Dále mě potěšila i sympatická Brie Larson a také Alan Ritchson, který je dalším velkým hromotlukem na scéně, tak trochu náhrada za The Rocka. "Fast X" končí stupidním cliffhangerem, ale pokud uvidíme více Danteho, jsem pro další díl. Doufám, že v příštím díle budou závodit po prstenci Saturnu :-D /50%/ ()

SeBig

Žeru tuhle Hot wheels wannabe sérii. Stupidní, ale nehorázně zábavný. Momoa jako záporák bylo vidět, že si roli nehorázně užíval a byl to nejlepší a nejzábavnější záporák ze série. Nonstop akce, humor a hlavně Melchior jako třešnička 😍PS: Kdo v této sérii hledá ješte logiku je šašek :) ()

Chrustyn

Nekonečná série a masterpiece Vina Diesela, díky které má tento oteklý plešatec ještě kariéru. Po velice špatně přijaté devítce se desítka drží trochu při zemi (nelétá se do vesmíru, jen se auty ničí helikoptéry) a jde na to trochu jinak. Oskarové dialogy o rodině šli mírně stranou, společně s Vinem Dieselem a více se pracuje se všemi postavami a že jich není málo a každá má svůj prostor. Jinak se jede ve stejných kolejích, na fyziku a realističnost se nehraje, akce je velkolepá (bohužel výrazně více digitální) je jí hromada, neustále se děj žene kupředu, Momoa bizarně přehrává a ze všech se nejvíce baví a Diesel má pocit, že hraje v seriózním dramatu. Rychle a zběsile je už dlouhodobě náročné dílo pro vyvolené a komu vyhovovalo to co se dělo od pátého dílu doposud, bude spokojen i zde. Tupá nenáročná zábava o fous lepší než minule (jen mám pocit, že akce byla minule přehlednější a lepší) ale seriálové zakončení mi zde úplně nesedlo. ()

Marze

Sebevedomy hloupy film. Nejlepsi je na nem zaludny padiuch Jason Momoa. 140 minut je az moc. V kazdem dile je totez. Stridani akce a sentimentalnich vyjevu jako rodinna slezina s babickou s velkymi slovy o soudrznosti a otcovstvi. Nasleduji velkolepe efekty jako obri bomba valici se ulicemu stylem z Indiana Jonese. Humoru tu moc nenajdete, zato je tu digitalni naduroda.Nechybi zavody vozu se slecnami a karamboly. Zda se mi, ze se serie zacina stale vice podobat komiksu. ()

BMW12

Daleko lepší než předchozí díl. I když musím říci, že po tolika dílech už si ani konkrétně nevybavuji, co která postava v předchozích dílech dělala, to si nejde všechno pamatovat. Ale tento díl má skvělého záporáka v podobě Jasona Momoy a i tým v podání tradičních hrdinů mě bavil. Změna režiséra sérii prospěla, přišel zase s něčím novým. Samozřejmě Justin Lin natočil ty nejlepší díly série, ale poslední se mu nepovedl, a tak je fajn, že přišel někdo jiný. Také se mi líbilo, že film byl od začátku až do konce napěchovaný akcí. Jen konec je takový úsměvný, protože postavy, které v předchozích dílech umírali, tak postupně každým dalším dílem zase ožívají... ()

TheEvilTwin

Nevěřím, že se tohle opravdu děje, ale že by se konečně FF série vrátila do starých kolejí, kde hlavní devízou filmu byly auta, akce a brutální tempo? Ve Fast X totiž ani zdaleka není tolik bullshit do očí bijících CGI sekvencí, při kterých se divák chytá za hlavu, ani debilní lítání do vesmíru, ale drží si celkem uvěřitelnou akci a dost se drží při zemi (kromě závěrečné honičky, kde jsem se občas dost pousmál a při které si tvůrci přeci jen nemohli odpustit jeden “přeskok” z auta do auta…), což působí přece jen daleko lépe, než přehnaně sebevědomé naivní kousky. Velkým plusem je ikonický záporák Momoa, který si egocentrického vyšinutého narcise střihnul prostě s radostí a jehož motivace působí přirozeně a nenuceně, potěší fajn akce, auta, honičky, přestřelky, klasická “family” (dík za nový meme materiál) a celkově z nového dílu nemám špatný pocit jako z předchozích, ba právě naopak jsem překvapen a nadšen zároveň. Humor šlape, vedlejšáky Johna Ceny a Stathama vykouzlí úsměv (k dokonalosti chybí snad už jen Dwayne) a ikdyž otevřený konec je dobrá nasrávka a trochu mi to do téhle série nesedí, tak musím říct, že jsem se bavil skvěle. Jen mi teda přijde, že Vin Diesel je už rolí trochu otrávený a jakoby zašlý životem, bez emocí a bez nálady…? Tak snad další kousek ovládne Hobbs a Shaw a budu spokojený na maximum. ()

HellFire

Sérii Fast and Furious Family jsem nikdy neměl moc v lásce, ale s každým novým dílem se ve mě probouzí skrytá touha po upřímném smíchu, takže jsem si vždy našel cestu ke sledování. Desátý (z 23dílné ságy) díl bohužel či bohudík nemá tolik WTF momentů, při kterých bych se upřímně zasmál z plných plic, což mě na jednu stranu mrzí, na druhou stranu se na to dá chvílemi i dívat. Středobodem tohoto vesmíru je samozřejmě Vin Diesel, který zase divákovi ukazuje, jak je důležité míti Filipa... chci říct rodinu a přitom jen tak mimochodem zachraňovat svět.... teda Vatikán. Jestli mě něco (ne)zklamalo, tak právě Diesel a jeho (ne)herectví, trapné hlášky a taškařice za volantem. Akce je tentokrát natočena opravdu povedeně a jakž takž uvěřitelně, výsledný dojem ale kazí všechny vedlejší postavy, které tady slouží pouze jako comic-relief. To ale nemění nic na tom, že Fast and Forever považuji za hollywoodskou verzi děcka, kterému se všichni smějí pro jeho nedokonalosti, ale borec háže všechen hate za hlavu a jede si pořád to svoje. P.S. Hodně potěšil Alan Ritchson, ten chlápek má charisma na rozdávání. Ona scénka alias Jack Reacher hodně potěšila. P.P.S. Je humorné, že desátý snímek  (stejně jako většinu předchozích) ze série zběsilých vozů produkuje společnost Original Film. To musí být jeden z největších paradoxů v Hollywoodu. ()

claudel

Sázka na Momou coby psychopatického arciďábla a návrat všech možných i nemožných postav se vyplatila všemi deseti. Celou sérii sleduji od středoškolských let, mám s jejím sledováním spojeny nejrůznější vzpomínky a ačkoli by to do mě řekl málokdo, patřím mezi skalní fanoušky. Mrzí mě, jestli jsou pravdivé a relevantní povídačky o tom, že Vin Diesel je tak sebestředný, že všechny ostatní utlačuje nebo v horším případě vyštípá ze série, protože jednou z hlavních kouzel spočívá v tom, jak se do celé bandy/rodiny přidávají hlavní záporáci předchozích dílů i policisté, kteří proti rodině nejdříve bojují. A tyto postavy mnohdy nosí tvář slavných herců, dokonce i tří oscarových hereček. Každopádně v desítce se vydařilo úplně všechno, vidět ji v IMAXU je ten správný adrenalinový zážitek, našlapaný příběh, výborná hudba, kulervoucí akce a neskutečně dobrý Momoa, jenž si roli výstavního a šíleného zloducha náramně užívá. Osobně mě potěšil akcent lusofonních států, které hrají v celém příběhu prim. Jediné, co bych desítce vytkl, je únavné, klišoidní americké věčné omílání o rodině a příliš mnoho všech bratrů, sester, tet, babiček a už i dokonce prababiček...S tím by už mohli všichni přestat. Jinak jedinečný oddechový zážitek, kdy si hlava jednoznačně odpočine, stačí zapojit jen oči a uši a nepřemýšlet o tom, jak nelze zničit Řím a Vatikán. ()

eraserhead666

Jako film celkově nic moc. Popravdě, z úvodní "rodinné" půlhodinky bych zvracel. Zaujaly však určité jednotlivé scény a postavy - rvačka v bytě, rvačka Cipher a Letty, účtenky, Danteho rozhovor, Cena je skvělý, Momoa občas moc tlačí na pilu ale má hodně světlé chvilky. pro tyhle jednotlivosti jdu na tři, kdybych měl fakt hodnotit film jako celek, jdu jen na dvě. Film hrozně trpí na přecpanost, v průběhu času se v univerzu objevilo tolik postav, že už si každá zobne sotva pár minut (a ty nejzajímavější nejméně), což je škoda. Kdyby se alespoň ubralo Dieslova rodinného onanování... Ale jo, pořád je to popcornová blbost, která se dá. ()

Othello

Šel jsem do toho, že se budu bavit chca nechca a tedy jsem spíš očekával, že film budu konstantně šikanovat. Ale to mi vůbec nedocházelo, co se na mě chystá. Když jsem se pochechtával zpočátku tomu jak se syn protagonistů neustále zmenšuje (jmenuje se Brian, táta mu říká B, máma zase Little B) a Michelle Rodriguez  během scény proslovu u večeře mizí a zase se objevuje kukuřice na talíři, ani mě nenapadlo, že jsem pouhých 30 minut od scény, kdy moderátor zpráv oznamuje, že výbuch neutronové bomby v centru Říma, po kterém zbyl kráter velikosti Pelhřimova, si naštěstí nevyžádal žádné životy. Člověku se až zasteskne po původním scénáristovi série Chrisovi Morganovi, který to byl tehdy ještě relativně schopný udržet na kolejích. Co se děje v těch akčních scénách zde je daleko za hranicí něčeho, co bych si bál v šesti letech vymejšlet s angličákama i kdybych věděl, že se na mě nikdo nedívá. Megatuny nonsensu na vás útočí v kadenci co dvě sekundy, nemá to žádnou procedurální, technickou či gravitační kotvu. Chechtáte se, jak si postavy spolu mezi auty povídají přes vysílačky, dokud nezjistíte, že už nějakou dobu to dělají prostě bez nich a nikdo to neřeší, aby pak Charlize Theron v kontaktní bitce během vteřiny přeprogramovala jednou rukou laserové rameno tak, aby zaútočilo na její oponentku (které mimochodem doposud tím samým laserem zcelovalo ránu). Jak jste vůbec schopný tohle vysvětlit tomu herci? Fast X spadá do mnou aktuálně vyvíjené teorie nihilistického blockbusteru, který vznikl v rámci kolektivního podvědomí o blízkém konci a tím pádem nespoutaně plýtvá prostředky pro něco, co už je úplně jedno, nemá to společný nic nijak s ničím v tomhle světě, jenom je to dlouhý, obří a pomáhá to zapomenout na blížící se konec spirály. Navíc mám velké podezření, že tím jak to vypadá, co se tam děje a jak tam ty herci hrajou, tak si tam úplně všichni dělaj strašnou piču z Vina Diesela, jehož snaha udělat si skrze tuhle sérii nějaké vážné renomé akorát říká, že ten člověk už je totálně brain damaged, čemuž teda napovídá i to jak vypadá a jak hraje. Další díl musím vidět už jenom pro to, jak mi na začátku samozřejmě vysvětlí, že s tou atomovou ponorkou na Antarktidu přijela Gal Gadot sama. ()

ARI50

Vin diesel je nesmrtelný člověk bohužel, už dávno to nemá nic společného se závody, už je to kruh kdy vždycky nějaké rodinné koleno vyleze a chce se pomstít a to i tím stylem že se vrátíme zpět o pár dílů. Vzpomínka na Briana je vždycky srdeční záležitost. Ve směs byl celý film jedna velká akční šílená podívaná, ale ten konec doprdele jako vážně? Mega přehnaná událost, věřím že se sejdeme ještě pod vodou na měsíci, a nevím co všechno ,ubrat a nepřehánět. Prostě peníze dělají svoje. ()

Bauer

Psal jsem, že na sérii Rychle a zběsile už nikdy nepůjdu do kina. A zase jsem do kina šel. Nejspíš kvůli hodnocení, které je podstatně vyšší, než měl předchozí díl, který považuji za totální blbost (Vesmír??). Ale desítka je podle mého názoru celkem vydařená. Ano s původním Rychle a zběsile to nemá už nic společného kromě herců. Provázanost s pětkou mě celkem potěšila, otázkou je, jestli by takhle tvůrci nemohli přijít s propojením s každým dílem a pak by opravdu mohlo být třeba FAST XXX. Akční scény jsou opět přehnané, nicméně se na ně dobře kouká. To, že se jedná o nesmysly, tak to jsem vypustil už u pětky, kdy se tahá po městě několika tunový trezor. Vin Diesel si vystačí s jedním výrazem a řečmi o rodině.  Musím se přiznat, že mi ten člověk hrozně vadí! Bez Rychle a zběsile nemá opravdu, co nabídnout, takže až tato série skončí, tak může jít do důchodu. Ovšem, co nabízí desátý díl, tak naprosto skvělého padoucha. Jason Momoa je taková variace na Jokera a Jacka Sparrowa a je vidět, že si účinkování v tomto filmu vyloženě užívá. Dále mě překvapil John Cena, který byl v předchozím díle, jak prkno s jeho výkonem. V tomto díle si z toho dělá vyloženě srandu a přešel do takové polohy sitcomu. Konec mě mile překvapil s tím cliffhagerem, takže s čistým svědomím mohu napsat – ano – na další díl do kina zajdu. Milé překvapení. Hodnocení se pohybuje někde mezi 3* a 4*. Zatím dávám 4* a uvidíme, při dalším zhlédnutí, jestli hodnocení zůstane, anebo sáhnu po nižším. ()

luka4615

Všechny zábavné faktory, které jsem od osmého dílu postrádal se zde vrátily v plné síle a já se v kině opět královsky bavil. Právě v tom zřejmě tkví úspěch a kouzlo této šílené série, jelikož v moment, kdy přistoupíte na pravidla hry a nebudete se smát tvůrcům, nýbrž se budete smát s nimi, tak právě tehdy všechna pomyslná kolečka zapadnou přesně tam kam mají. Je velkou úlevou, že si tato slova konečně vzali k srdci téměř všichni herci, jejichž výkony nyní přesně odpovídají tónu celé série, přičemž se to i někteří opravdu nebojí přivést na zcela novou úroveň šílenosti. Ano, mluvím zde o Jasonu Momoovi, který si zjevně přepálenou a prvoplánovou postavu užíval plnými doušky. Jeho očividné přehrávání tedy zdatně vyvažuje Vina Diesela, který asi vážně žije v domnění, že tvoří něco nebetyčně seriózního. Zbytek filmových ingrediencí mu naštěstí nedává zapravdu, protože tvůrci nešetřili akcí a tlačítkem, které vypíná všechny myslitelné fyzikální zákony. Pokud tedy necháte mozek a logické uvažování v předsálí, snímek si velmi užijete. Nic tak bláznivého a zároveň vlastně i svým způsobem velkolepého tady vážně dlouho nebylo. A i když bych tomu nevěřil, tak se asi lehce začínám těšit na další díl! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Never accept death when suffering is owned.“ ()

Morholt

Tak si tak říkám, že by se do žánrové kolonky mělo dopsat sci-fi, protože co tahle parta vyvádí je díl od dílu ulítlejší. O hejblatech, za které by dal 007 nohu i ruku, ani nemluvě. Ale tak to má asi být.  Oceňuji, že ubylo blábolů o rodině a hodnotách a to i přesto, že Diesel o ničem jiném nemele a tváří se u toho děsně vážně. Ale díky Bohu to nějakým způsobem vyvažují další postavy a hlavně akce, která je naprosto šílená. Konkrétně římská sekvence s bombou je potěchou pro oko i duši. Povedly se i nové postavy. Brie Larson se mi jednoduše líbí a to tady musí stačit, Ritchson je dalším nabušeným hovadem do sbírky, což ovšem nemyslím nějak pejorativně, a Momoa coby bláznivý záporák bavil, ačkoliv jsem si na něj musel trochu zvykat. Závěr pak navnadil na další díl, což je pro mě u téhle série relativně novinka. Naposledy se mi to stalo v jejích začátcích. Tak jen tak dál. 80% ()

GeusX

Co k tomu dodat... Akce ab absurdum v povedeném koukatelném vizuálu. Příbehy jsou na jedno brdo - buď se zachraňuje svět nebo se chce padouch pomstít. V desítce se hodně navazuje na předchozí díly, postav z minulých dílů je tu snad až moc, takže neznalost předešlých počinů ze série rychlých aut neomlouvá (na druhou stranu v tom zběsilém tempu ani zas tolik nevadí). Typický počin - vypni mozek a jeď šílenou jízdu. Což vlastně vůbec nevadí. Hlavně o tom moc nepřemýšlet a můžete se příjemně pobavit. 3,5 hvězdy 70% (viděl jsem: 1x cz dvd) ()

Lacike

Tupé videobéčko za 400 mega. Dejovo to nefunguje už dávno. Tentokrát už ani len Dieselova postava. Všetci tam proste sú, ale ich interakcie sú už nudné. Vďaka tomu mi tento diel pripadal pocitovo minimálne dvakrát dlhší. Našťastie akcia je oproti súčasným blockbusterom špičková a je hlavným dôvodom, prečo ešte túto sériu sledovať. Bohužiaľ v rámci série mi tentokrát akcia pripadala rutinná. Leterrier nikdy nebol žiadny priekopník, ktorý by posúval hranice žánru. Ešte viac to zvýrazňuje to, že akcia často variuje (vykráda) ikonické scény z predošlých dielov a nemôžem povedať, že by ich tromfla. Ale aspoň je prehľadná a po každej stránke ok. Takže stále patrí ku kladom série. Tento diel má dva problémy. Akčniak stojí a padá na záporákovi. Momoa svojho magora pojal ako komického anarchistu s dokonale premysleným plánom v štýle Jokera z Batmanov. Ale totálne to prestrelil a je len trápny. Druhý problém je, že toto je fakt len prvá polovica finále, takže sa to v každom ohľade len rozbieha a na konci je cliffhanger jak sviňa. Vzhľadom na predošlé diely ani nie som napätý z toho jak to všetko dopadne a dokonca som si istý, že z mŕtvych vstane aj bráška, ktorý sa akože obetoval. Veď sa vrátila po x dieloch aj vy viete kto. Prekvapil ma len zvrat ohľadom zmeny strany jednej postavy. Asi to bude tým, že bola tak nevýrazná, že som nad ňou vôbec nerozmýšľal. Dúfam, že jedenástka už fakt túto sériu uzavrie. Fakt už stačilo. Už nemajú čo nové vymyslieť ani po dejovej stránke a nápady im dochádzajú aj v akcii. 6/10. ()

MoiJe

Po pre mna skvelej 8 a prudko nezabavnej 9 je tu 10, kde sa sice mihnu asi vsetky doterajsie hviezdy a hviezdicky, no vacsina priestoru je dana malemu decku (ktore som nepochopila cie vlastne je biologicky, ked je zrazu cernoskom, a preco ho nechavaju zabijat (hoc su obete neviditelne za tmavymi sklami a hustymi plamenmi)). Plamenne tu vybuchuje uplne vsetko, ale tak nejak tak, ze som to stale brala chladne. Ako celok uzitelne, ale na silu. ()

Padme_Anakin

S ohledem na to, že na Rychle a zběsile koukám průběžně dvacet let, jsem ochotna i schopna ledacos prominout a v rámci série hodnotím shovívavě.. Devítka byla bídná, desítka je o poznání lepší, Jason Momoa jako vyšinutý záporák parádní, celou dobu na mě působil, že si to nesmírně užívá, k tomu mě bavilo, jak měl připravený plán B, pak záložní plán C a tak dále, fakt dobrý.. Mýma očima solidní výplachovka za tři.. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023