Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

KuceraJohny

S mou dříve milovanou sérií mám v dnešní době už hodně problémů. Počínaje záporáky, kteří jsou v dalším díle klaďasové až po neustále oživování mrtvých postav konče. Bohužel oboje je i v tomto snímku. Jedna věc se, však nemůže upřít. Desítka je o chlup lepší než devítka, takže to nakonec nejde jen pořád z kopce. Nový záporák hraný Jasonem Momou je vlastně celkem fajn a dává smysl. Návaznost na pátý díl, který je ze všech nejlepších, je příjemná a aspoň trochu to připomíná starší díly. Bohužel stále tu nejde hlavně o auta a ano bohužel jsou hlavní hrdinové superagenti a ne pouliční závodníci. Postav je tu už jak v Marvelu, takže se člověk s horší pamětí začne ztrácet a určitě ještě další přibudou. Série Rychle a zběsile bohužel už natropila tolik chyb, že se jich už dnes nemůže ani zbavit, což je škoda, protože to bývala fakt super značka. Já vlastně už ani nevím o čem ty filmy jsou. Je tu hlavně akce, která kór zde je snad po celou dobu stopáže. Poslední malý plus dám za neukončený závěr, tímto krokem mě aspoň trochu tvůrci navnadili na další pokračování. ()

Pes

Znovu som zatúžil po trýznení a zapol som si túto legendárnu a nesmrteľnú sériu... Fast X diel prvý... Áno, celý film som len posmešne sedel a uškŕňal sa nad egotripom pána Diesla, inak mi to zo začiatku neprišlo - dvojzmyselne a egomaniacky. Napodiv khal Drogo (alebo Aquaman) bol pre mňa ťahúňom tejto desať dielnej telenovely s prvkami závodov. Celkom milé osvieženie tupej série. Dokonca som sa pohrával s myšlienkou 2 nebodaj 3 hviezdičiek. Lenže klasicky, záver ma dostal do reality, že sa pozerám na nejakým spôsobom úspešnú kokotinu. Reálne. Vysvetlite mi, ako môže byť táto tupotina tak úspešná. Asi nechápem dnešný svet. Čerešničkou na torte sú tie oživenia a reálne aj keď to bude drsné nečudoval by som sa ak by sa tam ukázal Walker, aha chalani, tu som, bolo to fingované... Skôr smutné bude, ak si zakúpia práva a pomocou AI ho do tej série nejak pridajú... Holt, peňáze nesmrdia nikomu aj za cenu morálky. ()

jirikzaboj

Šel jsem do kina s obrovskou nechutí, protože ani ten MEM poslední dva díly už nebyl úplně MEM, ale marná snaha o zavádějících linkách, které mě skoro unudily a to jak příběhem, akcí, či vtípky. Fast X jakoby reflektovalo všechny problémy a tvůrci začali chodit do polepšovny. Pravděpodobně prospěla i změna režiséra a opravdu se s jednotlivými scénami pracuje fakt dobře, kdy jsou všechny velmi dobře vystavěné, kamera se umí hýbat a herci si umí takovou tupost užívat a přistoupit konečně na pravidla hry diváků a občas si i pomrknout do kamery. Jen Diesel to myslí jako jediný nejspíš vážně a jeho věčný křečovitý výraz je jen dalším střípkem parodie, kterou tato série oplývá. Jason Momoa je naopak příjemným osvěžením, který od začátku s vlastním vědomím nejspíš věděl, do čeho jde a minimální záporácká snaha napodobit Jokerovo způsoby je vlastně zábavná a filmu sluší. Nejatraktivnější a nejlepší rozhodnutí bylo postavy rozdělit a jednotlivé příběhy dávkovat ve správném množství. To se prostě povedlo a já se v kině bavil tak moc, že mě v jistou chvíli i překvapilo, že už je konec filmu. Občas tam byly WTF momenty, ale mám to sérii vyčítat? To určitě ne, ale ani to nestojí za pochvalu. V určitou chvíli přišlo sebeuvědomění o debilitě tohoto formátu a až napotřetí se jim podařilo vytáhnout ten správný fakáč. Otázka je, jestli na takovou pohodovku naváže i následující díl. Do té doby FOR THE FAMILY. ()

FlyingGentle

Přesně se shoduju s níže uvedenými a dávám 4hvězdy jako Enšpígl a KarelR a dodávám bezprostředně: Cože – jen 3 v kině na premiéře? No jsme u nás v Mimoni, kde lidi moc nechoděj.... Kde jsou ty časy lineárního vyprávění, bez flashbacků a přeskoků v lokalitách. Kde jsou časy modelu méně postav-méně zvratů-méně všeho? Asi jsem zestárl jako hrdinové této auto-ságy. Vin Diesel tentokrát spíše mluví a pronáší patetické řeči. Srandovní je bratr Jacob, kterého ale Tvůrci nechají trestuhodně zemřít (sotva se originálně zjevil a přerodil v minulém devátém dílu!!!¨), za to byl rejža LL měl dostat na prdel. Ke cti, že vymyslel spoustu nových akčních scén, k plusu, že nechal vyřádit Jason Stathama tak, jak ho máme rádi z bandy Postradatelných, je tu však příliš umělý zvrat mezi příznivci a odpůrci Torettovy bandy (nebudu prozrazovat) a stejně tak až moc přehnané „soužití“ hlavních ženských aktérek, Charlize Theron a Michelle Rodriguez. Nejkrásnější hrdinka Brie Larson ve slušivém modrém oblečku. Překvapivé zjevení na konci v podobě Gal Gadot! A po titulcích se ještě objeví ten, koho byste nečekali. No prostě přeplácané až hadr. A Jason Momoa je přehnaně záporný. Já ho miluji jako Aquamana a záporák mu upřímně nesluší. Ale nemusel to být jeho výběr. Že je tady více mínusů? Nerad takhle píšu…sakra. Plusové body závěrem: skvěle navázaný děj na brazilskou story z pátého dílu, exteriéry Antarktidy, Říma i Brazílie moc potěší stejně jako děj, který odsýpá. Ale bral bych toho příště méně. A vážněji, ne parodicky. A to jsem fanda série od 4. dílu a i když mi minulý devátý díl přišel nejdříve vyumělkovaný, nakonec byl opravdu skvěle vymyšlený. Doufám, že Indiana Jones dopadne lépe! ()

majorzeman13

Pitomé,hloupé,blbé,přepálené,absurdní,ale rozhodně zábavnější než minule. Taková dost fajn  popcornová záležitost. Jason Momoa si roli záporáka fakt hodně užívá. Jeho Dante je vskutku cool postava. Stopáž taky mohla být o něco kratší,ale dalo se. Co jsem očekával to jsem taky dostal,takže celkově vzato v pohodě snímek. ()

AtemuLukas odpad!

Tak tohle byl opravdu odpad. Snad to nebude mít part II a part III. Jako já nějak nechápu ani o čem ten film byl. Záporák byl jak reklama na LGBT Jokera, děj byl chabý, nelogický a předvídatelný. Všechny mrtvé postavy se vracejí a přicházejí i nové. No prostě Vin Diesel by se měl jít léčit a přestat nás obtěžovat takovým kinematograficým odpadem. Dle mého názoru odpad a ztráta času. ()

Reyer

Ted jsme odešli z kina v centru Londýna (Odeon). A musím uznat, ze ani tak skvěle kino to nezachrání. Děj je pořád do kola stejný. A neuvěřitelně vypadající děje jsou lepší a lepší 😂 Ale konec (podtitulovka) je nejvíc. A samozřejmě silná a krásná auta nejvíc bavila syna. Jako odreagování není špatné. A nejlepší na tom bylo, že moje angličtina není tak dobrá jako syna, ale stačilo to, protože vše je předvídatelné. Skoro. ()

mimka

Dnes sme boli na fast 10 v kine a zvažujem isť ešte raz, tak dobre som sa bavila a nie len ja - celé kino. Táto 10 sa im naozaj vydarila. Momoa je perfektný záporak pripomínajúci Jokera, rolu si skutočne užíval, vynikajúci herecký výkon. Veľmi ma bavila Torettova FAMILY na čele s Tyresom, ktorí išli svojou funny  dejovou líniou 🤪😜🥰 komentáre vyššie (tie 5 a 4 hviezdičkové) sú dostatočne vyčerpávajúce, takže sa nejdem už opakovať....v každom prípade, vzhľadom na otvorený koniec sa už neviem dočkať F11 💯💣 ()

MarekTulen

Rychle a zběsile 10 je venku a já musím říct že mám smíšené pocity. Já jsem fanoušek chaosu, a ten ve fast a furious je, takže já si užívám každý díl, a to i devítku. Záporák mi tu nesedl, některé akční scény byli dobré a některé zase ne, nelogické momenty jsou tu už zvykem. Bohužel je to jen jedna třetina finále, takže to má otevřený konec, a skončilo to pěkně hnusně, uprostřed boje, když se do toho divák zrovna ponořil. Těším se i tak na další díly a tohle.. tohle rozhodně nebyl nejlepší díl Rychle a zběsile ságy, ale i tak zabaví. :) ()

jara12

Filmaři si konečně uvědomili, že zde netočí drama s auty, nýbrž akční, sci-fi, nereálnou blbost, která má za úkol pobavit diváky na tom, jak je nesmyslná. Uvědomují si to také všichni herci kromě egoistického Vina Diesela, který zachovává chladnou tvář a snaží se natočit vážné drama, kde jíst barbeque, pít Coronu a především ochraňovat rodinu je to nejdůležitější. Ve filmu máme nové postavy jako Brie Larson, která dokazuje že neumí hrát stejně jako v Captain Marvel, a Jason Momoa, který si naprosto uvědomuje v jak špatném filmu je, tudíž hraje svojí verzi psychopatického Jokera jako kdyby byl celé natáčení pod vlivem pěkně silných drog. Akční scény jsou opět na absurdním levelu, postavy mají mezi sebou rvačku, přestože její důvod nedává smysl, dialogy jsou jako vždy otřesné, obrazy ve filmu, které mají sloužit jako vzpomínky, jsou jen screenshoty z minulých dílů :D, všechny nové postavy jsou opět s někým příbuzné, protože RODINA, a nakonec nechybí ani navrácení zabitých postav, protože nikdo v této RODINĚ nemůže umřít! ()

Maddos02 odpad!

Nevim co k tomu filmu napsat . Dej o nicem , pribeh o nicem , herci podprumerný vykon . Za me tohle je kandidat na nejhorsi film roku . ()

Belphegor

No, na to, že je to desátý díl, stále si to lze s přivřenýma očima a odřenýma ušima užít. Kvalitní zábava vesměs pro pubertáky. Musíte přistoupit na hru, že fyzikální zákony si vzaly předčasnou dovolenou, a že hlavním hrdinům všechno vyjde, jako by měli v hlavě simulační kalkulačku. Záporák má taky záložní plán na všechno, ačkoliv občas nechápu, jak mohl předvídat, že tam a v tu dobu se jeho nemesis ocitne. Věci se v Rychle a zběsile dějí, protože děj se tudy má posouvat, s logikou a přirozeným vývojem scén nepočítejte. To dokresluje i scénář, který nám hází velké dialogy, ale působí občas hloupě. Námět je skrze vytažený ze zadnice, ale rodina jako Mcguffin postačí. Osobně me celkem bavil Jason Mamoa jako záporák. Ve filmu Sluberland hrál podrobnou roli, ale skončilo to tragicky. Tady už působí o dost lépe, ale je mi líto, že tvůrci jeho postavu odflákli a blíž ho nepředstavili. Jinak tu obecně hraje až příliš mnoho herců. Většinou ovšem nemají co hrát, protože jak jsme již psal, odříkávají se velké fráze jako na běžícím páse. Charlie Theron a Michelle Rodriguez zůstávají vesměs sympatickými. Co se týká akční stránky, občas to bylo působivé, klasicky přepálené, ale některé efekty odflaknuté. Někde jsem četl, že napětí konce desítky je rovný naletí u zakončení Avengers Infinity War, ja si ale říkal "to těžko". Pokud ale potřebujete uvést mozek do stavu hibernace, tento film na vás rozhodně nebude klást žádné nároky. Takže proč ne, ale zároveň mi vyvstává i otázka, proč jo? V závěru o nic nepřidete. ()

555borac555

Je to tu zase. Je to přepálené? Ano je. Je to mega akční? Ano je. Zmíní se tam x-krat slovo rodina? Ano. Nový díl rychle a zběsile je parádní tím, že opět funguje jako blockbusterova blbina, u které když vypnete mozek budete se bavit. Kvalitou je skokově o dost výše než devítka, ve které byl mizerný scénář, postavy nefungovali, a kýčovitost některých věcí byla už za hranou. Záporák Dante v podaní Jasona Momoi byl neskutečný. Měl kupodivu až podezřele hodně prostoru. Akorát, i když je díl stejně dobrý jako třeba šestka, sedmička nebo osmička nemůžu se ubránit pocitu, že se tenhle koncept začíná trošku ohrávat, ale i tak jsem si film užil a spravil si chuť po bídné devítce. Dávám 7/10. ()

Kyberswat

kombinace Supermana, Jamese Bonda, Avengers, a Rychle a zběsile.    chvílema až moc akce, málo uvěřitelnosti, všechno je top nejlepší the best, všichni jsou IŤáci a bojovníci co všechny sejmou, 50kilová Charlize Theronová spadne z 10metrů dolů  a nemá ani odřenou ruku, natož zlomenou páteř, prostě pro mne píč*vina.    dávám 3 hvězdy za : postavu kterou hraje Momoa prachy který to stálo  to že je to blockbuster největší počet shořelých aut ze všech dílů serie   schází mi uvěřitelnost prvních sérií, něco jako že jsou to lidi a mají lidské schopnosti, chybí opravdovost vztahů, a vlastně už to ani není film o autech. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023