Dominic Toretto má už zase ťažkosti so svojou rodinou, ale tentoraz úplne iné, než by ste očakávali. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu , ktorý jej uštedrila rýchla a zbesilá partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi. (Cinemart SK)

AdamesWWE

[4/10] SPOILERS WARNING Túto sériu mám celkom rád, prešla si rôznymi filmami, zmenami, režisérmi, hercami, obdobiami a aj napriek tomu to dotiahli až sem, do 9 zbesilej časti, do ktorej som vkladal nádej aj kvôli návratu dobrého režiséra a návratu zopár postáv z minulosti. Bohužiaľ, film je nezvladnutý po všetkých stránkach. Zatial čo predošlé časti boli síce prehnané, blockbusterové a letné hity s množstvom výbuchov, kde sa nehladí na nikoho a na nič, ale ked sa človek cez to preniesol bola to naozaj dosť dobrá zábava, kde všetko šlapalo ako hodinky. Ale tu, nešlape a nefunguje vôbec nič. Dosť dlhá minutáž filmu, za scénarom stojí Justin Lin, ktorý to vraj chce točiť kvoli "spravidlivosti pre Hana", ktorá tu je odprezentovaná spolu s jeho oživením obyčajne, bezemočne a jednoducho nasilu, len aby bola postava naspäť. Spolu s Justinom písal film ešte jeden neznámy scenárista, ktorú mu v tom moc veru nepomohol. Nápad ako taký celej zápletky nieje uplne zlý, má aj svetlé momenty - skvelé flashbacky do rodiny Torretových, ale je to jednoducho všetko zle podané, pôsobí to umelo, asi sme už objedení tých hercov, pretože nedokázali vytvoriť žiadnu atmosféru / vačšiu emociu a pritom by mohli o rodinkárstve trepať aj polovicu filmu. Humor vo filme tiež nevyniká, "Roman Pierce" má dosť priestoru a tie jeho hlášky boli vtipné maximálne v prvých 2 scénach, potom je to strašne otrepané. VIn Diesel nevykuzli nič okrem pár slov, extremných scén a bieleho tielka. Letty mi začína byť čím dalej nesympatickejšia a jej ženská partáčka "MIA", tak tento návrat nechápem, piate koleso u voza. JOHN CENA ako záporák, nemal čo ponúknuť, nemal si kde vybudovať rešpekt, moc sem nezapasoval a je škoda aj toho že okrem neho sú tu v podstate dalšie dve záporné postavy a tým pádom na nikoho nevystane dosť priestoru. A návrat HANA - rád som ho uvidel, potešilo ma že sa ukázal na plátne, ale zaslúžil si lepšie, zmysluplnejšie zariadenie späť do deja. Dalšie čo zlyháva vo filme je akcia, ničí sa všetko možné, v moc stereotypnom štýle, kde už ani tá akcia nepobaví toľko ako v iných dieloch, nieje moc nápaditá, miestami až otrasne natočená, hlavne pri neprehľadných bitkách. Ale zas, je to točené v peknom prostredí, vystrieda sa veľa lokácií, aspoň toto udrží film v aspoň akom takom tempe, vyslovene nudné scény sa tu nenájdu, ale zároveň nenájde sa tu nič, čo by som si pozrel druhý krát. Nudní herci, slabá akcia, príbeh otrepaný prehratý 100X a nezáchrani to ani hudba od Tylera, Han, ani Statham po titulkoch. Ak sa v dalších častiach nevráti ROCK/STATHAM a režisér ostane ten istý, točiť takýmto štýlom, bude to dosť nedôstojné ukončenie série. A nedôstojné boli aj náznaky na nebohého Paula Walkera. Vážne kruté 2,5 h v kine, kedy som sa sám sebe čudoval, ako je možné že to takto upadlo do sračiek, oproti štýlovej zábavnej 8smičke, alebo po skvelom spinoffe HOBS n SHAW. ()

F.W.Colqhoun odpad!

Na svou obhajobu uvádím, že jsem na to musel do kina pracovně. Nejapnost mám vlastně docela rád. Moorovy bondovky, veselohry Willa Ferrella pojídajícího kočičí výkaly, vlastně i některé Sandlerovy filmy. Frank "pěknej bobr" Drebin. Dwayne Johnson v Jumanji. Považuji se za osobu, jejíž nároky na řekněme jakost humoru nejsou nejvyšší. A pak je tu Vin Diesel, nepochopitelná filmová hvězda, bytostně ošklivý člověk bez špetky charisma, s prasecima očičkama, který se i ve filmu s niggaz z ghetta letícími do vesmíru autem (kam se hrabe Moonraker!), dokáže dokáže brát vážně a k této neřesti svede někoho tak rezistentního, jako John Cena. Zapomněl jsem zmínit, že opovrhuji motorismem. 145 minut odpadu za 200 000 000 USD. ()

TommyZR

Tak tu máme 9 díl této rychlé a zběsilé ságy a za mně je to asi nejslabší díl ze všech. Akce opět přepálená a je tady i hromada nelogičností, které nedávají hlavu ani patu např. výlet do vesmíru v podání Ludacrise a Tyrese Gibsona aneb parodie na další díl Star Wars nebo Vin Diesel proti přesile asi 20 chlapů. Nejvíc potěšila záporná role Johna Ceny a návrat Hana + závěrečné cameo se Stathamem. ()

Corpsegrinder

Když člověk myslí že z týhle série vyprchala všechna logika tak přijde další díl a dokáže že to může bejt ještě mnohem tupější. Devítka nejen že popírá existenci gravitace či jakejchkoliv jinejch zákonů fyziky, ale postavy jsou zde odolnější než v kdejakým superhrdinským filmu od Marvelu. Nic zde neni v sázce a tak mezi akčníma scénama (jediná věc co docela pobaví) musíme přetrpět klasiky jako moralizování typu RODINA, rádoby drsnýho Johna Cenu a Charlize Theron která se svým sestřihem dle kastrolu moc respekt nebudí. ()

SpaceOdyseus

Lin s Dieslem asi presedlali do Tesly, protoze jedou celou dobu na autopilota a me to celkem rychle prestava bavit. Chybi tu Rock a Statham, prebyva Cena. Vylet do vesmiru je trestuhodne nevyuzit a i ty magnety znely lepe na papire nez na platne. Priste by to chtelo trosku srdicka, prosim. ()

POciSEM

Film je maximální bastl vyškrábnutej z toho nejhlubšího dna filmový žumpy a kdybych si měl hrát na Spáčilovou, tak je to jasnej odpad. Jenže to co nám plešatej Samson Diesel naservíroval tentokrát ve svý debilitě trumfne snad všechno co jsme dosud v F&F viděli a ta zoufalá béčkovost co z toho řve jak moc je to tentokrát všechno epicky velkolepý, je k smíchu a proto se mi to líbilo víc než ostatní díly. Bohužel z průměru do nechutný močuvky to sráží opět Rodriguezová a její snaha vyrovnat se všem těm korbičům, takže facka od 30ti kilový baby se rovná srážce s náklaďákem a to je věc kterou nezkousnu ani v tak stupidnim filmu. ()

Fary

Ani nevím, kde začít. To F9 už není Fast & Furious 9, ale Family 9 - Rodinná pouta se vrací. Když necháte ve filmu (OK - tohle už je prakticky seriál) ožít všechny, které jste předtím pracně a prokazatelně zabili, tak je něco špatně. U F&F člověk vždycky předpokládal nějakou tu nadsázku a nějakou dobu to fungovalo, ale s jídlem roste chuť a vypadá to, že F&F už jsme se přejedli. Na tom filmu asi není nic, co by vyloženě zaujalo snad s výjimkou toho, že jsem si dodnes myslel, že nejhorší střelci v dějinách filmu jsou Stormtroopeři, ale po F9 bych jim křivdil - aneb ať žijí soukromé armády, které netrefí dinosaura na půl metru. ()

Litvicek

Když už si myslíme, že tvůrci nemůžou přijít větší píčovinu.. Můžou. Když si odmyslím, že na tohle musím koukat s vypnutým mozkem, tak jsem schopen ten film sjet až do konce a dokonce přejdu fakt, že herci jsou neprůstřelní termínatoři, co se nebojí letět v autě do Vesmíru, protože proč ne? Hlavně, že tam je ta rodina. ()

Petr.Kocfeld

Zábava vcelu dobrá.Ace a napětí jsou super.Hlavní herci jsou dobří.U mě si alespon 3 hvězdy zaslouží...Dávám 65 procent.Hlavně za výkon Vina Diesela.Ale na 1 to asi nemá...U mě je to slabší nadprůměr.Sem tam to bylo i vtipné.Hlavně ti 2 černoši.Ti byli vcelku legrační. ()

tom.nosek

Je vtipné, když vybudujete značku, ale abyste ještě zvýšili svoji cenu, dotáhnete větší, charismatější, svalnatější i vtipnější hvězdy, značka vám přestane patřit, větší, charismatičtější, svalnatější i vtipnější hvězdy si udělají svojí odnož série a vy jste rádi, že vám značka zase začala patřit, tak uděláte novou, ještě šílenější epizodu s jinou hvězdou, která je tvárnější než ty předtím. Ten příběh se nám od posledně už trochu moc kombinuje. Podobně překombinovaný je i příběh. Pouliční závodníci, co kradou leda auta a jejích díly, se stali mistři heistů a postupem času se z nich stali špióni. Tentokrát se z nich stávají také astronauti. Filmy založené na rychlých autech a hezkých holkách už se natáčí tak dlouho, že musely vyměnit nejen auta, ale i ty holky (Nathalie Emmanuel a Anna Sawai). Návrat Jordany Brewster všeobecně potěšil, škoda jen, že v hloupém filmu s hloupým scénářem. Michelle Rodriguez je stále stejně prkenná jako vždycky a její nejlepší film je stále pětka, kde nehrála. Všechny charaktery jsou pořád úplně stejné. Vtípky na Tyrese Gibsona už ztratily svojí jakoukoli soudnost a postava teď slouží jako komentář na děj, aby "znormálněli" nesmyslné situace. Camea Helen Mirren, Kurta Russella a Jasona Stathama mají větší grády než všechny scény s hlavní partou. Pekelně nevyužitý Michael Rooker. Johna Cenu mám rád, ale hraje tu průměr a bratra Vina Diesela bych mu samozřejmě nevěřil - ti dva snad nemají ani jeden rys společný. Dvojí pomrknutí na Paula Walkera (klíčky pro Jakoba a závěr) bylo fajn, ale je vidět, že se s jeho úmrtím série dosud nevyrovnala a mají problém s ním pracovat, když je jeho postava tak blízko středobodu tohoto vesmíru. Když už se série neukončila sedmým dílem, byl bych rád, kdyby se série ukončila dílem příštím. Ale bohužel už teď vidíme, že bude i jedenáctka. No, uvidíme. ()

Marius_ss

Po skúsenostiach s poslednými dielmi som už predom vypol logické aj kritické myslenie. To je kľúčové, ak si chcete tento film užiť. Samozrejme len to na užitie si filmu nestačí, musí predsa len mať nejaké kvality. A tento film ich má. Kopa nových, šialených nápadov a skvelo natočená akcia, ktorá trvá takmer cely film. Ak k tomu pridáme pár nečakaných momentov (napríklad  návrat známych tvári, ktoré som ja osobne nečakal), tak si to tie *** určite zaslúži. Len to nemuselo byť miestami také presladené. A to glorifikovanie Vin Diesla už dosahuje neúnosnú mieru. Na záver musím vyzdvihnúť soundtrack, ktorý sa fakt vydaril ! ()

Paldiny

Rutinný diel, v akom nebyť retrospektívy, vlastne neponúkne nič nové. Scény z minulosti však pomáhajú preniesť do súčasnosti rodinného príslušníka z rodiny Torretových, o ktorom sme doteraz síce nepočuli, no čuduj sa svetu, dnes je z neho piraňa v odvetví globálnych hrozieb. Na prianie sa vracia ďalší nebožtík a nelogicky do akcie zasiahne aj Mia. Ak sa pýtate čo robí Brian, ten sa hrá doma s deckom Monopoly. Zvyšné osadenstvo len v roli komparzu, žiadny posun vpred. Z akcie si na druhý deň pamätám len obrí magnet a z tej premrštenej sa zase snažím zabudnúť na driftovanie vo vesmíre. V súčte teda deviata čiarka (so spin offom desiata) a ja krčím plecami, či to nesledujem už len zo zotrvačnosti, ba čo viac s pocitom trápna míňam pohľady okolo sediacich. Možno to bude vekom, možno stárne séria a možno len chýbali Statham a Rock. Neviem, ale na druhú stranu ani nepotrebujem zisťovať. ()

woodsman

tak tomuto sa hovori pravy letny blockbuster neskutocne som sa bavil iked niektore sceny wtf :D ale inak dobre nesmrtelny nedivil bych sa keby boli superhrdinovia :D a ta 10 sekundova scena z mojou bohynou Gal Gadot ma neskutocne zahriala a este vtipne bolo na zaciatku sadla si ku mne jedna baba 2 minuty sa diva a potom sa ma spita co to je za film tak si pomilila premietanie :D ()

Sufferer

Kinematografia je biznis, zábava a umenie. Presne v tomto poradí. V zásade tiež platí, že kvalitná komercia je lepšia ako nekvalitný pokus o umenie. Filmová séria Rýchlo a zbesilo nikdy nelanárila na kultúrny zážitok pre náročných či dobrodružstvo myslenia, predovšetkým bežným konzumentom hodnotiacich na jednoduchej stupnici “páči-nepáči“ pomáhala v komfortnej zóne oddychu a zábavy zabudnúť na všednosť a starosti bežného života. Jej deviate pokračovanie v plnej paráde ukazuje, akým luxusom z minulosti bolo spoliehať sa na to, že kyvadlo medzi pocitom podrobenia spred rokov a bohapustým plytvaním času zastane aspoň niekde uprostred. Štipnite ma, prosím, do ramena, pretože nedokážem uveriť tomu, ako sa zo stálice popcornovej zábavy stala iba špongia, ktorá v rámci štúdiového systému postupne absorbovala všetky neduhy komerčne hnaného projektu natoľko, až sa mi herbár nostalgických spomienok neodlúčiteľne spätý s počiatkami mladíckej fascinácie filmom rozpadol takmer na prach. Nech už sa sága rýchlej a zbesilej rodiny uzavrie akokoľvek, budem určite pri tom, natešenie by som viac musel už len predstierať. ()

Foxhound#1

Téhle sérii jsem odpustil už příliš mnoho na to, abych to toleroval do nekonečna. Dokonce i tu osmičku jsem po tomhle ochoten vzít na milost. Mimochodem v tamním komentáři jsem si dělal prdel, že příští díl už budou pomalu Strážci galaxie, no že já radši nedržel hubu. Tohle není akční výplach, tohle je akční lobotomie. Znásilnění celé série, scénáristické hrobeso, jen aby tam bylo úplně všechno. Nacpeme tam staré postavy, oživíme mrtvoly, přidáme kaskadérské pičoviny, které opravdu jako by vypadly z hraní si malých dětí. Jestli byla fyzika v minulých dílech vypnutá, tak tady úplně zmražená na absolutní nulu. Tohle všechno navíc rozprcaný do víc jak 2 hodin. Ne, prostě ne a já snad už ani nechci vědět, jak ta série 10. a 11. dílem skončí. ()

Klajnik

Šel jsem do kina s tím, že vylezu naštvanej jako minule a dostal přesně takovej naředěnej mix aspektů, který od F&F chci. Bylo to intenzivně směšný. Vin Diesel tam z Dominika Toretta dělá archetyp hrdiny, který trumfne i Achillea. Jen ten nejtvrdší chlap na planetě je hoden jméno Toretto. U Hobbs and Shaw jsem trpěl a jiné díly série pro mě nebyly tak dobře namíchaným gulášem. Zdá se mi tedy, že záleží na mixu. F&F je vesměs stále stejné. Jenom se tam v různé intenzitě a podání variují již známé aspekty. Mixáž F9 mi vyhovovala, páč skrze mou optiku, s níž na sérii hledím, ve mně generovala více smíchu než díly předchozí. Někteří fanoušci F&F jsou však tentokrát rozmrzelí, protože tu není žádná výrazná akční scéna (viz. mrakodrapy, ponorka) a ubylo sympatických postav (Statham, Rock), přičemž Diesel je tak vážný až to bolí a dějově to nedává smysl. Dějově smysluplný není snad žádný díl a postavy jsou takové, jaké se to filmu zrovna hodí. Celé je to podřízeno atrakci. Ta však u mě nepochází z filmu samotného, páč ten je sračkou, nýbrž z optiky, s níž na ten film hledím. Já chci, aby tato série byla co možná nejsměšnější, což vychází hlavně z Diesela a přepálené akce. Čím směšnější, přepálenější, absurdnější a debilnější to je, čím je Vin Diesel hnusnější a vážnější, čím víc mektá o rodině a projektuje si do filmu své ego, tím jsem spokojenější, protože se tomu mohu více vysmívat. Ač zde není akce soustředěna kolem jedné výrazné novosti, tak ji nelze označit za něco zemitého. Osobně jsem si ji užil snad víc než v předchozích dílech. Pěstní souboje zde byly podstatně lepší než v předchozích dílech, kde bych je spíše označil za špatné (Statham v letadle, věznice). Absence Rocka a Stathama mi vyhovovala, protože jejich pošťuchování chce být tak vtipné, až pro mě vtipné vlastně není. ()

aLPaC

Takže máme tu opět postavu z Vinovi rodiny, která vstane z mrtvých, dále tu máme po 9 dílech jeho zapomenutého bratra (jo scénáristi už nedokázali nic vymyslet, tak vytáhli tuhle ubohost), máme tu záběry z minulosti, máme tu unylou akci, toporného Cenu, který vypadá jak vosková figurína, Lety, která též vypadá jak vosková figurína, taky tu máme trapnou scénu z vesmíru, ale nemáme tu ani Stathama (až na závěr) ani Rocka, kteří by tuhle slátaninu vytáhli alespoň malinko výš. Předchozí díl byl fajn a cool, ale tohle je po Tokijské jízdě nejhorší díl série. Série se hodně změnila pátým dílem, který byl jednak finančně mnohem úspěšnější, než předchozí díly a také se z toho stala více týmovka a méně důrazu se přestalo klást na ilegální závody, které už v tomhle díle nebyli vůbec. Navíc se pětka nesla tak trochu v duchu Dannyho parťáků, což bylo moc fajn a spolu s jedničkou šlo o nejlepší díly. Bohužel ale jak říkám, prostě už není co vymyslet, kam šáhnout, aby to působilo originálně, tak se vymejšlí hovadiny a láká se jen na akční scény. Ale finančně se jedná o zlatou žílu, tak proč to měnit že. ()

Untentrauer

Kdyby místo Diesla hrál skákací pinďour, tak by nikdo nepoznal rozdíl a lidi by na to stejně chodili - tak už to je s tímhle fenoménem. A tenhle díl to jen potvrzuje.* Za Charlize Theron a její kožený kaťata, škoda že nebyl viděl líp ten její zadek. Už ani ta Michelle mě nedokáže postavit.....ze židle. Tímhle ze sebe udělala jen loutku, otroka tohohle fenoménu a mě tím zklamala (mám ji rád) působí na mě tady, jako blbka - už minule jsem to psal (FF8), že zde hraje roli, která ji nesedí. Sama se shodila a její postava, vlastnosti, schopnosti naprosto zanikli. Ona není rodinný tip, ona není ukřivděná, ona by se nenechala zavřít do klece, není ustýskaná, jí se nemusí říkat co má dělat, ona není vystrašený spolujezdec atd. atp...... Je to prostě celkově velice trapná a magneticky negativní podívaná ušitá na míru panu Dieslovi. On je ten středobod vesmíru, kolem kterého se vše a všichni točí. Neporazitelný mistr v tílku, který se bije za rodinu, rodinu, rodinu, rodinu, rodinu, rodinu, rodinu, jak sám nezapomněl zdůraznit. Ovšem já od toho nic nečekal, tak proč mě to šokuje? Protože je to už až moc trapný. Před tím to bylo i vtipný, ale teď? Duo Johnson a Statham zde chybí a paradoxně to bez nich nejde. Koukal sem se na to jen kvůli těm holkám a představoval si jak.....No nic...stejně mě to nedokázalo pobavit i přes ty přemrštěný akce. P.S. Do kterýho hrníčku si dal ten řetízek?! ()

Mikino00

Jednoduše těžce za hranou. Fádní a nudnou dějovou linku mají zachránit akční scény a opulentnost. Jenže obojí je už tak přehnané, že komiksové filmy vypadají oproti tomu uvěřitelněji a reálněji. Vyšuměná série. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (viac)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)